גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות קלות; דיווח: ארה"ב תדחה הטלת מכסים

הדאו ג'ונס, הנאסד"ק ו-S&P 500 איבדו 0.1% ● הזהב והנפט התחזקו ● נעילה מעורבת באירופה: הפוטסי איבד 0.2%, הדאקס ירד ב-0.3%, וקאק 40 עלה ב-0.1% ● דיווח: ארה"ב תדחה הטלת מכסים על סין, נציגי ארה"ב ביקשו מסין להתחייב לכמות רכישת תוצרת חקלאית, ואילו סין מעוניינת שהרכישות החקלאיות יהיו יחסיות למכסים שארה"ב תבטל

השור של וול סטריט / צילום: שאטרסטוק
השור של וול סטריט / צילום: שאטרסטוק

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

לאחר יום מסחר שבו נעו המדדים המובילים מעליות לירידות סביב רמות הפתיחה, עברו בשעת המסחר האחרונה בורסות ניו יורק לירידות שערים, ושלושת המדדים המובילים ננעלו הערב (ג') בירידות של כ-0.1%. 

21:40

יום המסחר ממשיך להיות הפכפך וכעת נסחרים המדדים המובילים סביב רמות הפתיחה, הדאו ג'ונס והנאסד"ק בעלייה מזערית ו-S&P 500 בירידה מזערית.

ישראליות בוול סטריט: טבע יורדת ב-3.5%, צ'ק פוינט נחלשת בכ-0.8% וסלקום  מתחזקת ב-4.8%. 

20:20

אי הוודאות בנוגע להתקדמות בהסכם סחר בין ארה"ב לסין דוחפת את הזהב לעלייה של 0.2% והוא נסחר במחיר של 1,468.1 דולר לאונקיה. הנפט מתחזק ב-0.3% ונסחר במחיר של 59.2 דולר לחבית. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ב-0.16% לרמה של 1.847 נקודות. האירו מתחזק למול הדולר ב-0.2% לשער של 1.10 דולר לאירו. הליש"ט מתחזקת מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.31 דולר לליש"ט. הדולר מתחזק למול הין היפני ב-0.18% לשער של 108.7 ין לדולר.

מניית נטפליקס יורדת ביותר מ-1.5% לאחר הורדת המלצה של נידהם ל"תשואת חסר". לדברי החברה האטה במנויים והתגברות התחרות עלולים לפגוע במניה.

18:40

בורסות אירופה התאוששו מעט מהירידות שנרשמו במהלך היום והמסחר ננעל במגמה מעורבת. בלונדון מדד פוטסי איבד 0.2%, בפרנקפורט ירד מדד דאקס ב-0.3% ובפריס עלה מדד קאק 40 ב-0.1%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.2%.

17:45

המסחר בוול סטריט שינה מגמה ובשעה זו רושמים המדדים המובילים עליות שערים. הנאסד"ק עולה בכ-0.2%, מדד S&P 500 עולה בכ-0.1% והדאו ג'ונס נסחר ביציבות עם עלייה קלה. 

16:30

המסחר בניו יורק נפתח במגמה שלילית: הדאו ג'ונס יורד ב-0.2%, S&P 500 מאבד 0.1% והנאסד"ק נסחר כמעט ללא שינוי.

ברקע למסחר, המשקיעים עוקבים אחר ההתפתחויות במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. הוול סטריט ג'ורנל דיווח כי נציגי ארה"ב וסין מתכננים להסכים על דחיית המכסים שארה"ב צפויה להטיל על סחורה מסין ב-15 בדצמבר. עוד דווח כי נציגי ארה"ב ביקשו מסין להתחייב מראש לכמות רכישה של תוצרת חקלאית לפני הגעה לעסקה, וסין לעומת זאת מעוניינת כי הרכישות החקלאיות יהיו יחסיות למכסים שארה"ב תבטל.

15:45

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט הפכו לחיוביים, לאחר דיווח של הוול סטריט ג'ורנל ולפיו ארה"ב תדחה הטלת מכסים נוספים על סחורות מסין. הדיווח בא בהמשך לדיווח מהבוקר בעיתון סאות צ'יינה מורנינג פוסט ולפיו סין וארה"ב אינן צפויות להגיע להסכמה על הסכם סחר השבוע.

משרד העבודה של ארה"ב פרסם עדכון לנתוני הפריון ברבעון השלישי, ולפיו הפריון ירד ב-0.2% - הירידה החדה ביותר מאז הרבעון האחרון של 2015.

13:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.6%, וזאת בהיעדר עדכונים לגבי יחסי הסחר שבין ארה"ב וסין, נוכח הדד-ליין של ה-15 בדצמבר בו אמורים להיכנס לתוקף מכסים נוספים של ארה"ב על מוצרים סיניים. 

עפר קליין, הראל: "עליית המכסים המתוכננת לסופ"ש הקרוב תידחה מהסיבות שמנינו מספר פעמים בעבר. העלאת המכסים תפגע ישירות בצרכן האמריקאי בדיוק במועד החגים בארה"ב, דבר שיכול לפגוע בפופולריות של הנשיא בשנת הבחירות. בנוסף, מהצד הסיני העימות נותן את אותותיו השליליים גם על כלכלת סין שתשמח להקטין את הלהבות כדי לתמוך בצמיחה ולהפחית את המכסים גם כדי למתן את האינפלציה העולה שזינקה ל-4.5 אחוזים בנובמבר, הרמה הגבוהה ביותר מזה קרוב ל-8 שנים. דחיית עליית המכסים תשרת יפה את שני הצדדים. במקרה שלא נראה דחייה אנו צופים תנודתיות משמעותית בשווקים".

11:50

יומיים לפני הבחירות בממלכה כלכלת בריטניה מציגה צמיחה אפסית לרבעון השלישי של השנה בצל חוסר הוודאות סביב יציאתה מהאיחוד האירופי. הכלכלנים ציפו להתכווצות של 0.2% ברבעון החולף, כך שנתון האפסי היום (0%) עדיין מהווה חדשות פחות רעות מבחינת הכלכלנים. בחישוב שנתי מדובר בשיעור צמיחה בקצב של 0.7%.

10:17

המסחר בבורסות אירופה נפתח בטריטוריה האדומה בהמשך לירידות הקלות שנרשמו אמש בוול סטריט בהיעדר עדכונים לגבי  שיחות הסחר בין המעצמות סין וארה"ב. מדד הדאקס מאבד 0.55%, הקאק משיל 0.2% והפוטסי הבריטי יורד ב-0.3%.

נתוני הייצור בצרפת עלו בחודש אוקטובר מעל לתחזיות הכלכלנים בשוק. אלו רשמו עלייה של 0.4% לעומת הצפי לעלייה של 0.2% בחודש אוקטובר. עיקר העלייה (8.3%) נרשמה בסקטור הפראמה.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בטריטוריה האדומה, בהמשך לירידות הקלות שנרשמו אמש, וזאת נוכח היעדר עדכונים לגבי שיחות הסחר שבין סין לארה"ב.

07:25

המסחר באסיה מתנהל הבוקר בירידות קלו: שנחאי מאבד 0.25%, ASX 200 יורד ב-0.4% ונייקי והנג סנג מאבדים 0.1%. מדד הקוספי נסחר בעליות של כ-0.4%. 

הרקע לירידות נמצאת הנעילה השלילית בוול סטריט אתמול בערב, לאחר שהאופטימיות להסרת מכסים והסכם סחר בין סין לארה"ב התפוגגה במעט, והדד-ליין של העלאת מכסים בארה"ב ב-15 לדצמבר מתקרב. המדדים בניו יורק קטעו אמש רצף עליות של ארבעה ימים, מבלי שדווח על עדכונים משמעותיים לגבי מתיחות הסחר למרות הדד-ליין המתקרב של הטלת המכסים בארה"ב. מדד הנאסד"ק והדאו ג'ונס איבדו כ-0.4%, מדד S&P 500 השיל 0.3% מערכו.

מדד המחירים לצרכן לחודש נובמבר (שנתי) בסין זינק ב-4.5% ונושק לשיא של 8 שנים. מדובר בשיעור הצמיחה הגבוה ביותר מאז 2012. העלייה מיוחסת בעיקר לעלייה במחירי המזון במדינה, שזינקו ב-19% בעיקר בשל העלייה במחיר החזיר, לאחר ששפעת קטלנית פגעה בחלק גדול מחזירי סין. מדד המחירים ליצן לחודש נובמבר (שנתי) בסין ירד ב-1.4%. 

מניית נינטנדו עולה ב-3% במסחר בטוקיו. זאת לאחר שהחברה השיקה באופן רשמי את קונסולת סוויץ' בסין. 

עוד כתבות

כבאי מנסה לכבות שריפה באוסטרליה / צילום: STRINGER, רויטרס

קרן הפנסיה הבריטית שמאמצת מדיניות אקלים ומאיימת בפיטורים

קרן הפנסיה הבריטית הודיעה למנהלי הנכסים: הפחיתו בתוך שנתיים את החשיפה לשינויי אקלים - או הסתכנו בפיטורים ● "שינויי האקלים זו בעיה שהאימפקט שלה על השקעות מחמיר במהירות"

טראמפ, נתניהו, אבו מאזן / צילומים: shutterstock, אלעד מלכה, איל יצהר, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

דיווחים בארה"ב: מדינה פלסטינית "על תנאי" ושרטוט גבולות מחדש. תוכנית המאה של טראמפ נחשפת

לפי דיווח של "וושינגטון פוסט": טראמפ יחשוף הערב את פרטי תוכנית השלום ● לפלסטינים תינתן אוטונומיה מוגבלת, אך שיעורה ילך ויגדל בתנאים מסוימים ● בסופו של דבר ישלטו הפלסטינים על 70%-80% משטח הגדה ● "אף פלסטיני או ישראלי לא יידרש לנטוש את ביתו"

המגדל הלבן שבמרכז רמלה / צילום: גיא נרדי

פי חמישה דירות, פי ארבעה משרדים וגם חדרי מלון: אור ירוק לשדרוג מרכז העיר רמלה

הוועדה המחוזית מרכז אישרה את מסמך המדיניות לחידוש מרכז העיר המוזנח והנטוש בחלקו ● בתפריט: 1,250 דירות, 125 אלף מ"ר בייעוד מסחר ותעסוקה ואפילו 300 חדרי מלון ● ראש העירייה: "כבר כיום מחיר של מ"ר ברחוב הרצל עולה יותר מאשר ברחוב רוטשילד בראשון"

מירי כהן / צילום: יונתן בלום, גלובס

סגנית ראש מטה הדיור, מירי כהן, עוזבת את תפקידה ופותחת משרד עו"ד פרטי

כהן, שכיהנה בתפקיד מאז 2015 והייתה אחראית על תחומי התכנון והשיווק של קרקעות, תוחלף ע"י שירה ברנד, עורכת דין ומתכננת במקצועה, שכיהנה בשנתיים האחרונות כיו"רית הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של מחוז מרכז

יו"ר כחול לבן בני גנץ ונשיא ארה"ב בני גנץ / צילום: אלעד מלכה, יח"צ

גנץ: "אפעל ליישום תוכניתו של טראמפ בתיאום עם מדיניות האזור"

בשונה מן הפגישה עם נתניהו שנערכה אף היא מוקדם יותר היום, מהמפגש עם גנץ נשלחו אך ורק תמונות, ולא ניתנה הזדמנות לעיתונאים להיכנס ולשאול שאלות

ביטקוין / קרדיט: שאטרסטוק

הביטקוין שוב מעל 9,000 דולר; דויטשה בנק: "הוא תנודתי מדי"

מדד Bitwise 10, המשקלל את מחיריהם של 10 מטבעות הקריפטו הגדולים, עלה ב-26% מתחילת השנה ● דוח מחקר של דויטשה בנק: מספרם של מחזיקי הקריפטו בעולם צפוי לגדול פי ארבעה בעשור הקרוב

מה אפשר  לקנות ב-1.4 מיליון שקל במרכז הארץ / צילומים: איל יצהר, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

איזו דירה תוכלו לקנות ב-1.4 מיליון שקל במרכז הארץ

שלושה חדרים בחולון, שלושה חדרים בפתח תקווה, שלושה חדרים בבני ברק או שלושה חדרים בראשון לציון

בנימין נתניהו / צילום: יוסי זמיר

פרשנות: משפט נתניהו יהיה קרב משפטי עיקש, קשה וחסר תקדים

תיקי נתניהו רחוקים מלהיות תיקים "תפורים", אבל הם גם רחוקים מלהיות תיקים סגורים ● הוכחת אשמתו של נתניהו בשוחד ובמרמה והפרת אמונים בתיק 4000 ובמרמה והפרת אמונים בתיק 2000 בבית המשפט לא תהיה קלה לפרקליטות ● פרשנות

משאית של חברת ביכורי השדה / צילום: איל יצהר

בהלת הקורונה ומצבה של יינות ביתן לוחצות על ביכורי שדה - שצפויה להפחית את מחיר ההנפקה

הנפקת המניות הראשונית של משווקת הירקות והפירות הטריים, שתוכננה לתחילת השבוע הבא, צפויה להידחות בכמה ימים ● שווי החברה המבוקש בהנפקה, שעמד עד כה על כ-600 מיליון שקל "לפני הכסף", צפוי לרדת בכ-10%

חשבוניות  / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

הרמת הרף להוכחת סיבה לרכישת חברה בהפסדים

ההשוואה בין פסק דין אחים נאוי, בו נקבע כי החברה לא יכולה לקזז הפסדים צבורים בשלד הבורסאי שרכשה, לבין הפסיקה הוותיקה בעניין שאלת המלאכותיות ברכישת חברה בהפסדים, מלמדת רבות על מגמותיה של פסיקת המס הישראלית ● גילוי נאות: חברת אחים נאוי היא לקוח המשרד

משרדי ?Wix / צילום: רויטרס

מניית Wix זינקה ב-750% מאז ההנפקה; קרן מנגרוב מימשה מניות ביותר מ-400 מיליון דולר בשנתיים

מדיווח ל-SEC עולה כי בסוף 2019 החזיקה הקרן, שהייתה בעבר בעלת המניות הגדולה בחברת האינטרנט, ב-1.8% בלבד ממניות Wix, לעומת 6.3% בסוף 2018

מירי רגב, הליכוד / צילום: תמר מצפי

האם תקציב המשרד של מירי רגב גדל בכמיליארד שקל בתקופתה?

השרה רגב טוענת כי הוסיפה לתקציב משרדה קרוב למיליארד שקל. הצצנו במספרים ● המשרוקית של גלובס

פעילי המרד בהכחדה והבריגדה האדומה משבשים את פעילות הבורסה לניירות ערך ובית ההשקעות פסגות בתל אביב / צילום: איילה טולקין ודורי הופמן, המרד בהכחדה, יח"צ

קרן הגידור הרווחית בעולם הופכת לאקטיביסטית אקלים

קרן הגידור TCI, המנהלת 30 מיליארד דולר, מתכננת לאלץ חברות להשתנות נוכח איומי משבר האקלים

טים קוק, / STEPHEN LAM צילום: רויטרס

בשורות רעות לאפל: נגיף הקורונה עלול לפגוע בקצב ייצור האייפונים

"אם ההתפרצות בסין תהפוך לנרחבת יותר, זה עשוי להשפיע לרעה על שרשרת הייצור ולהפוך לדאגה מרכזית עבור המשקיעים"

רה"מ בנימין נתניהו / צילום: Amir Cohen, רויטרס

שאלות ותשובות: מה יקרה אחרי משיכת בקשת החסינות של נתניהו

האם יש לנתניהו עוד דרך להימנע מהעמדה לדין, האם הוא יוכל להיבחר לראשות הממשלה, מתי יתחיל משפטו, ואיך כל זה יסתיים? ● "גלובס" עושה סדר

מתחם בזן בחיפה / צילום: פאול אורלייב

כל מה שצריך זה איום טוב: בזן רכשה מתקן למניעת זיהום שנה לפני שתיכננה

המשרד להגנת הסביבה החליט לסגור את פעילות מתקן הביטומן של בזן בעוד שלושה חודשים בשל גרימת זיהום ● על אף שבזן טענה כי לא תוכל לרכוש מערכת להפחתת זיהום לפני תום 2020, היום היא הודיעה על רכישת מערכת זמנית שתמנע את הסגירה ● עם זאת, טרם הוגשה למשרד תוכנית להפחתת זיהום

סוחרים בבורסת פרנקפורט / צילום: רויטרס

צפי לריבאונד בוול סטריט אחרי הירידות אתמול

בשעה זו החוזים ירוקים ● התפשטות נגיף הקורונה הכבידה על הבורסות באסיה, מלבד אלו שבסין, הונג קונג, סינגפור, דרום קוריאה וטאיוואן, שסגורות לרגל חג שנקטע באיבו ● המדדים באירופה נסחרים ללא שינוי מהותי לאחר ירידות של 2.7% אתמול

סוחר בבורסת ניו יורק. המצטרפת החדשה אינמוד סיימה את אוגוסט בזינוק של 42%   / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

נגיף הקורונה מרעיד את השווקים: "עלולות להיות השפעות מהותיות"

לאחר עליות חדות בשווקים עולה השאלה האם הגיע הזמן לממש רווחים, ללא קשר לדרמה שנרשמת כעת בצל התפרצות נגיף הקורונה

חיים כץ / צילום: יוסי זמיר

דיוני הקמת ועדת הכנסת בנושא חסינותו של ח"כ חיים כץ יוצאים לדרך

(עדכון) - לאחר שנתניהו הודיע הבוקר כי הוא מושך את בקשת החסינות שהגיש, דיוני הוועדה רלוונטיים כעת רק לח"כ חיים כץ ● יו"ר הכנסת אדלשטיין החליט שלא להשתתף בהצבעה על הקמת הוועדה, והוא יעביר את ניהול הדיון לסגנו, ח"כ מאיר כהן ● 40 ח"כים נרשמו לדבר במהלך הדיון

מייסדי חברת תופין, רובי כיטוב (מימין) וראובן הריסון, בבורסת ניו יורק / צילום: יח"צ

הראל ביטוח הפכה לבעלת עניין בחברת הסייבר תופין

מחזיקה ב-5.4% ממניות תופין, בשווי נוכחי של 28 מיליון דולר ● ייתכן כי בהראל ניצלו את החולשה במניה, לאחר שתופין פרסמה אזהרת רווח לפני כשלושה שבועות