גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בורסות וול סטריט ננעלו ללא שינוי מהותי; מניית טבע צנחה בכ-5% ללא דיווח מצד החברה

המדדים בוול סטריט ננעלו סביב רמת הפתיחה ● נעילה שלילית באירופה, מלבד מדד הקאק הצרפתי ● מניית גלנקור נפלה ב-9% בלונדון בצל חקירה וחשד לשוחד ● ההזמנות ממפעלים בארה"ב בחודש אוקטובר האחרון עלו ב-0.3%, אך הנתון לספטמבר עודכן מטה

סוחר בבורסת ניו יורק / צילום: רויטרס, ברנדן מקדרמיד
סוחר בבורסת ניו יורק / צילום: רויטרס, ברנדן מקדרמיד

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל ללא שינוי מהותי, ולאחר העליות אתמול המדדים המובילים סגרו את היום סביב רמת הפתיחה. הנאסד"ק ננעל ללא שינוי, מדד S&P 500 הוסיף 0.1% לערכו.

חברת הנפט הסעודית הממשלתית ארמקו הסעודית הלילה 25.6 מיליארד דולר, במה שנרשם כהנפקה הציבורית הגדולה ביותר בהיסטוריה. החברה גייסה 3 טריליון מניות לפי שווי של 32 ריאל, מה שמשקף לה שווי שוק של 1.7 טריליון דולר.

21:00

המסחר בוול סטריט מתנהל ביציבות בהמתנה לעדכונים מהמגעים בין סין וארה"ב להגעה להסכם, כאשר בעוד 10 ימים אמורה להיכנס לתוקפה העלאה נוספת של מכסים מצד ארה"ב. 

וויאקום-CBC, החברה המוזגת, עולה בכ-3% על רקע השלמת המיזוג לחברה שמבקשת לייצר תחרות לספקיות תוכן כמו דיסני, אפל ואמזון.

מורגן סטנלי  הוריד המלצה למנייתה של אטסי (Etsy) שצופה האטה במכירות. המניה יורדת בכ-1.5%.

ישראליות בוול סטריט

מניית טבע  הישראלית צונחת ב-5% מתחת לרמה של 10 דולרים למניה, וזאת ללא דיווח כלשהו מצד החברה.

ורינט  מזנקת בהמשך להודעתה של החברה על פיצול לשתי חברות.

18:37

בורסות אירופה ננעלו בירידות, מלבד הקאק הצרפתי שנסגר ללא שינוי. מדד הדאקס הגרמני איבד 0.6%, הפוטסי השיל 0.7% מערכו. 

טיפאני  שנרכשה על ידי לואי ויטון דיווחה על תוצאות חלשות לרבעון בצל ירידה בהכנסות שנפגעו כתוצאה מהוצאות נמוכות יותר של תיירים זרים בארצות הברית ובהונג.

מנייתה של קבוצת הכרייה והסחר בסחורות גלנקור  נפלה ב-9% בלונדון על רקע חקירה שנפתחה נגד החברה על ידי הרשויות בבריטניה, וזאת בחשד לשוחד בשדרת הניהול של קבוצת גלנקור, עובדיה, סוכנים ואנשים הקשורים להם. חברת הענק הודיעה בהצהרה כי היא תשתף פעולה עם החקירה.

17:15

המסחר בניו יורק עבר לטריטוריה האדומה לאחר פרסום נתוני ההזמנות ממפעלים בארה"ב בחודש אוקטובר האחרון. אלו עלו ב-0.3%, בדומה לתחזיות, אך הנתון המעודכן לחודש ספטמבר עודכן מטה מירידה של 0.6% לירידה תלולה יותר בהזמנות בשיעור של 0.8%. 

מפגש פסגת מפיקות הנפט החברות באופ"ק החל היום בווינה ולפי הדיווחים הראשוניים, רוסיה וסעודיה ממליצות על קיצוץ קצב הפקת הנפט ב-500 אלף חביות ביום. מדובר בהצעה הגבוהה מזו שדיבר שר האנרגיה העיראקי ביום שלישי. מחיר הנפט מטפס כעת ב-0.2% ונסחר מעל ל-58.5 דולר.

מנייתה של ביוליין  הישראלית צונחת בכ-20% לאחר הדיווח על תוצאות הניסוי הקליני רב-מרכזי שלב 2a להערכת הבטיחות והיעילות של BL-8040 (מעכב CXCR4) בשילוב pembrolizumab וכימותרפיה בחולים עם סרטן לבלב גרורתי. שילוב התרופות נמצא לרוב סביל לשימוש, עם פרופיל בטיחות שתואם את זה של כל אחד מרכיבי השילוב בנפרד, כך דיווחה החברה, אך 15 תופעות לוואי רציניות דווחו על ידי 10 חולים, ושני חולים הפסיקו את הניסוי כתוצאה מהן. 

16:35

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות זה היום השני ברציפות על רקע אופטימיות סחר בהמשך לדיווח אתמול ב"בלומברג", ולפיו ארה"ב וסין קרובות להסכם ראשוני. מאוחר יותר אמר הנשיא טראמפ כי הוא מאמין ששיחות הסחר עם בייג'ינג מתקדמות טוב מאד. לשני הצדדים יש 10 ימים להגיע להסכמות לפני העלאת המכסים הצפויה מצד ארה"ב.

מדד הנאסד"ק עולה ב-0.15%, הדאו ג'ונס ללא שינוי ומדד S&P 500 גם הוא ללא שינוי.

דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב ירדו ב-203 אלף, מתחת לתחזיות השוק שצפו ירידה של 215 אלף דרישות.

14:00

נמשכות העליות בבורסות אירופה, למעט בורסת לונדון שנסחרת סביב רמות הפתיחה. מדד סטוקס אירופה 600  מתחזק ב-0.5%. עליות נרשמות החוזים העתידיים בארה"ב.

התחזקות הליש"ט עקב אופטימיות לקראת הבחירות בבריטניה מכבידה על חברות רב-לאומיות הנסחרות בלונדון, כגון אסטרה-זנקה , שרוב הכנסותיהן מגיעות מחוץ למדינה.

מניית יצרנית הז'קטים האיטלקית מונקלר מזנקת ביותר מ-10%, לאחר דיווח כי בעלת מותגי היוקרה הצרפתית קרינג מתכננת לרכוש אותה.

כלכלת גוש האירו צמחה בשיעור צנוע ברבעון השלישי. התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) ב-19 המדינות החברות בגוש עלה ב-0.2% ברבעון, בהתאם לציפיות ובאותו שיעור כמו ברבעון הקודם.

המכירות הקמעוניות באוקטובר צנחו ב-0.6%, צניחה של פי 2 מהציפיות. במונחים שנתיים נרשמה עלייה קלה של 1.4%. הצניחה החודשית הייתה החדה ביותר ב-2019.  

 11:15

המסחר באירופה מתנהל בעליות שערים ומדד סטוקס אירופה 600  מטפס בכ-0.3%. ירידות קלות נרשמות בלונדון , ומדד דאקס  בפרנקפורט משייט סביב רמות הפתיחה.

אחד המגזרים הבולטים בעליות הוא מוצרים לבית, בעקבות דיווח כי Kering  שוקלת לרכוש את המותג האיטלקי MONCLER , שמנייתה מטפסת בשיעורים דו-ספרתיים.

בהודעה משותפת של מנהיגי נאט"ו אתמול נאמר כי הברית הטרנס-אטלנטית תעמוד מאוחדת כנגד איומים מרוסיה ומסין. ההצהרה באה לאחר יומיים של פגישות אינטנסיביות בלונדון, שהתאפיינו במחלוקות על תפקיד הארגון.

בשוק המטבעות מזנקת הליש"ט לשיא של שבעה חודשים, על רקע ציפיות כי הבחירות הקרבות בבריטניה ימנעו מצב שבו לאף אחת מהמפלגות לא יהיה רוב מוחלט. המטבע עלה היום ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.13141 דולר.

חברת Ryanair  הודיעה אתמול כי היא מקצצת את תחזיות תנועת הנוסעים שלה, ואילו דיילי מייל אנד ג'נרל טראסט  דיווחה על צניחה ברווח לפני מס בשנה הפיסקאלית 2019.

ההזמנות במפעלים בגרמניה צנחו ב-0.4% באוקטובר, ובהמשך יתפרסמו נתוני התעסוקה והתמ"ג בגוש האירו.

מנהיגי אופ"ק צפויים להתחיל את יום השיחות הראשון שלהם בווינה.

המשקיעים מצפים לקיצוצים עמוקים יותר בהיצע הנפט מאוחר יותר השבוע.       

10:15

בורסות אירופה פתחו את המסחר בעליות שערים, על רקע ההתפתחויות בחזית הסחר, נתונים כלכליים ופגישת אופ"ק. 

הזמנות המפעלים בגרמניה הצביעו באוקטובר על ירידה של 0.4%, לעומת צפי לעלייה של 0.3% ולעומת עלייה של 1.5% בחודש הקודם.

בספרד נרשמה באוקטובר ירידה של 1.3% בקצב השנתי של הייצור התעשייתי, לעומת צפי לירידה של 0.5% ולעומת עלייה של 0.8% בחודש הקודם. 

בורסות אסיה ננעלו בעליות. בורסת טוקיו הוסיפה 0.7%. בשנחאי ובשנזן נרשמו בסיום עליות של 0.7 ו-1.15% בהתאמה, ומדד הנג סנג בהונג קונג הוסיף קרוב ל-0.6%. בורסת אוסטרליה עלתה בקרוב ל-1.2%.  מדד קוספי בקוריאה הדרומית איבד כ-0.4%. ע   

מדד ניפטי 50 בהודו נסגר ללא שינויים מהותיים, לאחר שהתאושש מירידות שרשם מוקדם יותר בעקבות כך שהבנק המרכזי בהודו הפתיע והשאיר את הריבית ברמה של 5.15%, בניגוד לציפיות להורדה שישית, של 0.25%, לרמה של 4.9%, על רקע האטה ניכרת בכלכלת המדינה. 

07:00

רוב הבורסות באסיה נסחרות היום בעליות שערים, תוך שהמשקיעים מעכלים את ההתפתחויות בחזית הסחר בין ארה"ב לסין. 

מדד ניקיי  ביפן מטפס בכ-0.8%, בהובלת מניית יצרנית הרובוטים Fanuc.  

עליות של 0.3% ושל 0.6% נרשמות, בהתאמה, בבורסות שנחאי  ושנזן, ועלייה של 0.4% רושם מדד הנג סנג  בהונג קונג.

בורסת אוסטרליה מתחזקת לאחר שהובילה אתמול את הירידות במזרח. מדד S&P/ASX 200  מוסיף 1.1%. נתוני המכירות הקמעוניות באוסטרליה מראים על יציבות בניכוי עונתיות, מתחת לציפיות לצמיחה של 0.3%. 

מדד קוספי  בקוריאה רושם ירידות של כ-0.3%. 

הבנק המרכזי של הודו יפרסם בהמשך היום את הודעת הריבית שלו.

האופטימיות בתחום הסחר שלחה את בורסות וול סטריט לעליות אמש, ביום המסחר השלישי של השבוע בארה"ב, אם כי אלו נחלשו לקראת הנעילה. זאת לאחר דיווח שסין וארה"ב קרובות להסכמה בנוגע להיקפי המכסים שיבוטלו במסגרת הסכם "שלב 1". המדדים בוול סטריט תיקנו את הירידות שנרשמו שלשום. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.54%, הדאו ג'ונס עלה בשיעור זהה, ומדד S&P 500 הוסיף 0.64% לערכו.

 

עוד כתבות

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

עליות בבורסה בתל אביב: טבע מטפסת, טוגדר מזנקת 10%

המדדים ת"א 35 ות"א 90 עולים בכ-0.4%, מדד הבנקים מטפס ב-0.35% ● לאומי שוקי הון: "בימים הקרובים נראה שהעצבנות בשווקים צפויה להיות גבוהה, ולפיכך יש להתכונן למסחר עם תנודתיות גבוהה יחסית"

איש ביטחון בכביש אגרה בסין בודק את חום גופה של נוסעת, כדי לשלול הידבקות בנגיף קורונה / צילום: Martin Pollard, רויטרס

נדבקה בקורונה: אבגול תשאיר את המפעל בסין סגור בשל הסגר במחוז Hubei

אבגול, שעוסקת בייצור בדים לא-ארוגים המשמשים בעיקר לייצור חיתולים חד-פעמיים ומגבונים, עדכנה כי בשל סגר תעבורתי שהטיל הממשל בסין במחוז הוביי (Hubei) בו נמצא המפעל של החברה, פתיחת המפעל מחדש תתעכב ● החברה לא צופה השפעות מהותיות לעת עתה

נוסעת ברכבת התחתית בביג'ינג  / צילום: Aly Song, רויטרס

מה פגע בשווקים? "העניין הכי מטריד בסיפור של הווירוס הוא שאנחנו לא יודעים עליו כלום"

הבהלה שככה? לאחר יומיים של ירידות חדות, הבורסה עברה בשעות הצהריים לנטייה חיובית ● רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אי.בי.אי: "אנחנו אחרי 2019 שהסתיימה בצורה חיובית מאוד, ו-2020 שנפתחה במגמה דומה, כך שווירוס הקורונה הוא גם תירוץ טוב למימוש"

ספריית מרטין לות'ר קינג שבמלבורן, ארה"ב / צילום: רויטרס

מי אמר שספרים הם פאסה? האמריקאים ביקרו בספריות יותר מאשר בקולנוע ב־2019

לפי סקר של מכון גאלופ, בשנה שעברה יותר אמריקאים ביקרו בספריות מאשר בבתי הקולנוע, באירועי ספורט, בקונצרטים, בפארקי שעשועים ובבתי קזינו ● רוב האמריקאים מסכימים כי הספריות חשובות ומוסיפות ערך לקהילות שלהם

מימין: אליעזר פישמן ועו"ד יוסי בנקל / צילומים: אלון רון ושלומי יוסף

המרדף אחרי הנכסים הנעלמים של אליעזר פישמן מסתבך: עובר לערכאות בינלאומיות

ביהמ"ש בת"א דחה את בקשתו של עו"ד יוסי בנקל, הנאמן על נכסי אליעזר פישמן, להצהיר כי נכסים של 100 מיליון אירו מוחזקים עבור פישמן בחו"ל • השופט הפנה את בנקל לבתי המשפט בגרמניה • בנקל: "אגיש תביעות מחוץ לישראל בדיוק כפי שעשיתי עד כה בישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ / צילום: קובי גדעון, לע"מ

יו"ר מועצת יש"ע: "נדהם שנתניהו מסכים להקמת מדינה פלסטינית"

אלחיאני נפגש אמש עם נתניהו ויחד עם גורמים נוספים החליט להתנגד לתוכנית ● גם בצד הפלסטיני מתארגנים לקרב

נאור יצחק  / צילום: אדי גרצמן

קצר ונגמר: סמנכ"ל הקריאטיב בגיתם, נאור יצחק, פורש

שלושה חודשים לאחר שקודם לראש הפירמידה כחלק משינוי ארגוני במשרד הפרסום, הודיע יצחק כי הוא עוזב לטובת תפקיד בפלייטיקה ● יוחלף בתפקיד ע"י מריאן באני, שעבדה לאחרונה במלאנוקס וקודם לכן במשרד הפרסום ברוקנר-יער

פעילי המרד בהכחדה והבריגדה האדומה משבשים את פעילות הבורסה לניירות ערך ובית ההשקעות פסגות בתל אביב / צילום: איילה טולקין ודורי הופמן, המרד בהכחדה, יח"צ

קרן הגידור הרווחית בעולם הופכת לאקטיביסטית אקלים

קרן הגידור TCI, המנהלת 30 מיליארד דולר, מתכננת לאלץ חברות להשתנות נוכח איומי משבר האקלים

חיים כץ / צילום: יוסי זמיר

דיוני הקמת ועדת הכנסת בנושא חסינותו של ח"כ חיים כץ יוצאים לדרך

(עדכון) - לאחר שנתניהו הודיע הבוקר כי הוא מושך את בקשת החסינות שהגיש, דיוני הוועדה רלוונטיים כעת רק לח"כ חיים כץ ● יו"ר הכנסת אדלשטיין החליט שלא להשתתף בהצבעה על הקמת הוועדה, והוא יעביר את ניהול הדיון לסגנו, ח"כ מאיר כהן ● 40 ח"כים נרשמו לדבר במהלך הדיון

מתוך הצילומים של ג'ון דמיאניוק שנחשפו / צילום: באדיבות מוזיאון השואה בוושינגטון

פני הרשע: נחשפו התמונות של דמיאניוק בסוביבור

את התמונות חשף מוזיאון השואה בוושינגטון, שקיבל אותן כתרומה מארגון גרמני שעוסק בתיעוד פשעי השואה

מייסדי חברת תופין, רובי כיטוב (מימין) וראובן הריסון, בבורסת ניו יורק / צילום: יח"צ

הראל ביטוח הפכה לבעלת עניין בחברת הסייבר תופין

מחזיקה ב-5.4% ממניות תופין, בשווי נוכחי של 28 מיליון דולר ● ייתכן כי בהראל ניצלו את החולשה במניה, לאחר שתופין פרסמה אזהרת רווח לפני כשלושה שבועות

מנכ"ל אפל טים קוק/ Shannon Stapleton , צילום: רויטרס

לקראת דוחות אפל: הנתונים החשובים שכדאי שנחפש טוב

מניית אפל נמצאת בשיא כל הזמנים, דווקא בתקופה שהחברה נמצאת בשינוי משמעותי של המודל העסקי שלה ● חמישה דברים שצריך לשים אליהם לב בדוחות החברה

אבי גבאי / צילום: כדיה לוי

האקזיט של אבי גבאי מהפוליטיקה: יקבל אופציות בשווי 12 מיליון שקל בסלקום

באסיפה שתתקיים ב-5 במרץ יתבקשו בעלי המניות של חברת התקשורת לאשר הקצאה של כ-4.2 מיליון אופציות למנכ"ל החדש, נוסף על שכר חודשי בסיסי של 110 אלף שקל

החברה החדשה של שוקיט / צילום: ניר אריאלי

חברת המשלוחים שוקיט מקימה חברה חדשה ומגייסת לה 15 מיליון דולר

החברה החדשה תכלול את הטכנולוגיה של שוקיט, שמעתה תהיה זמינה ללקוחות חיצוניים ● שתי החברות יהיו חברות אחיות, ומי שמגייסת את ההון בעבור שתי הפעילויות היא החברה האם

סוחר בבורסת ניו יורק. המצטרפת החדשה אינמוד סיימה את אוגוסט בזינוק של 42%   / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

נגיף הקורונה מרעיד את השווקים: "עלולות להיות השפעות מהותיות"

לאחר עליות חדות בשווקים עולה השאלה האם הגיע הזמן לממש רווחים, ללא קשר לדרמה שנרשמת כעת בצל התפרצות נגיף הקורונה

כבאי מנסה לכבות שריפה באוסטרליה / צילום: STRINGER, רויטרס

קרן הפנסיה הבריטית שמאמצת מדיניות אקלים ומאיימת בפיטורים

קרן הפנסיה הבריטית הודיעה למנהלי הנכסים: הפחיתו בתוך שנתיים את החשיפה לשינויי אקלים - או הסתכנו בפיטורים ● "שינויי האקלים זו בעיה שהאימפקט שלה על השקעות מחמיר במהירות"

מתחם בזן בחיפה / צילום: פאול אורלייב

כל מה שצריך זה איום טוב: בזן רכשה מתקן למניעת זיהום שנה לפני שתיכננה

המשרד להגנת הסביבה החליט לסגור את פעילות מתקן הביטומן של בזן בעוד שלושה חודשים בשל גרימת זיהום ● על אף שבזן טענה כי לא תוכל לרכוש מערכת להפחתת זיהום לפני תום 2020, היום היא הודיעה על רכישת מערכת זמנית שתמנע את הסגירה ● עם זאת, טרם הוגשה למשרד תוכנית להפחתת זיהום

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 27 בינואר

אתמול באיכילוב: 11 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

פיצול תיקי השקעות מאפשר להתמקד במטרות ספציפיות / צילום: Shutterstock/א.ס.א.פ קרייטיב

זהירות! קנסות לפניך: הרגולציה החדשה שתחולל שינוי מהותי בכשלי הסליקה

רגולציה אירופית חדשה שתיכנס לתוקף השנה תחולל שינוי מהותי בטיפול בכשלי סליקה ● הרגולציה, שתחול על כל סוגי ניירות הערך, תטיל קנסות קבועים על הצד שיגרום לכשל ● המהלך ישפיע על גופים בישראל וגם על לקוחותיהם, שעלולים לשאת בעלויות הנובעות מכשלי סליקה בעסקאות שבוצעו עבורם

בנימין נתניהו/ צילום: רויטרס

מדינת ישראל נ' בנימין נתניהו: כתב האישום הוגש לבית המשפט

(עדכון) - רה"מ הודיע הבוקר כי הוא מושך את בקשת החסינות: "מאחר שלא ניתן לי הליך הוגן, החלטתי לא לתת למשחק המלוכלך הזה להימשך" ● נתניהו לא יכול להגיש בקשה חסינות חוזרת בכנסת ה-23 ● היועמ"ש: "כתב האישום הוגש למזכירות ביהמ"ש המחוזי בירושלים, כמתחייב בחוק"