גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

תמר יסעור מונתה ליו"רית מעגל ידידי בת שבע

וגם: משה ברקת מחפש אקטוארים בצפון אמריקה

תמר יסעור וצבי זיו  / צילום: תמר מצפי
תמר יסעור וצבי זיו / צילום: תמר מצפי

ידידי וידידות להקת המחול בת שבע התכנסו ביום חמישי האחרון במרכז סוזן דלל בתל אביב, שם הם הוזמנו לקחת חלק כקהל בחזרה פתוחה של הלהקה, ליצירה החדשה של אוהד נהרין - 2019. בתום החזרות התקבצו המוזמנים על מנת להרים כוסית, ולא רק לקראת שנת 2020, אלא גם למינויה של תמר יסעור, לשעבר ראשת החטיבה לבנקאות דיגיטלית בבנק לאומי ובעברה מנכ"לית לאומי קארד, לתפקיד יו"רית מעגל ידידי בת שבע.

במסגרת זו תסייע יסעור להרחיב את מעגלי הידידים ותתמוך בגיוס הכספים להקמת קמפוס אמנויות ותרבות בנווה שאנן בתל אביב, מהלך שאותו מובילה להקת בת שבע יחד עם עיריית תל אביב לקראת אכלוס ב-2023. יסעור תפעל לצידה של דינה אלדור, מנכ"לית הלהקה. באורחים שבאו ליהנות מהמחול וגם לברך, היו איש העסקים דוד פורר, רעייתו מיכל והבת נילי; נחמה ויעקב בורק,  מייסד ושותף בקרן אוורגרין. נחמה בורק סיפרה ליסעור כי בעברה היא עשתה מבחני השמה לעבודה בבנק לאומי. עוד הגיע לאירוע, צבי זיו, יו"ר הוועד המנהל של הלהקה, ובעברו מנכ"ל בנק הפועלים; ואחרים.

יעקב ונחמה בורק / צילום: תמר מצפידוד, נילי ומיכל פורר / צילום: תמר מצפי

סיכון באי-ודאות: משה ברקת מחפש אקטוארים בצפון אמריקה 

בכנס השנתי של אגודת האקטוארים בישראל שנערך ביום חמישי האחרון בראשון לציון, השתתף משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. בין היתר סיפר ברקת לנוכחים ולנוכחות כי קיים ביקוש עצום לאקטוארים שעומדים בסטנדרטים הבינלאומיים מצד אחד, ובמקביל יש מצוקה של אקטוארים בכל השוק הישראלי. 

ברקת סיפר כי בשל מצוקה זו הוא נרשם למאגר אקטוארים בקנדה על מנת לעודד אקטוארים מצפון אמריקה להגיע לעבודה בישראל. 

יאיר המבורגר, יו"ר קבוצת הראל ויו"ר איגוד חברות הביטוח, נזכר והוסיף כי "בראשית דרכי בענף הביטוח היו 15 אקטוארים. היום אנחנו לא יכולים בלעדיהם וצריכים עוד מוחות".

עוד בכנס, הודיעה נעמה חשמונאי, נשיאת אגודת האקטוארים, והאקטוארית הראשית של ביטוח ישיר, על פרישתה מתפקידה באגודה בתום שש שנים. את חשמונאי תחליף האקטוארית דפנה קאופמן.

נעמה חשמונאי ודפנה קאופמן / צילום: יניב כהןמשה ברקת ויאיר המבורגר  / צילום: יניב כהן

ארגון הדסה אינטרנשיונל גייס 9 מיליון דולר להקמת מרכז שיקום לנפגעי פעולות איבה

בשבוע שעבר נערך במיאמי אירוע גיוס כספים של ארגון הדסה אינטרנשיונל ישראל. את האירוע אירחו בביתם לינדסי וג'ואי שוטנשטיין, בנם של ג'ני וג'יי שוטנשטיין, בעלי רשת אמריקן איגל. המארחים אף תרמו מיליון דולר באירוע, כאשר סך התרומות הכולל הסתכם ב-9 מיליון דולר. סכום זה, כך על-פי העמותה, יוקדש להקמת מרכז שיקום לחיילים ולנפגעי פעולות איבה בהדסה הר הצופים בירושלים.

את האירוע הובילו השרה והח"כית לשעבר דליה איציק, המכהנת כיו"רית חבר הנאמנים, וראל גודמן, מנכ"ל הדסה אינטרנשיונל ישראל. באירוע השתתף גם ניר כספי, לשעבר לוחם השייטת ששרד פעולות קשות של היחידה, מבעלי רשת קפה לנדוור.

עוד השתתפו: אלן הרשקין, נשיאת ארגון נשות הדסה; הראל ויזל, מנכ"ל ובעל השליטה בקבוצת פוקס, שחיבר בין הדסה אינטרנשיונל לשוטנשטיין; פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה; ד"ר תמר אלרם, מנכ"לית בית החולים הדסה הר הצופים;  רמי לוי, בעל השליטה ברמי לוי שיווק השקמה; יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים; חיים כצמן, בעל השליטה בגזית גלוב; האחים ואנשי העסקים ג'ו ורפי נקש; משה ליאון, ראש עיריית ירושלים; שרה אהרונסון, חברה בהדסה אינטרנשיונל; ואחרים. 

המרכז השיקומי החדש מיועד לכלול מחלקות שיקום מגוונות, לספק שירותים נלווים כמו פיזיותרפיה ויציע מגוון טיפולים במתכונת של אשפוז יום שיקומי. בנוסף, תופעל במרכז מערכת רובוטית לתרגול הליכה המאפשרת לטפל בפגיעות חוט שדרה.

רמי לוי / צילום: רעיה קוטרליוסי אבו וג'ו נקש / צילום: רעיה קוטרלהראל ויזל, ג'יי וג'ני שוטנשטיין, דליה איציק ושרה אהרונסון  / צילום: רעיה קוטרל

בסימן שילוב: מי הגיעו לאירוע ההתרמה של עמותת אלו"ט

אלו"ט, האגודה הלאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם, ערכה בשבוע שעבר אירוע התרמה באולם סמולרש שבאוניברסיטת תל אביב, אליו הגיעו ידידי וידידות העמותה.

עמוס שפירא, יו"ר אלו"ט, והמנכ"ל יואב חפר, קיבלו את האורחות והאורחים, ומנחי האירוע, שעמד בסימן שילוב, היו מגישת "הצינור" שי-לי שינדלר, והעיתונאי בעל האוטיזם אורי יצחקי. כאשר שפירא עלה על הבמה הוא התקשה לקרוא את נאומו, ולשם כך נעזר בפנס הסמארטפון. "תמיד אהבתי את הסלולרי", הוא הפטיר בחיוך, ובכך אולי הזכיר את תקופתו כמנכ"ל סלקום. "כולנו יודעים שלפנינו עוד דרך ארוכה עד שהילדים והבוגרים שלנו יזכו ליחס הולם שמגיע לכל אדם ואזרח במדינה מתוקנת", אמר, "לא נשלים ולא נשקוט עד שכל בוגר עם אוטיזם יזכה למגורים, תעסוקה ומצוי יכולותיו כמו כל אזרח אחר, עד שכול ילד עם אוטיזם יאובחן ויזכה לטיפול מקצועי מהר ככל שרק אפשר; עד שכל ילד במערכת החינוך יזכה לחינוך המותאם לצרכיו; עד שכל ילד וכל בוגר יזכו ליחס והכלה מהציבור בישראל בכל מקום - באוטובוס, ברחוב, במסעדה, בתיאטרון ובגינות המשחקים".

התרגשו והגיעו: רון וקסלר, מנכ"ל קבוצת ישראכרט; אבי בן אסאייג, מנכ"ל אסם; גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על; חיה ודוד גרנות, לשעבר מנכ"ל הבנק הבינלאומי; חלי לוי שפירא; רונית בן בסט - סמנכ"לית משאבי אנוש ב- Team8 וחברת המועצה הציבורית של אלו"ט; גלית צוקר, סמנכ"לית משאבי אנוש של סודה סטרים; ורבים אחרים.

דוד גרנות, עמוס וחלי שפירא וחיה גרנות / צילום: דרור סיתהכלאבי בן אסאייג ויואב חפר / צילום: דרור סיתהכל

עוד כתבות

קריית אונו / צילום: שאטרסטוק

אושרה תוכנית המתאר לקריית אונו: צפי ל-80 אלף תושבים

עד שנת 2040 יגדל שטח העיר ב-800 דונם והאוכלוסייה תכפיל את עצמה לכדי 80 אלף תושבים ● מתנגדי התוכנית חוששים מציפוף יתר ופקקים

 

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

נמחקו העליות בבורסה בתל אביב: טבע מטפסת, טוגדר מזנקת 10%

החשש מהתפשטות נגיף הקורונה מחק אמש את העליות שרשם השנה הדאו ג'ונס ● לאומי שוקי הון: "בימים הקרובים נראה שהעצבנות בשווקים צפויה להיות גבוהה, ולפיכך יש להתכונן למסחר עם תנודתיות גבוהה יחסית"

איש ביטחון בכביש אגרה בסין בודק את חום גופה של נוסעת, כדי לשלול הידבקות בנגיף קורונה / צילום: Martin Pollard, רויטרס

נדבקה בקורונה: אבגול תשאיר את המפעל בסין סגור בשל הסגר במחוז Hubei

אבגול שעוסקת בייצור בדים לא-ארוגים המשמשים בעיקר לייצור חיתולים חד-פעמיים ומגבונים, עדכנה כי בשל סגר תעבורתי שהטיל הממשל בסין במחוז הוביי (Hubei) בו נמצא המפעל של החברה, פתיחת המפעל מחדש תתעכב ● החברה לא צופה השפעות מהותיות לעת עתה

סוחרים בבורסת פרנקפורט / צילום: רויטרס

יציבות בבורסות אירופה לאחר הירידות החדות; החוזים בניו יורק ירוקים

התפשטות נגיף הקורונה הכבידה על הבורסות באסיה, מלבד אלו שבסין, הונג קונג, סינגפור, דרום קוריאה וטאיוואן, שסגורות לרגל חג שנקטע באיבו ● המדדים באירופה נסחרים ללא שינוי מהותי לאחר ירידות של 2.7% אתמול ● בשעה זו החוזים ירוקים

מירי כהן / צילום: יונתן בלום, גלובס

סגנית ראש מטה הדיור, מירי כהן, עוזבת את תפקידה ופותחת משרד עו"ד פרטי

כהן כיהנה בתפקיד מאז 2013 והייתה אחראית על תחומי התכנון והשיווק של קרקעות

 

 

מטוס של אייר אינדיה / צילום: שאטרסטוק

ממשלת הודו מנסה שוב למכור את אייר אינדיה: 3.26 מיליארד דולר תמורת 100% ממניות החברה

הממשלה הגבילה את הגשת ההצעות לרכישת החברה עד לאמצע חודש מרץ ● הפוקוס הוא על קונים מקומיים שיוכלו להמשיך ולהפעיל את החברה מהודו

סוחר בבורסת ניו יורק. המצטרפת החדשה אינמוד סיימה את אוגוסט בזינוק של 42%   / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

נגיף הקורונה מרעיד את השווקים: "עלולות להיות השפעות מהותיות"

לאחר עליות חדות בשווקים עולה השאלה האם הגיע הזמן לממש רווחים, ללא קשר לדרמה שנרשמת כעת בצל התפרצות נגיף הקורונה

הבורסה בתל אביב/ צילום: שלומי יוסף

לאחר הפיצול: שלושה מדדים חדשים יצטרפו למדד מניות הנדל"ן של בורסת ת"א

מדדי המניות החדשים, שנוצרו מפיצול מדד הנדל"ן, ייכנסו לתוקף ב-9 בפברואר: ת"א-בנייה, ת"א-מניב ישראל ות"א-מניב חו"ל ● לדברי הבורסה, "התשואה הגבוהה של מדד ת"א-נדל"ן בשנה האחרונה עוררה בשוק ביקוש למוצרים פיננסיים נוספים המבוססים על מניות מענף הנדל"ן"

מתאבלים על מותו של קובי ברייאנט מחוץ לאולם הביתי של קבוצת הליקרס, בלוס אנג'לס / צילום: MONICA ALMEIDA, רויטרס

פרשנות: הכדורסלן שהציב לעצמו רף על אנושי נהרג בתאונת מסוק בגיל 41. מה נזכור ממנו?

מהרגע שנכנס למגרש ועד ירידתו ממנו, בראיינט היה עסוק באובססיביות במורשת שישאיר מאחוריו לאחר שיפרוש ● בתקופה שקדמה לעידן metoo# גם פרשת האונס לא הצליחה לפגוע במורשת שלו. בינתיים ● פרשנות

בנימין נתניהו / צילום: יוסי זמיר

פרשנות: משפט נתניהו יהיה קרב משפטי עיקש, קשה וחסר תקדים

תיקי נתניהו רחוקים מלהיות תיקים "תפורים", אבל הם גם רחוקים מלהיות תיקים סגורים ● הוכחת אשמתו של נתניהו בשוחד ובמרמה והפרת אמונים בתיק 4000 ובמרמה והפרת אמונים בתיק 2000 בבית המשפט לא תהיה קלה לפרקליטות ● פרשנות

סניף של יינות ביתן / צילום: שלומי יוסף, גלובס

180 מיליון שקל בחצי שנה: מה עומד מאחורי מבול המימושים של נחום ביתן, מה עושים הספקים, ואיך זה ייגמר?

קבוצת יינות ביתן דיווחה על מכירת שני סניפים מרכזיים לויקטורי המתחרה, ובכך ביצעה בתוך חצי שנה עסקאות למכירת סניפים ב–180 מיליון שקל ● הספקים מדווחים על פיגור, וביתן קרוב לסגירת קבלת הלוואת ענק מעדי צים בתמורה לשיעבודים ● ניתוח "גלובס"

טראמפ, נתניהו, אבו מאזן / צילומים: shutterstock, אלעד מלכה, איל יצהר, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

דיווחים בארה"ב: מדינה פלסטינית "על תנאי" ושרטוט גבולות מחדש. תוכנית המאה של טראמפ נחשפת

לפי דיווח של "וושינגטון פוסט": טראמפ יחשוף הערב את פרטי תוכנית השלום ● לפלסטינים תינתן אוטונומיה מוגבלת, אך שיעורה ילך ויגדל בתנאים מסוימים ● בסופו של דבר ישלטו הפלסטינים על 70%-80% משטח הגדה ● "אף פלסטיני או ישראלי לא יידרש לנטוש את ביתו"

יצחק תשובה / צלם: תמר מצפי

לא דיבידנד, רווח הון: תשובה ישלם לרשות המסים מאות מיליוני שקלים

העליון קיבל את ערעורה של המדינה על פס"ד המחוזי, שקבע כי התמורה של מכירת מניותיה של דלק הונגריה, בגובה 2.5 מיליארד שקל, בדלק ארה”ב, תיחשב לה כדיבידנד

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 27 בינואר

אתמול באיכילוב: 11 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

מתוך הצילומים של ג'ון דמיאניוק שנחשפו / צילום: באדיבות מוזיאון השואה בוושינגטון

פני הרשע: נחשפו התמונות של דמיאניוק בסוביבור

את התמונות חשף מוזיאון השואה בוושינגטון, שקיבל אותן כתרומה מארגון גרמני שעוסק בתיעוד פשעי השואה

ספריית מרטין לות'ר קינג שבמלבורן, ארה"ב / צילום: רויטרס

מי אמר שספרים הם פאסה? האמריקאים ביקרו בספריות יותר מאשר בקולנוע ב־2019

לפי סקר של מכון גאלופ, בשנה שעברה יותר אמריקאים ביקרו בספריות מאשר בבתי הקולנוע, באירועי ספורט, בקונצרטים, בפארקי שעשועים ובבתי קזינו ● רוב האמריקאים מסכימים כי הספריות חשובות ומוסיפות ערך לקהילות שלהם

בנימין נתניהו / צילום: איל יצהר

שאלות ותשובות: מה יקרה אחרי משיכת בקשת החסינות של נתניהו

האם יש לנתניהו עוד דרך להימנע מהעמדה לדין, האם הוא יוכל להיבחר לראשות הממשלה, מתי יתחיל משפטו, ואיך כל זה יסתיים? ● "גלובס" עושה סדר

טים קוק, / STEPHEN LAM צילום: רויטרס

בשורות רעות לאפל: נגיף הקורונה עלול לפגוע בקצב ייצור האייפונים

"אם ההתפרצות בסין תהפוך לנרחבת יותר זה עשוי להשפיע לרעה על שרשרת הייצור ולהפוך לדאגה מרכזית עבור המשקיעים"

ביטקוין / קרדיט: שאטרסטוק

הביטקוין שוב מעל 9,000 דולר; דויטשה בנק: "הוא תנודתי מדי"

מדד Bitwise 10, המשקלל את מחיריהם של 10 מטבעות הקריפטו הגדולים, עלה ב-26% מתחילת השנה ● דוח מחקר של דויטשה בנק: מספרם של מחזיקי הקריפטו בעולם צפוי לגדול פי ארבעה בעשור הקרוב

טוני בלווינס, סגן נשיא לרכש באפל / צילומים: יוטיוב, shutterstock, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

האיש שעזר לאפל להגיע לשיא כל הזמנים ולא הכרתם

טקטיקות מו"מ, סחיטת ספקים ותשלומים נמוכים: אחראי הרכש של אפל, טוני בלווינס לא מזוהה עם הצלחת החברה, אך יש לו חלק משמעותי בה ● הירידה במכירות מכשירי האייפון רק הופכת אותו למשמעותי יותר