גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט: פתיחה חזקה לעונת הדוחות לרבעון השלישי

הנאסד"ק עלה ב-1.2%, S&P 500 טיפס ב-1%, והדאו ג'ונס הוסיף 0.9% ● מחיר הנפט ירד ב-1.5% ● ג'י.פי מורגן, סיטיגרופ ובלאקרוק עקפו את התחזיות ברבעון השלישי של השנה ● יונייטדהלת' העלתה את תחזית הרווח לשנה לאחר הדוחות ● ג'ונסון אנד ג'ונסון עקפה את התחזיות ● זינוק מחיר בשר חזיר הקפיץ את האינפלציה בסין לשיא של 6 שנים ● מדד המחירים לצרכן בסין עלה ב-3% בספטמבר ● פולקסווגן מעכבת בניית מפעל בטורקיה בצל תקיפת הכורדים

סוחרים בבורסת ניו יורק/ צילום: רויטרס, Brendan McDermid
סוחרים בבורסת ניו יורק/ צילום: רויטרס, Brendan McDermid

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

העליות שאפיינו את המסחר בוול סטריט במשך כל היום התמתנו מעט לקראת הנעילה. מדד נאסד"ק עלה בסיום המסחר ב-1.2%, S&P 500 טיפס ב-1%, והדאו ג'ונס הוסיף 0.9%.

22:00

מחיר הנפט המשיך לרדת היום, לאחר שני ימים של נתונים כלכליים חלשים שהגיעו מסין ועל רקע חששות המשקיעים בנוגע לסיכוייה של עסקת סחר בין ארה"ב לסין. מחיר הנפט מסוג ברנט ירד ב-1.15% למחיר של 58.67 דולר לחבית, בעוד מחירו של נפט מסוג WTI צנח ב-1.5% ל-52.81 דולר לחבית.

20:55

מתחזקות העליות בוול סטריט: הנאסד"ק עולה ב-1.4%, S&P 500 מטפס ב-1.2%, והדאו ג'ונס מוסיף 1.1%. שלושת המדדים המובילים בוול סטריט הגיעו לרמות שיא של שלושה שבועות, לאחר פרסום התוצאות הכספיות של כמה מהבנקים המובילים בארה"ב לרבעון השלישי. עוד תרמו לסנטימנט החיובי התקוות שלפיהן האיחוד האירופי ובריטניה יגיעו להסכם לקראת פסגת המנהיגים הצפויה ביום חמישי, לאחר שהממונה על המו"מ מטעם האיחוד אמר כי הדבר אפשרי.

18:45

בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים: בפרנקפורט מדד הדאקס עלה בכ-1.2%, בפריז הקאק הוסיף כ-1%, ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי טיפס ב-1.1%. בלונדון מדד פוטסי ננעל ללא שינוי.

הנפט נסחר בירידה של כ-0.4% למחיר של 53.4 דולר לחבית ואילו הזהב רושם ירידה של כ-0.8% למחיר של 1,485.9 דולר לאונקיה.

הדולר מתחזק למול הין היפני בכ-0.4% ונסחר בשער של 108.8 ין לדולר, הליש"ט מתחזקת מול הדולר בכ-1% ונסחרת בשער של 1.27 דולר לליש"ט והאירו מתחזק ב-0.1% ונסחר בשער של 1.1 דולר לאירו.

18:00

המסחר בבורסות וול סטריט מתנהל בעליות שערים נאות של 1.1%-1.2% במדדים המובילים. מתוך 34 חברות S&P 500 שכבר פרסמו את דוחותיהן לרבעון השלישי, 29 עקפו את תחזיות האנליסטים.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים: מדד הדאו ג'ונס עולה ב-כ0.5%, S&P 500 מוסיף כ-0.4% והנאסד"ק מטפס בשיעור דומה.

ענקית הפיננסים בלאקרוק  עקפה את תחזיות האנליסטים ורשמה רווח רבעוני של 7.15 דולר למניה, גבוה ה-19 סנט מתחזיות האנליסטים. בעוד שההכנסות היו בטווח התחזיות, הרווח צנח ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

חברת התעופה יונייטד איירליינס  צפויה לפרסם את דוחותיה לאחר סיום המסחר היום. בין החברות שצפויות לפרסם את דחותיהן מחר נטפליקס , IBM  ובנק אוף אמריקה .

15:25

לאחר פרסום דוחות ג'י.פי מורגן מוקדם יותר, גם סיטיגרופ  פרסם דוחות ועלה על התחזיות המוקדמות של השוק. ההכנסות הסתכמו ב-18.6 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 18.54 מיליארד דולר. הרווח למניה הסתכם ב-1.97 דולרים למניה, לעומת הצפי לרווח של 1.95 דולרים למניה.

גולדמן זאקס דיווח על רווח של 4.79 דולרים למניה, 2 סנט מתחת לתחזיות המוקדמות של האנליסטים לרבעון השלישי. ההכנסות של בנק ההשקעות עמדו בתחזיות השוק.

13:59

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.3% על רקע עונת הדוחות לרבעון השלישי של השנה.

בנק ההשקעות ג'י.פי מורגן צ'ייס דיווח על הכנסות של 28.5 מיליארד דולר, מעל לתחזיות שצפו הכנסות של 28.47 מיליארד דולר, ומעל ההכנסות בתקופה המקבילה אשתקד של 27.82 מיליארד דולר. מדובר בעלייה של 2.4% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הרווח הסתכם ב-2.68 דולרים למניה, מעל לתחזיות האנליסטים ב-23 סנט.

ג'ונסון אנד ג'ונסון  עקפה את התחזיות לרבעון השלישי. ההכנסות הסתכמו ב-20.729 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לעומת הצפי של האנליסטים להכנסות של 20.348 מיליארד דולר. בשורה התחתונה, הרווח המתואם למניה הסתכם ב-2.12 דולרים, מעל לתחזיות לרווח של 2.01 דולרים למניה. הרווח הלא מתואם למניה הסתכם ב-1.81 דולרים למניה, לעומת הצפי של האנליסטים לרווח של 1.44 דולרים למניה. החברה העלתה את התחזיות לשנה כולה, וצופה כעת רווח למניה בטווח של 8.84-8.89 דולרים לעומת תחזית קודמת לרווח של 8.73-8.83 דולרים למניה.

יונייטד הלת' סרוויסס  עולה לאחר שעקפה את התחזיות והעלתה את התחזית לשנה כולה. החברה רשמה עלייה של 6.7% בהכנסות הרבעון השלישי ל-60.35 מיליארד דולר, מעל לתחזיות שצפו הכנסות של 59.78 מיליארד דולר. תחזית הרווח למניה לשנה כולה הועלתה לטווח של 14.9-15 דולרים למניה, לעומת תחזית קודמת לטווח של 14.7-14.9 דולרים למניה.

12:50

בורסות אירופה נסחרות בעליות בהובלת הבורסה במדריד שמטפסת ב-0.7%. מדד הדאקס הגרמני והקאק הצרפתי עולים ב-0.5% כ"א. מנגד, הפוטסי משיל 0.2%.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בשעה זו, בהמשך לסגירה היציבה אמש בניו יורק.

ארי ולד, האסטרטג הטכני של אופנהיימר, ממשיך בגישתו החיובית כלפי שוק המניות האמריקאי, לאור שבירה כלפי מעלה של רמת ההתנגדות של 2,943 נקודות במדד ה-S&P 500. "למרות העליות בשוק, היחס בין פוזיציות פתוחות באופציות "קול" ו"פוט" נמצא עדיין באזור הפסימי (אם כי משתפר), דבר התומך בהמשך מגמת העליה. בנוסף, גם סקרי המשקיעים מצביעים עדיין על מידת זהירות רבה, בדומה לרמות שפל של דצמבר 2018, ובכך השיפור הצפוי באמדנים אלה אמור לספק תמיכה למהלך העליות בשווקים". נקודה נוספת התומכת בהערכתו החיובית של ארי ואלד היא התנהגות ארוכת הטווח של תשואות אג"ח ארה"ב ל-10 שנים, וכן היחס בין מניות בעלות ביטא גבוהה (כלומר, אפיקי סיכון) למניות סולידיות בעלות תנודתיות נמוכה. שני האמדנים הללו נמצאים ברמות שפל היסטורי, בדומה לרמותיהם בשנים 2016 ו-2012, מועדי תחילת מהלכי העליות הארוכים. בכך, ואלד סבור כי גם הפעם עומד שוק המניות האמריקאי לקראת מהלך עליות מהותי.

10:50

בורסות אירופה נסחרות בעליות, כאשר החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בשעה זו בטריטריה הירוקה. מדד הדאקס הגרמני עולה ב-0.5%, הקאק הצרפתי מטפס בשיעור דומה והפוטסי הבריטי עולה ב-0.2%.

הליש"ט מזנקת על רקע הדיווחים כי תוכנית הברקזיט לא ירדה מהפרק. מישל ברניה, הממונה מטעם האיחוד האירופי על המשא ומתן עם בריטניה, אף הרחיק לכת ואמר כי ניתן יהיה להגיע להסכם ברקזיט כבר השבוע.

פולקסווגן  מעכבת בניית מפעל בטורקיה בצל התקיפה הצבאית את הכורדים בצפון סוריה. עלות המפעל שתוכנן היקפה הוא 1.4 מיליארד דולר.

 

07:30

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת. בורסת יפן קופצת ב-1.8%, לאחר שאתמול הייתה בחופשה. בורסת הונג קונג קומרת על יציבות, בורסת שנחאי יורדת בכ-0.5%, הקוספי רושם עליות קלות של 0.15%. 

האינפלציה בסין נושקת לשיא של שש שנים על רקע הזינוק החד במחירי בשר החזיר בחודש ספטמבר בשיעור של 69.3% לעומת אוגוסט. מדד המחירים לצרכן עלה ב-3% בספטמבר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, בהמשך לעלייה של 2.8% שנרשמה באוגוסט. מחירי המזון זינקו ב-11.2% במהלך 12 החודשים שהסתיימו בספטמבר, הקצב המהיר מזה כ-8 שנים.

המסחר בארה"ב ננעל אמש בירידות קלות. דאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500 איבדו כ-0.1%.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע כי הוא משהה את שיחות הסחר עם טורקיה ומעלה את המכס על הפלדה מטורקיה ל-50%. זאת בתגובה להתקפה של טורקיה על הכורדים בצפון סוריה. בנוסף הודיע טראמפ כי בקרוב הוא יורה על סנקציות נגד בכירים טורקים. 

"הצו יאפשר לארה"ב להטיל סנקציות כבדות נוספות על מי שיהיה מעורב בהפרה רצינית של זכויות אדם, בהפרה של הפסקות אש, במניעה של אנשים לחזור לביתם, בהחזרה בכוח של פליטים, או באיום על השלום, הביטחון והיציבות בסוריה", כתב טראמפ בהצהרה שפורסמה בטוויטר.

מזכיר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין אמר אתמול ל"CNBC" כי לארה"ב וסין יש הסכם ראשוני שמטפל בכמה מהסוגיות המרכזיות שגרמו למתיחות בין שתי המעצמות. "הייתה לנו התקדמות משמעותית במשא ומתן בשבוע האחרון. יש לנו הסכם עקרוני שתלוי בסיכומים בכתב", אמר מנוצ'ין. בנוסף הוא ציין כי אם השתיים לא יצליחו להגיע להסכם, ארה"ב תטיל מכסים על מוצרים סיניים במהלך אמצע דצמבר. עם זאת, הוא אמר כי הוא "מצפה שיהיה הסכם עם סין".

למרות האופטימיות של מנוצ'ין, לא בטוח שההסכם ייחתם בקרוב. לפי "CNBC", הסינים מעוניינים בסבב נוסף של דיונים לפני שיחתמו על הסכם הסחר.

עוד כתבות

דונלד טראמפ / צילום: Leah Millis, רויטרס

טראמפ: השווקים והכלכלה היו במצב טוב אף יותר לולא הטעויות של הפד

נשיא ארה"ב נאם בפני המועדון הכלכלי של ניו יורק והשתלח בבנק המרכזי ● טראמפ התייחס לעליות במדדי המניות המובילים מאז בחירתו ואמר כי "אם היה לנו פדרל רזרב שהיה עובד אתנו, יכולנו להוסיף עוד 25% לכל אחד מהמספרים האלה ● טראמפ חידש את המתקפה על סין ואמר כי היא רימתה את ארה"ב בנושאי סחר אך אמר כי ארה"ב קרובה לחתימה על "שלב ראשון" בעסקת סחר ● הנשיא תקף גם את האיחוד האירופי: "מחסומי סחר גרועים יותר מסין"

שריפה כתוצאה מפגיעת רקטה במפעל צעצועים בשדרות / צילום: רויטרס

הדילמה: מערכה בעזה או מערכת בחירות - בקופת המדינה אין מספיק כסף לשניהם

לאוצר יש רזרבה של 1.3 מיליארד שקל, והשאלה היא מה עושים איתה ● אם ישראל תיקלע למבצע צבאי ארוך בעזה, הגירעון התקציבי יקשה על הממשלה להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של העימות ● עם זאת, מחקרים מראים שלעימותים צבאיים יש השפעה מוגבלת על הכלכלה הישראלית

פגיעה ישירה במפעל בשדרות / צילום: Ammar Awad, רויטרס

החיסול והתגובה: האם אנחנו הולכים לקראת רגיעה או הסלמה?

השאלה לאן הולכים מהחיסול ומטחי הטילים, לרגיעה או הסלמה, תלויה בעיקר בתגובת חמאס שמנהל מו"מ שיבטיח לו ולתושבי הרצועה הטבות כלכליות • בינתיים, במערכת הפוליטית תוהים האם ההסלמה תסלול את הדרך לממשלת אחדות

יעקב לוקסנבורג / צילום:תמר מצפי

הרשות לניירות ערך בודקת: מדוע לוקסי לא דיווח על בעלי זיקה משפחתית בהנפקה של סאני אלקטרוניקה

סאני אלקטרוניקה קיבלה כתב טענות מנהלי מצד רשות ני"ע בקשר לנתונים בדוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2015 ולשנה כולה, ובקשר לתשקיף שפרסמה החברה להנפקה בספטמבר של אותה שנה ● ל"גלובס" נודע כי מדובר באי דיווח על בעלי זיקה לבעל השליטה לוקסי

מוחמד ברכה / צילום: איל יצהר, גלובס

"ללא תכנון אורבני, היישובים הערביים יהפכו למחנות עובדים"

כך אמר  מוחמד ברכה, ראש ועדת המעקב של החברה הערבית, בוועידת הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס" ● יו"ר בנק הפועלים, עודד ערן: "בשל מצוקת הדיור בחברה הערבית, השקנו מוצר המאפשר לצעירים ערבים לרכוש דירה, גם כשלא ניתן לרשום משכנתא בטאבו"

רינת גזית  / צילום: פנאקסיה

נכנסים לקנאביס: בכירים נוספים מצטרפים לתעשייה

רינת גזית מונתה לדירקטורית בלתי תלויה בפנאקסיה ישראל, מפעל ייצור הקנאביס בלוד ● טוגדר, המגדלת קנאביס רפואי וקיבלה לאחרונה אישור להתחיל בגידול לצרכים מסחריים, הודיעה על מינוי יואב אליישוב למנהל תחום הפארמה בחברה

הייטק גלובלי / אילוסטרציה: שאטרסטוק

אייסייט זכתה בחוזה של 15 מיליון דולר לאספקת מערכות ליצרן רכב אמריקאי

החברה פיתחה מערכת ראיית מכונה למעקב אחרי הנהג ברכב אוטונומי ● אייסייט לא נקבה בשם היצרן, אך מדובר בשני דגמי רכב חדשים, שייצורם מיועד להתחיל ב-2021

 

הפגנת BDS / צילום: SHUTTERSTOCK

ביה"ד של האיחוד האירופי מנחית מכה על היצוא הישראלי: חובה לסמן מוצרים מיו"ש, מזרח ירושלים ורמת הגולן

זאת בשל היותם "שטחים כבושים" המנוגדים לדין הבינ"ל ואי-הכרת האיחוד האירופי בזכותה של ישראל על שטחים אלה ● יו"ר התאחדות האיכרים: "חציית קו אדום ותרועת ניצחון לתנועת ה-BDS" ● מנגד, באגודה לזכויות האזרח מברכים

בניין נובולוג / צילום: נובולוג, יח"צ

נובולוג רוכשת מעופר עמר, מנכ"ל מדיקוויפ, את יתרת מניות החברה תמורת כ-31 מיליון שקל

חברת שירותי הבריאות רוכשת כעת את מניות המיעוט, בשיעור של 30%, לאחר שרכשה לפני כשנתיים את מניות השליטה, בשיעור של 70%, תמורת 45.5 מיליון שקל ● מדיקוויפ מספקת שירותי בריאות וציוד מבוססי טכנולוגיה לשיפור איכות חיי המטופלים בביתם, ומניעת אשפוזים מיותרים בבתי החולים

עו"ד פיאד טמיש, פישר בכר חן וול אוריון ושות' / צילום: איל יצהר, גלובס

"יש לי חלום שלכל אזרח ערבי במדינת ישראל תהיה דירה ובית"

כך אמר יוסי חדד, מנהל אגף מיעוטים במשרד השיכון, בפאנל בנושא משכנתאות ומצוקת הדיור בחברה הערבית במסגרת ועידת הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס" ● "שני שליש מהאוכלוסייה הערבית לא מחזיקה בקרקע פרטית. נדרשת בנייה קבלנית שמסוגלת להעמיד פתרון לזוג צעיר"

ד"ר אחמד טיבי, הרשימה המשותפת / צילום: איל יצהר, גלובס

אחמד טיבי בכנס בנצרת: "זה 'מבצע שלום הבלפור' או 'מבצע עוקף מנדלבליט'?"

ח"כ טיבי בוועידת הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס": "אנחנו נגד מלחמה, בעד הסדר מדיני ונגד פגיעה באזרחים; יש להפסיק את האש מיד" ● "צריך להפוך את היישובים הערביים ליישובים מתקדמים עם מרחב ציבורי שוקק חיים; הסתיים העידן שמבקשים שנגיד תודה על פירורים"

ד"ר אחמד חליחל, סגן מנהל אגף בכיר דמוגרפיה ומפקד / צילום: איל יצהר, גלובס

"היום בחברה הערבית רמת הילודה זהה לזו של היהודים"

את הדברים אמר ד"ר אחמד חליחל בוועידת הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס" ● מיתוס נוסך ששבר חליחל הוא המוטיבציה לילודה: "המחשבה היא רציונלית, אין כאן סיבות דתיות"

ורה סילבה, פרופ' מוניק פנחס, ח"כ אורית פרקש הכהן, ד"ר נורית גל והדס מרזל  / צילום: ארן דולב

מי הכניסו אנרגיות חדשות להתאגדות מהנדסי החשמל והאלקטרוניקה

בשבוע שעבר נערך הכנס השנתי של התאגדות מהנדסי החשמל והאלקטרוניקה באילת ובו התקיים מושב שעסק במידת הייצוג של נשים בתחומי החשמל והאנרגיה

ניר שוחט / צילום: תמונה פרטית

"יש תחושה שהמדינה הונתה אותנו. הוראות הפיצוי השתנו ונותרנו לבד"

ניר שוחט (38) הוא מבעלי מסעדת סושימוטו בשדרות ומוביל את מחאת המסעדנים בדרום, שקוראת לסיוע ממשלתי לעסקים באזור ● "הנזק הישיר שלנו מוערך בעשרות אלפי שקלים" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il  

צה"ל הפציץ בשכונת שג'אעיה בעזה את ביתו של בכיר בג'יהאד האסלאמי / צילום: REUTERS/Mohammed Salem

מטח כבד לעבר עוטף עזה; פיקוד העורף: ניתן לקיים לימודים בגוש דן ובשפלה

מטחים כבדים נורים מעזה במהלך היום, בעקבות חיסול בכיר הג'יהאד האסלאמי ● צה"ל תקף ברצועה ● שליח האו"ם יגיע מחר לאזור ● לא יתקיימו מחר לימודים בעוטף עזה והדרום

אביחי מנדלבליט, בכנס לשכת עורכי הדין / צילום: ליאב פלד

גורם המעורה בעבודת היועמ"ש: "מנדלבליט מקדיש את כל זמנו להחלטה בתיקי נתניהו"

היועמ"ש הודיע כי ייעדר מכנס חיפה למשפט השבוע • עושה מאמץ לסיים את ניתוח טענות ההגנה בשימוע ולפרסם החלטה לכל המאוחר באמצע דצמבר

אורי גרינפלד, כלכלן ואסטרטג ראשי בפסגות \ צילום: איל יצהר

חיסול שיעלה מאות מיליונים לישראל: איך ההסלמה במצב הביטחוני תשפיע על הפעילות הכלכלית

בכל יום של השבתה מלאה מאבד המשק הישראלי תוצר בשווי 2.5 מיליארד שקל ● במקרים של הסלמה במצב הביטחוני, ישנן תופעות לוואי נוספות ● ממה נגרם עיקר הנזק היום, מהו הנזק הנוסף שייגרם וישפיע לטווח הארוך יותר ואיך יגיבו סוכנויות דירוג האשראי?

דארה קוסררשאהי מנכ"ל אובר / צילום: רויטרס

הסעודים כבר לא מנודים: מייסד אובר קיבל מהם מאות מיליונים, המנכ"ל מתבטא בסלחנות

הירצחו של העיתונאי חאשוקג'י גרמה לחרם על ערב הסעודית בתעשיית ההייטק, אך נראה שהוא היה זמני ● מנכ"ל אובר טען כי ניתן למחול לסעודים על הרצח, וחזר בו

עובדים במפעל הרכבת רכב של טאטא ההודית/ צילום: רויטרס

שני העולמות הכלכליים של הודו לא מצליחים להיפגש ומאיטים את צמיחתה

מיתון שהחל בכלכלה השחורה פוגע בניסיונותיה של המדינה להעביר עובדים ממנה אל הכלכלה המודרנית

הלוויתו של בכיר הג'יהאד האיסלמי בעזה / צילום: Mohammed Salem, רויטרס

הטראבל מייקר של הרצועה: מיהו בכיר הג'יהאד האיסלמי שחיסולו הלילה הוביל להסלמה הביטחונית

ישראל חיסלה הלילה את מי שנחשב ל"עושה הצרות" של רצועת עזה - מפקד הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי בצפון הרצועה, בהאא אבו אל עטא ● מדובר במי שיזם את מרבית אירועי ירי הרקטות על ישראל