בורסות עולם | סיקור שוטף

וול סטריט סגרה ברמות שיא יום רביעי רצוף של עליות

הכלכלה האמריקאית רשמה ברבעון השלישי צמיחה של 2.1% - מעל לתחזיות • בורסות אירופה ננעלו בשיא של ארבע שנים • טראמפ אמר כי אנו נמצאים ב"חבלי הלידה" האחרונים לקראת הסכם עם סין

בניין נאסד"ק בניו יורק / צילום: Lucas Jackson , רויטרס
בניין נאסד"ק בניו יורק / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המדדים בוול סטריט ננעלו בעליות זה היום הרביעי ברציפות, ורשמו רמות שיא. ה-S&P 500 טיפס ב-0.4%, מדד נאסד"ק עלה ב-0.7% ואילו הדאו ג'ונס התחזק ב-0.2%. 

21:25

המדדים בניו יורק ממשיכים להיסחר ברמות שיא לאחר פרסום הנתונים הכלכליים הטובים מהציפיות. S&P 500  טיפס 0.4% בעוד שהנאסד"ק  מתחזק ב-0.6% והדאו ג'ונס  מוסיף 0.2%, או 42 נקודות. המדדים רושמים שיאים תוך-יומיים חדשים ורושמים יום רביעי ברציפות של עליות. 

בעליות של 1% ו-1.9% בולטות, בהתאמה, אפל  ופייסבוק . אמזון  מוסיפה 1.2% ונטפליקס  מתחזקת ב-0.8%. מגזר מוצרי הצריכה הלא חיוניים מוביל את העליות ומתחזק ב-0.8%, עם ביצועים בולטים של אנדר ארמור . מניית יצרנית ההלבשה עולה ב-5.1% לאחר שאנליסט ריימונד ג'ורג' עדכן את ההמלצה למניה מ"תשואת יתר" ל"קנייה חזקה".

סיכום התנאים הכלכליים של הפדרל ריזרב, המוכר בשם "ספר הבז'", מצביע על כך שהבנק המרכזי הבחין בהתרחבות צנועה בכלכלה בין אוקטובר לאמצע נובמבר.     

18:35

המסחר באירופה ננעל ברמת שיא של 4 שנים, על רקע האופטימיות לקראת החתימה על השלב הראשון של הסכם הסחר שבין סין לארה"ב. מדד הדאקס עלה ב-0.39%, הקאק ננעל ללא שינוי מהותי ומדד הפוטסי הבריטי הוסיף 0.36% לערכו.

17:25

מכירות הבתים שבהמתנה בארה"ב ירדו בחודש אוקטובר ב-1.7%, לעומת הצפי לעלייה של 0.2%.

מדד מנהלי הרכש (PMI) של שיקאגו הגיע ל-46.3 נקודות בחודש נובמבר, לעומת הצפי לקריאה של 47 נקודות. 

16:30

המדדים בוול סטריט נפתחו במגמה מעורבת לרמת שיא כל הזמנים בהמשך לנתון הצמיחה החיובי ובציפייה להתקדמות לקראת החתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר. מדד הנאסד"ק עולה ב-0.2%, הדאו ג'ונס משיל -0.1%, ומדד S&P 500 עולה ב-0.14%.

 הזמנות מוצרים ברי קיימא בארה"ב בחודש אוקטובר עלו ב-0.6% לעומת הצפי לעלייה של 0.2%.

התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב הגיעו ל-213 אלף בשבוע שעבר, לעומת הצפי ל-223 אלף תביעות.

15:45

הכלכלה האמריקאית רשמה ברבעון השלישי צמיחה של 2.1% - מעל לתחזיות הכלכלנים לנתון של 1.9%.

בורסות אירופה נסחרות ברמת שיא של ארבע שנים. מדד הדאקס מטפס ב-0.3%, הקאק עולה ב-0.1% והפוטסי מטפס ב-0.6%.

חברת HP סיכמה את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 388 מיליון דולר, או 26 סנט למניה, לעומת רווח נקי של 1.45 מיליארד דולר, או 91 סנט למניה, ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 60 סנט למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 58 סנט למניה. בשורה העליונה, הכנסותיה של HP עלו במעט ל-15.41 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 15.37 מיליארד דולר ברבעון המקביל, ומעל לתחזיות האנליסטים בשוק להכנסות של 15.27 מיליארד דולר. פעילות הליבה (מערכות מחשב PC) רשמה צמיחה של 4% בהכנסות ל-10.43 מיליארד דולר. מנגד, חטיבת ההדפסה רשמה ירידה של 6% בהכנסות ל-4.98 מיליארד דולר.

דל רשמה ברבעון השלישי רווח של 552 מיליון דולר, או 66 סנט למניה, בעוד שהרווח המתואם הגיע ל-1.75 דולרים למניה - מעל תחזיות האנליסטים לרווח של 1.59 דולרים למניה. מנגד, דל פספסה במעט את תחזית ההכנסות, אלו הסתכמו ב-22.8 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 22.5 מיליארד דולר ברבעון המקביל, ומתחת לצפי האנליסטים בשוק להכנסות של 23.03 מיליארד דולר.

12:20

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים על המשך העליות לשיא כל הזמנים בציפייה לחתימה על הסכם סחר. החוזים על מדד S&P 500 עולים ב-0.2%, החוזים על מדד דאו ג'ונס מטפסים ב-0.1% ואלו על מדד הנאסד"ק עולים ב-0.3%.

סין השלימה את גיוס החוב בהיקף הגבוה מעולם בגובה של 6 מיליארד דולר. לפי הדיווחים, הנפקת האג"ח זכתה לביקושים גבוהים מהסכום המבוקש.

10:15

בורסות אירופה נפתחו היום בעליות שערים, בעוד המשקיעים מחכים לחדשות אופטימיות מחזית הסחר.

מדד סטוקס 600 עולה ב-0.3% ורוב הבורסות והמגזרים נסחרים בטריטוריה החיובית.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר אתמול כי אנו נמצאים בשלב "חבלי הלידה" של בשיחות בדרך לחתימת הסכם, אם כי הנשיא האמריקאי ביטא גם את תמיכת הממשל במפגינים בהונג קונג, נושא עדין במיוחד בימים אלה ביחסים מול סין. 

דברי טראמפ דחפו אתמול לסגירה חיובית בוול סטריט, ולעלות היום באסיה, שם ננעל המסחר בעליות שערים, למעט בורסת שנחאי שננעלה בירידה של כ-0.1% בתום יום תנודתי, על רקע ירידה ברווח התעשייתי במדינה באוקטובר.

ברויטרס דווח כי לופטהנזה במגעים אחרונים למכור את פעילות הקייטרינג האירופית שלה ל-Gategroup השוויצרית.

מדד אמון הצרכנים בצרפת עלה ל-106 נקודות בנובמבר לעומת ציפיות ל-103 נקודות ולעומת 104 נקודות באוקטובר.

06:30

בבורסות אסיה נרשמת היום (ד') מגמה חיובית, תוך שהמשקיעים מצפים להתפתחויות קונקרטיות בחזית הסחר בין ארה"ב ובין סין, על רקע האיום ההולך ומתקרב של העלאת מכסים. זאת לאחר שאתמול דיווח משרד הסחר הסיני על שיחות טלפון שקוימו בין נציגיה של המשלחת עם זו האמריקאית בנושא הסחר וכי הצדדים עדיין מדברים, אם כי לא נמסר מעבר לכך. הנשיא טראמפ הוסיף על כך ואמר אתמול כי שתי המדינות בישורת האחרונה לקראת הסכם.  

עליות קלות נרשמו בבורסות שנחאי  ושנזן, שהתאוששו מירידות שנרשמו בהן מוקדם יותר. נתונים של הלשכה לסטטיסטיקה בסין הצביעו על צניחה של 9.9% ברווח התעשייתי באוקטובר לעומת התקופה המקבילה.

ההנג סנג  בהונג קונג רושם עלייה קלה. מניות עליבאבא  הרשומות למסחר בהונג קונג המשיכו בעליות לאחר זינוק בהופעת הבכורה שלהן אתמול.

עליות של קרוב ל-0.5% נרשמות בטוקיו  ובסיאול . בורסת אוסטרליה מטפסת, ומדד S&P/ASX 200  מתחזק ב-0.8%.      

בורסות וול סטריט ננעלו אמש בעליות קלות. הדאו הוסיף לערכו כ-30 נקודות, הנאסד"ק עלה בכ-0.2%, ה-S&P 500 רשם עליות של כ-0.1%.

מניית טבע צנחה אתמול ב-8% לאחר שההתביעה הפדרלית בארה"ב פתחה בחקירה פלילית כנגד שורה של חברות תרופות ובהן חברת טבע, כך על פי דיווח ב"וול סטריט ג׳ורנל". החקירה מתמקדת בחשד שהחברות הציפו את השוק במשככי כאבים - אופיואידים. הבסיס החוקי לחקירה נשען על חקיקה שלרוב מיועדת למלחמה בסחר בסמים.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988