גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מתיחות ביחסים בין פרטנר להוט סביב עתיד השותפות ברשת

פרטנר חוששת שהוט מנסה להתמזג עם סלקום והוט חוששת מאי הוודאות לגבי בעלי השליטה העתידיים בפרטנר

איציק בנבנישתי,/ צילום: תמר מצפי
איציק בנבנישתי,/ צילום: תמר מצפי

מתיחות ביחסים בין פרטנר להוט (המחזיקות בשותפות שווה רשת סלולרית - PHI) לאחר שבפרטנר גילו דרך העיתונות שהוט ממשיכה לנהל מגעים למיזוג עם סלקום. מנגד בהוט חוששים שאי הוודאות סביב בעלי השליטה בפרטנר, עשויה להביא למצב שבעלי השליטה העתידיים ירצו לפרק את השותפות בין החברות או למזגה עם גורמים אחרים.

ל"גלובס" נודע כי שתי החברות (לא רק הן) פנו למשרד התקשורת וביקשו דחייה נוספת (וקבלו) בהגשת ההצעות המשותפות. על פי תנאי המכרז שתי החברות חייבות להגיש הצעה משותפת למכרז לרכישת תדרים להקמת רשת דור חמישי עד ה - 15 לחודש.

ל"גלובס" נודע כי דירקטוריון פרטנר קיים מספר דיונים בשאלה כיצד להמשיך בשותפות עם הוט מובייל ברשת המשותפת על רקע העובדה ששתי החברות נדרשות לקבל החלטה להזרים מאות מיליוני שקלים לרשת המשותפת, ולהתמודד במכרז תדרי הדור החמישי שאמור להיערך בתוך כחודשיים לערך. גם בהוט נמצאים באי וודאות גדולה לנוכח העובדה שלא ברור מה יקרה בפרטנר והאם היא תהיה מסוגלת לעמוד במחוייבויות שדורש המכרז.

משרד התקשורת הסכים לתת לחברות ארכה בהגשת הבקשות אבל שתיהן קיוו לקבל דחייה משמעותית יותר על מנת שיוכלו ללבן עד תום את המשך השותפות או לחילופין תתבהר תמונת בעלי השליטה בפרטנר. כל זאת כאשר ברקע ברור לכולם שהוט מחפשת להתמזג, כנראה, עם סלקום אך ייתכן מאד שגם עם פרטנר במידה והרוכשים העתידיים, קבוצת האצ'יסון (שמבקשת בימים אלה אישור לשליטה בפרטנר) לא יקבלו היתר שליטה וייאלצו למכור את מניות השליטה שהם מחזיקים.

מקורבים לחברות אומרים כי בסופו של דבר לא יהיה מנוס מהגשת הצעה משותפת מפני שמשרד התקשורת דורש במכרז שההצעות יוגשו במשותף על ידי חברות שיש להן רשת משותפת, וכרגע לאף אחת אין חלופה אחרת. ההצעה המשותפת הנוספת היא של סלקום, גולן טלקום ואקספון. החברה שתיגש לבדה למכרז היא פלאפון שלה אין הסכם לשיתוף רשת עם אף אחת מהמפעילות.

במו"מ בין סלקום להוט אחת הסוגיות המורכבות בשיחות נגעה לשאלת עתיד השותפות של הוט עם פרטנר ברשת. צוות ייעודי בדק את הסוגיה והתשובה שניתנה על ידי הצוות לאחר שנועד עם הוט היא שהסוגיה פתירה. כלומר שהוט לוקחת בחשבון את הנזקים והקנסות במקרה של פירוק.

מדובר בסיטואציה מאד בעייתית עבור פרטנר שיכולה למצוא את עצמה ללא שותפה ברשת במסגרת התמודדות במכרז בעל חשיבות אדירה לעתיד החברה - על כל המשמעויות הכרוכות בכך.

כאן המקום להזכיר כי בעבר, לאחר עזיבתו של חיים רומנו את תפקידו כמנכ"ל, וכניסתו של איציק בנבנישתי כמחליפו, היו מי ששקלו בפרטנר לפרק את השותפות בין החברות, אך הן נדחו לאחר שהתברר שהשותפות ברשת חיונית מאד לפרטנר ובלעדיה היא תמצא את עצמה בקשיים לא מבוטלים. רשת סלולרית מחייבת השקעות בתחזוקה במאות מיליוני שקלים בשנה. מנגד, המשמעות של השותפות היא שהיא נעשית בין מתחרים, וכך כל צד יודע בדיוק מה השותף שלו רוצה ומתכנן לעשות. לדברי מקורבים לחברה גם היחסים הבין אישיים בין המנהלים בחברות אינם מהמשופרים.

עוד כתבות

אבי גבאי / צילום: כדיה לוי

האקזיט של אבי גבאי מהפוליטיקה: יקבל אופציות בשווי 12 מיליון שקל בסלקום

באסיפה שתתקיים ב-5 במרץ יתבקשו בעלי המניות של חברת התקשורת לאשר הקצאה של כ-4.2 מיליון אופציות למנכ"ל החדש, נוסף על שכר חודשי בסיסי של 110 אלף שקל

סניף של יינות ביתן / צילום: שלומי יוסף, גלובס

180 מיליון שקל בחצי שנה: מה עומד מאחורי מבול המימושים של נחום ביתן, מה עושים הספקים, ואיך זה ייגמר?

קבוצת יינות ביתן דיווחה על מכירת שני סניפים מרכזיים לויקטורי המתחרה, ובכך ביצעה בתוך חצי שנה עסקאות למכירת סניפים ב–180 מיליון שקל ● הספקים מדווחים על פיגור, וביתן קרוב לסגירת קבלת הלוואת ענק מעדי צים בתמורה לשיעבודים ● ניתוח "גלובס"

נחום ביתן / צילום: שלומי יוסף

רגעי הכרעה: עדי צים מתקרב לחילוץ יינות ביתן, גם יונה פוגל בתמונה

עפ"י הערכות בשוק, ביתן ניסה לאחרונה לקבל הצעה מפוגל, אך ככל הידוע כרגע אפשר שהמגעים מול פוגל התקררו ● לפיכך, נראה כי לפי שעה יש יותר סיכויי היתכנות לעסקה עם צים

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ / צילום: קובי גדעון, לע"מ

יו"ר מועצת יש"ע: "נדהם שנתניהו מסכים להקמת מדינה פלסטינית"

אלחיאני נפגש אמש עם נתניהו ויחד עם גורמים נוספים החליט להתנגד לתוכנית ● גם בצד הפלסטיני מתארגנים לקרב

טראמפ ואבו מאזן/ צילום: רויטרס Kevin Lamarque

אבו מאזן על טראמפ: "כלב בן כלב, זיפת, ערס, הוא לא יאיים עלי"

את הדברים אמר, כך לפי גורמים פלסטינים בכירים, בפגישה עם חברי הוועד המרכזי של הפתח ● "אנחנו הולכים לימים קשים מאוד. נתתי למנגנוני הביטחון הוראה לא לעצור את המחאה"

מתוך הצילומים של ג'ון דמיאניוק שנחשפו / צילום: באדיבות מוזיאון השואה בוושינגטון

פני הרשע: נחשפו התמונות של דמיאניוק בסוביבור

את התמונות חשף מוזיאון השואה בוושינגטון, שקיבל אותן כתרומה מארגון גרמני שעוסק בתיעוד פשעי השואה

מימין: אליעזר פישמן ועו"ד יוסי בנקל / צילומים: אלון רון ושלומי יוסף

המרדף אחרי הנכסים הנעלמים של אליעזר פישמן מסתבך: עובר לערכאות בינלאומיות

ביהמ"ש בת"א דחה את בקשתו של עו"ד יוסי בנקל, הנאמן על נכסי אליעזר פישמן, להצהיר כי נכסים של 100 מיליון אירו מוחזקים עבור פישמן בחו"ל • השופט הפנה את בנקל לבתי המשפט בגרמניה • בנקל: "אגיש תביעות מחוץ לישראל בדיוק כפי שעשיתי עד כה בישראל"

סוחרים בבורסת פרנקפורט / צילום: רויטרס

יציבות בבורסות אירופה לאחר הירידות החדות; החוזים בניו יורק ירוקים

התפשטות נגיף הקורונה הכבידה על הבורסות באסיה, מלבד אלו שבסין, הונג קונג, סינגפור, דרום קוריאה וטאיוואן, שסגורות לרגל חג שנקטע באיבו ● המדדים באירופה נסחרים ללא שינוי מהותי לאחר ירידות של 2.7% אתמול ● בשעה זו החוזים ירוקים

משרדי ?Wix / צילום: רויטרס

מניית Wix זינקה ב-750% מאז ההנפקה; קרן מנגרוב מימשה מניות ביותר מ-400 מיליון דולר בשנתיים

מדיווח ל-SEC עולה כי בסוף 2019 החזיקה הקרן, שהייתה בעבר בעלת המניות הגדולה בחברת האינטרנט, ב-1.8% בלבד ממניות Wix, לעומת 6.3% בסוף 2018

בנימין נתניהו/ צילום: רויטרס

מדינת ישראל נ' בנימין נתניהו: כתב האישום הוגש לבית המשפט

(עדכון) - רה"מ הודיע הבוקר כי הוא מושך את בקשת החסינות: "מאחר שלא ניתן לי הליך הוגן, החלטתי לא לתת למשחק המלוכלך הזה להימשך" ● נתניהו לא יכול להגיש בקשה חסינות חוזרת בכנסת ה-23 ● היועמ"ש: "כתב האישום הוגש למזכירות ביהמ"ש המחוזי בירושלים, כמתחייב בחוק"

איש ביטחון בכביש אגרה בסין בודק את חום גופה של נוסעת, כדי לשלול הידבקות בנגיף קורונה / צילום: Martin Pollard, רויטרס

נדבקה בקורונה: אבגול תשאיר את המפעל בסין סגור בשל הסגר במחוז Hubei

אבגול שעוסקת בייצור בדים לא-ארוגים המשמשים בעיקר לייצור חיתולים חד-פעמיים ומגבונים, עדכנה כי בשל סגר תעבורתי שהטיל הממשל בסין במחוז הוביי (Hubei) בו נמצא המפעל של החברה, פתיחת המפעל מחדש תתעכב ● החברה לא צופה השפעות מהותיות לעת עתה

מירי כהן / צילום: יונתן בלום, גלובס

סגנית ראש מטה הדיור, מירי כהן, עוזבת את תפקידה ופותחת משרד עו"ד פרטי

כהן כיהנה בתפקיד מאז 2013 והייתה אחראית על תחומי התכנון והשיווק של קרקעות

 

 

הבורסה בתל אביב/ צילום: שלומי יוסף

לאחר הפיצול: שלושה מדדים חדשים יצטרפו למדד מניות הנדל"ן של בורסת ת"א

מדדי המניות החדשים, שנוצרו מפיצול מדד הנדל"ן, ייכנסו לתוקף ב-9 בפברואר: ת"א-בנייה, ת"א-מניב ישראל ות"א-מניב חו"ל ● לדברי הבורסה, "התשואה הגבוהה של מדד ת"א-נדל"ן בשנה האחרונה עוררה בשוק ביקוש למוצרים פיננסיים נוספים המבוססים על מניות מענף הנדל"ן"

שבתאי אדלרסברג, נשיא ומנכ"ל אודיוקודס / צילום: יחצ

הישראלית הראשונה שמפרסמת דוחות בעונה: אודיוקודס עמדה ברף העליון של התחזיות

החברה סיימה את השנה עם הכנסות של כ-200 מיליון דולר, צמיחה של 13.7% ביחס ל-2018, ועם רווח נקי Non-GAAP של 89 סנט למניה

בנימין נתניהו / צילום: איל יצהר

שאלות ותשובות: מה יקרה אחרי משיכת בקשת החסינות של נתניהו

האם יש לנתניהו עוד דרך להימנע מהעמדה לדין, האם הוא יוכל להיבחר לראשות הממשלה, מתי יתחיל משפטו, ואיך כל זה יסתיים? ● "גלובס" עושה סדר

מקנזי בזוס / צילום: מתוך יוטיוב

מקנזי בזוס מכרה מניות אמזון בהיקף של 400 מיליון דולר

בזוס קיבלה 4% ממניות אמזון כחלק מהסכם הגירושים עם מייסד אמזון ג'ף בזוס ● היא מכרה כעת כ-200 אלף מניות מתוך 19.7 מיליון המניות שברשותה

לוגו מעדני מיקי

רשות התחרות אישרה לסלטי שמיר לרכוש את מעדני מיקי

בנובמבר האחרון הוגשה נגד מעדני מיקי בקשת כינוס נכסים ● כעת החברה נמכרת למתחרה בתמורה ל-6 מיליון שקל ● להערכת סלטי שמיר, העסקה צפויה להביא לה תוספת מכירות של מעל 50 מיליון שקל

המגדל הלבן שבמרכז רמלה / צילום: גיא נרדי

פי חמישה דירות, פי ארבעה משרדים וגם חדרי מלון: אור ירוק לשדרוג מרכז העיר רמלה

הוועדה המחוזית מרכז אישרה את מסמך המדיניות לחידוש מרכז העיר המוזנח והנטוש בחלקו ● בתפריט: 1,250 דירות, 125 אלף מ"ר בייעוד מסחר ותעסוקה ואפילו 300 חדרי מלון ● ראש העירייה: "כבר כיום מחיר של מ"ר ברחוב הרצל עולה יותר מאשר ברחוב רוטשילד בראשון"

קריית אונו / צילום: שאטרסטוק

אושרה תוכנית המתאר לקריית אונו: צפי ל-80 אלף תושבים

עד שנת 2040 יגדל שטח העיר ב-800 דונם והאוכלוסייה תכפיל את עצמה לכדי 80 אלף תושבים ● מתנגדי התוכנית חוששים מציפוף יתר ופקקים

 

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

נמחקו העליות בבורסה בתל אביב: טבע מטפסת, טוגדר מזנקת 10%

החשש מהתפשטות נגיף הקורונה מחק אמש את העליות שרשם השנה הדאו ג'ונס ● לאומי שוקי הון: "בימים הקרובים נראה שהעצבנות בשווקים צפויה להיות גבוהה, ולפיכך יש להתכונן למסחר עם תנודתיות גבוהה יחסית"