גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; ירידות חדות במגזר הקמעוני

הדאו ג'ונס ירד ב-0.3%, הנאסד"ק עלה ב-0.2%, ו-S&P 500 ננעל כמעט ללא שינוי ● קוהל'ס והום דיפו צללו לאחר תוצאות מאכזבות והנמכת תחזיות, וגררו גם את מייסיס ● מספר היתרי הבנייה בארה"ב זינק לשיא של 12 שנה, עלייה במספר התחלות הבנייה למגורים ● נעילה מעורבת באירופה; מדד הניקיי היפני איבד 0.5%, והבורסה בהונג קונג קפצה ב-1.5%

סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס, rendan McDermid
סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס, rendan McDermid

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ג') במגמה מעורבת: הדאו ג'ונס ירד ב-0.3%, הנאסד"ק המשיך ועלה ב-0.2%, ואילו מדד S&P 500 ננעל כמעט ללא שינוי.

21:20

הזהב נסחר בעלייה על רקע היחלשות התשואות באג"ח ממשלת ארה"ב. התשואה על איגרות חוב ל-10 שנים ירדה ב0.024% ל-1.784%. מחיר הזהב למסירה בדצמבר עלה ב-0.2%, לאחר שגם אתמול עלה בשיעור דומה, למחיר של 1,474.3 דולר לאונקיה. הנפט נסחר בירידה של 3.1% למחיר של 55.26 דולר לחבית.

19:50

S&P 500 יורד בכ-1%, הדאו ג'ונס מאבד כ-0.4%, ואילו הנאסד"ק עולה בכ-0.3%.

מניית הום דיפו   יורדת בכ-5% לאחר שהחברה שבה והורידה את התחזיות השנתיות ל-2019. החברה דיווחה על צמיחה של 3.6% במכירות חנויות זהות, לעומת גידול צפוי של 4.7%. החברה רשמה הכנסות של 27.2 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לעומת ציפיות אנליסטים להכנסות של 27.5 מיליארד דולר.

מניית רשת הקמעונות קוהל'ס  קורסת ב-17% לאחר שדיווחה על רווח של 74 סנט למניה, לעומת תחזיות אנליסטים של רווח בסך 86 סנט למניה. החברה גם הורידה את תחזית הרווחים השנתית שלה. בעקבות התוצאות רשת בתי הכלבו מייסיס צונחת ב-10% וגאפ  מאבדת 3%.

מניית חברת התקשורת AT&T  מאבדת 4% לאחר הורדת המלצה מצד חברת MoffettNathanson, שהעבירה את המלצתה מ"נייטרלי" ל"מכירה".

18:45

לאחר שבשעות הצהריים נסחרו בורסות אירופה בשיא של ארבע שנים, על רקע פסימיות בנוגע לשיחות הסחר בין ארה"ב לסין עברו בשעות אחר הצהריים השווקים לטריטוריה שלילית. מדד פוטסי ננעל בעלייה של 0.1%, הדאקס נותר כמעט ללא שינוי עם עלייה סמלית של 0.05%, והקאק הצרפתי ירד ב-0.4%. מדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה ב-0.2%.

בניו יורק מתנהל המסחר במגמה מעורבת: S&P 500 נסחר כמעט ללא שינוי, הדאו ג'ונס יורד ב-0.25%, ואילו הנאסד"ק עולה ב-0.25%. 

17:30

המסחר בניו יורק משנה מגמה: מדד הדאו ג'ונס יורד ב-0.2%, S&P 500 נסחר כמעט ללא שינוי, אך מהצד השלילי ואילו הנאסד"ק רושם עלייה קלה של 0.16%.

נשיא הבנק הפדרלי של ניו יורק, ג'ון וויליאמס, אמר היום כי ברור שהכלכלה האמריקאית ניצבת בפני כמה אתגרים, רובם מחו"ל. ויליאמס, שדיבר בכנס איגוד תעשיית ניירות הערך Sifma בוושינגטון, אמר כי שלוש הורדות הריבית מאז יולי אמורות לסייע לשמור על הצמיחה, אולם כתוצאה ממגוון גורמים גלובליים הצמיחה בארה"ב מתחילה להאט.

16:30

לאחר ארבעה ימי מסחר שוברי שיאים, המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים: מדד דאו ג'ונס עולה בכ-0.2%, S&P 500 מוסיף גם הוא כ- 0.2% והנאסד"ק מטפס בכ-0.3%.

את העליות מובילה מניית בואינג , שדיווחה על הזמנת 50 מטוסים מדגם 737 מקס.

15:40

שוק הבנייה למגורים בארה"ב התאושש באוקטובר: מספר התחלות הבנייה גדל ב-8.5% ביחס לחודש המקביל ב-2018 ועמד על 3.14 מיליון. מספר אישורי הבנייה לבנייה עתידית זינק ב-5% לשיא של יותר מ-12 שנה.

לפי מספר דיווחים, האקרים גנבו פרטים של אלפי חשבונות בשירות הסטרימינג החדש של דיסני , דיסני+, ומציעים אותם למכירה ברשת האפלה.

מורגן סטנלי העלה את ההמלצה על יצרנית השבבים ברודקום ל"תשואת יתר" והעלה את מחיר היעד מ-298 דולר למניה ל-367 דולר.

יצרנית המטוסים בואינג הצליחה לרשום הזמנות ל-50 מטוסים מדגם 737 מקס, המקורקע בעקבות שתי התרסקויות, ביריד האווירי בדובאי. חברת התעופה אייר אסטנה שבסיסה בקזחסטן מתכננת לרכוש 30 מטוסים, וקונה שזהותו לא נחשפה 20 נוספים.

13:50

מדטרוניק דיווחה על עלייה של 3% בהכנסות ל-7.71 מיליארד דולר ברבעון השני (פיסקלי), מעל לתחזיות השוק להכנסות של 7.66 מיליארד דולר. הרווח למניה הסתכם ב-1.31 דולרים, גם כן מעל לתחזיות השוק שצפו רווח למניה בגובה של 1.28 דולרים. נוסף כל כך, החברה העלתה תחזיות לשנה הבאה (2020) וצופה כעת רווח למניה בטווח של 5.63-5.57 דולרים, לעומת תחזית קודמת בטווח של 5.6-5.54 דולרים למניה.

13:30

בורסות אירופה מטפסות לשיא של 4 שנים על רקע האופטימיות בשווקים לאחר שממשל טראמפ האריך את האפשרות לחברות לעבוד מול וואווי הסינית ב-90 יום. 

מדד הדאקס  הגרמני עולה בכ-1%, הפוטסי הבריטי מוסיף 1.2% לערכו והקאק הצרפתי עולה ב-0.36%.

הום דיפו  דיווחה על תוצאותיה הכספיות לפני פתיחת המסחר בוול סטריט, וסיימה את הרבעון עם רווח של 2.53 דולרים למניה - מעל לתחזיות האנליסטים בשוק לרווח של 2.52 דולרים למניה. עם זאת, החברה לא עמדה בתחזית ההכנסות כאשר אלו הגיעו ל-27.22 מיליארד דולר, לעומת הצפי של האנליסטים להכנסות של 27.53 מיליארד דולר. הצמיחה במכירות בחנויות זהות עלתה ב-3.6%, גם כן מתחת לתחזיות לצמיחה של 4.8%. מנייתה של החברה צונחת ב-7.9% בשלב של טרום-מסחר בוול סטריט לאחר שהחברה הנמיכה את התחזיות לשנה עולה, וצופה עלייה של 1.8% בצמיחה לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 2.3%.

עיני המשקיעים מופנות לדיווחים נוספים סביב שיחות הסחר, והחוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בטרום-מסחר ומאותתים על המשך העליות ברמת השיא. 

11:30

מדד הדאקס הגרמני עולה בכ-1%, הפוטסי הבריטי מוסיף 0.85% לערכו והקאק  הצרפתי עולה ב-0.36%.

מנייתה של איזיג'ט  מזנקת ב-4% לאחר הדוחות. חברת טיסות הלואוקוסט הבריטית דיווחה על שיא במספר הנוסעים ברבעון החולף. הרווח המתואם לפני מס שהציגה החברה (בנטרול השפעות חד פעמיות) צנח ב-26% ל-427 מיליון פאונד ברבעון השלישי של השנה. 

11:10

מדד הניקיי היפני איבד 0.5% הבוקר, שנחאי עלתה ב-0.85%, הבורסה בהונג קונג קפצה ב-1.5%, ומדד הקוספי השיל 0.3%.

08:00

המסחר באסיה מתנהל בעליות מלבד מדד הניקיי שמאבד 0.4%, וכך מדד ההאנג סאנג עולה בכ-1%, הבורסה בשנחאי מטפסת ב-0.5%, ומדד אסיה דאו עולה ב-0.3%.

עיני המשקיעים נשואות לחדשות נוספות לגבי שיחות הסחר. אתמול בכירי המשלחת הסינית צוטטו ב-CNBC כמי שפחות אופטימיים לגבי סגירת עסקת סחר. ממשל טראמפ האריך אתמול את האפשרות לעבוד מול וואווי הסינית ב-90 יום, במקום בשבועיים, על מנת שלא לפגוע בגורמים עסקיים שעובדים עם החברה הסינית.

לדברי יניב חברון, הכלכלן הראשי של אלומות: "הסכם ראשוני עם סין כמעט וודאי ומתומחר במחירי המניות. בשלב זה נראה כי הסיכון מפני אירועים משבשים, גדול מהסיכוי להמשך עליות. למרות הצפי לעסקה, הכלכלה הסינית ממשיכה להתכווץ כאש נתוני הצמיחה החלשים מחייבים את הסינים ללחוץ על הבית הלבן להסיר את המכסים כבר עכשיו".

אמש בניו יורק המדדים סגרו יום מסחר מנומנם בשיא נוסף, כאשר הנאסד"ק טיפס ב-0.1%, כך גם הדאו ג'ונס. בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מטפסים קלות.

עוד כתבות

דקטלון תל אביב / צילום: יחצ

ענקית הספורט הצרפתית דקטלון מקימה מרכז לוגיסטי בישראל

בין המועמדות להקמת המרכז: החברה לפיתוח קיסריה • דקטלון חתמה חוזים לפתיחת שלוש חנויות נוספות בארץ

עמוס לוזון / צילום: איל יצהר

"לא שוכנעתי כי קיים סיכוי כלשהו לשיקומה של דורי בנייה"

כך כתבה היום השופטת איריס לושי-עבודי, לצד החלטתה להוציא צו לפתיחת הליכים לחברת דורי בנייה ● עם זאת, לא נסתם הגולל המשפטי על האפשרות לשיקום החברה

מנכ"ל תנובה, אייל מליס

תנובה מסמנת מנועי צמיחה חדשים: בוחנת כניסה לתחום האוכל המוכן

חברת המזון הגדולה בישראל בוחנת הקמת מערך ייצור למזון מוכן בוואקום המיועד לשוק המקצועי ● גובה ההשקעה בקווי הייצור מוערכת בעשרות מיליוני שקלים וצפויה להביא לחברה תוספת מכירות של 150 מיליון שקל בשנה

מתחם בית הפסנתר של קבוצת ניצן גרופ / הדמיה: Evolve Media

אלקטרה בנייה נבחרה לבנות את פרוייקט "בית הפסנתר" בתל אביב

החברה תבנה עבור קבוצת ניצן גרופ את פרויקט "בית הפסנתר" בפינת הרחובות אלנבי ואחד העם בתל אביב בהשקעה כוללת של כ-120 מיליון שקל

נתניהו וריבלין / צילומים: איל יצהר ורויטרס

המתווה שלא היה: איך הפיל הליכוד על ריבלין הצעה לרוטציה

במערכת הפוליטית שוב עולות הקריאות לכבד את "מתווה הנשיא", וחוזרת המנטרה: שנה-שנתיים-שנה • אלא שריבלין מעולם לא הזכיר רוטציה ולא הציע שנתניהו ישוב לשנת הכהונה הרביעית • כיצד נולד הספין, איך הוא התגלגל, ואיך נראית רוטציה אמיתית? ● המשרוקית של גלובס

תשואה / צילום: Shutterstock

מדוע התשואה שמשיג מנהל קרן אינה זהה לתשואת הקרן עצמה?

התשואה, פנים רבות לה: יש הבדל בין התשואה שהשיגה קרן לזו שיראה המשקיע, ותתפלאו, אבל תשואה חיובית לא "הולכת" בהכרח עם רווח

תמר יסעור וצבי זיו  / צילום: תמר מצפי

תמר יסעור מונתה ליו"רית מעגל ידידי בת שבע

וגם: משה ברקת מחפש אקטוארים בצפון אמריקה

מחאה על תוכנית לצמצם הפנסיה של עובדי חברות ממשלתיות בצרפת / צילום: Jean-Paul Pelissier, רויטרס

נמשכות שביתות התחבורה בצרפת; ביום רביעי תוצג תוכנית הרפורמה בפנסיות

היום ומחר תצומצם תנועת הרכבות ברחבי צרפת בכ-85%, ובפריז 14 קווי מטרו מתוך 16 יהיו סגורים ● הרקע למחאה - הרפורמה המקיפה שמתכננת הממשלה בפנסיות של עובדי החברות הממשלתיות

פטיש דין משפט גזר דין עתירה דין וחשבון / צלם: פוטוס טו גו

עתירה: התקציב לשיקום שורדות זנות לא נוצל – ועלול לרדת לטמיון

המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות עתר לבית המשפט נגד משרדי הרווחה והאוצר, בטענה שהכסף המוקצה עבור שיקום נשים בזנות לא הגיע ליעדו, ועשוי לשוב לקופת האוצר עם תום השנה ● בית המשפט הורה למדינה לנמק בתוך שבוע מדוע לא נעשה שימוש בתקציב

מוטי אלמליח מנכ"ל טלרד הנכנס / צילום: ורדי כהנא

טלרד: צמצום פעילות התקשורת בארה"ב גבה מחיקת ענק בדוחות

גם ברבעון השלישי הפסדי החברה ממשיכים להיערם, ואחד הגורמים הבולטים שהעיבו על התוצאות היו ירידות ערך בהיקף כ-9 מיליון דולר, שנרשמו בגין שירותי תקשורת אלחוטית בפס רחב (BWA) שהיא מספקת בארה"ב

צופים בבורסת טוקיו בדונלד טראמפ/ צילום: רויטרס, Toru Hanai

מגמה חיובית באסיה; היצוא הסיני צנח בנובמבר חודש רביעי ברציפות

נתוני המאקרו שפורסמו בסין ממחישים את הצורך של המדינה להגיע במהירות להסכם סחר מול ארה"ב ● כלכלת יפן צמחה בקצב שנתי של 1.8% ברבעון השלישי, הרבה מעל לציפיות לעלייה של 0.2%

ראשת הרשות לאיסור הלבנת הון, שלומית ווגמן־רטנר / צילום: יונתן בלום, גלובס

הרשות לאיסור הלבנת הון מציגה: המדריך לזיהוי יעיל של מלבינים מקצועיים

בשנים האחרונות פיתחו עבריינים שיטות מתוחכמות כדי להלבין כספים המגיעים מפשיעה • כדי להתגבר עליהן, נוקטות הרשויות בעולם מגוון אמצעים, ובהם צמצום השימוש במזומן • כעת מפרסמת הרשות הישראלית יחד עם כ–160 רשויות מהעולם מדריך לזיהוי פעילות הלבנת הון מקצועית

שי ניצן / צילום: שריה דיאמנט

שי ניצן משיב לטענות שביצע הפיכה שלטונית: "מסע שיסוי שיביא להפלת יסודות הבית"

"אין זה מתקבל על הדעת שאדם שהקדיש את חייו המקצועיים למאבק המשפטי בטרור; למאבק בשחיתות השלטונית; למאבק בארגוני הפשיעה; למאבק על ערכיה של המדינה היהודית דמוקרטית - יקום בוקר אחד וינסה לבצע 'הפיכה שלטונית'", כך אמר פרקליט המדינה שי ניצן

מודעה לשירותי ליווי בפייסבוק / צילום: צילום מסך

כובע צמר לתינוק, מצעים למיטה וזנות: בניגוד ולמרות החוק - פייסבוק מפרסמת שירותי ליווי

בימים האחרונים קודם בפייסבוק פוסט בתשלום תחת הכותרת "נערות ליווי במרכז", שמפנה לוואטסאפ המעביר לאתר ייעודי ולצ'ט בטלגרם שמבטיח היכרויות, דיסקרטיות ושירות מהיר

ישראל כץ / צילום: איל יצהר

כשטראמפ הכיר בירושלים כבירת ישראל, האם באמת לא קרה דבר?

שר החוץ צופה שהפלסטינים יזרמו עם סיפוח הבקעה "כמו עם העברת השגרירות". הם לא זרמו ● "המשרוקית של גלובס"

גדעון סער / צילום: טל שניידר, גלובס

גדעון סער מבקש מחברי הליכוד: הורו על פריימריז לראשות המפלגה

אחרי שכשל הסיכוי להקמת ממשלת אחדות, בליכוד נערכים לפיזור הכנסת החל מ-11 בדצמבר, ובמפלגה דורשים לקבוע התמודדות על ראשות המפלגה ● "קיום התמודדות אינה רק עמידה על זכותו של חבר התנועה, היא חובה החקוקה בחוקת התנועה", אמר סער

חממה לגידול קנאביס/ צילום: shutterstock א.ס.פ.קריאייטיב

בג"ץ הקפיא את רפורמת הקנאביס הרפואי, איך יושפע השוק?

בסוף השבוע הקפיא בג"ץ חלקית את האסדרה החדשה בקנאביס וקיבע את המחיר למטופלים שקיבלו את הרישיון לפני הרפורמה, עד חודש מרץ • מה יקרה עכשיו ומה יכול משרד הבריאות לעשות כדי להפחית את המחירים בלי לגרור את המגדלים להפסדים • "גלובס" עושה סדר

מדף של מוצרי תנובה/  צלם:תמר מצפי

חגיגת קניות בנובמבר? לא לשוק המזון: קיטון של מעל 100 מיליון ש' במכירות

אף שרשתות המזון הצטרפו למבצעים של חודש נובמבר, ענף מוצרי הצריכה רשם ירידה של 2.7% ביחס לחודש המקביל בשנה שעברה

שריפה בשמן תעשייה בנמל חיפה/ צילום: אילן מלסטר , המשרד להגנת הסביבה

שמן תעשיות: השריפה בחוף שמן הותירה הפסד של יותר מ-10 מיליון שקל

את הרבעון השלישי של השנה סיכמה שמן, העוסקת בייצור ושיווק של שמנים, בהפסד של 8.5 מיליון שקל ● זאת בעקבות הוצאה חד-פעמית של יותר מ-10 מיליון שקל בקשר לשריפה

ג‘ו ביידן./ צילום: רויטרס Brian Snyder

ביידן: נתניהו פונה ל"ימין הקיצוני" כדי לשמור על השלטון

"הפיכת השטחים הכבושים לשטחים מסופחים – טעות בסיסית, טעות רצינית" ● טוען: שלילת סיוע מישראל – רעיון "מוזר"; זה כמו לומר לצרפת: נוציא אותך מנאט"ו כי יש ביננו חילוקי דעות