גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה ללא שינוי סביב רמת השיא; טבע צנחה ביותר מ-4%

הנאסד"ק והדאו ג'ונס ננעלו ללא שינוי, וה-S&P טיפס ב-0.1% ● דחיית משפט האופיואידים ב-3 חודשים הכבידה על מניית טבע ● סיסקו נפלה לאחר תחזית חלשה שסיפקה זה הרבעון השני ברציפות ● וולמארט הכתה את תחזית הרווח למניה ● סין רכשה תוצרת חקלאית מארה"ב אך פחות מהצפוי

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס
סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטיo

 

23:00

בורסות וול סטריט ננעלו ביציבות ברמת השיא. המדדים נאסד"ק והדאו ג'ונס ננעלו ללא שינוי, ומדד S&P טיפס ב-0.1%.

20:20

מנייתה של טבע  הישראלית מאבדת 3.5% במסחר לאחר הדיווח על דחיית משפט האופיואידים בארה"ב בשלושה חודשים, מה שמאריך את חוסר הודאות מצד המשקיעים. רק בשבוע האחרון נדחה המשפט ליצרניות משככי הכאבים בחודשיים ל-20 בינואר, והערב הוא נדחה שוב ל-20 במרץ של 2020. 

מנייתה של ריבון קומיוניקיישנס (Ribbon Communications) צוללת ביותר מ-20% על רקע כוונתה של החברה למזג את חברת ECI הישראלית.

18:45

בורסות אירופה ננעלו בירידות בצל קשיים בשיחות הסחר בין סין לארה"ב. מדד הדאקס הגרמני איבד0.4% לאחר פרסום נתון הצמיחה. הקאק הצרפתי השיל 0.1% והפוטסי הבריטי איבד 0.76%.

בוול סטריט המדדים מאבדים גובה, כך מדד הנאסד"ק יורד כ-0.45%, מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.35% מהשיא שרשם אתמול, ומדד S&P 500 יורד בשיעור דומה.

מנייתה של ריבון קומיוניקיישנס (Ribbon Communications) צוללת ביותר מ-20% על רקע כוונתה של החברה למזג את חברת ECI הישראלית.

17:25

יו"ר הפד ג'רום פאואל אמר הערב בפני הסנאט כי ההשפעות של המכסים כחלק ממתיחות הסחר אין להן אפקט גדול בהקשר של הכלכלה האמריקאית כולה. עם זאת, פאואל אמר כי מתיחות הסחר תרמה להתמתנות הפעילות הכלכלית.

מניית סיסקו  נופלת ב-7.5% לאחר שהחברה פרסמה דוחות אתמול לאחר המסחר. סיסקו סיפקה תחזית מאכזבת זה הרבעון השני ברציפות, וצופה כי ההכנסות יירדו ב-5%-3% ברבעון הפיסקלי השני של השנה, וצופה רווח מתואם של 77-75 סנט למניה. האנליסטים בשוק החזיקו בתחזית לרווח של 79 סנט למניה על הכנסות של 12.75 מיליארד דולר - שאמורים להוות בניגוד לתחזית שסיפקה סיסקו עלייה של 2.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

16:33

בורסות וול סטריט נפתחו בנטייה לירידות קלות בצל החשש מאי השלמת השלב הראשון של הסכם הסחר. בעוד התנאי להתקדמות במגעים היה כי סין תרכוש תוצרת חקלאית אמריקאית, כעת מתברר כי היא ביצעה רכישות בהיקף נמוך מהצפוי, מה שמקשה על הצדדים להתקדים. היום מסר דובר משלחת הסחר הסינית כי ניתן לפתור את משבר הסחר באופן סופי על ידי הסרה של מכסים באופן מוחלט.

דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב עלו בשבוע שהסתיים ב-7 לנובמבר ב-14 אלף לקצב של 225 אלף דרישות. מדובר ברמה הגבוהה ביותר מאז סוף יוני האחרון.

וולמארט מטפסת ב-2.4% לאחר שהכתה את התחזיות בשורה התחתונה ברבעון השלישי של 2019. ההכנסות של החברה הגיעו ל-127.99 מיליון דולר ברבעון השלישי, לעומת התחזיות להכנסות של 128.67 מיליון דולר. הרווח למניה הסתכם ב-1.16 דולרים, מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 1.09 דולרים למניה.

ישראליות בוול סטריט

חברת נייס  דיווחת על תוצאות חזקות לרבעון השלישי של 2019, ובראשן צמיחה חזקה של 27% בהכנסות מתחום הענן. החברה הודיעה כי היא מעלה את התחזית השנתית לרווח למניה. 

חברת Wix  הישראלית פרסמה היום דוחות טובים מהצפוי בשורת הרווח וההכנסות, אך צמצמה מטה את טווח התחזיות לשנה כולה.

13:30

המסחר באירופה מתנהל בירידות שערים על רקע החששות מכיוון זירת הסחר הגלובלית. 

המכירות הקמעוניות לאוקטובר בבריטניה הצביעו על ירידה של 0.1% לעומת צפי לעלייה של 0.2%. 

ירידות נרשמות במניית דיימלר  שמובילה את מגזר הרכב עמוק לטריטוריה השלילית, לאחר שיצרנית הרכב הגרמנית הודיעה על תוכנית קיצוץ עלויות שלדבריה "תשפיע לשלילה" על הרווחים ב-2020 וב-2021.

מניית חברת הכרטוס CTS Eventim  צונחת לאחר ש-KPS Stiftung הודיעה על מכירת 4.2 מיליון מניות החברה. 

מניית פירמת הפרייבט אקוויטי הבריטית 3i  צוללת אף היא לאחר שהחברה דיווחה על תוצאותיה למחצית הראשונה. 

מניות קיאג'ן  הנסחרת בגרמניה זינקו לאחר דיווח כי Thermo Fisher שוקלת להגיש הצעת רכישה לחברת הדיאגנוסטיקה. זינוק נרשם גם במניית מותג האופנה הבריטי Burberry  לאחר שהחברה דיווחה על רווחים חזקים במחצית הראשונה למרות המהומות בהונג קונג.

10:30

פתיחה זהירה נרשמה היום בבורסות אירופה, על רקע המחסום בשיחות בין ארה"ב לסין. לאחר שהמדדים פתחו סביב רמות הפתיחה, נרשמות כעת ירידות קלות ומדד סטוקס מאבד יותר מ-0.1%. מגזר הרכב מאבד 1.4%, ומגזר המזון והמשקאות מתחזק ב-0.4%. 

כחודש לאחר ההסכמות העקרוניות על הסכם שלב 1, שוב נרשם קיפאון במגעים בין ארה"ב לסין. ארה"ב מעוניינת בוויתורים גדולים יותר מצד סין בכל הנוגע להגנה על קניין רוחני והפסקת ההתחייבות לשיתוף בידע טכנולוגי, בתמורה להסרת מכסים על סחורות סיניות.

בארה"ב נשואות עיני המשקיעים אל תהליך ההדחה של טראמפ לאחר השימוע הטלוויזיוני הראשון שמקשר את הנשיא ישירות למאמצים להפעיל לחץ על אוקראינה להודיע על פתיחה בחקירה על יריבו של טראמפ.

בגרמניה התפרסמו נתוני התמ"ג שהצביעו על צמיחה של 0.1% ברבעון השלישי, לעומת צפי להתכווצות של 0.1% (שינוי של מינוס 0.1%), ובעך מצליחה המדינה להימנע ממיתון טכני. התמ"ג לרבעון השני תוקן עלפי מטה ממינוס 0.1% למינוס 0.2%. 

06:00

המניות בשוקי אסיה נסחרות במגמה מעורבת, לאחר שנתוני הייצור התעשייתי של סין באוקטובר פספסו את התחזיות, ורשמו עלייה של 4.7% בהשוואה לתקופה המקבילה, לעומת ציפיות לצמיחה של 5.4%.

עליות קלות נרשמות במדדים בשנחאי  ובשנזן. מדד הנג סנג  בהונג קונג יורד ב-0.8%, בהובלת צניחה במניית טנסנט הסינית שדיווחה אתמול על ירידה של 13% ברווח.

בטוקיו מאבד מדד ניקיי 0.6%, בהובלת ירידה במניית Familymart.

מדד קוספי  בקוריאה מתחזק ב-0.3%. מניית Z Holdings, או בשמה הקודם Yahoo Japan, נוסקת ב-16% לאחר שהחברה הודיעה כי היא במגעים להתמזגות עם Line. מניית סופטבנק, בעלת מניות בחברה, עולה אף היא.

הצמיחה הכלכלית ביפן נגעה בשפל של שנה ברבעון השלישי. התמ"ג צמח ב-0.2% בקצב שנתי, הרבה מתחת לתחזיות של 0.8%.

עליות של 0.5% נרשמות במדד S&P/ASX 200  באוסטרליה. ירידות נרשמות במניית הכרייה BHP לאחר שהחברה הודיעה כי המנכ"ל אנדרו מקנזי יפרוש בסוף 2019. שיעור האבטלה באוסטרליה עלה מעט באוקטובר, ל-5.3%, לאחר ירידה בספטמבר. מספר המשרות החדשות ירד ב-19 אלף באוקטובר, הירידה החדה ביותר מאז סוף 2016.

חזית מלחמת הסחר בין סין לארה"ב ממשיכה להיות במרכז לאחר דיווחים על מכשול נוסף בדרך להסכם, בשל אי הסכמה בכמה סוגיות.

המסחר בוול סטריט ננעל אמש ביציבות עם נטייה לעליות קלות. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.3% לשיא כל הזמנים, הנאסד"ק וה-S&P 500 ננעלו ללא שינוי מהותי.

דיסני קפצה לרמת שיא לאחר שדיווחה על חצייה של 10 מיליון משתמשים בשירותי הסטרימינג שהשיקה רק שלשום. 

עוד כתבות

גיל אגמון / צילום: איל יצהר

גיל אגמון רוכש מקבוצת דלק עוד 7.5% ממניות דלק רכב בפרמיה של 20% על מחיר השוק

העסקה, בהיקף של 135 מיליון שקל, היא שלב נוסף של קבוצת דלק למכירת החזקות שאינן בתחום האנרגיה ● המניה הגיבה בזינוק של 15%, ובסך הכל עלתה בחודש האחרון בכ-40%

דקטלון תל אביב / צילום: יחצ

ענקית הספורט הצרפתית דקטלון מקימה מרכז לוגיסטי בישראל

בין המועמדות להקמת המרכז: החברה לפיתוח קיסריה • דקטלון חתמה חוזים לפתיחת שלוש חנויות נוספות בארץ

צוללת צבאית / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הוועדה שלא קמה התחקיר שלא נעשה, הלקחים שלא הופקו: במערכת הביטחון לא למדו מפרשת הצוללות

ועדה שמונתה לקביעת כללים בנושאי רכש לא פעלה, ובכירים במערכת הביטחון טוענים כי לא הופקו לקחים ● משרד הביטחון: הוטלו מגבלות על עבודה מול מתווכים

סטודנטים מהמכללה האקדמית כנרת בסיור בתחנת הכוח אורות רבין / צילום: ראמי אבוריש

מי יתחזק את הרכבת הקלה? המסלול שמהנדסי חשמל בורחים ממנו

בשנים הקרובות ישראל תזדקק להרבה מהנדסי חשמל המתמחים במערכות הספק, כדי לקדם מעבר לכלי תחבורה חשמליים וייצור חשמל פרטי, אבל רק סטודנטים מעטים בוחרים במסלול הזה, ויש מחסור במרצים ● במשרדי הממשלה נערכים ליום בו המהנדסים, עולי בריה"מ לשעבר, יפרשו

ראובן הריסון (מימין) ורובי כיטוב, מייסדי חברת תופין (Tufin), בבורסת ניו יורק / צילום: יח"צ

הגדילו את המימוש: קרנות ההשקעה המחזיקות בתופין הישראלית מכרו מניות ביותר מ-70 מיליון דולר

שתי הקרנות עשויות להגדיל את היקף המכירה אם חתמי ההנפקה יבחרו לרכוש מהן עוד מניות ● במקרה שמרקר תממש את אופציית החתמים, היא תרד להחזקה של 12.3% מהחברה, וקטליסט תהפוך לבעלת המניות הגדולה בתופין

מודעה לשירותי ליווי בפייסבוק / צילום: צילום מסך

כובע צמר לתינוק, מצעים למיטה וזנות: בניגוד ולמרות החוק - פייסבוק מפרסמת שירותי ליווי

בימים האחרונים קודם בפייסבוק פוסט בתשלום תחת הכותרת "נערות ליווי במרכז", שמפנה לוואטסאפ המעביר לאתר ייעודי ולצ'ט בטלגרם שמבטיח היכרויות, דיסקרטיות ושירות מהיר

מדף של מוצרי תנובה/  צלם:תמר מצפי

חגיגת קניות בנובמבר? לא לשוק המזון: קיטון של מעל 100 מיליון ש' במכירות

אף שרשתות המזון הצטרפו למבצעים של חודש נובמבר, ענף מוצרי הצריכה רשם ירידה של 2.7% ביחס לחודש המקביל בשנה שעברה

פרויקט מחיר למשתכן ביבנה / צילום: אייל פישר

הממשלה אישרה: תוכנית מחיר למשתכן תוארך גם ל-2020

זאת בשתי פעימות: בפעימה הראשונה יימשך שיווק הדירות במסגרת התוכנית עד ליוני 2020; לאחר מכן, בכפוף למקור תקציבי ובאישור הממשלה, התוכנית תימשך עד לסוף 2020 ● כיוון שמדובר בממשלת מעבר, ההחלטה טעונה בחינה של היועמ"ש

משה ברקת/ צילום: רפי קוץ

ברקת נגד חברת הייעוץ: "יש ריכוז כוח גדול מאוד אצל אנטרופי; איכות ההחלטות באסיפות הכלליות טעונה שיפור"

רשות שוק ההון פרסמה טיוטת דוח ביקורת חריף על תחום הייעוץ למוסדיים בהצבעות באסיפות כלליות ● על מהלך רגולטורי שמובילה הרשות ביחס לחברות הייעוץ נמתחת ביקורת מצד רשות ני"ע והמשנה ליועמ"ש ● גל סטאל, יו"ר אנטרופי: "הדוח נערך בלי שנעשתה כל פנייה אלינו. נראה כי מדובר בדוח רצוף שגיאות, הכולל פרשנות שגויה למציאות"

ראשת הרשות לאיסור הלבנת הון, שלומית ווגמן־רטנר / צילום: יונתן בלום, גלובס

הרשות לאיסור הלבנת הון מציגה: המדריך לזיהוי יעיל של מלבינים מקצועיים

בשנים האחרונות פיתחו עבריינים שיטות מתוחכמות כדי להלבין כספים המגיעים מפשיעה • כדי להתגבר עליהן, נוקטות הרשויות בעולם מגוון אמצעים, ובהם צמצום השימוש במזומן • כעת מפרסמת הרשות הישראלית יחד עם כ–160 רשויות מהעולם מדריך לזיהוי פעילות הלבנת הון מקצועית

גל סטאל, יו"ר ובעלים באנטרופי / צילום: יונתן בלום, גלובס

אנטרופי ממליצה לדירקטוריון לאומי על דירקטור בבזק לשעבר שתמך בעסקת בזק-yes

מדוח של אנטרופי לקראת האסיפה הכללית של בנק לאומי בעוד כשבועיים, שהגיע לידי "גלובס", עולה כי יצחק (איציק) אילדמן זוכה לתמיכתה של חברת הייעוץ לכהונה נוספת כדירקטור חיצוני בבנק

הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

לקראת הפתיחה בתל אביב: האם העליות בשוק יימשכו

נתוני תעסוקה חיוביים בארה"ב דחפו את השווקים לעליות ביום שישי האחרון ● אתמול בתל אביב דלק רכב בלטה בזינוק חד על רקע הגדלת ההחזקות הצפויה של בעל השליטה גיל אגמון בחברה כשירכוש 7.5% נוספים מהון מניותיה של דלק רכב מקבוצת דלק

מנכ"ל תנובה, אייל מליס

תנובה מסמנת מנועי צמיחה חדשים: בוחנת כניסה לתחום האוכל המוכן

חברת המזון הגדולה בישראל בוחנת הקמת מערך ייצור למזון מוכן בוואקום המיועד לשוק המקצועי ● גובה ההשקעה בקווי הייצור מוערכת בעשרות מיליוני שקלים וצפויה להביא לחברה תוספת מכירות של 150 מיליון שקל בשנה

מחאה על תוכנית לצמצם הפנסיה של עובדי חברות ממשלתיות בצרפת / צילום: Jean-Paul Pelissier, רויטרס

נמשכות שביתות התחבורה בצרפת; ביום רביעי תוצג תוכנית הרפורמה בפנסיות

היום ומחר תצומצם תנועת הרכבות ברחבי צרפת בכ-85%, ובפריז 14 קווי מטרו מתוך 16 יהיו סגורים ● הרקע למחאה - הרפורמה המקיפה שמתכננת הממשלה בפנסיות של עובדי החברות הממשלתיות

הנחה בארנונה? רק בפינוי בינוי / עיצוב: טלי בוגדנובסקי, צילום: יח"צ

ההכנסות מארנונה ברשויות המקומיות צפויות לצמוח בשנת 2020

הסיבה לגידול הצפוי בהכנסות של הרשויות המקומיות מארנונה, היא נוסחת העדכון של משרדי הפנים והאוצר שלפיה המס המוניציפלי יעלה החל משנת 2020 ב-2.58%

שיווק על ידי משפיענים / אילוסטרציה: שאטרסטוק

מנהלי שיווק מצייצים בחרו: "ynet" האתר מועדף לפרסום במגזר הכללי, "גלובס" בכלכלי

כך עולה מסקר משותף של קבוצת הפייסבוק "מנהלי שיווק מצייצים" וחברת המחקר Segmanta ● "גלובס" מוביל בהעדפה של המפרסמים לפרסום מתוך כלל האתרים הכלכליים: 25.9% ממשתתפי הסקר ציינו כי יפרסמו בו בשנה הבאה

מריו קופל פרופיל / צילום: אילן בשור

ארזים זכתה במכרז רמ"י לבניית 199 דירות באור יהודה

החברה, שבשליטת האחים גילי ויואל עזריה, תבנה את הפרויקט שחלקו (60%) מחיר למשתכן וחלקו דירות שישווקו בשוק החופשי ● התמורה הכוללת עבור הקרקע והוצאות פיתוח נאמדת בכ-97 מיליון שקל

תשואה / צילום: Shutterstock

מדוע התשואה שמשיג מנהל קרן אינה זהה לתשואת הקרן עצמה?

התשואה, פנים רבות לה: יש הבדל בין התשואה שהשיגה קרן לזו שיראה המשקיע, ותתפלאו, אבל תשואה חיובית לא "הולכת" בהכרח עם רווח

פטיש דין משפט גזר דין עתירה דין וחשבון / צלם: פוטוס טו גו

עתירה: התקציב לשיקום שורדות זנות לא נוצל – ועלול לרדת לטמיון

המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות עתר לבית המשפט נגד משרדי הרווחה והאוצר, בטענה שהכסף המוקצה עבור שיקום נשים בזנות לא הגיע ליעדו, ועשוי לשוב לקופת האוצר עם תום השנה ● בית המשפט הורה למדינה לנמק בתוך שבוע מדוע לא נעשה שימוש בתקציב

ישראל כץ / צילום: איל יצהר

כשטראמפ הכיר בירושלים כבירת ישראל, האם באמת לא קרה דבר?

שר החוץ צופה שהפלסטינים יזרמו עם סיפוח הבקעה "כמו עם העברת השגרירות". הם לא זרמו ● "המשרוקית של גלובס"