גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

המסחר בת"א ננעל בעליות: גזית גלוב קפצה לאחר העלאת תחזיות

מדד ת"א 35 עלה ב-0.4%, ת"א 125 הוסיף 0.5%, ות"א 90 טיפס ב-0.9% ● עונת הדוחות נמשכת: ערך פיננסים עלתה על רקע הנפקה באפסייד, ויקטורי התחזקה וחילן נחלשה ● מלם תים דיווחה על עלייה של 19% בהכנסות הרבעון ל-522 מיליון שקל

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

יום המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ג') בעליות שערים: מדד ת"א 35 עלה ב-0.4%, מדד ת"א 125 הוסיף 0.5%, ומדד ת"א 90 טיפס ב-0.9%.

מדד הנדל"ן עלה ב-1.4% בהובלת גזית גלוב  שקפצה ב-6%, לאחר פרסום דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה, בהם העלתה תחזיות. במקביל הודיעה החברה על תוכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 250 מיליון שקל.

מניית טבע עלתה ב-5.5%, במקביל לעלייה של כמעט 4% שרושמת מניית החברה בניו יורק.

15:00

יום המסחר השלישי לשבוע מתנהל בנטייה חיובית. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על מגמה חיובית הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם, וזאת על רקע רמות השיא סביבם נסחרים המדדים המובילים האמריקאיים, כשבשלב הנוכחי נראה כי פחתו במעט חששות המשקיעים מהמשך מלחמת הסחר הנמשכת בין ארה"ב לבין סין, וכן כי הם שואבים עידוד מנתוני המאקרו.

למרות זאת, אנליסטים שהתייחסו למצב השוק האמריקאי ציינו כי האפסייד הגלום בשוק המנייתי בארה"ב נראה בשלב הנוכחי כמוגבל, בשל חוסר הוודאות היחסי לגבי המשך הפעילות הכלכלית.

בצד החיובי במדד ת"א 35, מניית גזית גלוב קופצת בכ-5%, על רקע פרסום דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה, ובמקביל אליהם הודיעה החברה על תוכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 250 מיליון שקל.

עוד בצד החיובי של המדד המוביל, מניית שופרסל מטפסת בכ-3% במחזור מסחר ער, ומניות מליסרון  ועזריאלי קבוצה  מתחזקות בכ-2%.

בצד השלילי של ת"א 35 מניית טאואר  נחלשת בכ-1%-1.5%.

עוד בין המניות המגיבות לתוצאותיהן הכספיות, זו של חילן  צוללת בכ-5%-6% ולעומתה מלם תים  קופצת בכ-8%-10%. מניית ערד , בעלת השליטה במלם-תים, מטפסת בכ-5%, ומניית ויקטורי , שפרסמה אתמול את הדוחות הרבעוניים, קופצת בכ-6%.

עוד במסחר, מניית סלקום  קופצת בכ-5% בהמשך לזינוק של 21% שרשמה אתמול, ללא דיווח מצידה או פרסומים לגבי שוק התקשורת, ואחרי ירידות חדות מהן היא סובלת מתחילת השנה. מניית המתחרה פרטנר , ש"הסתפקה" אתמול בקפיצה של כ-11%, עולה בעוד כ-1%.

מניית פרוטליקס  צוללת בכ-10% ובכך מתקנת חלקית זינוק של 39% שרשמה אתמול בעקבות הודעת החברה בקשר לקבלת אישור FDA (מינהל התרופות והמזון האמריקאי) למוצר שהיא מפתחת.

חברת כן פייט ביופרמה  דיווחה על קבלת פטנט לטיפול בתרופה בהפרעות תפקוד מיני, ומנייתה קפצה בכ-15%. מניית קמהדע  מרכזת מחזור מסחר גדול מהרגיל, בו התחזקה בכ-1%.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום יציבות ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה שלילית.

12:00

יום המסחר השלישי לשבוע זה בבורסה המקומית מתנהל בעליות שערים, בדומה לסנטימנט החיובי מעבר לים, שם החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים על המשך העליות גם היום. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.4%, ת"א 90 עולה ב-1.1%, ומדד הבנקים משיל 0.1% מערכו.

קבוצת שירותי ה-IT מלם תים  דיווחה על עלייה של 14.7% בהכנסות ב-9 החודשים הראשונים של השנה ל-1.62 מיליארד שקל. ברבעון השלישי לבדו עלו הכנסותיה ב-19% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-522 מיליון שקל.

10:40

לאחר זינוק של 20% אתמול, מנייתה של סלקום  ממשיכה לטפס וקופצת ב-6.6% מבלי שהחברה הוציאה הודעה כלשהי. פרטנר , שזינקה אתמול ב-10%, מטפסת גם היא ומוסיפה כ-2.5% לערכה.

גזית גלוב  עולה ב-5% לאחר הדוחות ולאחר שהחברה העלתה את התחזיות ל-FFO לשנה כולה. התחזית העדכנית היא ל-FFO בטווח של 601-590 מיליון שקל, לעומת תחזית קודמת בטווח של 592-577 מיליון שקל. החברה החליטה בנוסף על חלוקת דיבידנד של 1.72 שקלים למניה ב-2020.

מניית נורסטאר  עולה ב-6%, ננו דיימנשן  מזנקת ב-10%, ערך פיננסים  עולה ב-9.5%, אופיסי אנרגיה קופצת ב-3.5%.

ערך פיננסים  הודיעה על גיוס של 7.2 מיליון שקל באמצעות הקצאת 179 אלף מניות שיהוו 9.99% מהחברה (6.56% בדילול מלא) לפי מחיר של 40 שקל למניה - פרמיה של 21% על מחיר הבסיס הבוקר. המניות המוקצות נמצאות בחסימה למשך שנתיים.

המדדים התל אביב ממשיכים במומנטום החיובי, כך מדד ת"א 35 עולה ב-0.3%, ת"א 90 מטפס ב-0.8%, ומדד הבנקים עולה ב-0.1%.

09:45

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב מטפסים בפתיחת המסחר בהמשך לשיאים שנקבעו אמש (ב') בוול סטריט בעליות מתונות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.1%, ת"א 90 מטפס ב-0.4%, ומדד הבנקים עולה ב-0.1%.

גזית גלוב  דיווחה על גידול של 4.8% ב-NOI ברבעון השלישי, ועלייה של 26% ב-FFO למניה (בנטרול FCR, ריג'נסי והשפעת שערי מט"ח).

חילן  דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי של השנה, ורשמה עלייה של 12% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-387 מיליון שקל. הרווח התפעולי עלה ב-13% ל-35 מיליון שקל, ובשורה התחתונה הרווח הנקי עלה ב-10% לכ-25 מיליון שקל.

סאני תקשורת  דיווחה על עלייה של 4.4% בהכנסות הרבעון השני של השנה ל-330 מיליון שקל. ה-EBITDA הסתכמה ב-21.7 מיליון שקל. כמו כן, סאני דיווחה על חידוש ההסכם מול סמסונג העולמית.

06:00

המסחר בבורסת ת"א ייפתח הבוקר על רקע הסגירה המעורבת אתמול בת"א, והשיאים החדשים שנרשמו אמש בוול סטריט.  

אתמול ננעל יום המסחר בתל אביב במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 איבד 0.2%, ת"א בנקים השיל 0.3% ומנגד ת"א 90 עלה ב-0.6%.

מגזר התקשורת צפוי להמשיך לרכז היום עניין, לאחר שאתמול בלטו צמד מניות הסלולר סלקום  ופרטנר  בצד החיובי ללא דיווח מצד החברות; ככל הנראה המשקיעים מקווים לתוצאות חיוביות שיציגו צמד החברות לרבעון השלישי של השנה. סלקום זינקה בכ-20%, פרטנר זינקה ב-10.6%, חלל תקשורת  ניתרה ב-9%, אינרום  ב-6.7%, גילת  ב-6.6%.

המדדים בוול סטריט סגרו אמש את יום המסחר בשיאים חדשים, לאחר שרשמו עליות קלות בלבד. זאת לאחר הדיווח שלפיו בכירי ממשל סיניים גילו פסימיות לגבי האפשרות לסגירת עסקת סחר מול ארה"ב, שהקשה על המדדים לעלות, ושלח את המשקיעים לחפש השקעות בטוחות. תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים נפלה ל-1.8%, והחוזים על הזהב עלו ב-0.2%. 

מדד דאו ג'ונס עלה ב-31 נקודות, או 0.1%, ל-28,036.22 נקודות. ה-S&P 500 התקדם ב-0.05% והנאסד"ק הוסיף 0.1%.

עוד כתבות

תוכניות המחיר למשתכן ברחבי הארץ / צילום: אייל פישר, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

הפתעה לפני הבחירות: הגרלה נוספת של מחיר למשתכן יוצאת היום לדרך

מטה הדיור הודיע כי יפתחו היום שורה של הגרלות קטנות ל-851 דירות באזור הצפון בלבד ● רוב הדירות יהיו בחיפה, הנוספות יהיו בחצור הגלילית ובנוף הגליל

קונדיטוריה בצרפת/  צילום: Michel Euler AP

הסוף ל־1.99 אירו: האיחוד האירופי רוצה להיפטר ממטבעות של סנט ושני־סנט

הנציבות האירופית מבקשת להיפטר מהמטבעות, שעלות הייצור שלהם גבוהה מערכם הנקוב ומספרם רק הולך ועולה

פעוט בבייג'ין מחזיק בידו במסכת המגן שלו / צילום: Andy Wong, Associated Press

"אם יש סיבה, קחו את הסיכון וטוסו": כל מה שצריך לדעת על נגיף הקורונה

עד כמה חמורה המחלה לה גורם הנגיף, האם קיים טיפול, איך מקטינים את הסיכוי להידבק בנגיף, ומהן ההנחיות המיוחדות לחוזרים מחו"ל ● משרד הבריאות מפרסם הוראות מיוחדות גם לחוזרים מאיטליה ● מספר דברים שחשוב לדעת בנוגע לווירוס הקורונה, המכונה COVID19

בנק מזרחי-טפחות,?בנק הפועלים, בנק דיסקונט, בנק לאומי, בנק איגוד ובנק מרכנתיל / צילומים: איל יצהר, אייל הצפון, בר-אל

הבנקים מציגים: חזית אחידה במאבק על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים בשנה

שישה בנקים הציגו עמדה משותפת כדי לבלום הכרעה שיפוטית עקרונית ● העילה: בקשה שגרתית של דיירי פרויקט בת"א כי ביהמ"ש יורה לבנק מזרחי-טפחות להאריך את תוקף הערבויות שהוצאו לקבלן, "א. דורי" ● הבנקים חששו כי תתקבל בקשה להשית עליהם את עמלת הארכת תוקף הערבות

מפעל דגנים במחוז חיילונגג’יאנג בסין ששב לפעילות בסוף השבוע צילום: רויטרס, Wang Song

"השווקים לא מתמחרים נכון את הנזק שעלול לגרום נגיף הקורונה. ההתאוששות לא תהיה מהירה כמו אחרי הסארס"

הכלכלן פרופ' סטפן רואץ', בכיר לשעבר במורגן סטנלי ומומחה עולמי לכלכלת אסיה, מזהיר שההתאוששות ממשבר הקורונה לא תהיה מהירה כמו בסארס, לא מבין מדוע השווקים שוברים שיאים, אבל מציע לשמור על פרופורציות ● "כשאתה בתוך המשבר הוא נראה תמיד יותר קשה ממה שהוא באמת"

צילום משחק כדורגל לטלוויזיה/צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

איגוד מפיקי הטלוויזיה נגד אק"ט: "תיאום מחירים אסור ופגיעה בעובדים"

התלונה הוגשה לממונה על התחרות, ומיד לאחריה הגיעה גם תגובתו החריפה של האיגוד המייצג את עובדי הסט ● אק"ט: "המפיקים מבקשים להמשיך ולהעסיק את עובדי מקצועות הסט בצורה פוגענית ללא זכויות"

רוני חזקיהו החשב הכללי במשרד האוצר / צילום: משרד האוצר

ישראל הוציאה כבר יותר מ-100 מיליון שקל על היערכות לנגיף הקורונה

הסכומים שהופנו להיערכות הועברו מתוך המכסה התקציבית החודשית שקיבל משרד הבריאות מהחשב הכללי באוצר רוני חזקיהו ● עד כה לא היה צורך להקצות תקציבים על חשבון משרדים אחרים

עובדי שדה התעופה עובדים עם מסיכות מחשש להתפשטות נגיף הקורונה / צילום: רויטרס

על רקע הקורונה: הפעילות העסקית בארה"ב ירדה לרמה הנמוכה ביותר מזה שש שנים

חברת הנתונים IHS Markit מסרה שמדד התפוקה המשולב שלה לארה"ב – מדידה מצרפית של פעילות במגזרי השירותים והייצור – ירד מ-53.3 נקודות בינואר ל-49.6 נקודות בפברואר ● כל רמה מתחת ל-50 נקודות מציינת התכווצות כלכלית

יאיר גולן / צילום: כדיה לוי

יאיר גולן ניסה להרגיע שגם "דוד לוי תמך בסוף באוסלו" - האם העובדות לצדו?

יאיר גולן דיבר על תושבי עזה שמצביעים ליכוד ועל דוד לוי שהצביע בעד ההתנתקות, אך העובדות לא ממש מתיישרות איתו • המשרוקית של גלובס יוצאת לשטח

תצפית מלמעלה - נווה אילן ירושלים / יח"צ

משחקי כבוד? הנהלת חדשות 13 בישרה על הבנות; הוועד טוען: אין הסכם

למרות הצהרות הנהלת חדשות 13 על הבנות בדרך להסכם, כך נכתב במייל לעובדים שהוציא ועד עובדי חדשות 13: "חשוב לנו להבהיר: בניגוד למה שנכתב בהודעה לתקשורת שהנהלות רשת וחברת החדשות הוציאו, טרם נחתם איתנו כל הסכם"

שחקני הסדרה "ציידים" (אל פאצ'ינו במרכז) / צילום: Willy Sanjuan, AP

סצינה שמעודדת מכחישי שואה? מכון אושוויץ נגד "ציידים" של אמזון

"ציידים", הסדרה החדשה של אמזון, ספגה ביקורת על טעם גרוע ממכון ההנצחה של מחנה המוות אושוויץ בגלל תיאור מעשי זוועה במחנות המוות הנאצים: "המצאת משחק פייק של שחמט אנושי אינה רק טיפשות וקריקטורה מסוכנת"

עיריית תל אביב - יפו / צילום: תמר מצפי

משרד הבריאות לעיריית תל אביב: רק רצים ישראלים יורשו לקחת חלק במרתון שיתקיים השבוע

לאחר דיונים, משרד הבריאות התיר לעירייה לקיים את המרתון כמתוכנן עבור כ-40 אלף רצים ישראלים ● המשרד החליט שלא לאפשר את השתתפותם של 3,000 הרצים הבין-לאומיים שנרשמו למרתון

הבורסה בתל אביב/ צילום: שלומי יוסף

בהלת הקורונה צבעה את הבורסה באדום בוהק: ת"א 90 צלל ב-3.3%, פתאל צנחה 7%

באיטליה עלה מספר הנדבקים ל-100 איש ● כל מניות ת"א 35, מלבד פריגו, נצבעו באדום בוהק; ת"א 35 איבד 2.3%, מדד הבנקים צנח ב-2% ● מחר הודעת הריבית של בנק ישראל; לידר: "קיים סיכוי לא מבוטל להורדה"

קובי ויהודית ריכטר / צילום: שלומי יוסף

עורך הדין שהונה את קובי ויהודית ריכטר יושעה מהמקצוע ל-8 שנים

עו"ד יעקב הרכבי, בן דודה של יהודית ריכטר, הורשע ע"י בית הדין המשמעתי לאחר שמשכן נכס ששייך לזוג כבטוחה להלוואה מסוכנת שנטל לעצמו

סניף איסתא  / צילום: שי אורי

מנכ"ל איסתא לעובדים: חופשה ללא תשלום וקיצוץ של 10%-25% בשכר המנהלים

לא רק חברות התעופה משלמות את מחיר משבר הקורונה - גם חברות וסוכנויות הנסיעות נקלעו למשבר ● חברת איסתא נערכת לפיטורים ולקיצוצים בשכר - האם צפוי גל קיצוצים בענף?

אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר / צילום: שלומי יוסף

משבר קורונה בענף התיירות מכה בישראייר - ומרחיק שוב את התוכנית של אי.די.בי למכירת החברה

אי.די.בי ציפו לקבל השנה תמורה של 186 מיליון שקל עבור חברת התעופה, שבעבר כבר נכשלו ניסיונות למכירתה ● מנכ"ל ישראייר: "תוצאות הרבעון הראשון יהיו קשות. נרשום הפסד כבד ונידרש לקיצוץ בכוח-אדם"

אבי בן טל / צילום: ynet

צפירת הרגעה במשבר בין עובדי חדשות 13 לבין ההנהלה

לפני מספר ימים ועל רקע המעבר הצפוי לאולפנים החדשים בבר אילן, הכריז ועד החדשות 13 על סכסוך עבודה ● בסוף השבוע הכין הוועד את העובדים לקראת נקיטת צעדים ארגוניים, החל ממחר ● היום הוסר האיום בנקיטת צעדים ארגוניים

גרטה טונברג/ צילום: רויטרס

כך קרס הניסיון הבינלאומי להתמודד עם משבר האקלים

המומחים מזהירים שמשבר האקלים מסכן את עתיד האנושות, ובעתיד הלא רחוק נסבול מחום קיצוני, רעב ומלחמות בסדר גודל שטרם חווינו ● האם ייתכן שללא הקפטיליזם לא נצליח לגבש קואליציה כלכלית שתציל את כדור הארץ? ● האזינו

שומרים בדרום קוריאה לבושים מסיכת פנים / צילום: Lee Jin-man, AP

משרד החוץ: אזהרות מסע ליפן, תאילנד ודרום קוריאה

משרד החוץ ממליץ להימנע מנסיעה למדינות בשל התפרצות נגיף הקורונה בתחומן

מדידת חום לנוסעת על טיסה יוצאת מסין  / צילום: Associated Press

משרד הבריאות: נוסע נוסף מספינת הקורונה נמצא חיובי

(עדכונים): לדברי המשרד "החולה בבידוד והשגחה ולא מדובר בהדבקה שהתרחשה בישראל" ● בישראל שוהים כעת כ-1,800 תיירים מדרום קוריאה שנמצאים בבידוד בבתי מלון ● שגריר ישראל בסין צבי חפץ, חזר לסין מישראל והחליט באופן וולנטרי לשים עצמו בבידוד