גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה ללא שינוי סביב רמת השיא; טבע צנחה ביותר מ-4%

הנאסד"ק והדאו ג'ונס ננעלו ללא שינוי, וה-S&P טיפס ב-0.1% ● דחיית משפט האופיואידים ב-3 חודשים הכבידה על מניית טבע ● סיסקו נפלה לאחר תחזית חלשה שסיפקה זה הרבעון השני ברציפות ● וולמארט הכתה את תחזית הרווח למניה ● סין רכשה תוצרת חקלאית מארה"ב אך פחות מהצפוי

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס
סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטיo

 

23:00

בורסות וול סטריט ננעלו ביציבות ברמת השיא. המדדים נאסד"ק והדאו ג'ונס ננעלו ללא שינוי, ומדד S&P טיפס ב-0.1%.

20:20

מנייתה של טבע  הישראלית מאבדת 3.5% במסחר לאחר הדיווח על דחיית משפט האופיואידים בארה"ב בשלושה חודשים, מה שמאריך את חוסר הודאות מצד המשקיעים. רק בשבוע האחרון נדחה המשפט ליצרניות משככי הכאבים בחודשיים ל-20 בינואר, והערב הוא נדחה שוב ל-20 במרץ של 2020. 

מנייתה של ריבון קומיוניקיישנס (Ribbon Communications) צוללת ביותר מ-20% על רקע כוונתה של החברה למזג את חברת ECI הישראלית.

18:45

בורסות אירופה ננעלו בירידות בצל קשיים בשיחות הסחר בין סין לארה"ב. מדד הדאקס הגרמני איבד0.4% לאחר פרסום נתון הצמיחה. הקאק הצרפתי השיל 0.1% והפוטסי הבריטי איבד 0.76%.

בוול סטריט המדדים מאבדים גובה, כך מדד הנאסד"ק יורד כ-0.45%, מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.35% מהשיא שרשם אתמול, ומדד S&P 500 יורד בשיעור דומה.

מנייתה של ריבון קומיוניקיישנס (Ribbon Communications) צוללת ביותר מ-20% על רקע כוונתה של החברה למזג את חברת ECI הישראלית.

17:25

יו"ר הפד ג'רום פאואל אמר הערב בפני הסנאט כי ההשפעות של המכסים כחלק ממתיחות הסחר אין להן אפקט גדול בהקשר של הכלכלה האמריקאית כולה. עם זאת, פאואל אמר כי מתיחות הסחר תרמה להתמתנות הפעילות הכלכלית.

מניית סיסקו  נופלת ב-7.5% לאחר שהחברה פרסמה דוחות אתמול לאחר המסחר. סיסקו סיפקה תחזית מאכזבת זה הרבעון השני ברציפות, וצופה כי ההכנסות יירדו ב-5%-3% ברבעון הפיסקלי השני של השנה, וצופה רווח מתואם של 77-75 סנט למניה. האנליסטים בשוק החזיקו בתחזית לרווח של 79 סנט למניה על הכנסות של 12.75 מיליארד דולר - שאמורים להוות בניגוד לתחזית שסיפקה סיסקו עלייה של 2.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

16:33

בורסות וול סטריט נפתחו בנטייה לירידות קלות בצל החשש מאי השלמת השלב הראשון של הסכם הסחר. בעוד התנאי להתקדמות במגעים היה כי סין תרכוש תוצרת חקלאית אמריקאית, כעת מתברר כי היא ביצעה רכישות בהיקף נמוך מהצפוי, מה שמקשה על הצדדים להתקדים. היום מסר דובר משלחת הסחר הסינית כי ניתן לפתור את משבר הסחר באופן סופי על ידי הסרה של מכסים באופן מוחלט.

דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב עלו בשבוע שהסתיים ב-7 לנובמבר ב-14 אלף לקצב של 225 אלף דרישות. מדובר ברמה הגבוהה ביותר מאז סוף יוני האחרון.

וולמארט מטפסת ב-2.4% לאחר שהכתה את התחזיות בשורה התחתונה ברבעון השלישי של 2019. ההכנסות של החברה הגיעו ל-127.99 מיליון דולר ברבעון השלישי, לעומת התחזיות להכנסות של 128.67 מיליון דולר. הרווח למניה הסתכם ב-1.16 דולרים, מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 1.09 דולרים למניה.

ישראליות בוול סטריט

חברת נייס  דיווחת על תוצאות חזקות לרבעון השלישי של 2019, ובראשן צמיחה חזקה של 27% בהכנסות מתחום הענן. החברה הודיעה כי היא מעלה את התחזית השנתית לרווח למניה. 

חברת Wix  הישראלית פרסמה היום דוחות טובים מהצפוי בשורת הרווח וההכנסות, אך צמצמה מטה את טווח התחזיות לשנה כולה.

13:30

המסחר באירופה מתנהל בירידות שערים על רקע החששות מכיוון זירת הסחר הגלובלית. 

המכירות הקמעוניות לאוקטובר בבריטניה הצביעו על ירידה של 0.1% לעומת צפי לעלייה של 0.2%. 

ירידות נרשמות במניית דיימלר  שמובילה את מגזר הרכב עמוק לטריטוריה השלילית, לאחר שיצרנית הרכב הגרמנית הודיעה על תוכנית קיצוץ עלויות שלדבריה "תשפיע לשלילה" על הרווחים ב-2020 וב-2021.

מניית חברת הכרטוס CTS Eventim  צונחת לאחר ש-KPS Stiftung הודיעה על מכירת 4.2 מיליון מניות החברה. 

מניית פירמת הפרייבט אקוויטי הבריטית 3i  צוללת אף היא לאחר שהחברה דיווחה על תוצאותיה למחצית הראשונה. 

מניות קיאג'ן  הנסחרת בגרמניה זינקו לאחר דיווח כי Thermo Fisher שוקלת להגיש הצעת רכישה לחברת הדיאגנוסטיקה. זינוק נרשם גם במניית מותג האופנה הבריטי Burberry  לאחר שהחברה דיווחה על רווחים חזקים במחצית הראשונה למרות המהומות בהונג קונג.

10:30

פתיחה זהירה נרשמה היום בבורסות אירופה, על רקע המחסום בשיחות בין ארה"ב לסין. לאחר שהמדדים פתחו סביב רמות הפתיחה, נרשמות כעת ירידות קלות ומדד סטוקס מאבד יותר מ-0.1%. מגזר הרכב מאבד 1.4%, ומגזר המזון והמשקאות מתחזק ב-0.4%. 

כחודש לאחר ההסכמות העקרוניות על הסכם שלב 1, שוב נרשם קיפאון במגעים בין ארה"ב לסין. ארה"ב מעוניינת בוויתורים גדולים יותר מצד סין בכל הנוגע להגנה על קניין רוחני והפסקת ההתחייבות לשיתוף בידע טכנולוגי, בתמורה להסרת מכסים על סחורות סיניות.

בארה"ב נשואות עיני המשקיעים אל תהליך ההדחה של טראמפ לאחר השימוע הטלוויזיוני הראשון שמקשר את הנשיא ישירות למאמצים להפעיל לחץ על אוקראינה להודיע על פתיחה בחקירה על יריבו של טראמפ.

בגרמניה התפרסמו נתוני התמ"ג שהצביעו על צמיחה של 0.1% ברבעון השלישי, לעומת צפי להתכווצות של 0.1% (שינוי של מינוס 0.1%), ובעך מצליחה המדינה להימנע ממיתון טכני. התמ"ג לרבעון השני תוקן עלפי מטה ממינוס 0.1% למינוס 0.2%. 

06:00

המניות בשוקי אסיה נסחרות במגמה מעורבת, לאחר שנתוני הייצור התעשייתי של סין באוקטובר פספסו את התחזיות, ורשמו עלייה של 4.7% בהשוואה לתקופה המקבילה, לעומת ציפיות לצמיחה של 5.4%.

עליות קלות נרשמות במדדים בשנחאי  ובשנזן. מדד הנג סנג  בהונג קונג יורד ב-0.8%, בהובלת צניחה במניית טנסנט הסינית שדיווחה אתמול על ירידה של 13% ברווח.

בטוקיו מאבד מדד ניקיי 0.6%, בהובלת ירידה במניית Familymart.

מדד קוספי  בקוריאה מתחזק ב-0.3%. מניית Z Holdings, או בשמה הקודם Yahoo Japan, נוסקת ב-16% לאחר שהחברה הודיעה כי היא במגעים להתמזגות עם Line. מניית סופטבנק, בעלת מניות בחברה, עולה אף היא.

הצמיחה הכלכלית ביפן נגעה בשפל של שנה ברבעון השלישי. התמ"ג צמח ב-0.2% בקצב שנתי, הרבה מתחת לתחזיות של 0.8%.

עליות של 0.5% נרשמות במדד S&P/ASX 200  באוסטרליה. ירידות נרשמות במניית הכרייה BHP לאחר שהחברה הודיעה כי המנכ"ל אנדרו מקנזי יפרוש בסוף 2019. שיעור האבטלה באוסטרליה עלה מעט באוקטובר, ל-5.3%, לאחר ירידה בספטמבר. מספר המשרות החדשות ירד ב-19 אלף באוקטובר, הירידה החדה ביותר מאז סוף 2016.

חזית מלחמת הסחר בין סין לארה"ב ממשיכה להיות במרכז לאחר דיווחים על מכשול נוסף בדרך להסכם, בשל אי הסכמה בכמה סוגיות.

המסחר בוול סטריט ננעל אמש ביציבות עם נטייה לעליות קלות. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.3% לשיא כל הזמנים, הנאסד"ק וה-S&P 500 ננעלו ללא שינוי מהותי.

דיסני קפצה לרמת שיא לאחר שדיווחה על חצייה של 10 מיליון משתמשים בשירותי הסטרימינג שהשיקה רק שלשום. 

עוד כתבות

פינוי תיירים בהתפרצות הר הגעש בניו זילנד / צילום: @SCH, רויטרס

הרוג ופצועים בהתפרצות הר געש באי במזרח ניו זילנד

ראש הממשלה אמרה כי לפחות מאה בני אדם שהו באזור ההר "האי הלבן" השוכן כ-50 ק"מ מרצועת החוף המזרחית, בעת ההתפרצות ● רשות החירום התריעה מפני סכנה באזור ההר, המהווה יעד תיירותי פופולרי במדינה

תשואה / צילום: Shutterstock

מדוע התשואה שמשיג מנהל קרן אינה זהה לתשואת הקרן עצמה?

התשואה, פנים רבות לה: יש הבדל בין התשואה שהשיגה קרן לזו שיראה המשקיע, ותתפלאו, אבל תשואה חיובית לא "הולכת" בהכרח עם רווח

העידן החדש של העבאיה הסעודית / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

עוד צעד של קדמה בסעודיה: בוטלה ההפרדה בין נשים לגברים במסעדות

כך הודיע אתמול בטוויטר המשרד לשלטון מקומי בממלכה ● עד כה חייבו הרשויות בסעודיה את המסעדות לקיים כניסה למשפחות וילדים וכניסה נפרדת לגברים, כך שגבר ואישה זרים זה לזו לא יכלו לשבת יחד במקומות ציבוריים

השופטת מיכל אגמון גונן/  צילום: שלומי יוסף

ביהמ"ש קובע: האפליה בשוק התקשורת מותרת - ניתן להציע מחירים שונים ללקוחות שונים

בית המשפט דחה תביעות ייצוגיות נגד אפליית מחירים בשוק התקשורת ● המשמעות היא שלחברות התקשורת מותר להציע מחירים שונים ללקוחות שונים במסגרת מבצעים וכדומה

שי ניצן / צילום: שריה דיאמנט

שי ניצן משיב לטענות שביצע הפיכה שלטונית: "מסע שיסוי שיביא להפלת יסודות הבית"

פרקליט המדינה על הביקורת כלפי הפרקליטות על רקע ההחלטה בתיקי נתניהו: "אין מדובר בביקורת בונה. מדובר בביקורת שתכליתה להרוס את אמון הציבור במערכת עד היסוד, כדי להפוך לבלתי לגיטימית החלטה בתיק מסוים"

הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

ירידות קלות במדדים בת"א; מניית עזריאלי מתחזקת קרוב ל-2%

עזריאלי רוכשת את מלון הר ציון בירושלים ב-275 מיליון שקל ● מניית חמת מזנקת 7%; החברה רוכשת את שיש אלוני ב-65 מיליון שקל ● נתוני תעסוקה חיוביים בארה"ב דחפו את השווקים לעליות ביום שישי האחרון ●

הנחה בארנונה? רק בפינוי בינוי / עיצוב: טלי בוגדנובסקי, צילום: יח"צ

ההכנסות מארנונה ברשויות המקומיות צפויות לצמוח בשנת 2020

הסיבה לגידול הצפוי בהכנסות של הרשויות המקומיות מארנונה, היא נוסחת העדכון של משרדי הפנים והאוצר שלפיה המס המוניציפלי יעלה החל משנת 2020 ב-2.58%

רן גוראון / צילום: יח"צ

בזק בינלאומי הקימה דאטה סנטר נוסף בהיקף של 40 מיליון שקל

מדובר במתקן החמישי של החברה בישראל, והוא הוקם בראש-העין על רקע הביקושים המתמלאים באתרים הקיימים

דאוד גודובסקי/ צילום:שלומי יוסף

פרשת ישראל ביתנו: הפחתה בעונשו של דאוד גודובסקי, שנודע כיד-ימינה של פאינה קירשנבאום

גודובסקי, ששימש כמנהל אגף הארגון של מפלגת ישראל ביתנו ונחשב ליד-ימינה של פאינה קירשנבאום, הורשע בהסדר טיעון בשורת עבירות שוחד ונשלח ע"י המחוזי ל-7 שנות מאסר בפועל ● ביהמ"ש העליון שדן בערעורו הקל בעונשו וקבע כי ירצה 6 שנות מאסר

הפגנות חרדים נגד הגיוס, מרץ 2017 / צילום: רויטרס

צה"ל התחייב לבדיקת נושאי נתוני גיוס החרדים בתוך חודש

האלוף שמונה לקיים את הבדיקה הוא רוני נומה ● "אני לא רואה אף אחד מתחתיי או מצדדי או לפניי שאחראי. אני אחראי על האירוע", אמר ראש אכ"א, אלוף מוטי אלמוז

משה קורן / צילום: שלומי יוסף

"כל הדיירים רוצים השבחה של הנכס, אבל לא כולם צריכים דירות גדולות"

מנהל ההתחדשות העירונית בחברת אזורים, משה קורן, מציע לדיירים בפרויקטי פינוי-בינוי אפשרות לקבל דירה של אזורים, לאו דווקא איפה שהם גרים ● היוזמה נועדה לתת לחברה יתרון בשוק התחרותי: "יש לי חברה גדולה שאני יכול להשתמש בגודל שלה. אין סיבה להגביל את הדיירים"

חיסכון פינסיוני / צילום: שאטרסטוק

כך פועלת האפליקציה שעוזרת לילדים שלכם לחסוך באופן לא מודע

כולנו יודעים כמה קשה לחסוך, במיוחד לפנסיה ולטווח ארוך ● אבל מסתבר שבעולם הפיננסים אומצו שיטות של הכלכלה ההתנהגותית, כדי לשפר את יכולת החסכון שלנו מבלי שאנחנו בכלל יודעים ● האזינו

מנכ"ל תנובה, אייל מליס

תנובה מסמנת מנועי צמיחה חדשים: בוחנת כניסה לתחום האוכל המוכן

חברת המזון הגדולה בישראל בוחנת הקמת מערך ייצור למזון מוכן בוואקום המיועד לשוק המקצועי ● גובה ההשקעה בקווי הייצור מוערכת בעשרות מיליוני שקלים וצפויה להביא לחברה תוספת מכירות של 150 מיליון שקל בשנה

מטוס וויז אייר/יחצ

תנועה הנוסעים בנתב"ג ממשיכה לגדול, וחברות הלואו קוסט ממשיכות להרוויח מזה

שש שנים לפתיחת השמיים - וחברות הלואו קוסט כבר תופסות נפח של 30% מהמושבים בקווים השונים מישראל ואליה ● מספר המושבים בטיסות מת"א ליעדים שונים באירופה הגיע ליותר מ-20 מיליון ב-2019, כפול ממספר המושבים ב-2013, שנה לפני פתיחת השמיים

עוני / צילום: תמר מצפי

דוח העוני 2019: חצי מיליון משפחות ומיליון ילדים בישראל חיים בעוני

עפ"י דוח העוני האלטרנטיבי של ארגון לתת, אחת מכל 5 משפחות ואחד מכל 3 ילדים חיים בעוני ● מחצית מנתמכי הסיוע חוו ניתוק ממים או מחשמל השנה, ו-58% ויתרו על טיפול רפואי נחוץ לילדיהם בשל מצוקה כלכלית ● ראשי ארגון לתת: "איבדנו שנה בטיפול בעוני בגלל השיתוק הפוליטי"

מדף של מוצרי תנובה/  צלם:תמר מצפי

חגיגת קניות בנובמבר? לא לשוק המזון: קיטון של מעל 100 מיליון ש' במכירות

אף שרשתות המזון הצטרפו למבצעים של חודש נובמבר, ענף מוצרי הצריכה רשם ירידה של 2.7% ביחס לחודש המקביל בשנה שעברה

איל גבל, מפתח בחברת Galooli / צילום: תמונה פרטית

"לא היה לי זמן להמשיך בכדור מים, אז עברתי לשיפוט"

איל גבל בן ה-24, מפתח בחברת Galooli ושופט בכדור מים בזמנו החופשי ● טווח שכר: 25-20 אלף שקל

עמוס לוזון / צילום: איל יצהר

"לא שוכנעתי כי קיים סיכוי כלשהו לשיקומה של דורי בנייה"

כך כתבה היום השופטת איריס לושי-עבודי, לצד החלטתה להוציא צו לפתיחת הליכים לחברת דורי בנייה ● עם זאת, לא נסתם הגולל המשפטי על האפשרות לשיקום החברה

ראש ממשלת פינלנד, סאנה מרין / צילום: Vesa Moilanen/Lehtikuva, רויטרס

פינלנד בחרה: ראש הממשלה בת 34 והקואליציה מונהגת נשים

הבחירה בסאנה מארין, בת ה-34, לראשות הממשלה הופכת את קואליציית המרכז-שמאל השולטת במדינה לכזו המונהגת על ידי חמש פוליטיקאיות

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן / צילום: כדיה לוי, גלובס

מבקר המדינה: "התנהלות אגפי האוצר הייתה בסך הכל במסגרת החוק"

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן השתתף היום בדיון בוועדת הכספים של הכנסת והשיב לביקורת על הימשכות ההליכים במסגרת דוח הביקורת לעניין תקציב המדינה בשנת 2018 ● עוד הוסיף כי "זה נושא משמעותי וצריך לקחת אותו ברצינות המתאימה"