גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

המסחר בת"א ננעל בעליות: גזית גלוב קפצה לאחר העלאת תחזיות

מדד ת"א 35 עלה ב-0.4%, ת"א 125 הוסיף 0.5%, ות"א 90 טיפס ב-0.9% ● עונת הדוחות נמשכת: ערך פיננסים עלתה על רקע הנפקה באפסייד, ויקטורי התחזקה וחילן נחלשה ● מלם תים דיווחה על עלייה של 19% בהכנסות הרבעון ל-522 מיליון שקל

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

יום המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ג') בעליות שערים: מדד ת"א 35 עלה ב-0.4%, מדד ת"א 125 הוסיף 0.5%, ומדד ת"א 90 טיפס ב-0.9%.

מדד הנדל"ן עלה ב-1.4% בהובלת גזית גלוב  שקפצה ב-6%, לאחר פרסום דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה, בהם העלתה תחזיות. במקביל הודיעה החברה על תוכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 250 מיליון שקל.

מניית טבע עלתה ב-5.5%, במקביל לעלייה של כמעט 4% שרושמת מניית החברה בניו יורק.

15:00

יום המסחר השלישי לשבוע מתנהל בנטייה חיובית. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על מגמה חיובית הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם, וזאת על רקע רמות השיא סביבם נסחרים המדדים המובילים האמריקאיים, כשבשלב הנוכחי נראה כי פחתו במעט חששות המשקיעים מהמשך מלחמת הסחר הנמשכת בין ארה"ב לבין סין, וכן כי הם שואבים עידוד מנתוני המאקרו.

למרות זאת, אנליסטים שהתייחסו למצב השוק האמריקאי ציינו כי האפסייד הגלום בשוק המנייתי בארה"ב נראה בשלב הנוכחי כמוגבל, בשל חוסר הוודאות היחסי לגבי המשך הפעילות הכלכלית.

בצד החיובי במדד ת"א 35, מניית גזית גלוב קופצת בכ-5%, על רקע פרסום דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה, ובמקביל אליהם הודיעה החברה על תוכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 250 מיליון שקל.

עוד בצד החיובי של המדד המוביל, מניית שופרסל מטפסת בכ-3% במחזור מסחר ער, ומניות מליסרון  ועזריאלי קבוצה  מתחזקות בכ-2%.

בצד השלילי של ת"א 35 מניית טאואר  נחלשת בכ-1%-1.5%.

עוד בין המניות המגיבות לתוצאותיהן הכספיות, זו של חילן  צוללת בכ-5%-6% ולעומתה מלם תים  קופצת בכ-8%-10%. מניית ערד , בעלת השליטה במלם-תים, מטפסת בכ-5%, ומניית ויקטורי , שפרסמה אתמול את הדוחות הרבעוניים, קופצת בכ-6%.

עוד במסחר, מניית סלקום  קופצת בכ-5% בהמשך לזינוק של 21% שרשמה אתמול, ללא דיווח מצידה או פרסומים לגבי שוק התקשורת, ואחרי ירידות חדות מהן היא סובלת מתחילת השנה. מניית המתחרה פרטנר , ש"הסתפקה" אתמול בקפיצה של כ-11%, עולה בעוד כ-1%.

מניית פרוטליקס  צוללת בכ-10% ובכך מתקנת חלקית זינוק של 39% שרשמה אתמול בעקבות הודעת החברה בקשר לקבלת אישור FDA (מינהל התרופות והמזון האמריקאי) למוצר שהיא מפתחת.

חברת כן פייט ביופרמה  דיווחה על קבלת פטנט לטיפול בתרופה בהפרעות תפקוד מיני, ומנייתה קפצה בכ-15%. מניית קמהדע  מרכזת מחזור מסחר גדול מהרגיל, בו התחזקה בכ-1%.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום יציבות ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה שלילית.

12:00

יום המסחר השלישי לשבוע זה בבורסה המקומית מתנהל בעליות שערים, בדומה לסנטימנט החיובי מעבר לים, שם החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים על המשך העליות גם היום. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.4%, ת"א 90 עולה ב-1.1%, ומדד הבנקים משיל 0.1% מערכו.

קבוצת שירותי ה-IT מלם תים  דיווחה על עלייה של 14.7% בהכנסות ב-9 החודשים הראשונים של השנה ל-1.62 מיליארד שקל. ברבעון השלישי לבדו עלו הכנסותיה ב-19% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-522 מיליון שקל.

10:40

לאחר זינוק של 20% אתמול, מנייתה של סלקום  ממשיכה לטפס וקופצת ב-6.6% מבלי שהחברה הוציאה הודעה כלשהי. פרטנר , שזינקה אתמול ב-10%, מטפסת גם היא ומוסיפה כ-2.5% לערכה.

גזית גלוב  עולה ב-5% לאחר הדוחות ולאחר שהחברה העלתה את התחזיות ל-FFO לשנה כולה. התחזית העדכנית היא ל-FFO בטווח של 601-590 מיליון שקל, לעומת תחזית קודמת בטווח של 592-577 מיליון שקל. החברה החליטה בנוסף על חלוקת דיבידנד של 1.72 שקלים למניה ב-2020.

מניית נורסטאר  עולה ב-6%, ננו דיימנשן  מזנקת ב-10%, ערך פיננסים  עולה ב-9.5%, אופיסי אנרגיה קופצת ב-3.5%.

ערך פיננסים  הודיעה על גיוס של 7.2 מיליון שקל באמצעות הקצאת 179 אלף מניות שיהוו 9.99% מהחברה (6.56% בדילול מלא) לפי מחיר של 40 שקל למניה - פרמיה של 21% על מחיר הבסיס הבוקר. המניות המוקצות נמצאות בחסימה למשך שנתיים.

המדדים התל אביב ממשיכים במומנטום החיובי, כך מדד ת"א 35 עולה ב-0.3%, ת"א 90 מטפס ב-0.8%, ומדד הבנקים עולה ב-0.1%.

09:45

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב מטפסים בפתיחת המסחר בהמשך לשיאים שנקבעו אמש (ב') בוול סטריט בעליות מתונות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.1%, ת"א 90 מטפס ב-0.4%, ומדד הבנקים עולה ב-0.1%.

גזית גלוב  דיווחה על גידול של 4.8% ב-NOI ברבעון השלישי, ועלייה של 26% ב-FFO למניה (בנטרול FCR, ריג'נסי והשפעת שערי מט"ח).

חילן  דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי של השנה, ורשמה עלייה של 12% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-387 מיליון שקל. הרווח התפעולי עלה ב-13% ל-35 מיליון שקל, ובשורה התחתונה הרווח הנקי עלה ב-10% לכ-25 מיליון שקל.

סאני תקשורת  דיווחה על עלייה של 4.4% בהכנסות הרבעון השני של השנה ל-330 מיליון שקל. ה-EBITDA הסתכמה ב-21.7 מיליון שקל. כמו כן, סאני דיווחה על חידוש ההסכם מול סמסונג העולמית.

06:00

המסחר בבורסת ת"א ייפתח הבוקר על רקע הסגירה המעורבת אתמול בת"א, והשיאים החדשים שנרשמו אמש בוול סטריט.  

אתמול ננעל יום המסחר בתל אביב במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 איבד 0.2%, ת"א בנקים השיל 0.3% ומנגד ת"א 90 עלה ב-0.6%.

מגזר התקשורת צפוי להמשיך לרכז היום עניין, לאחר שאתמול בלטו צמד מניות הסלולר סלקום  ופרטנר  בצד החיובי ללא דיווח מצד החברות; ככל הנראה המשקיעים מקווים לתוצאות חיוביות שיציגו צמד החברות לרבעון השלישי של השנה. סלקום זינקה בכ-20%, פרטנר זינקה ב-10.6%, חלל תקשורת  ניתרה ב-9%, אינרום  ב-6.7%, גילת  ב-6.6%.

המדדים בוול סטריט סגרו אמש את יום המסחר בשיאים חדשים, לאחר שרשמו עליות קלות בלבד. זאת לאחר הדיווח שלפיו בכירי ממשל סיניים גילו פסימיות לגבי האפשרות לסגירת עסקת סחר מול ארה"ב, שהקשה על המדדים לעלות, ושלח את המשקיעים לחפש השקעות בטוחות. תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים נפלה ל-1.8%, והחוזים על הזהב עלו ב-0.2%. 

מדד דאו ג'ונס עלה ב-31 נקודות, או 0.1%, ל-28,036.22 נקודות. ה-S&P 500 התקדם ב-0.05% והנאסד"ק הוסיף 0.1%.

עוד כתבות

גלעד אלטשולר / צילום: איל יצהר

2019 הייתה שנה טובה לבתי ההשקעות - ובעיקר לאלטשולר שחם

בית ההשקעות, שהנפיק השנה בהצלחה את חברת הגמל שלו, מציג רווחים אדירים של 213 מיליון שקל מתחילת השנה - ונהפך לבעל היקף הנכסים השני בגודלו בשוק ההון הישראלי

מדף של מוצרי תנובה/  צלם:תמר מצפי

חגיגת קניות בנובמבר? לא לשוק המזון: קיטון של מעל 100 מיליון ש' במכירות

אף שרשתות המזון הצטרפו למבצעים של חודש נובמבר, ענף מוצרי הצריכה רשם ירידה של 2.7% ביחס לחודש המקביל בשנה שעברה

נתניהו וריבלין / צילומים: איל יצהר ורויטרס

המתווה שלא היה: איך הפיל הליכוד על ריבלין הצעה לרוטציה

במערכת הפוליטית שוב עולות הקריאות לכבד את "מתווה הנשיא", וחוזרת המנטרה: שנה-שנתיים-שנה • אלא שריבלין מעולם לא הזכיר רוטציה ולא הציע שנתניהו ישוב לשנת הכהונה הרביעית • כיצד נולד הספין, איך הוא התגלגל, ואיך נראית רוטציה אמיתית? ● המשרוקית של גלובס

שיווק על ידי משפיענים / אילוסטרציה: שאטרסטוק

מנהלי שיווק מצייצים בחרו: "ynet" האתר מועדף לפרסום במגזר הכללי, "גלובס" בכלכלי

כך עולה מסקר משותף של קבוצת הפייסבוק "מנהלי שיווק מצייצים" וחברת המחקר Segmanta ● "גלובס" מוביל בהעדפה של המפרסמים לפרסום מתוך כלל האתרים הכלכליים: 25.9% ממשתתפי הסקר ציינו כי יפרסמו בו בשנה הבאה

תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי / צילום: אלון רון

לנוכח ההידרדרות במצבה הפיננסי של תהל: קרן פימי נסוגה מרכישת השליטה, שיכון ובינוי מציעה לרכוש לפי שווי חברה של 12 מיליון דולר

חברת הבנייה והתשתיות מציעה להעמיד לתהל הלוואה של 11.95 מיליון דולר למשך שנתיים, אותה יהיה ניתן להמיר ל-49.9% ממניות החברה ● עוד כוללת ההצעה שתי אופציות נוספות לשיכון ובינוי לרכישת מניות נוספות של תהל ● תמיר כהן, יו"ר שו"ב: "ההשקעה תאפשר לממש את פוטנציאל הסינרגיה הרב בפעילויות שתי החברות"

שריפה בשמן תעשייה בנמל חיפה/ צילום: אילן מלסטר , המשרד להגנת הסביבה

שמן תעשיות: השריפה בחוף שמן הותירה הפסד של יותר מ-10 מיליון שקל

את הרבעון השלישי של השנה סיכמה שמן, העוסקת בייצור ושיווק של שמנים, בהפסד של 8.5 מיליון שקל ● זאת בעקבות הוצאה חד-פעמית של יותר מ-10 מיליון שקל בקשר לשריפה

שריפה בשמן תעשייה בנמל חיפה/ צילום: אילן מלסטר , המשרד להגנת הסביבה

ממש ברגע האחרון: ה"הפתעות" שהחביאו ח. מר טלרד, אחים יעקובי ושמן תעשיות

השריפה בחוף שמן בחיפה הסבה לחברה שמן נזק של יותר מ-10 מיליון שקל ● פרויקט של ח. מר באיים הקריביים שלא הושלם בזמן עלה לחברה בהפסדים ● צמצום פעילות התקשורת של חברת טלדר בארה"ב גבה מחירת ענק בדוחות, ואילו בקבוצת אחים יעקובי הניסיון לשקם את חברת אורתם סהר נגמר בהסדר חוב

ישראל כץ / צילום: איל יצהר

כשטראמפ הכיר בירושלים כבירת ישראל, האם באמת לא קרה דבר?

שר החוץ צופה שהפלסטינים יזרמו עם סיפוח הבקעה "כמו עם העברת השגרירות". הם לא זרמו ● "המשרוקית של גלובס"

פרויקט מחיר למשתכן ביבנה / צילום: אייל פישר

הממשלה אישרה: תוכנית מחיר למשתכן תוארך גם ל-2020

זאת בשתי פעימות: בפעימה הראשונה יימשך שיווק הדירות במסגרת התוכנית עד ליוני 2020; לאחר מכן, בכפוף למקור תקציבי ובאישור הממשלה, התוכנית תימשך עד לסוף 2020 ● כיוון שמדובר בממשלת מעבר, ההחלטה טעונה בחינה של היועמ"ש

סידני אוסטרליה  / צילום: shutterstock אס.איי.פי קריאייטיב

הישראלית שדיווחה על "האצה בצמיחה": מניית אפסווילאג' הנסחרת באוסטרליה זינקה 53% ביום

החברה, המפתחת פלטפורמת תוכנה כשירות לניהול אפליקציות לקידום עסקים קטנים ובינוניים, צופה הכנסות חוזרות חודשיות של כ-105 אלף דולר - צמיחה של 50% ביחס לרבעון הקודם ושל 200% לעומת הרבעון המקביל

גל סטאל, יו"ר ובעלים באנטרופי / צילום: יונתן בלום, גלובס

אנטרופי ממליצה לדירקטוריון לאומי על דירקטור בבזק לשעבר שתמך בעסקת בזק-yes

מדוח של אנטרופי לקראת האסיפה הכללית של בנק לאומי בעוד כשבועיים, שהגיע לידי "גלובס", עולה כי יצחק (איציק) אילדמן זוכה לתמיכתה של חברת הייעוץ לכהונה נוספת כדירקטור חיצוני בבנק

משה ברקת/ צילום: רפי קוץ

ברקת נגד חברת הייעוץ: "יש ריכוז כוח גדול מאוד אצל אנטרופי; איכות ההחלטות באסיפות הכלליות טעונה שיפור"

רשות שוק ההון פרסמה טיוטת דוח ביקורת חריף על תחום הייעוץ למוסדיים בהצבעות באסיפות כלליות ● על מהלך רגולטורי שמובילה הרשות ביחס לחברות הייעוץ נמתחת ביקורת מצד רשות ני"ע והמשנה ליועמ"ש ● גל סטאל, יו"ר אנטרופי: "הדוח נערך בלי שנעשתה כל פנייה אלינו. נראה כי מדובר בדוח רצוף שגיאות, הכולל פרשנות שגויה למציאות"

הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

לקראת הפתיחה בתל אביב: האם העליות בשוק יימשכו

נתוני תעסוקה חיוביים בארה"ב דחפו את השווקים לעליות ביום שישי האחרון ● אתמול בתל אביב דלק רב בלטה בזינוק חד על רקע הגדלת ההחזקות הצפויה של בעל השליטה גיל אגמון בחברה כשירכוש 7.5% נוספים מהון מניותיה של דלק רכב מקבוצת דלק

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ האמריקאי מייק פומפיאו / צילום: ג'ים יאנג, רויטרס

מלחמת גרסאות עם וושינגטון: סיפוח הבקעה עלה או לא עלה בשיחה עם פומפיאו?

ראש מחלקת המזרח התיכון בבית הלבן נשאל על כך ביום שישי במסגרת תדרוך עיתונאים בוושינגטון, והכחשתו הייתה גורפת ● למרות זאת, נתניהו מתעקש היום: "והעליתי את הנושא בפני פומפיאו, ואני מתכוון להעלותו בפני ממשל טראמפ"

דקטלון תל אביב / צילום: יחצ

ענקית הספורט הצרפתית דקטלון מקימה מרכז לוגיסטי בישראל

בין המועמדות להקמת המרכז: החברה לפיתוח קיסריה • דקטלון חתמה חוזים לפתיחת שלוש חנויות נוספות בארץ

גדעון סער / צילום: טל שניידר, גלובס

גדעון סער מבקש מחברי הליכוד: הורו על פריימריז לראשות המפלגה

אחרי שכשל הסיכוי להקמת ממשלת אחדות, בליכוד נערכים לפיזור הכנסת החל מ-11 בדצמבר, ובמפלגה דורשים לקבוע התמודדות על ראשות המפלגה ● "קיום התמודדות אינה רק עמידה על זכותו של חבר התנועה, היא חובה החקוקה בחוקת התנועה", אמר סער

צוללת צבאית / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הוועדה שלא קמה התחקיר שלא נעשה, הלקחים שלא הופקו: במערכת הביטחון לא למדו מפרשת הצוללות

ועדה שמונתה לקביעת כללים בנושאי רכש לא פעלה, ובכירים במערכת הביטחון טוענים כי לא הופקו לקחים ● משרד הביטחון: הוטלו מגבלות על עבודה מול מתווכים

מחאה על תוכנית לצמצם הפנסיה של עובדי חברות ממשלתיות בצרפת / צילום: Jean-Paul Pelissier, רויטרס

נמשכות שביתות התחבורה בצרפת; ביום רביעי תוצג תוכנית הרפורמה בפנסיות

היום ומחר תצומצם תנועת הרכבות ברחבי צרפת בכ-85%, ובפריז 14 קווי מטרו מתוך 16 יהיו סגורים ● הרקע למחאה - הרפורמה המקיפה שמתכננת הממשלה בפנסיות של עובדי החברות הממשלתיות

עם הפנים ל–2030 / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

עם הפנים ל-2030: מה יאפיין את המגמות בשוק הדיור בשנים הקרובות

אחרי שנה בלי ממשלה קבועה, הביקוש לדירות המשיך לעלות, וההיצע לא גדל מספיק ● הריבית הנמוכה מתדלקת עוד ועוד את הביקושים, ונראה שרק ב-2021 יוצגו תוכניות חדשות שיוכלו להשפיע על שוק הדיור

ראשת הרשות לאיסור הלבנת הון, שלומית ווגמן־רטנר / צילום: יונתן בלום, גלובס

הרשות לאיסור הלבנת הון מציגה: המדריך לזיהוי יעיל של מלבינים מקצועיים

בשנים האחרונות פיתחו עבריינים שיטות מתוחכמות כדי להלבין כספים המגיעים מפשיעה • כדי להתגבר עליהן, נוקטות הרשויות בעולם מגוון אמצעים, ובהם צמצום השימוש במזומן • כעת מפרסמת הרשות הישראלית יחד עם כ–160 רשויות מהעולם מדריך לזיהוי פעילות הלבנת הון מקצועית