ת"א צמצמה את הירידות בנעילה לאחר הציוץ של טראמפ

המדדים המובילים ננעלו בטריטוריה הירוקה לאחר יום אדמדם • טראמפ צייץ כי ארה"ב וסין קרובות ל"הסכם סחר גדול" • לאומי פרטנרס במגעים לרכוש 20% מחברה בת של פוקס, מנייתה של חברת האופנה זינקה ביותר מ-7%

הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:30

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ה') בעליות לאחר הירידות שנרשמו מוקדם יותר, וזאת על רקע הציוץ של הנשיא טראמפ, לפיו ארה"ב וסין קרובות לחתימה על "הסכם סחר גדול".

מדד ת"א 35 עלה ב-0.0.8%, ת"א 90 טיפס ב-0.06%, ומדד ת"א בנקים איבד 0.49%.

בהמשך לדיווח לפיו לאומי פרטנרס במגעים לרכוש 20% מחברה בת של פוקס, מנייתה של חברת האופנה זינקה ביותר מ-7% בסופו של יום המסחר.

14:30

יום המסחר החמישי והאחרון לשבוע מתנהל בנטייה שלילית. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על שינויים מתונים לקראת פתיחת המסחר שם. זאת אחרי הודעת הפד האמריקאי אמש (ד') כי הוא מותיר את הריבית בשוק בארה"ב ללא שינוי, בטווח של 1.75%-1.5%, וזאת בהתאם לציפיות המשקיעים.

לצד זאת, הערות הפד שצורפו להודעה רומזים למשקיעים כי בשלב הנוכחי לא צפויות העלאות ריבית בשנת 2020. בין האנליסטים בשוק, היו מי שציינו כי הפד הפגין אופטימיות בהודעתו, העשויה לשקף את הגישה החיובית שלו לגבי הסיכונים האפשריים ממלחמת הסחר הנמשכת בין ארה"ב לבין סין, והאפשרות כי סיכונים אלה, המעיבים על השוק כבר זמן רב, עשויים להתעמעם בהמשך.

הודעת הריבית בשוק האמריקאי הגיעה לקראת הודעת הבנק האירופי המרכזי על המדיניות שלו, היום.

בצד השלילי של מדד ת"א 35, מניית בזן  נחלשת בכ-3% וזו של בעלת השליטה בה, החברה לישראל , מאבדת כ-2%.

מנגד, בין העולות במדד המוביל, המניות הדואליות של לייבפרסון  , נייס   וטבע   מוסיפות לערכן כ-1%-0.5%.

בנק מזרחי טפחות  הודיע על שינוי מבנה הבנק וכן על שורת מינויים בבנק. מנייתו נסחרת בשינויים מתונים.

עוד במסחר, מניית דלק רכב  ממשיכה לרכז עניין, כפי שעשתה אתמול, והיום היא נחלשת בכ-3%, אחרי קפיצה של כ-15% שרשמה אתמול במחזור מסחר גדול מהרגיל. זאת אחרי שאתמול החברה עדכנה כי קבוצת דלק  מכרה את החזקותיה בה, בהיקף של כ-15%, ובתמורה של כ-270 מיליון שקל. מכירה זו הגיעה ימים ספורים אחרי שקבוצת דלק מכרה כ-7% ממניות דלק רכב לבעל השליטה, המנכ"ל גיל אגמון, תמורת כ-135 מיליון שקל, בעסקה שבוצעה לפי מחיר מניה דומה, שאותו עברה אתמול המניה.

עוד ממשיכה לרכז עניין מניית כלל ביטוח , שהיום עולה בכ-2.5% במחזור מסחר גדול מהרגיל, אחרי שאתמול נחלשה בכ-2.5% במחזור מסחר גדול, וזאת אחרי שהחברה דיווחה כי היא בוחנת הנפקת מניות לציבור, במסגרתה היא צפויה לגייס כמה מאות מיליוני שקלים.

מניית פוקס  קופצת בכ-6%. זאת אחרי שהבוקר חברת האופנה עדכנה על מו"מ מתקדם שהיא מנהלת מול לאומי פרטנרס, לעסקה שבמסגרתה לאומי פרטנרס תרכוש כ-10% ממניות חברת ריטיילורס, החברה הבת של פוקס המפעילה את רשת חנויות נייקי בארץ ובקנדה, באמצעות הקצאה ורכישת מניות.

שותפות חיפושי הנפט מודיעין  הודיעה כי באחד הקידוחים שבהם היא שותפה בקליפורניה "נמצאו סימני פטרוליום משמעותיים", ויחידות ההשתתפות שלה מגיבות בעליות של כ-5%-4%.

בין החברות הקטנות, זו של מדיוי  עדכנה על הודעה שקבילה מחברת הביטוח שלה, ולפיה "היא דוחה כיסוי ביטוחי בגין הצפה בחברה הבת", ודורשת החזרת תגמולים. מניית מדיוי מגיבה בירידה של כ-7%-6% במחזור מסחר לא גדול.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה חיובית, ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה דומה.

12:00

המסחר בבורסת ת"א מתנהל בירידות שערים קלות של עד 0.2% במדדים המובילים. מניית בזן  מובילה את הירידות וצונחת ב-3%. 

מניית פוקס  ממשיכה להתחזק ומזנקת בכ-6.5%.  

09:45

המסחר בבורסה בת"א נפתח היום בבוקר על רקע ההכרעה שישראל הולכת לבחירות שלישיות ב-2 במרץ. המדדים המרכזיים משייטים סביב רמות הפתיחה, ללא מגמה ברורה. מדד ת"א-35 עולה בכ-0.1%.

המשקיעים יעקבו היום גם אחרי ההתרחשויות בבריטניה שם נערכות היום הבחירות הכלליות.

מניות לייבפרסון   ונייס   מובילות את הצד החיובי במדד המוביל ומניית אופקו   בולטת בצד השלילי בירידה של כ-1.8%.

מניית פוקס  מזנקת בכ-5%, לאחר שנודע כי לאומי פרטנרס במו"מ לרכישת 20% מחברת בת של שלה.

מניית דלק רכב  מתממשת בכ-3%, לאחר שאתמול זינקה ב-15%, בעקבות הודעה של קבוצת דלק  כי היא מוכרת את יתרת מניותיה בחברה.    

06:45

המסחר בבורסה של ת"א צפוי להיפתח היום בהמשך לעליות שנרשמו אמש בסיום המסחר בניו יורק. יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול הותיר אתמול (ד') את הריבית בארה"ב ללא שינוי, בהתאם לציפיות. פאוול אף רמז כי לא יחול שינוי בריבית ב-2020. הנגיד האמריקאי הוסיף כי הבנק המרכזי ירצה לראות אינפלציה עקבית ומשמעותית בטרם יחזור להעלות את הריבית.

אמש נסגר המסחר בוול סטריט בעליות. מדדי S&P 500  ונאסד"ק  עלו ב-0.3% וב-0.4%, בהתאמה. הדאו ג'ונס  טיפס בשיעור של כ-0.1%.   

בת"א ננעל אתמול המסחר ביציבות עם נטייה לעליות קלות. מדד ת"א-35 עלה ב-0.14%, מדד ת"א-90 עלה ב-0.3%, ומדד הבנקים איבד 0.3%.

מניית דלק רכב  צפויה לרכז עניין היום, לאחר שאתמול הוסיפה עוד 15%, על רקע המימוש של קבוצת דלק את החזקותיה בחברה.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988