וול סטריט ננעלה בשיאים על רקע האופטימיות מחזית הסחר העולמית

טבע סגרה בעלייה של 4.5% • המשקיעים ברחו מהאג"ח אל המניות: תשואות אג"ח ארה"ב רשמו את הזינוק היומי החד ביותר מאז היום שלאחר בחירת טראמפ לנשיא • בורסות אירופה ננעלו בעליות, הדאקס טיפס ב-0.8% • דרישות האבטלה הראשוניות בארה"ב ירדו לשפל של חודש

שור וול סטריט / צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב
שור וול סטריט / צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:15

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים, עם רמות שיא חדשות, על רקע האופטימיות מחזית הסחר. המדדים עלו לרמות שיא. הדאו ג'ונס  הוסיף כ-186 נקודות, ועלה ב-0.7% ל-27,687.1 נקודות, שיא כל הזמנים. S&P 500  נסחר גם הוא ברמת שיא, לאחר שטיפס ב-8 נקודות, ראו 0.3%, ל-3,085 נקודות. הנאסד"ק  טיפס ב-0.3% ל-8,434 נקודות, ופספס אך במעט שיא חדש. 

מניות אקספדיה גרופ  צנחו בכ-28% לאחר שהחברה דיווחה על רווחים גרועים מהצפוי.

מניות דיסני  עלו ב-3% לאחר סיום המסחר, אחרי שהחברה דיווחה על רווח מתואם של 1.07 דולר למניה ברבעון הפיסקאלי הרביעי שלה, לעומת ציפיות ל-95 סנט, ועל הכנסות של 19.1 מיליארד דולר, 60 מיליון דולר מעל התחזיות. 

21:30

המניות בוול סטריט ממשיכות להיסחר ברמות שיא לאחר דיווח ששתי הכלכלות הגדולות בעולם, סין וארה"ב, הסכימו להסיר מכסים קיימים, מהלך שהביא לתנועה עצומה החוצה מהאג"ח אל תוך המניות.

תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים רשמה את העלייה היומית התלולה ביותר מאז היום שלאחר בחירתו של טראמפ לנשיא, וזינקה מ-1.81% ל-1.95%. 

מדד דאו ג'ונס  מטפס קרוב ל-1% או ל-260 נקודות, עם עליות בולטות במניות קטרפילר  ובואינג . ה-S&P 500  מטפס בכ-0.5%, בהובלת עלייה של 1.3% במגזר הפיננסים. מגזרים נוספים שבולטים בעליות הם האנרגיה, ההייטק ושירותי התקשורת. מדד נאסד"ק  מטפס בכ-0.65%.

מניות בנק אוף אמריקה  רושמות עליות על רקע הזינוק בתשואות האג"ח. עליות נרשמות גם במניות סיטיגרופ  וג'יי.פי מורגן צ'ייס 

העליות במניית טבע  , שפרסמה היום דוחות, נחלשו והיא מתחזקת בכ-5%, לאחר שרשמה זינוקים של 11% מוקדם יותר.     

18:50

בורסות אירופה ננעלו בעליות, לאחר שנגעו בשיא של 4 שנים במהלך המסחר. מדד הדאקס הגרמני עלה ב-0.8%, הקאק ב-0.4% והפוטסי ב-0.14%. הליש"ט מאבדת 0.4% לאחר שהבנק הבריטי הותיר את הריבית ללא שינוי. 

מוקדם יותר היום הנציבות האירופית חתכה את תחזית הצמיחה בגוש האירו.

אופטימיות סחר נרשמת בשווקים על רקע הדיווח לפיו סין וארה"ב הסכימו שלא להעלות מכסים אחת על השנייה.

בוול סטריט המדדים עולים לשיא, כך מדד דאו ג'ונס מטפס ב-0.8% והנאסד"ק מטפס ב-0.65%.

17:30

מניית טבע  מזנקת ביותר מ-11% לאחר הדוחות במסגרתם החברה העלתה את התחזיות ל-2019, והציגה תזרים חזק לרבעון השלישי.

16:30

המסחר בניו יורק נפתח בעליות בהמשך לדיווח אופטימי סביב מתיחות הסחר שבין סין לארה"ב, ועל רקע נתונים חיוביים משוק התעסוקה. מדד הנאסד"ק עולה ב-0.5%, הדאו ג'ונס מטפס ב-6.

15:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.6% על רקע הדיווח על כוונה הדדית של סין וארה"ב למנוע הטלת מכסים נוספת.

דרישות האבטלה הראשוניות בארה"ב בשבוע שהסתיים ב-2 לנובמבר ירדו לשפל של חודש - 211,000 תביעות, מדובר בירידה של 8,000 תביעות אל מתחת לתחזיות המוקדמות ל-215,000 דרישות.

קמטק דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי של 2019, וצופה כי ההכנסות השנתיות ל-2019 יגיעו לשיא של כ- 133 מיליון דולר. הרווח הנקי, על בסיס GAAP, הסתכם ב-4.2 מיליון דולר, או 11 סנט למניה בדילול מלא. הרווח הנקי, על בסיס Non-GAAP, הסתכם ב-5 מיליון דולר, או 13 סנט למניה, בדילול מלא. הכנסות הרבעון השלישי הסתכמו ב-32.5 מיליון דולר.

סיוה עקפ את התחזיות, כשסיימה את הרבעון השלישי עם צמיחה של 10% בהכנסות ל-23.5 מיליון דולר, ורווח מתואם של 22 סנט למניה.

תחזית אופטימית לגבי שוק הסחורות במוקד על מחיר הכסף. קרסטן מנקה, ראש תחום המחקר Next Generation, ביוליוס בר, צופה לכסף אפסייד של 12.5% וקובע מחיר יעד של 18.5 דולר לאונקיה בטווח של 3 חודשים ו-19.5 דולרים לאונקיה בטווח של 12 חודשים. מנקה מציין כי הפקטור המרכזי המשפיע על הכסף הוא הדולר האמריקאי. מי שצופה דולר חלש מציג תחזית שורית יותר על הכסף. לדבריו, ככל שההאטה הכלכלית לא תתפתח למשבר, הכסף צפוי לקבל תמיכה חיובית מהעניין של המשקיעים באופן חזק יותר מההשפעה השלילית של ירידה בביקוש התעשייתי.

14:30

הבנק המרכזי בבריטניה (BOE) החליט שלא לשנות את הריבית בכלכלה החמישית בגודלה בעולם. 35 יום לפני שהבריטים ילכו לקלפיות, הוועדה המוניטרית של הבנק, בהובלת הנגיד מרק קרני, הצביעה על הותרת הריבית על 0.75%. שבעה מתשעת חברי הוועדה הצביעו בעד ההחלטה, בעוד ששניים מהם הפתיעו את השווקים הפיננסיים והצביעו בעד הורדה בריבית. בתגובה ירדה הליש"ט ב-0.2% לרמה של 1.2828 דולר.  

12:40

המניות האירופיות נגעו בשיא של ארבע שנים לאחר הודעת סין על הסכמה הדדית עם ארה"ב על ביטול המכסים הנוספים שהוטלו במלחמת הסחר בין השתיים.

מדד סטוקס אירופה 600  מוסיף 0.45% ונסחר ברמה הגבוהה ביותר שלו מאז יולי 2015.

בורסות אסיה ננעלו היום במגמה מעורבת על רקע הדיווחים מוקדם יותר על עיכוב אפשרי בחתימת הסכם הסחר.

האיחוד האירופי חתך היום את תחזית הצמיחה שלו לגוש האירו, בנימוק שמתחים בחזית הסחר הגלובלית צפויים להכביד על האזור ולהגביל את ההתרחבות הכלכלית. ההזהרה מצדה של הזרוע המבצעת של האיחוד, הנציבות האירופית, מגיעה בתקופה שבה הבנק האירופי המרכזי החל בסבב תמריצים נוסף כדי לתמוך בצמיחה השברירית.

האי-ודאויות סביב הסחר כוללות את היחסים העתידיים בין בריטניה ובין האיחוד האירופי, על רקע הצורך בכינון יחסי סחר חדשים בין שני הצדדים לאחר הברקזיט; העדפות צרכנים חדשות בתעשיית הרכב ותנודתיות בסחר בין ארה"ב ובין סין. 

כתוצאה מכך חתכה הנציבות את התחזיות הכלכליות לגוש האירו ל-2019 ול-2020. האזור המונה 19 חברות צפוי לצמוח כעת בקצב של 1.1% השנה ושל 1.2% ב-2020. בתחזיות הקודמות במאי העריכה הנציבות צמיחה של 1.2% בגוש האירו ב-2019 ושל 1.5% ל-2020.   

ועדת המדיניות המוניטרית של הבנק אוף אינגלנד תחליט היום על הריבית בבריטניה. הציפיות הין להותרת הריבית על כנה לקראת הבחירות בבריטניה בדצמבר, לאחר השארת הריבית על כנה גם בספטמבר.

בגזרת הדוחות, מניית סימנס  מזנקת לאחר שהחברה דיווחה היום על הכנסות של 24.5 מיליארד אירו ברבעון הרביעי, עלייה של 8% לעומת התקופה המקבילה. מניית קומרצבנק  רושמת ירידות, לאחר שהבנק הגרמני דיווח על עלייה של 35% ברווח הנקי ברבעון השלישי.

מניית יוניקרדיט  האיטלקי מטפסת בכ-4.5%, לאחר שהבנק עמד עד כה בתחזיותיו השנתיות, לאחר שדיווח על רווח נקי של 1.1 מיליארד אירו ברבעון השלישי. מניית לופטהנזה  מזנקת לאחר שחברת התעופה עומדת אף היא בתחזית השנתית עם עלייה של 4% ברווח ברבעון השלישי, ל-1.15 מיליארד אירו.

מניית Arcelormittal  קופצת לאחר שיצרנית הפלדה הגדולה בעולם דיווחה על הפסד רבעוני שני ברציפות, אך היכתה את תחזיות הרווח.

חברת המדיה הגרמנית ProSiebenSat.1  דיווחה על צניחה ברווח ברבעון השלישי והזהירה מצניחה ברווחי הרבעון הרביעי.     

10:00

בורסות אירופה נפתחו הבוקר בעליות שערים לאחר דיווחים שלפיהם סין הודיעה כי שתי המעצמות הגדולות בעולם הסכימו לבטל המכסים הנוספים שהוטלו במסגרת מלחמת הסחר הנמשכת ביניהן. מדד סטוקס 600 טיפס ב0.4% עם עליות של יותר מ-1% במגזרי המשאבים הבסיסיים, הרכב הנסיעות והפנאי.

רוב המגזרים והבורסות נסחרים בטריטוריה החיובית. ירידות נרשמות במגזרי שירותי התשתיות והטלקום.

סין וארה"ב הסכימו באופן הדדי להוריד את המכסים שהטילו שתי המעצמות אחת על השנייה בשלבים, כך נמסר ממשרד המסחר הסיני. כתוצאה מההודעה החוזים העתידיים בבורסות ניו יורק קופצים. מדד הדאו ג'ונס  מוסיף כעת לערכו 136 נקודות.

נכון לעכשיו, גורמים אמריקאים טרם אישרו את הדיווח. אך במידה והדבר יאומת, זה יהיה צעד משמעותי בפיתרון משבר הסחר בין שתי המעצמות. 

07:00

בורסות אסיה נסחרות היום (ה') במגמה מעורבת ברקע הדיווחים על דחייה אפשרית בחתימת הסכם הסחר בין ארה"ב ובין סין. ירידות של 0.3% נרשמות בבורסת שנחאי, ועליות קלות נרשמות בשנזן.

מדד הנג סנג בהונג קונג מאבד יותר מ-0.3%, בהובלת מניית ענקית ההייטק טנסנט שמאבדת כ-2%. נטייה שלילית קלה נרשמת בטוקיו. מניות סופטבנק נופלות ביותר מ-2% לאחר שהקונגלומרט היפני דיווח אתמול על הפסד רבעוני ראשון זה 14 שנה. מניית טויוטה יורדת מעט לקראת פרסום הדוחות.

ירידה קלה נרשמת גם בקוריאה הדרומית, בהובלת מניית סמסונג אלקטרוניקס שמאבדת יותר מ-1%.

בורסת אוסטרליה מזנקת בכ-1%. לשכת הסטטיסטיקה במדינה דיווחה היום על עלייה של 9% במאזן מנוכה עונתיות של סחורות ושירותים בספטמבר, בהשוואה לחודש קודם.

המשקיעים עוקבים אחר תגובת השווקים לאחר שאמש דווח כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג עשויים של להיפגש לפני דצמבר לחתימה על הסכם. הפגישה בין השניים עשויה להידחות היות ששני הצדדים עדיין צריכים להחליט על התנאים ועל מקום המפגש.

ההתפתחויות הללו מתרחשות לאחר שהפורום לשיתוף פעולה אסיה-פסיפיק (APEC) ביטל את כנס הפסגה שלו בצ'ילה שתוכנן להיערך מאוחר יותר החודש, שבו היו אמורים שי וטראמפ להיפגש כדי לדון בחתימה על הסכם "שלב 1".

בורסות וול סטריט נסוגו מרמת השיא אמש על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השלישי של השנה. מדד הנאסד"ק איבד 0.3%, הדאו ג'ונס ו-S&P 500 ננעלו ללא שינוי מהותי.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988