בדרך לתפקיד יו"ר הפניקס? יונס קיבל את דמי הייעוץ לקרנות הרוכשות ויצטרף לדירקטוריון

יונס משתחרר ממגבלת שכר הבכירים • לאחר שיצטרף לדירקטוריון הפניקס יונס עשוי להתמנות לתפקיד יו"ר הקבוצה האם מעל יו"ר הפניקס ביטוח • לא מן הנמנע שיונס יבחר להיות "רק" דירקטור רגיל

אלי יונס / צילום: ענבל מרמרי, גלובס
אלי יונס / צילום: ענבל מרמרי, גלובס

לאחר שקיבל את התשלום בגין הייעוץ לקרן סנטרברידג' בעסקת הפניקס , אלי יונס משתחרר ממגבלת שכר הבכירים בסקטור הפיננסים ועומד להצטרף לדירקטוריון קבוצת הפניקס אחזקות. האישור למינויו של יונס מטעם רשות שוק ההון התקבל היום, לאחר שהאחרון פנה בבקשה בנושא לאחר שהשלים את עבודת הייעוץ וקיבל את התגמול בגינה. נזכיר כי יו"ר דירקטוריון הפניקס אחזקות כפוף למגבלת השכר בסקטור הפיננסים, דבר שהיה פוגע בגובה העמלה שהיה מקבל, לו היה כבר מצטרף לבורד.

לאחר שיצטרף לדירקטוריון הפניקס יונס עשוי להתמנות לתפקיד יו"ר הקבוצה האם, מעל יו"ר הפניקס ביטוח. ואולם, על פי הערכות בשוק לא מן הנמנע שיונס יבחר להיות "רק" דירקטור רגיל ולא יו"ר הקבוצה כשהתמונה תתברר במהרה. נכיר כי יונס, לשעבר מנכ"ל מזרחי טפחות, מנכ"ל הפועלים והחשכ"ל, שימש במן העסקה כיועץ לקרנות הרוכשות סנטרברידג' וגלאטין פוינט.

הכוורת הבכירה של צמרת הפניקס מתרחבת עם עוד מנהל בכיר, מוערך ובעל ניסיון רב. לאחר שפרש לאחרונה מדירקטוריון פסגות, שם שימש בעבר כיו"ר בית ההשקעות, אהוד שפירא שב לדירקטוריון קבוצת הפניקס. שפירא שימש כיו"ר הפניקס עד יולי 2010 והוא חוזר לקבוצה כדירקטור בלתי תלוי.

שפירא מצטרף ליו"ר הפניקס ביטוח בני גבאי ולמנכ"ל החברה אייל בן סימון. שפירא כיהן כיו"ר פסגות מ-2011 עד 2018 ולאחר מכן נשאר שם דירקטור, עד לאחרונה. הוא מכיר היטב את בן סימון ואת גבאי משנותיו בביטוח. קודם לכהונתו כיו"ר הפניקס שפירא היה מספר 2 בבנק לאומי במשך שנים.

השבוע שעבר החל עם השלמת עסקת הפניקס והעברת השליטה בה מקבוצת דלק לקרנות סנטרברידג' וגלאטין פוינט והסתיים עם מינויו הרשמי, והצפוי, של אייל בן סימון למנכ"ל הקבוע של קבוצת האם הציבורית - הפניקס אחזקות, וזאת מיד לאחר שמונה לתפקיד מנכ"ל קבוע של הפניקס חברה לביטוח, לאחר שהיה שנים ממנהליה הבכירים.

היו"ר גבאי גם מנוסה מאוד בביטוח, כשבעבר היה, בין היתר, "מר ביטוח" בעולם ראיית החשבון. בן סימון (בן 46) החל את דרכו המקצועית באגף שוק ההון באוצר והוא הצטרף להפניקס וזכה בה להערכה רבה עד שהגיע לתפקידי ממלא מקום מנכ"ל הפניקס ביטוח והפניקס אחזקות במקומו של המנכ"ל הקודם אייל לפידות, שבכהונה מוצלחת מאוד הוביל את הפניקס לשיפור חד בתוצאותיה ובמעמדה, ביחס לעצמה וביחס לשוק הביטוח כולו. נזכיר כי לפידות עזב את הפניקס לטובת תפקיד מנכ"ל שיכון ובינוי.

בן סימון הצטרף להפניקס במהלך העשור הקודם, לפני כ-15 שנה, לאחר שהיה מנהלת מחלקה בפיקוח על הביטוח, וזאת עוד בימי בעלי השליטה וההנהלה קודמים. הוא החל כמנכ"ל מחלקת סיכונים ועם השנים הוא התקדם וניהל בהצלחה את מערכי ביטוחי הבריאות, הביטוחים הכלליים והתביעות בקבוצה.

הפניקס נסחרת לפי שווי של כ-5.1 מיליארד שקל. בתחילת השבוע שעבר רכשו סנטרברידג' וגלאטין פוינט את מניות השליטה בה (32.5% מההון) בתמורה ל-1.57 מיליארד שקל. מחיר העסקה יכול לתפוח בעתיד בעד 866 מיליון שקל או לקטון בסכום של עד 196 מיליון שקל, וזאת בהתאם למנגנון שנקבע בין הצדדים לעסקה.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988