נתניהו לגנץ: "בני, עכשיו הכדור בידיים שלך"

"אני יודע שיש לך כל מיני יועצים שמייעצים לך כך ואחרת, אבל לפעמים הדבר הנכון הוא הדבר הפשוט. קום, עשה מעשה, גלה מנהיגות - בוא לאחדות" • כך פנה ואמר ראש הממשלה ליו"ר כחול לבן באירוע של הליכוד • עוד הבטיח בנאומו לשמור על עצמאות בית המשפט

בנימין נתניהו / צילום: שלומי יוסף, גלובס
בנימין נתניהו / צילום: שלומי יוסף, גלובס

באירוע הרמת כוסית של הליכוד לכבוד ראש השנה, קרא נתניהו לגנץ: "לממשלת אחדות כזאת צריך מנהיגות וצריך אחריות. אני גיליתי מנהיגות כזאת. אני ויתרתי ולא מעט. הסכמנו לדון לפני מתווה הנשיא. ועכשיו אני אומר - בני, עכשיו הכדור בידיים שלך.

"אני יודע שיש לך כל מיני יועצים שמייעצים לך כך ואחרת, אבל לפעמים הדבר הנכון הוא הדבר הפשוט. קום, עשה מעשה, גלה מנהיגות - בוא לאחדות. לא קרה, יש לנו שותפים חזקים, ואחרי שקיבלנו עוד מנדט ברוך השם - זה גם לא יכול לקרות מתמטית. השותפות בינינו לבין השותפים שלנו איתנה כתמיד."

הוא ליגלג על הקריאות לחברי הליכוד להדיחו כדי להקים ממשלה: "אז מה, מדמיינים שם בצד השני? מה מדמיינים עכשיו? עכשיו הם חושבים שהם יצליחו לפרק את הליכוד. אני שואל אתכם - אתם תתנו להם לפרק את הליכוד? אתם תתנו להם להדיח את יושב ראש הליכוד?" הקהל נענה בקריאות לא, לא ובשירת ביבי מלך ישראל.

נתניהו המשיך : "בני גנץ - תשמע טוב את הקולות האלה. אני רוצה שתבין משהו על הציבור הזה שיושב כאן ביחד: אנחנו הולכים יחד לא יום-יומיים, אנחנו הולכים יחד באש ובמים!

"אני אגלה לכם עוד משהו. אנחנו לא רוצים ללכת באש ובמים, אנחנו רוצים ללכת על קרקע בטוחה. אנחנו רוצים ללכת על הקרקע הבטוחה של ממשלה לאומית מאוחדת ורחבה.

"ישראל בעת הזאת זקוקה לממשלה כזאת כי אנחנו עומדים בפני אתגרים גדולים. קרה פה משהו בשבועות האחרונים. זה מזרח תיכון אחר. קורה פה משהו. איראן מתייצבת נגדנו בכל החזיתות. אני מאוד מעריך את הלחץ הכלכלי שמפעיל ידידינו הנשיא טראמפ על איראן. אבל במזרח התיכון יש רק כוח אחד שמתייצב צבאית נגד איראן וזה אנחנו - מדינת ישראל.

"אנחנו עומדים בפני אתגרים קשים ונצטרך כנראה בקרוב מאוד לקבל החלטות קשות מאוד".

נתניהו הבטיח בנאום לשמור על עצמאות בית המשפט: "יש לנו עם מדהים, ממשלה חזקה, צבא חזק, כנסת תוססת, בית משפט עצמאי ויישאר כזה. הדמוקרטיה הישראלית חזקה כמו שאין מקום כזה בכל מקום בעולם. אני גאה במדינה שלנו.

"מחר ייפגשו בירושלים צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן, בניסיון נוסף לגשר על הפערים. המכשול העיקרי הוא הדרישה של כחול לבן מהליכוד לדון על ממשלת אחדות ללא השותפות לבלוק הימין. הליכוד מסרב".

נתניהו הדגיש בנאומו כי יותר משני מיליון אזרחים תומכים בו לראשות הממשלה, והוסיף: השותפות בינינו לבין שותפותינו איתנה מתמיד.

מכחול לבן הגיבו לדברים: "נתניהו לא רוצה אחדות - הוא גורר את המדינה שוב לבחירות מיותרות ועל הדרך מאיים במלחמות.

"אזרחי ישראל לא קונים את הבלוף - עם סמוטריץ וחבריו לא באים לממשלת אחדות".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988