גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הפרלמנט הבריטי דחה ברקזיט מזורז: הליש"ט צנחה, וול סטריט ננעלה בירידות שערים

לאחר הצבעה עקרונית בעד הסכם הפרישה מהאיחוד האירופי, הפרלמנט דחה את תוכנית ג'ונסון לחקיקה מזורזת בנושא ● הליש"ט ירדה ב-0.7% ● המגמה בוול סטריט התהפכה עם ההצבעה, והעליות נמחקו ● הנאסד"ק ירד בכ-0.7%, S&P 500 נסוג בכ-0.3%, והדאו ג'ונס ננעל בירידה של כ-0.1% ● פייסבוק ירדה ביותר מ-3% לאחר שפורסם כי תובעים כללים מ-47 מדינות בארה"ב ישתתפו בחקירה נגד החברה בחשד שהפרה חוקי הגבלים עסקיים ● ביוג'ן זינקה בכמעט 30% לאחר שעקפה את התחזיות ודיווחה כי תגיש לאישור את המוצר לאלצהיימר ● אירופה ננעלה בעליות שערים: מדד פוטסי עלה ב-0.7%, מדד דאקס ב-0.09%, ומדד קאק 40 עלה ב-0.2%

סוחר  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק
סוחר / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

העליות שנרשמו בוול סטריט במהלך מרבית יום המסחר נמחקו לאחר שהפרלמנט הבריטי הצביע עקרונית בעד הסכם הפרישה מהאיחוד האירופי, אך דחה את תוכניתו של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון לחקיקה מזורזת בנושא. הנאסד"ק ירד בכ-0.7%, S&P 500 נסוג בכ-0.3%, והדאו ג'ונס ננעל בירידה של כ-0.1%. משמעות ההצבעה היא שמועד פרישת בריטניה מהאיחוד ככל הנראה יידחה בפרק זמן לא ידוע. הליש"ט נחלשה מול הדולר בכ-0.7% לשער של 1.29 ליש"ט לדולר.

במשך רוב היום רשמו מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 עליות שערים שנתמכו על ידי שטף דוחות חיוביים לרבעון השלישי של 2019. עוד תרמה לעליות ביוג'ן שנוסף לדוחות החיוביים גם דיווחה כי תגיש לאישור את המוצר שלה לטיפול באלצהיימר וזינקה ב-30%. מנגד, מדד הנאסד"ק רשם ירידות משלב מוקדם של יום המסחר, בהובלת פייסבוק שירדה ביותר מ-3%. זאת לאחר שהתובעת הכללית של ניו יורק, לטישיה ג'יימס, הודיעה כי תובעים כללים מ-47 מדינות בארה"ב ישתתפו בחקירה נגד פייסבוק בחשד שהפרה חוקי הגבלים עסקיים.

22:15

לאחר הצבעה עקרונית בעד הסכם הפרישה מהאיחוד האירופי, הפרלמנט הבריטי דחה את תוכניתו של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון לחקיקה מזורזת בנושא. משמעות ההצבעה היא שמועד פרישת בריטניה מהאיחוד ככל הנראה יידחה בפרק זמן לא ידוע. 

הליש"ט נחלשת מול הדולר בכ-0.7% ונסחרת בשער של 1.29 ליש"ט לדולר.

המדדים בוול סטריט ירדו בחדות עם ההצבעה בפרלמנט הבריטי. בשעה זו יורד מדד נאסד"ק ב-0.5%, מדד S&P500 יורד בכ-0.2%, והדאו ג'ונס רושם עלייה קלה של 0.04%.

20:35

בורסות וול סטריט נסחרות במגמה חיובית בעיקרה: דאו ג'ונס עולה ב-0.3%, S&P 500 מטפס ב-0.2% ואילו הנאסד"ק יורד ב-0.1%.

הליש"ט נחלשת ב-0.15% למול הדולר ונסחרת בשער של 1.29 דולר לליש"ט, האירו נחלש ב-0.09% ונסחר בשער של 1.11 אירו לדולר. הדולר נחלש מעט מול הין היפני ונסחר בשער של 108.5 ין לדולר.

הנפט מתחזק ב1.5% ונסחר במחיר של 54 דולר לחבית, ואילו הזהב נחלש ב-0.03% למחיר של 1,487.7 דולר לאונקיה. הכסף ממשיך אף הוא להיחלש ונסחר במחיר של 17.49 דולר לאונקיה.

18:45

בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים בעוד הפרלמנט הבריטי דן בהסכם הפרישה מהאיחוד האירופי שהציג ראש הממשלה בוריס ג'ונסון, לקראת שתי הצבעות הצפויות הערב. בלונדון עלה מדד פוטסי 100 ב-0.7%, בפרנקפורט הוסיף מדד דאקס ב-0.09%, ובפריז רשם מדד קאק 40 עלייה של 0.2%.

18:25

תובעים כללים מ-47 מדינות בארה"ב מתכוונים לקחת חלק בחקירה נגד פייסבוק בחשד שהפרה את חוקי ההגבלים העסקיים, כך הודיעה התובעת הכללית של ניו יורק, לטישיה ג'יימס. מניית פייסבוק הגיבה לידיעה בירידה של כ-1.5%.

18:00

המסחר בוול סטריט מתנהל ביציבות, עם עליות של עד 0.2% במדדים המובילים. 

מניית יצרנית הצעצועים הסברו צונחת ב-14% לאחר שדיווחה על תוצאות נמוכות ביחס לתחזיות האנליסטים. ההכנסות ברבעון השלישי ירדו ב-8% ביחס לרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-780 מיליון דולר. הרווח הנקי ירד ל-213 מיליון דולר.

16:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח בעליות קלות. הנאסד"ק מוסיף 0.35%, S&P 500 עולה ב-0.2%, והדאו ג'ונס רושם עלייה סמלית של 0.02%.

ברקע למסחר שטף דוחות לרבעון השלישי של 2019. מניית פרוקטר אנד גמבל  שעקפה את התחזיות עולה בכ-4%. מניית מקדונלדס  שדיווחה על רווח נמוך מהצפוי מאבדת כ-3%. עוד בין החברות שעקפו את התחזיות ג'ט בלו איירווייס , UPS   ולוקהיד מרטין . לאחר סיום המסחר היום צפויים להתפרסם דוחותיהן של טקסס אינסטרומנטס  וסנאפ .

15:30

מניית חברת הביוטכנולוגיה ביוג'ן מזנקת 40% בטרום מסחר בוול סטריט לאחר שהחברה עקפה את תחזיות ההכנסות והרווח בדוחות הרבעון השלישי של 2019. עוד דיווחה החברה כי תגיש לאישור מינהל המזון והתרופות של ארה"ב (FDA) את המוצר שלה לטיפול באלצהיימר לאחר תוצאות מוצלחות בניסויים הקליניים.

15:00

עונת הדוחות לרבעון השלישי נמשכת ובשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.25%.

מקדונלדס  דיווחה על רווח של 2.11 דולר למניה, לעומת הצפי המוקדם של האנליסטים לרווח של 2.21 דולר. המכירות מחנויות זהות עלו ב-5.9% ברבעון השלישי, לעומת הצפי לעלייה של 5.4% בלבד. הכנסותיה של החברה ברבעון השלישי נפלו מהתחזיות והסתכמו ב-5.43 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 5.49 מיליארד דולר. מניית החברה יורדת ב-3% בטרום מסחר.

חברת לוקהיד מרטין  העלתה תחזיות וצופה רווח למניה ב-2019 של 21.55 דולר למניה, לעומת תחזית קודמת בטווח של 20.85-21.15 דולר למניה.

קימברלי קלארק  צופה ב-2019 רווח למניה בטווח של 6.75-6.9 דולר, לעומת תחזית קודמת לרווח של 6.65-6.8 דולר למניה. הרווח למניה של החברה הסתכם ב-1.94 דולר, לעומת התחזית לרווח של 1.29 דולר למניה. ההכנסות הסתכמו ב-4.6 מיליארד דולר, מעט מעל לתחזיות.

13:50

בורסות אירופה עברו לעליות שערים. הדאקס מטפס ב-0.2%, הקאק ללא שיני מהותי, והפוטסי מטפס ב-0.3%.

מנייתה של JustEat מזנקת ב-25% ובולטת במדד יורוסטוקס 600 לאחר הצעת ההשתלטות תמורת 6.34 מיליארד דולר מצד חטיבת נכסי האינטרנט הבינלאומית של Naspres.

הבורסה בשנגחאי עלתה הבוקר ב-0.5%, שנזן טיפסה ב-0.9%, הונג קונג הוסיפה 0.2% לערכה והקוספי הוסיף 1.16%.

11:20

בורסות אירופה עברו לירידות שערים על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השלישי של השנה. מדד הדאקס מחק את העליות, הפוטסי מאבד 0.15%, והקאק יורד ב-0.5%.

הבנק השוויצי UBS  דיווח על ירידה של 16% ברווחי הרבעון השלישי לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הבנק הסביר את הירידה ברווחיות נוכח "סביבה עסקית מאתגרת".

נוברטיס  עקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק לרבעון השלישי ואף העלתה את התחזית לשנה כולה.

חברת השבבים האוסטרית AMS  מזנקת במסחר לאחר שהכתה את התחזיות לרבעון. 

10:11

המסחר בבורסות אירופה נפתח ביציבות עם נטייה לעליות. מדד הדאקס הגרמני מטפס ב-0.25%, הקאק ללא שינוי מהותי, והפוטסי הבריטי מוסיף 0.1% לערכו.

באסיה המסחר מתנהל בעליות, כך שנחאי עולה ב-0.5%, הונג קונג מטפסת ב-0.4% ושנזן מטפסת ב-0.7%.

 

6:35

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר בעליות, למעט שנחאי שיורד בכ-0.1%. קוספי מזנק בכ-1%, ASX 200 עולה ב-0.3%, והנג סנג מטפס ב-0.2%. בורסת ניקיי סגורה בשל חג. 

בורסות וול סטריט ננעלו אמש בעליות. מדד הנאסד"ק עלה ב-0.9%, מדד S&P 500 עלה ב-0.7% ונשק לשיא כל הזמנים, והדאו ג'ונס הוסיף 0.2%. המסחר באירופה גם הוא ננעל בעליות. 

הרקע לעליות בשווקים הוא אופטימיות סביב שיחות הסחר. היועץ הכלכלי של טראמפ, לארי קודלו, אמר אתמול כי המכסים המתוכננים לחודש דצמבר עשויים שלא לצאת לפועל. ראש המשלחת הסינית, וסגן הנשיא, ליו הי אמר בסוף השבוע האחרון כי שני הצדדים רשמו התקדמות, וכי בייג'ינג תעבוד עם ארה"ב על מנת לענות על יתר הסעיפים במסגרת הסכם סחר. 

ממשלת בריטניה הציגה אמש בפרלמנט את הצעת החוק לפרישה מהאיחוד האירופי, ומתכוונת לקדם אותו במהירות בקריאות שנייה ושלישית כדי לאשר אותו עד יום חמישי הקרוב, בשאיפה להוציא את בריטניה מהאיחוד עד ה-31 באוקטובר, כמתוכנן. אתמול נמנעה מהממשלה האפשרות לקיים הצבעה על הפרישה, אך המתכונת שבה תתקדם כעת היא באמצעות אישור החוק. החוק כולל פסקה המייתרת את הצורך בהצבעה על הפרישה. בדרך כלל, הדיונים בקריאות שנייה ושלישית בחוקים נמשכים שבועות, אולם הממשלה הציגה לוח זמנים שאפתני הקובע דיונים היום ומחר עד חצות במטרה לאשר את החוק עד יום חמישי בערב. היום יוכלו חברי הפרלמנט לאשר או לדחות את לוח הזמנים הזה.

טבע  זינקה אמש בוול סטריט בכ-9% על רקע הדיווח הרשמי של החברה ולפיו רגע לפני המשפט באוהיו הוסכם כי החברה תשלם לפחות 20 מיליון דולר במזומן ותתרום תרופות בשווי 25 מיליון דולר. בנוסף, טבע הגיעה למתווה פשרה עקרוני ליישב את שאר התביעות הקיימות עם מדינות נוספות.

עוד כתבות

סמסונג סאני / צילום: יחצ

ההסתדרות נערכת להחרפת המאבק בסאני; פנתה לנשיא סמסונג

לדברי ההסתדרות, המשבר בסאני, יבואנית סמסונג, נגרם נוכח גרירת הרגליים של ההנהלה במו"מ להסכם קיבוצי ראשון בחברה, תוך ביזוי מתמשך של נציגות העובדים וניסיונות להכשיל את התאגדותם בהסתדרות, וללא נכונות לקיום דיאלוג אמיתי ● סאני: "מחויבים למו"מ הקיבוצי"

גדעון סער / צילום: טל שניידר, גלובס

גדעון סער: יש לקיים פריימריז לראשות הליכוד אם הולכים לבחירות שלישיות

ברק שפגע במטוס בשדה התעופה בניו זילנד / צילום: רויטרס

תפס את הרגע: המטוס שנקלע לסערה בניו זילנד ויצא ללא פגע

המטוס המתין לפני המראה בנמל התעופה כרייסצ'רץ' בניו זילנד, אלא שמזג האוויר הסוער באזור, שכלל סערת ברד, גשמים וברקים לא איפשר את תנועת המטוסים בשדה התעופה ובסביבתו ● איש מהנוסעים או מהצוות נפגע מהברק, והתוצאה מסתכמת בתמונה המרהיבה

בניין ה-OECD בפריז / צילום: עמירם ברקת

ה-OECD צופה ירידה בצמיחה בישראל לקצב של 2.9% בשנתיים הבאות

כמו כן צופה הארגון ירידה בצריכה, האטה בשוק העבודה ודחיפה מסוימת מהריבית הנמוכה ומיצוא הגז ● בדוח הרבעוני שלו הודיע הארגון כי הצמיחה הגלובלית האיטית תימשך, וכי הוא צופה שיפור צנוע בקצב הצמיחה העולמית רק ב-2021

אם זה היה נגמר טוב, זה לא היה נגמר / צילום: shutterstock

"התפיסה שאין לבגידה משקל בהכרעת הדין היא שגויה"

כך אמר דיין ביה"ד הרבני הרב סיני לוי במסגרת כנס "מחיר הבגידה" בקריה האקדמית אונו ● בחלוף כשנה מאז שניתן "פסק דין הבוגדת", במסגרתו נשלל מאישה רכוש תוך מתן משקל לבגידה נטענת בבעלה, ממשיכים מומחי דיני המשפחה להתווכח על משמעויותיו של פסק הדין

הורים עובדים / צילום: שאטרסטוק

לא קל למצוא מקום עבודה ידידותי למשפחה באמת

הורים עובדים צריכים להסתכל מעבר לדימוי של חברה או אפילו מדיניות שמצהירה על ארגון ידידותי למשפחה

ענבר בזק, יועצת עסקית / צילום: רון לביא

"אני מוטרדת מחוסר יציבות. עסק חייב להיות כל הזמן עם פלוס בבנק"

ענבר בזק (45) היא יועצת עסקית שמלווה עסקים קטנים ובינוניים ● "בתקופה שהעסקתי עובדים כשכירים, מכל הרווח הנקי נשאר לי 33%" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il

הבניין ברחוב יהודה עמיחי 6 בתל אביב / צילום: כדיה לוי

חברה בקבוצת רכישה ניצלה את מעמדה - ותפצה את שאר חברי הקבוצה ב-2.2 מיליון שקל

בעלת פנטהאוז בבניין בגוש הגדול בצפון ת"א חויבה לשלם לחברי קבוצת הרכישה פיצוי, לאחר שקיבלה תוספת ניכרת של שטחי גג מבלי ששילמה עבורן ● כמו כן, נקבע כי בעלה ניצל את היותו פעיל בקבוצה כדי להשיג הטבות כלכליות על חשבון יתר החברים

ברני סנדרס/  צילום: רויטרס

ברני סנדרס בעימות הדמוקרטי: "אני פרו-ישראלי, אך אנו צריכים לדאוג לפלסטינים"

הסכסוך הישראלי-פלסטיני פרץ (בקצרה) לעימות הדמוקרטי אמש ● הסנאטור ברני סנדרס העלה ביוזמתו את הנושא: "שוב אין זה מספיק טוב להיות פרו-ישראלי" ● זכה בתשואות ● התקפה על הילארי קלינטון

תאונת קורקינט  בתל אבי ב / צילום: יחצ

"שמעתי 'קנאק' בכתף ולא הבנתי מה קורה לי": עם מי באים בחשבון כשנהג קורקינט פוגע ונעלם

מה קורה כשמאבדים שליטה בכלי ממונע חשמלי? ● חוויות מפי נפגעים שהגיעו לחדרי המיון ● שני מוסדות רפואיים נוספים פנו ל"גלובס" והודיעו כי הם נערכים לדיווח יומי על נפגעי קורקינטים ואופניים חשמליים שיפורסמו אצלנו

יצחק בן ישראל  / צילום: איל יצהר

גורמים בממשלה נגד המלצות הוועדה לקידום בינה מלאכותית שנחשפו ב"גלובס"

בעקבות חשיפת חלקים מטיוטת דוח ההמלצות של ועדת ההיגוי הממשלתית ב"גלובס" שלחו גורמים בכירים בות"ת, ברשות החדשנות ובאוצר, מכתב שבו התבטאו נגד הכוונה להקים במשרד רה"מ גוף שירכז את הטיפול בקידום התוכנית הלאומית לקידום טכנולוגיות בינה מלאכותית: "מסקנה שגויה" 

נפגעי הקורקינטים - 20 בנובמבר 2019

לראשונה בישראל: "גלובס" ואיכילוב עם מספר נפגעי תאונות הקורקינטים

לב לבייב / צילום: תמר מצפי

הדילמה של משקיעי אפי פיתוח: האם להיענות להצעת הרכש של לבייב - בפחות מחצי מההון העצמי

הצעת הרכש שהגיש לבייב   להחזקות הציבור בחברה בסכום של 110 מיליון דולר, תישאר פתוחה עד 19 בדצמבר ● לבייב באופן ישיר בכ-65% ממניות אפי פיתוח, אותן רכש בספטמבר 2016 מחברת אפריקה ישראל הקורסת

הנשיא ריבלין ויו"ר הכנסת אדלשטיין / צילום: מיכאל דימנשטיין , לע"מ

ריבלין: "גורל חברי הכנסת לא חשוב יותר מגורל הזקנה בבית החולים"

הנשיא ראובן ריבלין מתח ביקורת קשה על הפוליטיקאים בשל כישלון ניסיונות הקמת הממשלה ● "ב-21 הימים הללו, אתם תשבו איש איש לנפשו, עם מצפונו, ותצטרכו לענות על שאלה אחת בלבד: מהי חובתי כלפי מדינת ישראל?"

בורסת הונג קונג. / צילום: Shutterstock

וול סטריט סגרה יום שלישי ברציפות של ירידות על רקע מתיחות הסחר

שלושת המדדים המרכזיים איבדו 0.2%, והדאו ג'ונס רשם את רצף הירידות הארוך ביותר מאז אוגוסט ● מגעים למיזוג בתחום הברוקראז' הבינלאומי בין צ'ארלס שוואב לטי.די אמריטרייד ● דיווח: ארה"ב עשויה לדחות את הטלת המכסים שנקבעה ל-15 בדצמבר

אסנת רונן / צילום: ישראל הדרי

אסנת רונן מונתה ליו"ר פרטנר במקום אדם צ'זנוף: "החברה בעמדה מצוינת"

צ'זנוף פרש מהתפקיד בשבוע שעבר יחד עם דירקטורים נוספים מקבוצת סבן, לאחר שהקבוצה ויתרה על השליטה בפרטנר ● האצ'יסון תגיש למשרד התקשורת בקשה להיתר שליטה בימים הקרובים

הפגנה של "המרד בהכחדה" / צילום: NOAH BROWNING, רויטרס

סערה בגרמניה: אחד ממייסדי "המרד בהכחדה" המעיט בחשיבות השואה, והתנצל

בראיון עם השבועון הגרמני "צייט" אמר רוג'ר האלאם, אחד ממקימי הארגון הגלובלי, כי השואה אינה יוצאת דופן לעומת מקרים אחרים של ג'נוסייד ● היום פרסם התנצלות על דבריו: "אני מצטער מאוד על המלים שבהן השתמשתי"

הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

נעילה מעורבת בבורסה בתל אביב: מניית טבע עלתה ב-1.3%

מדד ת"א 35 איבד 0.4%, מנגד מדד ת"א 90 עלה ב-0.1% ● נייס איבדה 1.7%, פועלים ירדה בשיעור דומה ● אלוני חץ איבדה 2.5%, דלק קידוחים איבדה כ-1%

נוני מוזס / צילום: ברני ארדוב, וואלה! NEWS

מועצת העיתונות: על מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס להשעות את עצמו על רקע אישום השוחד נגדו

זאת עד לסיום ההליך המשפטי נגדו ● עוד ציינה המועצה כי היא "מביעה זעזוע מן הפגיעה בחופש העיתונות בארץ העולה מכתבי האישום נגד ראש ממשלת ישראל, אשר שב ותקף את התקשורת בהכללה גם בנאום התגובה שלו"

בני דרייפוס / צילום: כדיה לוי

"הגיע הזמן שמדינת ישראל תמסד את העיקרון של דיור בהישג יד, ולא רק כתגובה למשבר"

מנכ"ל משרד השיכון בני דרייפוס עושה בראיון ל"גלובס" חשבון נפש מקיף על התוכנית הלאומית לסיוע למחוסרי דיור • "מחיר למשתכן הוכיחה שהמדינה יכולה להשפיע אם היא רוצה"