גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

כולם מדברים מפוזיציה, גם אלדד קובלנץ ואבי וייס

קרב עקיצות נרשם היום בכנס אילת לעיתונות בין מנכ"ל התאגיד, שאמר כי מהדורות החדשות בערוצים המסחריים הן בידוריות, לבין מנכ"ל חדשות 12, שביקש ממנו "רשימה של 4-5 סקופים שהביאו חדשות כאן 11" ● וגם: מה ההבדל לשיטת וייס בין אמנון אברמוביץ' לעמית סגל?

אבי וייס, מנכ"ל חדשות 12 / צילום: חיים דוד
אבי וייס, מנכ"ל חדשות 12 / צילום: חיים דוד

"קטע לפנתאון" - כך הגדיר היום (ב') מנכ"ל חדשות 12 אבי וייס את העימות בין העיתונאי גיא פלג לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בו הטיח פלג באולמרט כי הוא "מומחה לענייני שחיתות". וייס הגן על התגובה של פלג במסגרת פאנל שעסק בהשפעת הטלטלות בשוק הטלוויזיה על המוצר העיתונאי שנערך במסגרת כנס אילת לעיתונות, ואמר: "כשגיא פלג הביא את קלטות זקן ואולמרט, בהן הציע לה עשרות אלפי שקלים בחודש, ומשכנע את העדה המרכזית נגדו, שיבוש מארץ השיבושים, אתה לא יכול לצפות מעיתונאי לשבת בשקט... אם יש תפקיד לעיתונאי, זה בדיוק זה. השאלה היא אם אנחנו בדיון על ניואנסים. מה שהקפיץ אותך זה 'וואוו! מישהו תקף את אולמרט והעיר לו'. אני חושב שזה קטע לפנתאון, פלג שמואשם באנטי-ביבי, אבל אף אחד לא זוכר לו שביבי ראש הממשלה בגלל פרסומים של פלג".

כשבתגובה הטיחה בו עורכת "זמן אמת", טלי בן עובדיה: "אם יש משהו שפוגע באמון הציבור בנו, זה קטעים כאלה" - ענה וייס: "אם בנימין נתניהו היה יושב בקטע הזה במקום אולמרט, שלונסקי היה אומר לי כל הכבוד, וטלי הייתה מסמסת לי שזה פצצה".

וייס טען כי כולם מדברים מפוזיציה של דעה פוליטית: "כשאמנון אברמוביץ' במשך 15 שנה אומר את דעתו הפוליטית והמקצועית שממנה הוא גוזר את דעותיו, ואני מעודד את זה, אז לא שמעתי מאף אחד בברנז'ה שיש בעיה עם זה. הבעיה, מסתבר, היא עם עמית סגל. פתאום בא אחד שמזיז לאנשים מצד מסוים של המפה את הגבינה. פתאום זה הנושא המרכזי.

"עם כל הכבוד, הוא פשוט מביא עוד דעה לשלל הדעות שיש בפאנלים. אני חושב שכל אחד בתקשורת צריך לעודד את הדבר הזה, כי הכי קל לעשות פאנל חד-גוני. נזכרתם עכשיו. כשסגל הגיע, לצד אלף סקופים שהוא מביא, אז אומרים שהוא 'מצליח להחדיר' את דעותיו. אני מעולם לא שמעתי תיאור כזה בברנז'ה על אמנון".

לאיתי דנקנר, מנהל הפרוגרמינג בקשת 12, היה הסבר משלו ליחס של הברנז'ה לסגל: "אני זוכר תחקירים של עמית על 'אושיות שמאל' כמו אורן חזן וסטס מיסז'ניקוב, שמשום מה לא זכורים לו. בברנז'ה יש עלבון עמוק איך אדם כל כך אינטליגנטי uמוכשר מחזיק בדעות 'לא נכונות'".

קרב עקיצות התפתח בין מנכ"ל חדשות 12 אבי וייס למנכ"ל תאגיד השידור הציבורי אלדד קובלנץ, לאחר שהאחרון התייחס למהדורות החדשות של הערוצים המסחריים כ"בידוריות". בתגובה ביקש וייס: "תן לי רשימה של 4-5 סקופים שלכם".

קובלנץ הזכיר את העובדה שבפסק הדין בנושא האתיופים השופט ציטט את העבודה של מהדורת כאן 11: " זה חשוב לי יותר מאלף סקופים. זה בסדר גמור שהחדשות שלכם טיפה יותר נגישות. אני לא איש חדשות, ולכן מעולם לא התקשרתי אליך להתלונן על מה שקורה אצלכם. אני נגד שזירת דעות בחדשות, כי בעיניי זה מקטין. המהדורה שלנו 'דודתית' יותר, רגועה יותר. אני לא חושב שמישהו יודע מה הדעות האישיות של גילי כהן למשל או של כתבים אחרים".

וייס בתגובה הזכיר שקובלנץ עצמו הצהיר כי הוא רוצה בתאגיד את רביב דרוקר. "זה דבר והיפוכו", אמר, "אתה רוצה עיתונאים דעתנים, אבל מצד שני אתה מדבר על מהדורה של פחות דעות. אני לא מבין".

קובלנץ ענה לו: "עדיין יש לרביב הצעה לבוא. הכול עניין של מינונים. יש מקום לדעות, אבל אני חושב שהמינונים חשובים".

מנחה הפאנל, משה שלונסקי מהמכללה האקדמית עמק יזרעאל ,הראה מחקר של המכון הישראלי לדמוקרטיה, ממנו עולה כי רוב הציבור צורך את החדשות בדיגיטל, וכי הרשתות החברתיות ככלי תקשורת לא ממוסד עוקפות את הרדיו ואת העיתונות. עם זאת, מבחינת אמון הציבור, 57% מהציבור מביעים אמון בתקשורת הממוסדת.

בן עובדיה ראתה בכך הישג גדול. לדבריה, "יש לקוד קידה, כי נתונים אלה באים על רקע מסע דה-לגיטימציה כלפי התקשורת. כנראה שהציבור בישראל יודע לעשות הבדל בין אינטרסנטים פוליטיים לבין המוצר שהוא מקבל".

יו"רית הרשות השנייה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', הביעה סקפטיות לגבי נתוני הסקר, שכן לדבריה ברשות השנייה קיים סקר המציג תוצאות הפוכות. לדבריה, "הציבור בישראל מאוד חכם, ולהפיל הכול על ההשתלחות, זה קצת מדאיג אותי. אנחנו לא צנזורה, ואנחנו לא בודקים מה משודר בחדשות, אבל אנחנו כן מנסים לראות איזון, כי אמון הציבור מגיע כשהוא מרגיש שהוא מקבל חדשות מאוזנות".

בתגובה האשים וייס את הרשות השנייה ואת העומדת בראשה בכך שהן "נרדמו בשמירה" בשנה האחרונה: "לא שמעתי את יוליה או את מועצת הרשות השנייה כשראש ממשלת ישראל עומד וקורא להחרים מהדורות חדשות וכתבים ספציפיים ושלטי פרסומת בכבישים וסרטונים... יו"רית הרשות והמועצה לא נשמעו. כשראש הממשלה כך קורא להחרים ערוצי טלוויזיה ושם בסרטונים פרצופים של אנשים שצריכים עכשיו אבטחה, ואין קול מהרשות השנייה - זו בעיה".

בתגובה אמרה שמאלוב-ברקוביץ': "אני תוקפת כשיש טעות. יש נקודה שחשוב להבהיר. כפי שאני לא באה להגנתו של ראש הממשלה כשערב-ערב בחדשות 12 ובחדשות 13 מדברים עליו - כך לא תפקידי להגן על עיתונאים. תפקידי הוא אמון הציבור בתקשורת. זה מה שלי חשוב. כשהוצאתי את ההודעה, זה לא היה על ראש הממשלה, אלא על כך שאקט זה פגע באמון הצופים בתקשורת. גם אם היה ראש ממשלה אחר, הייתי עושה אותו דבר".

איש "ידיעות אחרונות", בן דרור ימיני, טען כי התקשורת בישראל הרבה יותר חזקה ממה שנדמה: "כאשר התחיל העימות הגדול בין נתניהו לתאגיד השידור, אמרתי שכל המאמרים על קץ הדמוקרטיה הם הבל-הבלים, כי הם חזקים יותר מכל הפוליטיקאים הישראלים. ההפסד הגדול ביותר של נתניהו היה במאבקו מול התאגיד. אני לא מצליח להבין איך הוא לא ראה שהוא נכנס עם הראש בקיר ויוצא מטומטם מכל הכיוונים. בגדול, יש לנו תקשורת חזקה שהיא עמוד התווך המרכזי של הדמוקרטיה, ואני שמח במצב הזה, מהסיבה הפשוטה שהאלטרנטיבה גרועה יותר".

בתגובה שאלה אותו בן עובדיה אם הוא באמת מרגיש ככה אחרי שראה את תמלילי השיחות בין נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס. על כך ענה ימיני: "גם עיתון 'ידיעות', למרות שהיו השפעות, חוט השדרה של העיתון יותר חזק מהמו"ל שלו, כמו שחוט השדרה של התקשורת והתאגיד היו חזקים יותר מהפוליטיקאים. כל הביקורת הייתה ונותרה חופשית, וזה מה שחשוב".

עוד כתבות

רן גוראון / צילום: יח"צ

בזק בינלאומי הקימה דאטה סנטר נוסף בהשקעה של 40 מיליון שקל

מדובר במתקן החמישי של החברה בישראל, והוא הוקם בראש-העין על רקע הביקושים המתמלאים באתרים הקיימים

מודעה לשירותי ליווי בפייסבוק / צילום: צילום מסך

כובע צמר לתינוק, מצעים למיטה וזנות: בניגוד ולמרות החוק - פייסבוק מפרסמת שירותי ליווי

בימים האחרונים קודם בפייסבוק פוסט בתשלום תחת הכותרת "נערות ליווי במרכז", שמפנה לוואטסאפ המעביר לאתר ייעודי ולצ'ט בטלגרם שמבטיח היכרויות, דיסקרטיות ושירות מהיר

ראשת הרשות לאיסור הלבנת הון, שלומית ווגמן־רטנר / צילום: יונתן בלום, גלובס

הרשות לאיסור הלבנת הון מציגה: המדריך לזיהוי יעיל של מלבינים מקצועיים

בשנים האחרונות פיתחו עבריינים שיטות מתוחכמות להלבנת כספים המגיעים מפשיעה • כדי להתגבר עליהן נוקטות הרשויות בעולם מגוון אמצעים, ובהם צמצום השימוש במזומן • כעת מפרסמת הרשות הישראלית יחד עם כ–160 רשויות מהעולם מדריך לזיהוי פעילות הלבנת הון מקצועית

חיסכון פינסיוני / צילום: שאטרסטוק

כך פועלת האפליקציה שעוזרת לילדים שלכם לחסוך באופן לא מודע

כולנו יודעים כמה קשה לחסוך, במיוחד לפנסיה ולטווח ארוך ● אבל מסתבר שבעולם הפיננסים אומצו שיטות של הכלכלה ההתנהגותית, כדי לשפר את יכולת החסכון שלנו מבלי שאנחנו בכלל יודעים ● האזינו

מלון הר ציון בירושלים לאחר ההרחבה המתוכננת  / הדמיה: לאה רובננקו אדריכלים בע"מ, View Point

מסבירה פניה לתייר: קבוצת עזריאלי רוכשת את מלון הר ציון תמורת 275 מיליון שקל

קבוצת עזריאלי תשקיע עוד כחצי מיליארד שקל בהרחבת המלון ובשיפוצו ובכוונתה לנהל את בית המלון בעצמה

נוחי דנקנר / צילום: רפי קוץ

משרד המשפטים עדיין בוחן את בקשת החנינה של דנקנר

מחלקת החנינות במשרד המשפטים טרם קיבלה לידיה את כל חוות הדעת שביקשה בעניין ● לא ברור אם השר אוחנה המליץ על חנינה למרות שהטיפול בה לא הסתיים ● ל"גלובס" נודע כי מבחינת הגורמים המקצועיים השיקול המרכזי הוא מצבו הבריאותי של דנקנר

הנשיא טראמפ בביקור באזור בנייה בטקסס  / צילום: רויטרס

טראמפ נגד טראמפ: האיום הגדול ביותר על נשיא ארה"ב הוא - עצמו

כלכלת ארה"ב מוסיפה לצמוח, וביום ו' נרשמה עוד ירידה היסטורית באבטלה ● נשיאים נוטים לחזור ולהיבחר כאשר כלכלה עושה חיל – אבל הדייר הנוכחי מתקשה להפיק ממנה את מלוא התועלת הפוליטית ● פרשנות

ריאנאייר / צילום: שאטרסטוק

אפקט בואינג: ריאנאייר תסגור את הקו לנירנברג בחודש מרץ הקרוב

חברת הלואו קוסט מנמקת את המהלך בעיכוב בקבלת מטוסי הבואינג 737 מקס 10 ● המשמעות – ביטול הקו הישיר מת"א לנירנברג שבגרמניה הפועל כיום בתדירות של שתי טיסות שבועיות

הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

ירידות קלות במדדים בת"א; מניית עזריאלי מתחזקת בכ-2%

נתוני תעסוקה חיוביים בארה"ב דחפו את השווקים לעליות ביום שישי האחרון ● אתמול בתל אביב דלק רכב בלטה בזינוק חד על רקע הגדלת ההחזקות הצפויה של בעל השליטה גיל אגמון בחברה כשירכוש 7.5% נוספים מהון מניותיה של דלק רכב מקבוצת דלק

איציק בנבנישתי,/ צילום: תמר מצפי

מתיחות ביחסים בין פרטנר להוט סביב עתיד השותפות ברשת

פרטנר חוששת שהוט מנסה להתמזג עם סלקום והוט חוששת מאי הוודאות לגבי בעלי השליטה העתידיים בפרטנר

פטיש דין משפט גזר דין עתירה דין וחשבון / צלם: פוטוס טו גו

עתירה: התקציב לשיקום שורדות זנות לא נוצל – ועלול לרדת לטמיון

המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות עתר לביהמ"ש נגד משרדי הרווחה והאוצר, בטענה כי הכסף המוקצה לשיקום נשים בזנות לא הגיע ליעדו ועשוי לשוב לקופת האוצר עם תום השנה ● ביהמ"ש הורה למדינה לנמק בתוך שבוע מדוע לא נעשה שימוש בתקציב

משה כחלון ומשה פדלון / צילום: רפי קוץ ותמר מצפי, גלובס

בעיריית הרצליה מאיימים: "נעצור את כל פעילות הוועדה המקומית"

במכתב ששלח ראש העירייה משה פדלון לשרי האוצר והשיכון, הוא הביע מורת רוח מכך שלדבריו העירייה לא קיבלה תקציבים לתשתיות חיוניות בהתאם להסכם הג ● במאי השנה השמיע פדלון איום דומה, אך בתיווכו של שר האוצר כחלון המשבר נפתר

משה ברקת/ צילום: רפי קוץ

ברקת נגד חברת הייעוץ: "יש ריכוז כוח גדול מאוד אצל אנטרופי; איכות ההחלטות באסיפות הכלליות טעונה שיפור"

רשות שוק ההון פרסמה טיוטת דוח ביקורת חריף על תחום הייעוץ למוסדיים בהצבעות באסיפות כלליות ● על מהלך רגולטורי שמובילה הרשות ביחס לחברות הייעוץ נמתחת ביקורת מצד רשות ני"ע והמשנה ליועמ"ש ● גל סטאל, יו"ר אנטרופי: "הדוח נערך בלי שנעשתה כל פנייה אלינו. נראה כי מדובר בדוח רצוף שגיאות, הכולל פרשנות שגויה למציאות"

נכס של אול יר בברוקלין / צילום: מתוך מצגת החברה

אול-יר בוחנת מכירה של נכסים משועבדים ופדיון מלא של אג"ח ג' ו-ה' בהיקף של 1.4 מיליארד שקל

לדעת הנהלת חברת הנדל"ן הזרה ההיתכנות למכירת הנכסים או למימונם מחדש בטווח הקצר קיימת במקרה של פדיון ההלוואות הקיימות על הנכסים לפי ערכן ההתחייבותי (פארי)

הפגנות חרדים נגד הגיוס, מרץ 2017 / צילום: רויטרס

צה"ל התחייב לבדיקת נושאי נתוני גיוס החרדים בתוך חודש

האלוף שמונה לקיים את הבדיקה הוא רוני נומה ● "אני לא רואה אף אחד מתחתיי או מצדדי או לפניי שאחראי. אני אחראי על האירוע", אמר ראש אכ"א, אלוף מוטי אלמוז

מנכ"ל קבוצת חמת, רועי רגרמן/ צילום: יחצ

קבוצת חמת מתרחבת: רוכשת את שיש אלוני ב-65 מיליון שקל

הרכישה תתבצע באמצעות החברה הבת חזי בנק ● יו"ר חמת: "העסקה תאפשר לנו להגדיל את פלחי השוק שאליהם אנו פונים"

הנחה בארנונה? רק בפינוי בינוי / עיצוב: טלי בוגדנובסקי, צילום: יח"צ

ההכנסות מארנונה ברשויות המקומיות צפויות לצמוח בשנת 2020

הסיבה לגידול הצפוי בהכנסות של הרשויות המקומיות מארנונה, היא נוסחת העדכון של משרדי הפנים והאוצר שלפיה המס המוניציפלי יעלה החל משנת 2020 ב-2.58%

שריפה בשמן תעשייה בנמל חיפה/ צילום: אילן מלסטר , המשרד להגנת הסביבה

ממש ברגע האחרון: ה"הפתעות" שהחביאו ח. מר, טלרד, אחים יעקובי ושמן תעשיות

השריפה בחוף שמן בחיפה הסבה לשמן נזק של יותר מ-10 מיליון שקל ● פרויקט של ח. מר בקריביים שלא הושלם בזמן עלה לה בהפסדים ● צמצום פעילות התקשורת של טלרד בארה"ב גבה מחיקת ענק בדוחות, ובקבוצת אחים יעקובי הניסיון לשקם את אורתם סהר נגמר בהסדר חוב

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 9 בדצמבר 2019

אתמול באיכילוב: 19 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

משה קורן / צילום: שלומי יוסף

"כל הדיירים רוצים השבחה של הנכס, אבל לא כולם צריכים דירות גדולות"

מנהל ההתחדשות העירונית בחברת אזורים, משה קורן, מציע לדיירים בפרויקטי פינוי-בינוי אפשרות לקבל דירה של אזורים, לאו דווקא איפה שהם גרים ● היוזמה נועדה לתת לחברה יתרון בשוק התחרותי: "יש לי חברה גדולה שאני יכול להשתמש בגודל שלה. אין סיבה להגביל את הדיירים"