גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

יום נוסף של שיאים בוול סטריט, בהובלת פייסבוק ודיסני

הנאסד"ק עלה ב-0.25% לשיא חדש, מדד S&P 500 טיפס ב-0.13% לאחר שקבע שיא תוך-יומי חדש, ואילו הדאו ג'ונס ננעל ללא שינוי ● בנאומו במועדון הכלכלי של ניו יורק טראמפ תקף את הפד, האשים את סין ברמאות ואמר כי מחסומי הסחר של האיחוד האירופי גרועים משל סין ● דיסני עלתה לאחר שהשיקה שירות סטרימינג חדש ● פייסבוק עולה לאחר שהודיעה על שירות תשלומים חדש ● מדד דקס עלה ב-0.8%, בלונדון עלה הפוטסי 100 ב-0.7%, ומדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה ב-0.5%

מסחר בוול סטריט / צילום: רויטרס
מסחר בוול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:05

בסופו של יום במהלכות שוב שברו מדדיי נאסד"ק ו-S&P 500 שיאים נוספים, נחלשו העליות בשעות המסחר המאוחרות. בסיום יום המסחר הנאסד"ק עלה ב-0.25% לשיא חדש, מדד S&P 500 טיפס ב-0.13% לאחר שקבע שיא תוך-יומי חדש, ואילו הדאו ג'ונס ננעל ללא שינוי. 

22:00

העליות שנרשמו היום בוול סטריט כמעט נמחקות: הדאו ג'ונס יורד ב-0.1%, S&P 500 נסחר ללא שינוי והנאסד"ק עולה בכ-0.1%. מניית אפל יורדת ב-0.2%.

21:30

העליות במניות פייסבוק ודיסני  ממשיכות לדחוף את מדדיי וול סטריט, אולם העליות התמתנו. הנאסד"ק עולה ב-0.2%, S&P 500 מוסיף 0.15% ואילו מדד דאו ג'ונס נסחר ללא שינוי.

20:45

נאומו של הנשיא טראמפ לא השפיע במיוחד על מדדי המניות והם נסחרים סביב אותה רמה. הנאסד"ק עולה ב-0.4%, S&P 500 מטפס ב-0.3% והדאו ג'ונס מוסיף 0.1%.

למרות דיווחי משתמשים על קושי להתחבר לשירות הסטרימינג החדש של דיסני   המניה עולה ב-כ-1.5%. לדברי דיסני השיבושים נובעים מביקוש שעלה על הציפיות הגבוהות מלכתחילה. מניית נטפליקס יורדת בכ-0.7%.

מניית פייסבוק עולה בכמעט 3% לאחר שהחברה הודיעה על שירות תשלומים חדש המאחד את התשלומים במגוון הפלטפורמות של החברה, פייסבוק, מסנג'ר, וואטסאפ  ואינסטגרם, תחת מותג אחד - פייסבוק פיי.

20:15

טראמפ אמר כי ארה"ב קרובה לחתימה על "שלב ראשון" בעסקת סחר עם סין, ואמר כי הוא יקבל אותה רק אם היא תהיה טובה לארצו ולעובדים האמריקאים.

20:00

טראמפ חידש את המתקפה על סין ואמר כי היא רימתה את ארה"ב בנושאי סחר. "מאז שסין נכנסה לארגון הסחר העולמי בשנת 2000, אף אחד לא עשה מניפולציות טובות יותר על ארה"ב או ניצל אותה יותר", אמר הנשיא. "אני לא אגיד את המלה 'רימו', אבל אף אחד לא רימה יותר טוב מסין, אומר את זה".

19:45

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ משתלח בבנק המרכזי במהלך נאומו בפני המועדון הכלכלי של ניו יורק. טראמפ, תקף את סירובו של הפד להוריד את שיעורי הריבית והאשים הבנק המרכזי כי הוא הגביל את צמיחת ורווחי כלכלת ארה"ב ושוק המניות האמריקאי.

18:35

על רקע האופטימיות לקראת נאום הסחר של הנשיא טראמפ, בו הוא צפוי לדחות הטלת מכסים על יצרני מכוניות אירופיים בחצי שנה, בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים: בפרנקפורט עלה מדד דקס ב-0.8%, בלונדון עלה הפוטסי 100 ב-0.7% ובפריז הוסיף מדד קאק 40 כ-0.6%. מדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה בכ-0.5%.

האופטימיות גם דוחפת את הדולר, שמתחזק מול סל המטבעות הדולר ב-0.15% ומול הין היפני ב-0.1%. האירו נחלש מול הדולר בכ-0.2%.

בניו יורק עולה הנאסד"ק ב-0.5% וניצב מעל 8,500 נקודות. מדד S&P 500 עולה ב-0.4% ונסחר סביב רף 3,100 הנקודות.

האופטימיות והעליות בשוקי המניות דוחפות את הזהב לירידות והוא נסחר בשפל של שלושה חודשים במחיר של 1,447 דולר לאונקיה, לאחר ירידה של 0.6%.

התקוות לחדשות טובות בחזית הסחר הביאו את הנפט למחיר של 62 דולר לחבית נפט מסוג ברנט. נפט מסוג WTI נסחר במחיר של 57.3 דולר לחבית.

17:25

מדדי S&P 500 ונאסד"ק עולים בכ-0.4% ורושמים שיאים חדשים. נאסד"ק רשם שיא תוך-יומי חדש ואילו הנאסד"ק נסחר ברמת שיא של כל הזמנים. הדאו ג'ונס עולה ב-0.2%.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות קלות בציפייה לנאומו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הערב במועדון הכלכלי של ניו יורק. הדאו ג'ונס, S&P 500 והנאסד"ק רשמו עם הפתיחה עליות של עד 0.1%. טראמפ צפוי להתייחס לסוגיות רפורמת המס, שיחות הסחר מול סין ולפי חלק מהדיווחים, אף עשוי לדחות את העלאת המכסים על תעשיית הרכב האירופית בשישה חודשים.

דיסני  השיקה היום את שירות הסטרימינג החדש שלה דיסני+ בעלות של 6.99 דולר לחודש, החברה השקיעה למעלה מ-3 מיליארד דולר בתוכן ובטכנולוגיה לשירות החדש. השור לא מגיב בהתלהבות והמניה עולה ב-0.5%.

ויזה  הודיעה כי היא רוכשת "החזקת מיעוט מהותית" בפלטפורמת התשלומים הניגרית אינטרסוויץ' ומנייתה עולה ב-0.2%.

חברת התקשורת וודאפון  העלתה את תחזית ההכנסות השנתית שלה לאחר שיפור בצמיחה בספרד ובאיטליה. מנייתה עולה בכ-4.5%.

אנהויזר-בוש אינבוו , יצרנית הבירה הגדולה בעולם, הודיעה כי היא רוכשת את יתרת המניות שאינה מחזיקה בקראפט ברו אליאנס. העסקה תתבצע במחיר של 16.5 דולר למניה, יותר מכפול ממחיר הסגירה אתמול, שעמד על 7.33 דולר.

14:45

מנייתה של חברת טייסון פודס (Tyson Foods) צונחת בכ-5% בטרום מסחר בוול סטריט לאחר פרסום הדוחות לרבעון הרביעי. החברה פספסה את התחזיות עם רווח של 369 מיליון דולר, או 1.01 דולרים למניה, לעומת רווח של 537 מיליון דולר, או 1.47 דולרים למניה, ברבעון המקביל אשתקד. הרווח המתואם הסתכם ב-1.21 דולרים למניה - מתחת לתחזיות שצפו רווח מתואם של 1.3 דולרים למניה. מכירותיה של החברה הסתכמו ב-10.9 מיליארד דולר, המהווים עלייה של 900 מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך מתחת לתחזיות השוק שצפו הכנסות של 11 מיליארד דולר.

13:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בעליות שערים, בדומה למסחר בחוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט, וזאת בציפייה לנאום הנשיא טראמפ במועדון הכלכלי של ניו יורק הערב, שם אמור הנשיא האמריקאי להתייחס לסוגיות רפורמת המס, שיחות הסחר מול סין ולפי חלק מהדיווחים, אף עשוי לדחות את העלאת המכסים על תעשיית הרכב האירופית בשישה חודשים.

מנייתה של חברת הטלקום הצרפתית iliad מזנקת בכ-18% לאחר שהחברה היכתה את התחזיות לרבעון השלישי וחשפה תוכנית רכישה חוזרת של מניות.

מפילת הסלולר Vodafone  העלתה את התחזית לשנת 2020, המשקפת צמיחה אורגנית של 3%-2%.

יצרנית השבבים הגרמנית Infineon Technologies דיווחה על דוחות טובים מהצפוי ומנייתה מזנקת בכ-6.5%.

10:11

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות על רקע הציפייה לעדכונים מכיוון שיחות הסחר שבין ארה"ב לסין. מדד הדאקס הגרמני עולה ב-0.4%, הקאק הצרפתי מטפס ב-0.26%, ומדד הפוטסי הבריטי עולה ב-0.3%.

07:45

המסחר באסיה מתנהל בנטייה לעליות בהמשך לנעילה אמש בניו יורק, שם המדדים נסוגו מעט מהשיא, ובהמתנה לעדכונים ממלחמת הסחר. עיני המשקיעים מופנות לעדות יו"ר הפד ג'רום פאואל בסנאט.

מדד הניקיי היפני עולה ב-0.5%, הבורסה בהונג קונג עולה ב-0.3%, שנחאי ללא שינוי והבורסה בסינגפור עולה ב-0.56%%.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים קלות, בציפייה לנאום של הנשיא טראמפ הערב במועדון הכלכלי של ניו יורק.

עוד כתבות

מתקן ההתפלה בשורק / צילום: איל יצהר

המכרז להקמת שורק ב': ועדת המכרזים אישרה מחדש את החלטתה להעביר את IDE והאצ'יסון לשלב הסופי

בעקבות ביקורת שמתח ביהמ"ש  על ועדת המכרזים להתפלה, היא הסכימה לבטל את החלטתה לפיה IDE והאצ'יסון, מפעילות מתקן ההתפלה שורק א' שלגביו התגלו ממצאים חמורים למרמה, ימשיכו לשלב הבא במכרז להקמת מתקן שורק ב', וערכה דיון מחודש במועמדותן

בורסת ניו יורק, בעת הנפקת אובר/ צילום: רויטרס Brendan Mcdermid

הסטארט-אפ של המשקיעים בסטארט-אפים

משך הזמן עד להנפקת חברות טכנולוגיה התארך משמעותית ● המייסדים והעובדים מתוסכלים מאי היכולת לממש מניות חסומות או אופציות, וציבור המשקיעים רואה תשואה גבוהה בחברות בהן הוא לא יכול להשקיע ● הנה פתרון חדשני

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד / צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

דעה: ההסתדרות השתנתה

עולם העבודה משתנה במהירות, ובזמן שההסתדרות מתאימה את עצמה ומניפה דגלי חדשנות, יעילות ושיפור השירות, ישנם גורמים שמעוניינים להשאיר אותנו בעבר ● דעה

גידי מרק ובן וונג  / צילום: ג'ניה פמייר

מה גרם לקבוצה סינית לתרום לארגון תגלית

וגם: במחשבה טובה נבחר ועד מנהל לקידום מטרותיה של העמותה

פול וולקר / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

פול וולקר, יו"ר הפד לשעבר שחתום על ריסון האינפלציה, הלך לעולמו בגיל 92

הבנקאי הביישן שכיהן כיו"ר הפד תחת הנשיאים ג'ימי קרטר ורונלד רייגן שהשפיע במידה רבה גם על התפתחות הרגולציה בסקטור הבנקאות, ועל שמו נקרא חוק וולקר

שירי דובר קוריקינטים  / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

דעה: הקורקינטים חייבים לרדת גם מהכביש וגם מהמדרכות

מניין הפצועים בתאונות קורקינטים או אופניים חשמליים שמציג "גלובס" בשבועות האחרונים חושף תמונה מפחידה ומזעזעת ● מדי יום מגיעים לבית החולים איכילוב עשרות נפגעים ● בהם הולכי רגל תמימים, ילדים וקשישים ● שירי דובר מבקשת שנשים לב ונשים לזה סוף

בני גנץ ויאיר לפיד / צילום: שלומי יוסף

לפיד: לא אדרוש רוטציה; גנץ לנתניהו: הודע אם אתה עומד על החסינות

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר היום כי הוא קורא לנתניהו להודיע לאזרחי ישראל אם הוא מתכוון להתעקש על החסינות עבור עצמו. "אני חוזר ופונה לרה"מ, אם תוותר על החסינות, אנו נהיה שותפים לתחילת שיח" ● לפיד: "לא תהיה רוטציה. גנץ הוא המועמד שלנו לראשות הממשלה"

פערי שכר / צילום: שאטרסטוק

השכר החציוני במשק טיפס ב-2018 ב-6.3%; עלייה בפערי השכר בין נשים לגברים

ההכנסה החציונית ברוטו לחודש מעבודה שכירה עמדה על 7,988 שקל בשנה שעברה, ואילו ההכנסה הממוצעת עמדה על 10,584 שקל, עלייה של 4% ● ההכנסה החציונית של אישה לחודש עומדת על 72.5% מההכנסה החציונית של גבר, לעומת 75.3% ב-2017

עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע. "מרגישים בנוח עם התחזיות" / צילום: אפי שמח

קמהדע: הסכם ייצור שיכניס כ-100 מיליון דולר לאורך 12 שנה החל מ-2023

חברת התרופות מדווחת על מסמך עקרונות מחייב לייצור מוצר מסחרי המאושר על-ידי ה-FDA ● לאחר העברת הטכנולוגיה הנדרשת מהיצרן הנוכחי צפויה קמהדע להתחיל בייצור מסחרי בתחילת 2023

סוחרבוול סטריט/BRENDAN MCDERMID / צילום: רויטרס

סגירה שלילית בוול סטריט: המדדים קטעו רצף עליות של ארבעה ימים

מדד הנאסד"ק והדאו ג'ונס איבדו כ-0.4%, מדד S&P 500 השיל 0.3% מערכו ● המשקיעים ממתינים להתפתחויות בזירת הסחר ולהודעת הריבית של הפד בחמישי ● מורגן סטנלי צפוי לקצץ כ-1,500 משרות בצל אי הוודאות בסביבה העסקית

איתן אורנשטיין / צילום: דוברות בתי המשפט

קריסת אורתם סהר: ביהמ"ש הותיר סיכוי לשיקום החברה

השופט אורנשטיין מינה את עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה כנאמנים זמניים לחברה ולשתי חברות קשורות שנכנסו לקשיים ● על אף שמצא כי הן "חדלות פירעון לפי הגדרת החוק", וכי חובותיהן מסתכמות בעשרות מיליוני שקלים, הוא נמנע מלהוציא להן בשלב זה צו לפתיחת הליכים

נתניהו השבוע בכנס הליכוד וגנץ מחזיר את המנדט לנשיא / צילומים: שלומי יוסף, רויטרס

הסיכום הכספי בין כחול לבן לליכוד בבחירות הבאות: תוספת של 62 מיליון ש'

לאחר ההסכמה על מועד הבחירות שנקבע ל-2 במרץ, הליכוד וכחול לבן הגיעו להסכמה נוספת הנוגעת למימון מערכת הבחירות השלישית ב-12 החודשים האחרונים ● בליכוד ביקשו להוסיף תקציב של 130 מיליון שקל, כחול לבן סירבו ולבסוף סוכם על סכום הנמוך במחצית

זהבה גלאון מגיבה למשה כחלון. הציוץ עם הכי הרבה "לייקים" בישראל / צילום: צילום מסך, גלובס

טוויטר מסכמת שנה: הציוץ הכי אהוב בישראל - זהבה גלאון נגד משה כחלון

הרשת החברתית טוויטר פרסמה הלילה סיכום רשמי של שנת 2019 בפלטפורמה ● בין ההאשטאגים הפופולריים בישראל: האירוויזיון, פורטנייט ונסיון הנחיתה על הירח של בראשית

מפעלים של קליל ונירלט, מותג של אינרום / צילום: איל יצהר

לצד העלייה במכירת הדירות בישראל: שיפור בתוצאותיהן של חברות מוצרי הבנייה ברבעון השלישי

לאחר שנה וחצי מאתגרות - סנטימנט חיובי בשוק, שינויי מט"ח ועיתוי חגי תשרי המריצו את תוצאות החברות בתחום ברבעון שחלף: רווחי אינרום וקליל זינקו בכ-25% וחמת רשמה את השיפור הדרמטי ביותר בדרך לקפיצה של 180% ברווח ל-9 מיליון שקל

רפאל סווירי / תמונה: WalkMe

ווקמי גייסה 90 מיליון דולר לפי שווי של כ-1.8 מיליארד דולר

שנה ורבע לאחר שגייסה 40 מיליון דולר לפי שווי של כמיליארד דולר, החברה המפתחת "פלטפורמה לאימוץ טכנולוגיות דיגיטליות" הכפילה את שוויה והודיעה על גיוס של 90 מיליון דולר מהקרן האירופית Vitruvian Partners

 

בינה מלאכותית/ Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

דעה: כדי להציל חיים של מטופלים, צריך יותר מביג דאטה

למרות השימוש הגובר במערכות בינה מלאכותית בעולם הרפואה, לא רואים במקביל שיפור באיכות הטיפול ● הסיבה: המפתחים לא מתמקדים מספיק במרכיב האמון של הצוות ושל המטופלים במערכות האלה ● דעה

סניף רשת BE פארם של שופרסל באילת / צילום: שיר גולני

מנסה לשפר את הרווחיות: שופרסל תחל לאחד את פעילות הסחר שלה עם Be

ספקים בתחום מוצרי הצריכה עודכנו בשבוע האחרון כי Be תאחד את רוב פעילות הסחר שלה עם שופרסל • שופרסל: "פועלת ליצירת סינרגיה מירבית בין הרשתות"

חיה ויצחק תשובה יחד עם גל נאור  / צילום: אביב חופי

כבר לא רק נתניה: תשובה עובר לקומות העליונות של מגדל "פארק בבלי"

בני הזוג תשובה יחלקו את זמנם בין ביתם הנוכחי בשכונת פולג בנתניה ודירת דופלקס בחלק העליון של מגדל דירות בפרויקט "פארק בבלי", אותה מקימה חברת אלעד ישראל מגורים שבבעלותו של תשובה

קהל רוסי במוקדמות יורו 2020 / צילום: Yiannis Kourtoglou, רויטרס

בלי אולימפיאדה או מונדיאל: רוסיה הורחקה מאירועי ספורט לארבע שנים

כך קבעה הסוכנות העולמית נגד סימום ● אתלטים רוסים שיוכלו להוכיח כי אינם מוכתמים על ידי שערוריית הסימום ברוסיה, יורשו להתחרות באירועים תחת דגל ניטרלי ● עם זאת, נבחרת רוסיה עדיין תוכל להתחרות בטורניר היורו, שגם יתארח ב-2020 בסנט פטרסבורג

ראש ממשלת פינלנד, סאנה מרין / צילום: Vesa Moilanen/Lehtikuva, רויטרס

פינלנד עושה היסטוריה: הכירו את ראשת הממשלה הצעירה בעולם עם קואליציה שמונהגת ע"י חמש נשים

הבחירה בסאנה מארין, בת ה-34, לראשות הממשלה הופכת את קואליציית המרכז-שמאל השולטת במדינה לכזו המונהגת ע"י חמש פוליטיקאיות