הבורסה בתל אביב ננעלה בעליות: ת"א 35 נושק לשיא כל הזמנים

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.86%, ת"א 90 עלה ב-0.7%, ומדד הבנקים הוסיף כ-1% לערכו • טבע, שתפרסם השבוע את דוחות הרבעון השלישי, עלתה ב-3.5% • דלק קידוחים זינקה ב-6.5% לאחר שדיווחה כי לא נותרו תנאים מתלים שנקבעו לצורך ביצוע עסקת EMG

הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק
הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

16:27

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בעליות על רקע העליות שנרשמו ביום שישי האחרון בוול סטריט. מדד ת"א 35 עלה ב-0.86% לרמה של 1,668.33 נקודות - קרוב לשיא כל הזמנים, ת"א 90 טיפס ב-0.7%, ומדד הבנקים עלה ב-0.94%. 

דלק קידוחים זינקה ב-6.5%, לאומי עלתה ב-1%, פועלים עלתה ב-2% ודלק קפצה ב-4.6%.

15:00

יום המסחר הראשון לשבוע מתנהל בעליות שערים, ובמחזור מסחר נמוך יחסית, כפי שהוא מתאפיין בדרך כלל בפתיחת השבוע. המגמה החיובית בזירה המקומית נרשמה אחרי שבסוף השבוע הסתיים המסחר בארה"ב בעליות נאות.

בסיכום שבוע המסחר החולף שמר ת"א 35 על יציבות, כשמתחילת השנה הוא מציג עלייה של כ-13%. בסיכום שבועי, בצד השלילי בלט מדד הנפט והגז שנחלש בכ-2%, ואחריו מדד ביטוח פלוס שאיבד כ-1%, ובצד החיוב מדד הטכנולוגיה טיפס בכ-2.5%. 

בצד החיובי במדד ת"א 35, יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים מתחזקות בכ-6% ומניית בעלת השליטה בה, קבוצת דלק  בכ-5%. ברקע למסחר, שותפות דלק קידוחים  הודיעה על השלמת התשלום לרכישת נתח ממניות חברת EMG , והעריכה כי השלמת העסקה תתבצע בימים הקרובים, במה שמקדם את תחילת הזרמת הגז הטבעי למצרים. עוד בקבוצת דלק, התקבל אישור של הרגולטור למכירת מניותיה בחברת הביטוח הפניקס , שמנייתה נסחרת בשינויים מתונים.

עוד בצד החיובי בת"א 35, המניות הדואליות של אופק ו וטבע  מתחזקות בכ-3%-4%, ועליות דומות מציגות גם מניות טאואר , לייבפרסון  ופריגו .

בצד השלילי של המדד המוביל, מניות אלביט מערכות  ואנרג'יאן  נחלשות בכ-1%-1.5%.

עוד במסחר, מניית אסאר אקורד  מתחזקת בכ-8%-10% והשלימה קפיצה תלת-יומית של כ-20% מאז הודיעה בשבוע שעבר כי בעל השליטה בה, עדי צים, גיבש הבנות למכירה בשלבים של עד 20% ממניות החברה לקרן AMI של אייפקס.

מניית כלכלית ירושלים  ונורסטאר  מרכזות מחזורי מסחר ערים, בה מתחזקות בכ-2%-3%.

בענף הקנאביס, חברת יוניבו  הודיעה על הסכם הפצה חדש לאספקת מוצרי קנאביס, ומנייתה מתחזקת בכ-8%.

חברת הנדל"ן להב אל.אר  דיווחה על הסכם לרכישת נכסי נדל"ן מניב בגרמניה, ומנייתה מתחזקת בכ-2%-3%.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה חיובית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה דומה.

מנתוני הבורסה עולה כי השבוע החולף היה אינטנסיבי למדי בשוק הקונצרני, שם גויס סכום כולל של 5.7 מיליארד שקל - עיקרו על-ידי בנק מזרחי טפחות, שהנפיק אג"ח (חלקו COCO ) בהיקף של כ-3 מיליארד שקל, נוסף לכ-1.2 מיליארד שקל שגייס המתחרה דיסקונט באמצעות COCO . עוד בלטו בסיכום שבועי בשוק גיוסי החוב חברות הנדל"ן, שהיו אחראיות על סכום של כ-1.2 מיליארד שקל, עיקרו (כ-800 מיליון שקל) על-ידי ענקית הנדל"ן המניב מליסרון.

בלידר שוקי הון התייחסו למגמה החיובית בשוק האמריקאי בסוף השבוע וציינו כי "שוקי המניות עלו ביום שישי על רקע נתוני תעסוקה חיוביים, אך התגובה (השלילית) בשוק האג"ח הייתה מתונה יחסית". עוד ציינו בלידר כי "מכלול הנתונים בארה"ב ממשיכים להצביע על התרחבות", וכן כי "הצריכה הפרטית ממשיכה להיות קטר חשוב לצמיחה, לעומת חולשה בהשקעות בענפי המשק. בסביבה זו, אין סיבה לפד להמשיך להוריד את הריבית".

13:40

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בעליות, כך מדד ת"א 35 מטפס ב-0.8%, ת"א 90 עולה ב-0.3%, ומדד הבנקים מוסיף 1% לערכו.

אסאר אקורד  מזנקת ב-8.8%, טאואר קופצת ביותר מ-3%, כלכלית ירושלים  עולה ב-2.66%, דלק ודלק קידוחים  קופצות ביותר מ-5% ו-6% בהתאמה. 

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו בכ-350 מיליון שקל.

11:40

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בעליות, כך מדד מדד ת"א 35 מטפס ב-0.75%, ת"א 90 עולה ב-0.56%, ומדד הבנקים מוסיף 0.96% לערכו.

מניית טבע , שתפרסם השבוע את דוחות הרבעון השלישי, עולה ב-3%,  דלק קידוחים  מזנקת ב-5.8% לאחר שדיווחה כי לא נותרו תנאים מתלים שנקבעו לצורך ביצוע עסקת EMG.

להב  שבשליטת אלי להב הודיעה כי החברת הבת (75%) חתמה על הסכם מחייב לרכישת 6 מרכזי קניות שכונתיים בגרמניה בתמורה לכ-19.3 מיליון אירו (כ-76 מיליון שקל). הנכסים מניבים שכ"ד שנתי של כ- 1.55 מיליון אירו, תשואה שנתית ממוצעת צפויה לעסקה של כ-8%. להערכת החברה קיים בפורטפוליו פוטנציאל השבחה מהותי. שטחם הכולל להשכרה של 6 מרכזי קניות שכונתיים שנרכשו הינו כ-18,335 מ"ר על שטח קרקע של כ-38.2 דונם, מתוכם כ-16,057 מ"ר (כ-87.5%) מושכר לרשתות סופר מובילות, EDEKA, NETTO , REWE , ALDI,HOLAB , פארם ושירותים לאזרח. כ-2,321 מ"ר ריקים מהווים פוטנציאל השבחה ובכוונת החברה לפעול להשכרתם. לאחר הרכישה יהיו בבעלות החברה 40 מרכזי קניות בגרמניה הצפויים להניב שכ"ד שנתי של כ-10 מיליון אירו.

יוניבו  דיווחה כי התקיימו התנאים המתלים להתקשרות עם בית מרקחת מקס פארם בחולון. במסגרת ההסכם מקס פארם ירכוש עד 1 טון מוצרי קנאביס רפואי תחת מותג יוניבו בשנת 2020. בית המרקחת אותו מפעילה מקס פארם הוא בית מרקחת פעיל, המשתתף בפיילוט של משרד הבריאות ומשמש כסניף לחלוקת קנאביס רפואי. לבית המרקחת רישיונות ואישורים מתאימים למכירה וחלוקת קנאביס רפואי. ההסכם מהווה מרכיב נוסף במערך שיווק ומכירה ארצי למוצרי הקנאביס הרפואי של יוניבו. 

09:50

שבוע המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בעליות בהמשך לשיאים שנרשמו בוול סטריט ביום שישי האחרון. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.5% בפתיחה, ת"א 90 עולה ב-0.45%, ומדד הבנקים מוסיף 0.3% לערכו.

דלק קבוצה  עולה ב-3.6%, טבע מטפסת ב-2.6%, כלכלית ירושלים  עולה ב-2.2%, בריינסוויי  קופצת ב-6% ויוניבו  עולה בשיעור דומה.

דלק קידוחים יהש  דיווחה כי לא נותרו תנאים מתלים שנקבעו לצורך ביצוע עסקת EMG, במסגרתה רכשה השותפות, יחד עם נובל ו-Egas (השותף המצרי), את זכויות ההפעלה של צינור ייצוא הגז למצרים משותפי EMG. 

06:00

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח על רקע השיאים שנרשמו בוול סטריט ביום שישי האחרון לאחר פרסום נתוני תוספת המשרות לשוק העבודה בארה"ב שעלה על הציפיות. מדד הנאסד"ק עלה ב-1.1%, הדאו ג'ונס טיפס בשיעור דומה, ומדד S&P 500 עלה בכ-1% לשיא כל הזמנים ברמה של 3,066.91 נקודות.

המניות הדואליות צפויות לספק רוח גבית למדדים, כך טבע חוזרת עם פער ארביטרז' חיובי של 2.1%, פריגו עם פער חיובי בשיעור דומה, אלביט מערכות עם פער חיובי של 0.6%, טאואר חוזרת עם פער חיובי של 3.2% ולייבפרסון עם פער חיובי של 2.3%. מנגד, נייס ואיי.אפ.אפ חוזרות עם פער שלילי של 0.8% כ"א, אודיוקודס עם פער שלילי של 1.1% ומנייתה של כן פייט חוזרת עם פער שלילי של 6.7%.

עונת הדוחות לרבעון השלישי נמשכת, והשבוע ביום חמישי חברת התרופות טבע הישראלית תפרסם דוחות. סלא נדלן תפרסם היום את תוצאות הרבעון, איי.אפ.אפ תפרסם ביום שני ופריגו ביום רביעי.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988