גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

במקאן בונים את ההנהלה מחדש ומציגים את "מקאן 2025"; אמיר וייס ודן אלעזרי ישמשו כמשנים למנכ”ל

ל"גלובס" נודע כי מנכ"ל הקבוצה עמית משיח צפוי להודיע לעובדים על תוכנית אסטרטגית שכוללת שורת צעדים ארגוניים, לרבות מינויים חדשים בהנהלת הקבוצה וכניסה לתחומים חדשים, בהם עולם הדאטה ● נדב פרסמן ימונה למנכ"ל משרד הפרסום

נדב פרסמן. ימונה למנכ"ל מקאן תל-אביב / צילום: תמר מצפי
נדב פרסמן. ימונה למנכ"ל מקאן תל-אביב / צילום: תמר מצפי

לפני מספר שבועות הודיעה קבוצת הפרסום מקאן תל-אביב על מינויו של נדב פרסמן לתפקיד משנה למנכ"ל משרד הפרסום ועל פרישתו של אלדד ויינברגר מפעילות. ההודעה גרמה ללא מעט הרמות גבה בענף - פרסמן ו-ויינברגר חלקו ביניהם את תפקיד המשנה למנכ"ל מיום הצטרפותם, ולכן העריכו רבים כי ההודעה היא רק הכנת השטח למהלך פרסונלי רחב יותר.

ואכן, לקראת תחילת השנה החדשה, צפוי להודיע מנכ"ל הקבוצה עמית משיח לעובדים על תוכנית אסטרטגית הנחשבת ללא פחות ממהפכה במשרד - שמטרתה תמיכה במנועי הצמיחה של הארגון כפי שהוא רואה אותם. התוכנית כוללת שורת צעדים ארגוניים, לרבות מינויים חדשים בהנהלת הקבוצה וכניסה לתחומים חדשים.

שני המינויים המשמעותיים הם של אמיר וייס, עד עתה מנכ"ל זרוע הפרסום הדיגיטלית של מקאן יוניברסל דיגיטל, ודן אלעזרי, מנכ"ל יוניברסל מקאן - לתפקידי משנה למנכ"ל הקבוצה. השניים יקבלו אחריות רוחבית על תחומים נוספים לאלה שהיו עד עתה בכפיפותם. כך למשל, דן אלעזרי, שהיה אחראי בעיקר על ניהול לקוחות המדיה והסכמי הלקוחות מול המדיות השונות, יקבל אחריות רוחבית על כל ענייני הרכש בקבוצה - עד רמת המכוניות והעפרונות. וייס יישא באחריות על כל הפעילות הדיגיטלית של מקאן - לרבות פיתוח העסקים של הקבוצה בחו"ל והטמעת עסקים חדשים בארץ.

וייס ואלעזרי אינם היחידים שיקודמו: גם נדב פרסמן יעשה קפיצה ניהולית נוספת ויהפוך למנכ"ל משרד הפרסום והאחראי המלא על כלל התוצר הפרסומי שהוא מייצר.

עם זאת, מנכ"ל הקבוצה עמית משיח לא יוצא ממשרד הפרסום. פרט לפיתוח עסקי של כלל הקבוצה ואחריות על סנכרון הקשר בין זרועותיה השונות, תכלול האחריות שלו מעתה את ניהול הקשר מול המנהלים בקרב לקוחות באספקטים אותם מגדירים במשרד כ"רחבים יותר מהתוצר הפרסומי". כמו כן, יהיו באחריותו הובלת פרויקטים אסטרטגיים כמו מכרזים. 

מבנה קבוצת מקאן ישראל

היקף פעילות המוערך ביותר ממיליארד שקל בשנה

מקאן ישראל היא כבר שנים ארוכות קבוצת הפרסום הגדולה בישראל. החברה מעסיקה כיום כ-500 עובדים, ויש לה היקף פעילות המוערך ביותר ממיליארד שקל בשנה. הקבוצה שבבעלות מלאה של קבוצת הפרסום הבינלאומית מקאן צמחה ממשרד הפרסום שהיווה את הגרעין המשמעותי של העסק, אולם בהדרגה התפתחו בה מרכזי פעילות נוספים, אשר חלקים - כמו המדיה והדיגיטל - מהווים היום חלק משמעותי ביותר בכלל הרווחים של הקבוצה, לעתים גדולים בהרבה מעסקי הפרסום הקלאסיים. עוצמתה של מקאן בתחום המדיה ידועה: מזה שנים ארוכות נעשים מאמצים של כל השחקנים הענף הפרסום להחליש אותה - ללא הצלחה. 

מקאן הייתה קבוצת הפרסום הראשונה שנכנסה להשקעות מאסיביות בדיגיטל, עוד בתקופה בה אילן שילוח ניהל את הפעילות השוטפת. אומנם הקבוצה חתומה על מספר כישלונות מפוארים בתחום, אבל הסימון של הדיגיטל כנושא אסטרטגי, הנכונות להשקיע בו כסף והשמירה של כוח ניהולי מוכשר ומיומן נשאו פירות ומקאן הפכה לחוד חנית בתחום.

בשונה מרוב קבוצות הפרסום האחרות, מקאן גם מצליחה להרוויח מהדיגיטל כסף בארץ ובחו"ל. כך למשל, הפעילות של יוניברסל מקאן בחו"ל באמצעות חברת הפרפורמנס סקינדו משיאות לחברה הכנסות של מיליוני שקלים מתחת לרדאר. סקינדו הוקמה כאחת מרשתות הפרסום הפרוגרמטיות הראשונות בשוק. החברה נרכשה על-ידי מקאן - בעיקר בזכות התעקשותו של אמיר וייס, והחלה לפעול בחו"ל.

לפני שנתיים, בעקבות שינוי כללים של הפלטפורמות הבינלאומיות, ספגה כל תעשיית האד-טק, וסקינדו בתוכה, מכה קשה בגלל שינויי כללים של גוגל ופייסבוק. אולם בעוד שחברות אד-טק נסגרו כפטריות אחרי הגשם, במקאן דיגיטל קראו את התמונה בזמן, ביצעו שינויים באופן הפעילות, מיתגו את החברה מחדש וחזרו להרוויח מיליוני שקלים תחת שם חברה חדש: פרימיסיס.

התוכנית: כניסה עמוק לליבת העסק

עתה, בנוסף לשלל הפעילויות הדיגיטליות שכבר קיימות בקבוצה, מייבאת מקאן לישראל את חברת MRM שמתמקדת בדאטה - אחד התחומים החמים ביותר בעולם השיווק. במקאן ישראל כבר נעשה בעבר ניסיון לייבא לישראל את החברה שעסקה אז בשיווק ישיר, אולם פעילות החברה בשוק המקומי לא התרוממה, ובמקאן בחרו בסופו של דבר לסגור אותה.

השינויים בשוק והמשמעות החדשה שנולדה למונח "שיווק ישיר" יצרו במקאן העולמית אפיקים חדשים גם ל-MRM, שהפכה כאמור לחברת דאטה מהמובילות בעולם, ובחמש השנים האחרונות היא החברה הצומחת ביותר בין כל החברות שבבעלות מקאן העולמית. תחת MRM ישראל יוצעו ללקוחות החברה אפיון, הטמעה, ניהול מערכות דאטה חוצות ארגון ובניית אסטרטגיית דאטה באמצעות מודלים של אנליטיקה מתקדמת. סוג כזה של שירותים מרחיב מאוד את הנגיעה שיש לקבוצת הפרסום בתוך עסקי הלקוח ומכניס אותה עמוק לליבת העסק, באופן שקשה יותר לוותר עליה בגלל הצלחה או כישלון של קמפיין כזה או אחר.

בשיחה עם "גלובס" הגדיר משיח את המהלכים האחרונים כ"תוכנית מקאן 2025". לדבריו, "מדובר בתוכנית אסטרטגית רחבה שנועדה לחזקת את קבוצת מקאן בחמש השנים הבאות ולאפשר לקבוצתה להמשיך לצמוח ולתת ללקוחות ליהנות מהצעה הוליסטית חזקה, המתאימה לאתגרים החדשים והעתידיים. לצד השינוי בהנהלת הקבוצה ומשרד הפרסום, יחוזקו היחידות המתמחות הקיימות, ויוקמו יחידות מתמחות חדשות בעולמות הדאטה וה-D2C".

לדבריו, "אמיר, דן ונדב הם מהמנהלים הטובים בתחומם בישראל. הם הובילו את לקוחות מקאן להצלחות רבות. הקידום של כל אחד מהם הוא צעד טבעי ומתבקש, ואני משוכנע שהלקוחות שלנו ימשיכו ליהנות מיכולותיהם ומהשיפור בתוצר התקשורתי והדיגיטלי שהם מקבלים יחד". 

עוד כתבות

סניף של יינות ביתן / צילום: שלומי יוסף, גלובס

180 מיליון שקל בחצי שנה: מה עומד מאחורי מבול המימושים של נחום ביתן, מה עושים הספקים, ואיך זה ייגמר?

קבוצת יינות ביתן דיווחה על מכירת שני סניפים מרכזיים לויקטורי המתחרה, ובכך ביצעה בתוך חצי שנה עסקאות למכירת סניפים ב–180 מיליון שקל ● הספקים מדווחים על פיגור, וביתן קרוב לסגירת קבלת הלוואת ענק מעדי צים בתמורה לשיעבודים ● ניתוח "גלובס"

טים קוק, / STEPHEN LAM צילום: רויטרס

בשורות רעות לאפל: נגיף הקורונה עלול לפגוע בקצב ייצור האייפונים

"אם ההתפרצות בסין תהפוך לנרחבת יותר זה עשוי להשפיע לרעה על שרשרת הייצור ולהפוך לדאגה מרכזית עבור המשקיעים"

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

בוטל גיוס ההון המתוכנן של קרן הנדל"ן האמריקאית הרץ גרופ

קרן הריט הרץ גרופ מחזיקה בבעלות מלאה על חברת הרץ פרופרטיס, שאגרות החוב שלה בהיקף של 542 מיליון שקל נסחרות בבורסה מאז דצמבר 2017

קריית אונו / צילום: שאטרסטוק

אושרה תוכנית המתאר לקריית אונו: צפי ל-80 אלף תושבים

עד שנת 2040 יגדל שטח העיר ב-800 דונם והאוכלוסייה תכפיל את עצמה לכדי 80 אלף תושבים ● מתנגדי התוכנית חוששים מציפוף יתר ופקקים

 

מתחם בזן בחיפה / צילום: פאול אורלייב

כל מה שצריך זה איום טוב: בזן רכשה מתקן למניעת זיהום שנה לפני שתיכננה

המשרד להגנ"ס החליט לסגור את פעילות מתקן הביטומן של בזן בעוד שלושה חודשים בשל גרימת זיהום ● על אף שבזן טענה שלא תוכל לרכוש מערכת להפחתת זיהום לפני תום 2020, היום הודיעה על רכישת מערכת זמנית שתמנע את הסגירה ● עם זאת, טרם הוגשה למשרד תוכנית להפחתת זיהום

איש ביטחון בכביש אגרה בסין בודק את חום גופה של נוסעת, כדי לשלול הידבקות בנגיף קורונה / צילום: Martin Pollard, רויטרס

נדבקה בקורונה: אבגול תשאיר את המפעל בסין סגור בשל הסגר במחוז Hubei

אבגול שעוסקת בייצור בדים לא-ארוגים המשמשים בעיקר לייצור חיתולים חד-פעמיים ומגבונים, עדכנה כי בשל סגר תעבורתי שהטיל הממשל בסין במחוז הוביי (Hubei) בו נמצא המפעל של החברה, פתיחת המפעל מחדש תתעכב ● החברה לא צופה השפעות מהותיות לעת עתה

יו"ר כחול לבן בני גנץ ונשיא ארה"ב בני גנץ / צילום: אלעד מלכה, יח"צ

גנץ: "אפעל ליישום תוכניתו של טראמפ בתיאום עם מדיניות האזור"

בשונה מן הפגישה עם נתניהו שנערכה אף היא מוקדם יותר היום, מהמפגש עם גנץ נשלחו אך ורק תמונות, ולא ניתנה הזדמנות לעיתונאים להיכנס ולשאול שאלות

מירי כהן / צילום: יונתן בלום, גלובס

סגנית ראש מטה הדיור, מירי כהן, עוזבת את תפקידה ופותחת משרד עו"ד פרטי

כהן כיהנה בתפקיד מאז 2013 והייתה אחראית על תחומי התכנון והשיווק של קרקעות

 

 

ביטקוין / קרדיט: שאטרסטוק

הביטקוין שוב מעל 9,000 דולר; דויטשה בנק: "הוא תנודתי מדי"

מדד Bitwise 10, המשקלל את מחיריהם של 10 מטבעות הקריפטו הגדולים, עלה ב-26% מתחילת השנה ● דוח מחקר של דויטשה בנק: מספרם של מחזיקי הקריפטו בעולם צפוי לגדול פי ארבעה בעשור הקרוב

סוחרים בבורסת פרנקפורט / צילום: רויטרס

יציבות בבורסות אירופה לאחר הירידות החדות; החוזים בניו יורק ירוקים

התפשטות נגיף הקורונה הכבידה על הבורסות באסיה, מלבד אלו שבסין, הונג קונג, סינגפור, דרום קוריאה וטאיוואן, שסגורות לרגל חג שנקטע באיבו ● המדדים באירופה נסחרים ללא שינוי מהותי לאחר ירידות של 2.7% אתמול ● בשעה זו החוזים ירוקים

מתוך הצילומים של ג'ון דמיאניוק שנחשפו / צילום: באדיבות מוזיאון השואה בוושינגטון

פני הרשע: נחשפו התמונות של דמיאניוק בסוביבור

את התמונות חשף מוזיאון השואה בוושינגטון, שקיבל אותן כתרומה מארגון גרמני שעוסק בתיעוד פשעי השואה

בנימין נתניהו/ צילום: רויטרס

מדינת ישראל נ' בנימין נתניהו: כתב האישום הוגש לבית המשפט

(עדכון) - רה"מ הודיע הבוקר כי הוא מושך את בקשת החסינות: "מאחר שלא ניתן לי הליך הוגן, החלטתי לא לתת למשחק המלוכלך הזה להימשך" ● נתניהו לא יכול להגיש בקשה חסינות חוזרת בכנסת ה-23 ● היועמ"ש: "כתב האישום הוגש למזכירות ביהמ"ש המחוזי בירושלים, כמתחייב בחוק"

טראמפ ואבו מאזן/ צילום: רויטרס Kevin Lamarque

אבו מאזן על טראמפ: "כלב בן כלב, זיפת, ערס, הוא לא יאיים עלי"

את הדברים אמר, כך לפי גורמים פלסטינים בכירים, בפגישה עם חברי הוועד המרכזי של הפתח ● "אנחנו הולכים לימים קשים מאוד. נתתי למנגנוני הביטחון הוראה לא לעצור את המחאה"

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

נמחקו העליות בבורסה בתל אביב: טבע מטפסת, טוגדר מזנקת 10%

החשש מהתפשטות נגיף הקורונה מחק אמש את העליות שרשם השנה הדאו ג'ונס ● לאומי שוקי הון: "בימים הקרובים נראה שהעצבנות בשווקים צפויה להיות גבוהה, ולפיכך יש להתכונן למסחר עם תנודתיות גבוהה יחסית"

יצחק תשובה / צלם: תמר מצפי

לא דיבידנד, רווח הון: תשובה ישלם לרשות המסים מאות מיליוני שקלים

העליון קיבל את ערעורה של המדינה על פס"ד המחוזי, שקבע כי התמורה של מכירת מניותיה של דלק הונגריה, בגובה 2.5 מיליארד שקל, בדלק ארה”ב, תיחשב לה כדיבידנד

נחום ביתן / צילום: שלומי יוסף

רגעי הכרעה: עדי צים מתקרב לחילוץ יינות ביתן, גם יונה פוגל בתמונה

עפ"י הערכות בשוק, ביתן ניסה לאחרונה לקבל הצעה מפוגל, אך ככל הידוע כרגע אפשר שהמגעים מול פוגל התקררו ● לפיכך, נראה כי לפי שעה יש יותר סיכויי היתכנות לעסקה עם צים

מירי רגב, הליכוד / צילום: תמר מצפי

האם תקציב המשרד של מירי רגב גדל בכמיליארד שקל בתקופתה?

השרה רגב טוענת כי הוסיפה לתקציב משרדה קרוב למיליארד שקל. הצצנו במספרים ● המשרוקית של גלובס

פיצול תיקי השקעות מאפשר להתמקד במטרות ספציפיות / צילום: Shutterstock/א.ס.א.פ קרייטיב

זהירות! קנסות לפניך: הרגולציה החדשה שתחולל שינוי מהותי בכשלי הסליקה

רגולציה אירופית חדשה שתיכנס לתוקף השנה תחולל שינוי מהותי בטיפול בכשלי סליקה ● הרגולציה, שתחול על כל סוגי ניירות הערך, תטיל קנסות קבועים על הצד שיגרום לכשל ● המהלך ישפיע על גופים בישראל וגם על לקוחותיהם, שעלולים לשאת בעלויות הנובעות מכשלי סליקה בעסקאות שבוצעו עבורם

בנימין נתניהו / צילום: יוסי זמיר

פרשנות: משפט נתניהו יהיה קרב משפטי עיקש, קשה וחסר תקדים

תיקי נתניהו רחוקים מלהיות תיקים "תפורים", אבל הם גם רחוקים מלהיות תיקים סגורים ● הוכחת אשמתו של נתניהו בשוחד ובמרמה והפרת אמונים בתיק 4000 ובמרמה והפרת אמונים בתיק 2000 בבית המשפט לא תהיה קלה לפרקליטות ● פרשנות

סוחר בבורסת ניו יורק. המצטרפת החדשה אינמוד סיימה את אוגוסט בזינוק של 42%   / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

נגיף הקורונה מרעיד את השווקים: "עלולות להיות השפעות מהותיות"

לאחר עליות חדות בשווקים עולה השאלה האם הגיע הזמן לממש רווחים, ללא קשר לדרמה שנרשמת כעת בצל התפרצות נגיף הקורונה