גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה בעליות מינוריות שהספיקו למדדים כדי לקבוע שיאים חדשים

המדדים התקשו לטפס לאחר שגורמי ממשל סיניים צוטטו כמי שמגלים פסימיות לגבי סגירת עסקת סחר עם ארה"ב ● פולקסווגן הנמיכה תחזיות בצל חולשה בביקוש לרכבים מסחריים גדולים ● בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, הפוטסי טיפס ב-0.1%

בורסת נאסד"ק / צילום: רויטרס - Lucas Jackson
בורסת נאסד"ק / צילום: רויטרס - Lucas Jackson

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המדדים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בשיאים חדשים, לאחר שרשמו עליות קלות בלבד, בעוד המשקיעים מעכלים את המסרים המגיעים מחזית שיחות הסחר. 

מדד דאו ג'ונס עלה ב-31 נקודות, או 0.1%, ל-28,036.22 נקודות. ה-S&P 500 התקדם ב-0.05% והנאסד"ק הוסיף 0.1%. המניה הבולטת בדאו הייתה וולט דיסני , שעלתה ב-2%. 

הדיווח שלפיו בכירי ממשל סיניים גילו פסימיות לגבי האפשרות לסגירת עסקת סחר מול ארה"ב הקשה על המדדים לעלות, ושלח את המשקיעים לחפש השקעות בטוחות. תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים נפלה ל-1.8% לעומת 1.85% קודם לכן. החוזים על הזהב מחקו ירידות שרשמו מוקדם יותר ועלו ב-0.2%.  

 20:00

בורסות וול סטריט נסחרות ללא שינוי מהותי סביב רמות הפתיחה בשיא של כל הזמנים, וזאת בהמתנה להתפתחויות בזירת שיחות הסחר בין סין לארה"ב.

18:38

המסחר בבורסות אירופה ננעל בנטייה לירידות מלבד מדד הפוטסי הבריטי שטיפס ב-0.1%. מדד הקאק הצרפתי השיל 0.16%, הדאקס הגרמני איבד 0.27%.

מנייתה של פולקסווגן  מאבדת 5% לאחר שהחברה חתכה תחזיות לשנה כולה, מה שמשקף חולשה בביקוש לרכבים מסחריים גדולים מצד כמה שוקי פעילות ובהם סין.

בוול סטריט המדדים נסחרים ללא שינוי מהותי, סביב רמת השיא. מוקדם יותר דווח כי הנשיא טראמפ נפגש עם יו"ר הפד ג'רום פאואל על מנת לדון במצב הכלכלה.

הממשל האמריקאי העניק הארכה בת 90 יום לחברות לעבוד עם ספקית התקשורת הסינית וואווי. לאחר שהכניס את וואוי לרשימה השחורה בחודש מאי האחרון בטענה לביטחון לאומי, משרד המסחר האמריקני אפשר את המשך העבודה מול החברה במטרה למזער את ההפרעות עבור לקוחותיה, רבים מהם הן מפעילות רשתות באמריקה הכפרית.

16:30

בורסות וול סטריט נסוגות בפתיחה בצל הפסימיות סביב שיחות הסחר, וזאת על רקע הדיווח כי בכירי ממשל סיניים גילו פסימיות לגבי האפשרות לסגירת עסקת סחר מול ארה"ב.

מדד דאו ג'ונס ללא שינוי מהותי, הנאסד"ק מאבד 0.25%, ומדד S&P 500 משיל 0.2%.

דירקטוריון חברת HP דחה פה אחד את ההצעה של זירוקס לרכוש את החברה תמורת 33.5 מיליארד דולר במזומן ומניות, שזירוקס הגישה לפני כשבועיים, אך לא פסל אפשרות מיזוג בין החברות בתנאים אחרים.

15:20

בורסות אירופה נסחרות במגמה מעורבת כך הדאקס מאבד 0.3%, הפוטסי עולה ב-0.3% והקאק יורד ב-0.2%. 

בוול סטריט בשעה זו החוזים העתידיים נסחרים בעליות שהתמתנו בשעה האחרונה, וזאת בהמשך לשיאים שנקבעו ביום שישי האחרון.

12:30

במסחר באירופה לא נרשמים היום שינויים גדולים, וזאת לאחר שש עליות שבועיות ברציפות. צניית חברת הביטוח הבריטית אביבה  צונחת לאחר שהחברה הודיעה כי תמשיך להחזיק בחטיבה שלה בסינגפור ובמיזם בסין, לאחר שבחנה אפשרות למכור אותן.

מניית חברת קיאג'ן מזנקת ב-12% לאחר שחברת הבדיקות הגנטיות הודיעה כי היא בוחנת אפשרות להימכר לאחר שקיבלה הצעות לא מחייבות. 

10:30

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר בנטייה לעליות על רקע הציפיות להתפתחויות בחזית הסחר בין ארה"ב לסין. מדד סטוקס אירופה 600  עולה בכ-0.1%, בהובלת מניות הבנקים שמתחזקות ב-0.4%. מגזרי הרכב והבנייה והחומרים מאבדים כ-0.4% כל אחד.

השווקים קיבלו דחיפה מהמסחר באסיה, שם נרשמו בעיקר עליות. ירידות נרשמו בקוריאה  ובS&P/ASX 200 , בעוד שבורסות שנחאי , שנזן, טוקיו  והונג קונג  רשמו עליות.

ארה"ב קראה לאיפוק על רקע המהומות בהונג קונג. היום הטילה משטרת הונג קונג מצור על אוניברסיטה שבה התבצרו מאות מתנגדי משטר עם בקבוקי תבערה וכלי נשק נוספים בייצור עצמי. 

בבריטניה מתכוננים המנהיגים הפוליטיים לשאת דברים לקראת הבחירות בפני בכירים בעולם העסקים, בכנס קונפדרציית התעשייה הבריטית בלונדון. ראש הממשלה בוריס ג'ונסון יתחייב פעם נוספת לשים קץ לאי-ודאות בעניין הברקזיט שמעיבה על הסביבה העסקית במידנה מאז משאל העם ביוני 2016.

06:30

מגמה מעורבת בבורסות אסיה היום (ב'). המשקיעים מצפים להתפתחויות נוספות מחזית הסחר בין ארה"ב לסין. 

עליות של 0.6% נרשמות בשנחאי , ובהונג קונג עולה מדד הנג סנג  ב-1.1%, בהובלת מניית ענקית הטכנולוגיה הסינית טנסנט. הסחר בעיר מתנהל על רקע המהומות האזרחיות שנמשכות כבר כמה חודשים. היום הזהירה המשטרה כי היא עשויה לפתוח באש חיה על רקע הסלמת המתח בעימותים מול המפגינים.

מדד ניקיי  בטוקיו עולה 0.4%. עליות נרשמות במניות Z Holdings, לשעבר Yahoo Japan, ובמניית Line, לאחר דיווח ברויטרס כי שתי החברות הודיעו רשמית על מיזוג ביניהן. 

בקוריאה יורד הקוספי  ב-0.3% ובאוסטרליה יורד מדד S&P/ASX 200  ב-0.5%. 

המשקיעים ממשיכים לעקוב אחר התפתחויות בחזית הסחר. סגן נשיא סין, ליו הי, שוחח בטלפון שלשום עם מזכיר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין ועם נציב הסחר של ארה"ב רוברט לייטייזר, בנוגע להסכם "שלב 1", כך דווח בסוף השבוע בסין. לפי הדיווח השיחה התקיימה לבקשת מנוחין ולייטייזר, וכלל "דיונים בונים" בנוגע ל"דאגות המרכזיות של כל אחד מהצדדים". זאת לאחר שבשבוע שעבר אמר היועץ הכלכלי לבית הלבן לארי קודלו כי שתי המעצמות הכלכליות "מתקרבות" לעסקה.

בסינגפור ירד היצוא באוקטובר יותר מהצפוי. היצוא המקומי ללא נפט צנח ב-12.3% בהשוואה לתקופה המקבילה, למול ציפיות לירידה של 10.4%.     

בוול סטריט נרשמה נעילה חיובית ביום שישי. מדד דאו ג'ונס שבר שיא והגיע לראשונה ל-28 אלף נקודות, לאחר שעלה ב-200 נקודות. ה-S&P 500 הוסיף לערכו 0.6% והנאסד"ק עלה ב-0.7% והגיע לשיא, על רקע הדיווחים על הסכם קרב בין ארה"ב-סין.

עוד כתבות

בניין רשות המסים בירושלים / צילום: איל יצהר

חברת אדמונד דה רוטשילד ניהול נכסים תשלם מע"מ בהיקף כ-35 מיליון שקל בישראל

בת"א דחה את בקשתה של החברה להטיל עליה מע"מ אפס, היות והיא מספקת שירותים לקבוצת רוטשילד העולמית, שהנה "תושב חוץ" ● התקבלה טענת רשות המסים לפיה החברה מספקת שירותים גם לתושבי ישראל בישראל, לקוחות מוסדיים ולקוחות פרטיים ישראלים, וחייבת במע"מ בשיעור מלא

פרשת הצוללות/  צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

"גלובס" מאמ;לק: כל מה שצריך לדעת על פרשת הצוללות ב-5 שלבים

האם שיקולים זרים גברו על שיקולי הביטחון? כיצד מיקי גנור הפך מעד מדינה לנאשם המרכזי? ומה יקרה הלאה? ● "גלובס" מאמ;לק

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט / צילום: גלובס

היועמ"ש על מינוי מ"מ לפרקליט המדינה: "איני מעוניין בעימות עם אוחנה, אך לא אתפשר על עקרונות שלטון החוק"

בדברים שנשא בכנס בחיפה, התייחס אביחי מנדלבליט למחלוקת עם שר המשפטים בנוגע לשאלה מי יהיה מ״מ פרקליט המדינה במקום שי ניצן ● "משקלה של עמדת היועץ המשפטי יהיה רב ומשמעותי"

גדעון סער / צילום: שלומי יוסף

איך נסגור את הגירעון בתקציב? גדעון סער חושף את משנתו הכלכלית והמדינית

שנתיים וחצי לאחר שחזר לפוליטיקה, גדעון סער מתכונן לקרב על הנהגת הליכוד ● בראיון ל"גלובס" הוא אומר כי הוא לא מעלה על דעתו שלא יתקיימו פריימריז בליכוד אם ישראל תלך לבחירות שלישיות, ומסביר איך הדברים שייעשה יוציאו את ישראל מהבעיות בהן היא נמצאת

חקלאי בוחן שתילי קַנַבּוֹס, הצמח שממנו מופק קנאביס, לקראת הקציר / צילום: NICK OXFORD, רויטרס

החקלאים בארה”ב התנפלו על הפוטנציאל של גידולי הקנאביס - עכשיו הם נאלצים להתמודד עם היצף והפסדים צפויים

מזה שנים רבות, מחפשים החקלאים באמריקה גידולים רווחיים יותר מתירס ופולי סויה ● הלגליזציה של הקנאביס הלהיבה מגדלים רבים והביאה להתנפלות על הצמח ● אבל לשוק כידוע יש חוקי היצע וביקוש משלו, ועכשיו חלק מהחקלאים עומדים בפני מציאות עגומה

מרצדס A180 / צילום: יח"צ

אם כבר לזחול ב-15 קמ"ש, אז לפחות לעשות את זה בסטייל

הגרסה הזולה ביותר של מרצדס בישראל לא מציגה ביצועים מלהיבים אך מחפה על כך עם סביבת מחייה מסוגננת

 

 

רכבת ישראל / צילום: דוברות רכבת ישראל

בקשה לדיון נוסף בפסק-הדין שעורר את "סערת אפרופים"

חברת "ביבי כבישים ועפר" הגישה בקשה לקיים דיון נוסף בפסק-הדין של ביהמ"ש העליון שהכריע לרעתה בסכסוך על עשרות מיליוני שקלים עם רכבת ישראל. לטענתה, מדובר בפסק-דין המהווה "שינוי דרמטי" ● בכתבה שפורסמה ב"גלובס" מוקדם יותר השבוע טענו משפטנים בכירים אחרת

ארנון בר דוד / צילום: כדיה לוי

יו"ר ההסתדרות מגיב למאמר של שקד ב"גלובס": "אנחנו לא אויבי האומה"

בר-דוד כיוון את דבריו כתגובה למאמר שפרסמה אתמול ב"גלובס" יו"ר מפלגת הימין החדש ושרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד: "אם מישהו חושב להשית את הגרעון מתקציב המדינה על העובדים – אנחנו נעמוד כחומה בצורה ונצא לרחובות"

מתקן הפקת נפט/  צילום: רויטרס, Axel Schmidt

יצרניות הנפט יצמצמו את תפוקת הנפט ב-500 אלף חביות ליום

שרי האנרגיה מכמה ממעצמות הנפט הגדולות בעולם הודיעו היום כי נתקבלה הסכמה להעמיק את ההפחתה בייצור הנפט ● כתוצאה מכך, מחירי הנפט מזנקים כעת ב-1.3%

הטרדה במקום עבודה, אילוסטרציה / צילום: שאטרסטוק

עובדים צעירים חווים ושמים לב לאפליה יותר מאשר עמיתיהם המבוגרים

כך לפי סקר חדש של גלאסדור ומכון האריס שסקר 1,100 עובדים מקבוצות גיל שונות ● הצעירים דיווחו יותר גם על אפליה על רקע גיל (גילנות)

שר החוץ ישראל כ"ץ לצד מקבילו הרוסי, שר החוץ סרגי לברוב / צילום: סטאפנו מלוני

שר החוץ ישראל כ"ץ ביקש מעמיתו, שר החוץ הרוסי לברוב: שהנשיא פוטין יתן חנינה לנעמה יששכר

עוד ביקש כ"ץ מלברוב לאפשר יותר ביקורים לבני משפחתה של יששכר ● בתחילת אוקטובר בית המשפט ברוסיה גזר על יששכר עונש של 7.5 שנות מאסר בשל החזקת סמים קלים

מתוך הסדרה "מראדונה במקסיקו" / צילום: באדיבות פורום פילם

נרקומן של צומי: הסדרה "מראדונה במקסיקו" היא שברון לב

בסדרה "מראדונה במקסיקו", הפער בין דייגו שבתחתית החיים לבין המיתוס שהיה, דוקר בעיניים ומרסק את הלב

סוחר בבורסת ניו יורק. המצטרפת החדשה אינמוד סיימה את אוגוסט בזינוק של 42%   / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

זהירות, האטה לפניך: אם לא יקרה שינוי גם החגיגה בשווקים תיגמר

קצב הצמיחה בכלכלות החזקות מאט, אך הביצועים של השווקים השנה היו בין הטובים בשנים האחרונות ● אם לא יקרה שינוי, גם החגיגה בשווקים תיגמר ● כדי שיקרה השינוי שיאפשר את המשך הביצועים הטובים, צריך להבין מה היו הסיבות להאטה בצמיחה בשנתיים האחרונות

ערן פרץ / צילום: תמונה פרטית

"רשימת הקשיים ארוכה. להיות עצמאי זה לחיות תמיד באי ודאות"

ערן פרץ בעל משרד לייעוץ כלכלי ומימוני, הוא בן 36 וחושב שהוא לא יוכל לדעת לעולם מה תהיה ההכנסה שלו בחודש העוקב ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il

מורן שוחט שניר

הקוד הגנטי שלנו, האקזיט ב-50 מיליון דולר שלה: ראיון עם מייסדת קליר ג'נטיקס מורן שוחט שניר

מורן שוחט שניר הבינה שאפשר לפתח טכנולוגיה שתיתן לציבור הרחב תמונת מצב גנטית מיידית ● יחד עם בן זוגה היא הקימה את 'קליר ג'נטיקס', פלטפורמה אינטרנטית שמנגישה למטופלים את המידע האישי ● החודש נמכרה החברה ב-50 מיליון דולר ● ראיון בלעדי לליידי גלובס

עדר פרות בארה"ב/ צילום: רויטרס, Christinne Muschi

חזון החלבונים המתוכנתים: המהפכה שעשויה לחסל את תעשיית הבשר

חברי צוות החשיבה העצמאי RethinkX, שהקימו יזם ומרצה בסטנפורד ומשקיע מלונדון, משרטטים עולם חדש ומופלא של חלבונים מעובדים, אבל בריאים וזולים ● מתכנון מולקולות במחשב ועד יצירת טעמים חדשים בעזרת שפים, כך טכנולוגיות מעולם התרופות עשויות לחולל מהפיכה

מחאת האקלים / צילום: Cheena Kapoor, רויטרס

האם מדינות יתקשו לממן שירותי בריאות בשל משבר האקלים

ההתחממות הגלובלית, הקרחונים הנמסים, חלקו של המגזר העסקי ומחאת הענק ● כמה נקודות מעניינות מהימים האחרונים של פסגת האקלים

בניין ימק"א עוטה חג / צילום: יותם יעקבסון

כמעט כמו באירופה: מרי כריסמס, ג’רוזלם

בימק"א ירושלים חוגגים חג מולד כמעט כמו באירופה - עם עץ, סנטה, יין חם וערמונים, אבל בטאץ' מקומי של אוכל מזרחי ומכונת שלג מלאכותי

שרת המשפטים איילת שקד בוועידת המשפט / צילום: שלומי יוסף

שקד נגד ההסתדרות ולהיפך: המאמר שממשיך לעורר סערה

שרת המשפטים לשעבר תקפה השבוע בטור מיוחד ל"גלובס" את מה שהיא מכנה הכוח המופרז של העבודה המאורגנת ● יושבי ראש ההסתדרות בעבר ובהווה הגיבו בחריפות והבוקר המשיכה שקד לעסוק בסוגייה

רכב של אובר / צילום: / Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

אובר: כ-6,000 איש ואישה הוטרדו מינית בזמן הנסיעה ו-107 נהרגו בשנים 2018-2017

בחברה הדגישו כי מדובר בשברירי אחוז (0.00002%) מכלל הנסיעות שעמדו בשנים אלה על 2.5 מיליארד נסיעות ברחבי העולם