גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

המכון שמגייס את העובדים שלו בשיטת משחקי הרעב

מכון המחקר BTI ביקש ממועמדים לחבור לקבוצות לפי רצונם ולהגיש הצעת מחקר יחד, ואז שכר את הצוותים החזקים ● האם זה יעבוד גם בעסקים?

מגייסים, מוכנים למשחקי הרעב / צילום: באדיבות yes, יח"צ
מגייסים, מוכנים למשחקי הרעב / צילום: באדיבות yes, יח"צ

בוקר אחד בנובמבר 2018 נחתה קבוצת מדעני צמחים שנבחרו אחד אחד, מהמבטיחים בעולם בתחומם, במטה של מכון בויס תומפסון (BTI), מוסד מחקר יוקרתי באיתקה, ניו יורק. 13 המדענים ידעו למה הם הוזמנו. הם הציגו מועמדות לכמה משרות סגל פתוחות שהמכון פרסם, אבל המידע שקיבלו הבהיר שתהליך המיון יהיה מוזר. ב-48 השעות הבאות, המכון העביר אותם ניסוי מאורגן היטב ואולי פורץ דרך בגיוס עובדים חלופי.

המטרה, נאמר למועמדים, אינה להתבלט. אף אחד לא יקבל הצעת עבודה על סמך הברק האישי שלו. ההוראה היחידה הייתה להכיר זה את זה, ואחר כך להתפצל לצוותים של מועמדים "באותו ראש", כדי להכין הצעות למיזמי מחקר שהם ירצו לשתף בהם פעולה. לא הייתה הגבלה על מספר הצוותים שאפשר ליצור או על מספר החברים בכל צוות. 

בסופו של דבר, הצוות או הצוותים שהפגינו את פוטנציאל שיתוף הפעולה הגדול ביותר יישכרו לעבודה, עם כל חבריהם.

"חבר שלי כינה את התהליך הזה 'משחקי הרעב של BTI' ", אמר אנדרו נלסון, שהיה אז חוקר באוניברסיטת אריזונה, "אבל זה לא היה בדיוק כך".

"הופתענו לטובה"

הרעיון לשכור צוותים או קבוצות במקום יחידים אינה חדשה באקדמיה. ב-1998 אימצה אוניברסיטת ויסקונסין נוהל שנקרא "גיוס אשכולות", שבו כמה מינויי מפתח של אנשי סגל מבוצעים בבת אחת, לעתים קרובות בפקולטות שונות. מוסדות אחרים הלכו בעקבותיה, ומחקרים הראו שהטקטיקה הזאת עשויה לשפר את הגיוון של הסגל, לצמצם את שיעור העזיבה ולתרום למחקר רב-תחומי חדשני יותר.

גם בעסקים, חברות שוכרות לעתים צוותים שלמים, בייחוד אם המנכ"ל הנכנס מחליט "לנקות" את הבית. בשנים האחרונות, מנהלים חדשים באובר, צ'יפוטל ובורדן החליטו לאייש מחדש את כל צוות ההנהלה שלהם. לפעמים יש כימיה, לפעמים לא.

הדבר שהופך את הגישה של BTI לייחודית הוא הניתוק של המוסד עצמו מהתהליך. מלבד בחירת המועמדים ותכנון האירועים שסייעו להם להתחבר, הוא השאיר אותם לבדם להתחבר באופן אורגני. אף אחד לא כפה עליהם שיתופי פעולה.

דיוויד סטרן, המנכ"ל הוותיק של BTI, התחיל לחשוב ברצינות על שכירת צוותים לעבודה לפני כמה שנים. ככל שהטכנולוגיה התקדמה והחוקרים התמודדו עם בעיות מורכבות יותר ויותר, סטרן התחיל להאמין שהחוקרים של העתיד יצטרכו לשתף פעולה בתחומים רבים. המדע עשה תמיד רומנטיזציה לגאונים יחידים, אבל וירטואוזים כאלו בדרך כלל גרועים בשיתופי פעולה. מצד שני, כמה משחקני הצוות הטובים ביותר יכולים להיות ברווזים צולעים למראית עין.

כדי לעזור למועמדים למצוא חברי צוות, BTI ביקש מהם להכין מצגות של 15 דקות על המחקרים שלהם. המארגנים יצרו גם מעין ספיד דייטינג, שבו המועמדים עוברים בין שולחנות בסבבים קבועים כדי לדבר על עבודתם. כדי לוודא שהמועמדים יכירו זה את זה מבחינה חברתית וירגישו חופשיים להתנהג בטבעיות, המכון ארגן ארוחת ערב פרטית רק להם בלילה הראשון, עם בר משקאות עשיר, ללא נוכחות אנשי סגל מהמכון. 

למרות התכנון המדוקדק, לאיש מאנשי המכון לא היה מושג מה יקרה. האם יהיו מועמדים שירגישו שמשאירים אותם בחוץ? האם הם יתרעמו על ההתייחסות אליהם? "היו לנו כל תרחישי יום הדין בראש", אומר ד"ר סטרן.

לדברי אחד המועמדים, היום הראשון היה מבלבל, אבל כשהקבוצה ישבה לאכול יחד, אנשים התחילו להיפתח. כולם חשבו, "מה לכל הרוחות קורה כאן?" למחרת בבוקר, המועמדים אימצו את הרעיון שגורלם נתון במידה רבה בידי אחרים, הוא אומר. כל אחד התחיל לבצע "חישובים חברתיים" עדינים על מי הוא יכול לסמוך ולגבש צוות מחקר.

שניים מ-13 המוזמנים נשרו, אבל המועמדים שנותרו הגישו שמונה הצעות, ורובם הצטרפו ליותר מצוות אחד. כל צוות קיבל כמה שבועות לשתף פעולה, בעיקר בשיחות וידיאו, לפני הגשת ההצעות הסופיות. BTI הזמין אליו חזרה שני צוותים, שסך הכול היו חברים בהם חמישה מועמדים, וכולם קיבלו הצעות עבודה.

לדברי סטרן, הניסוי הניב מאגר מרשים של מועמדים עם רעיונות חזקים. "הופתענו לטובה", הוא מסכם.

לתת לצוותים להרכיב את עצמם

כעת השאלה הגדולה היא אם הגישה הזאת של "משחקי הרעב" יכולה להתאים גם לעסקים. אם לשפוט לפי קצב התחלופה של מנכ"לים, זה לא יכול להזיק. בשנה שעברה עזבו 1,640 מנכ"לי חברות בארה"ב את תפקידם, 13% יותר מאשר ב-2018, והכי הרבה מאז שחברת צ'לנג'ר, גריי וכריסמס החלה לעקוב אחרי המספרים, ב-2002. כמה מהפרישות היו, כמובן, וולונטריות, אבל כמה מהמנהלים שהודחו יכלו לשרוד עם צוות חזק?

אם חברות רוצות לאמץ את האסטרטגיה הזאת של גיוס צוות ניהול חדש, נניח, הן יכולות להזמין שלושה או ארבעה מועמדים בכירים לכל משרת ניהול למטה שלהן לשני ימי פעילות. המועמדים הללו יתפצלו באופן טבעי לצוותים ויפיקו תזכירים על יוזמה בין-מחלקתית שהם ישמחו לשתף בה פעולה.

ההצעות עצמן לא חשובות, כל עוד הן יהיו יצירתיות ומשכנעות. אחרי הכול, אם קבוצה של זרים יכולה להתחבר ולייצר עבודה סולידית ב-48 שעות, תארו לכם מה היא תוכל לייצר בשנה תמימה.

גיוס כזה מציע חלופה מוחשית לטעויות גיוס העובדים הקלאסיות. כמה חברות עדיין שוכרות כל איש צוות בנפרד, ועל סמך הכישורים שלו או שלה, בלי לבדוק איך הוא או היא יוכלו לעבוד עם אחרים. יש חברות שמשיכות לשכור לפי "תרבות" או "התאמה", מה שיכול להיות דרך נהדרת לחנוק רבגוניות וליצור תרבות רעילה.

בשורה התחתונה, ייתכן שהדרך להרכיב צוות נהדר היא להניח לצוות הנהדר להרכיב את עצמו. 

עוד כתבות

טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT / צילום: יחצ

"נחוץ שינוי ברגולציה כדי שתעשיית התוכן וההפקות תמשיך לשגשג"

מנכ"לית הוט, טל גרנות-גולשטיין: "חייבים לחשב מסלול מחדש. זה אבסורד שהאסדרה הקיימת לא מחייבת שורה ארוכה של גופים המגיעים למאות אלפי בתים בהפקת תוכן ישראלי" ● על זכויות השידור בספורט: "מעל ל-50% מתקציב התוכן הולך לספורט, לעומת 25% בלבד ב-2014"

דומיניק סטיבנס מנכ״ל בורסת אוסטרליה והנשיא ראובן ריבלין / צילום: קובי גדעון, לע"מ

הנשיא ריבלין בבורסת סידני: "אמנת מניעת כפל המס תאפשר להרחיב שת"פים"

נשיא המדינה צלצל בפעמון בפתיחת יום המסחר בסידני, וציין לטובה את היחסים המיוחדים בין שתי המדינות ● "אנחנו רחוקים מלהגשים את הפוטנציאל הגדול שלנו במלואו. יש עוד כל-כך הרבה דברים שאנחנו יכולים לעשות יחד" ● מנכ"ל בורסת אוסטרליה: "מדינת ישראל היא אחת הזירות הדינמיות והיזמיות ביותר"

התפרצות קורונה בדרום קוריאה / צילום: Ahn Young-joon, AP

בהלת הקורונה: אוניית מסע עם סחורה בשווי 100 מיליון אירו מעוכבת בכניסה לישראל

(עדכונים שוטפים) - סין דיווחה שמתו עוד 71 אנשים כתוצאה מהנגיף, מה שמעלה את מספר המתים ל-2,703 ● ארגון הבריאות העולמי: לא ברור אם ניתן לעצור את התפשטות הקורונה ● שרת הבינוי שאשא-ביטון מקימה צוות מיוחד שיבחן תרחישים אפשריים העלולים להשפיע על ענף הבנייה

מורי קסלר  / צילום: יחצ פריגו

לאחר עיכובים: פריגו תשיק גרסה גנרית למשאף ProAir של טבע – כרגע בכמות מוגבלת

מכירות המוצר המקורי ב-2019 היו 274 מיליון דולר, אך טבע משווקת אותו במקביל גם במסגרת מוזלת של גנריקה מאושרת - כהיערכות לתחרות הגנרית שהייתה אמורה להגיע כבר ב-2018 ● במקביל פריגו הודיעה על רכישת נכסי חברה בתחום בריאות השיניים, וטבע הודיעה על אישור FDA למוצר אחר מתחום הנשימה

חוסני מובארק / צילום: אמר נאביל, AP

נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק מת

מובארק הנהיג את המדינה מ-1981 ועד שהודח באירוע "האביב הערבי" ב-2011 ● הוא נעצר ונכלא, אך שוחרר וזוכה תחת משטרו של א-סיסי ובשנים האחרונות סבל ממצב בריאותי ירוד ● הוא היה בן 91

איימן עודה / צילום: שלומי יוסף

איימן עודה סיפר לתושבי כפר סבא כי "70% מאזרחי הנגב הם בדואים, ולמחציתם אין קלפיות". האמנם?

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה התייחס השבוע בחוג בית בכפר סבא למספר הבדואים שחיים בכפרים לא מוכרים בנגב ● המספרים לא היו לטובתו ● המשרוקית של גלובס יוצאת לשטח 

דירות להשכרה לטווח קצר בתל אביב / צילום: אתר החברה

התיירים בוחרים בדירות: מספר הנכסים להשכרה לטווח קצר בתל אביב זינק פי חמישה

עפ"י נתוני Airdna, מספר הדירות להשכרה בישראל ממשיך לעלות בחדות, לעומת מגמת האטה בעולם בעקבות אסדרת התחום ● מה שיעור התפוסה בירושלים, והאם עיריית תל אביב תצליח לבלום את התופעה שמכבידה על תושביה?

ניסוי קליני / צילום: SHUTTERSTOCK

חברת תרופות מארה"ב החלה בפיתוח חיסון ראשון לקורונה

חברת התרופות האמריקאית מודרנה בשיתוף המכון הלאומי לאלרגיות ומחלות מידבקות צופים שעד סוף אפריל יחלו בניסוי קליני ● לפי מנהל המכון, אם הכל יילך כמתוכנן החיסון יהיה מוכן לחורף הבא

"קמפוס מובילאיי".
במתחם ייבנו חמישה מבנים בני תשע קומות
הדמיה: יוסי צבקר

פרויקט המיליארד יחכה? ערר נגד תוכנית הבנייה הענקית של מובילאיי בהר חוצבים

בעיריית ירושלים אישרו לאחרונה בהליך מהיר את בקשת החברה לבטל בניית מגדל במתחם המוערך במיליארד שקל ולפזר את זכויות הבנייה במספר מבנים • בעמותה שעוסקת ברשויות מקומיות טוענים כעת לפגמים בהליך אישור הבקשה

החתימה, בעקבות הפרסום ב"גלובס" צילום:דוברות לשכת עורכי הדין

בעקבות פרסום "גלובס": עוה"ד חתמו על אמנה למיגור פערי השכר מגדריים בתחום

וגם: במלם תים לא אישרו את תנאי ההעסקה החדשים של המנכ"לים המשותפים אודי וינראוב ואילן טוקר, בפארק ההייטק בר לב שבגליל הושק "פורום נשים מנהלות" ומינויים ביצרנית ומפתחת הצעצועים לתינוקות טייני לאב ובאדמונד דה רוטשילד ניהול קרנות נאמנות ● השיחה

קובי בראיינט ובתו ג'יאנה בראיינט / צילום: Stephen R. Sylvanie, רויטרס

אלמנתו של קובי בראיינט תובעת את חברת המסוקים על אחראיות לתאונה

הנתבעת היא חברת איילנד אקספרס הליקופטרז, חברת ההחזקות שלה ויורשיו של הטייס המנוח ארה זובאיין, שנהרג גם הוא בהתרסקות ב-26 בינואר ● ונסה בראיינט האשימה את הנתבעים בכישלון לבצע "הטסה מסודרת של כלי הטיס"

אבי כץ (מימין) וחנן שמש / צילומים: איל יצהר ותמר מצפי

האם ביהמ"ש יחייב את קרן הגשמה להשיב למשקיעים כמיליארד שקל?

בקשה לייצוגית שהוגשה נגד קרן הגשמה ומייסדיה צפויה להכריע בשאלה התקדימית האם הצעה לציבור שנעשתה ללא תשקיף בטלה ומחייבת את השבת כל הסכום שגויס למשקיעים ● התובעים טוענים כי הקרן כשלה מלקיים את הבטחתה לקבלת תשואות ללא סיכון ● הגשמה: "מדובר בתובעת סדרתית"

הכינרת  /  צילום: איל יצהר

דעה: למה שלא נשתה את הכנרת במקום מים מותפלים ואולי נזכה להורדת תעריפים?

הכנרת מתמלאת, ובקרוב אמור סכר דגניה להיפתח והמים יזרמו לירדן • אבל זה לא הפתרון היחיד להצפות • חידוש שאיבת המים יכול להביא לחיסכון שנתי של 250 מיליון שקל לצרכן הישראלי שרוכש מים מותפלים • רשות המים: "המהלך לא יוביל להוזלה; חשוב לחדש את המים באגם"

העולם נלחם בפערי שכר מגדריים / צילום: shutterstock

עשרות משרדי עו"ד חתמו על אמנה למיגור פערי השכר המגדריים בתחום

מטרת האמנה של לשכת עוה"ד היא לפעול בצורה יעילה לצמצום פערי שכר מגדריים ולשאוף לשוויון וייצוג מגדרי הולם בכל הדרגים ובכל המשרות הבכירות בענף ● היוזמה נולדה בעקבות פרסום של "גלובס" אודות פערי שכר משמעותיים בין עורכי דין גברים לבין עורכות דין נשים

סחורות בנמל אשדוד. עלייה אחרי תקופה ארוכה של קיפאון וירידות / צילום: איל יצהר

עלתה על סיפון הבלוקצ'יין: חברת נמלי ישראל השיקה פיילוט חדשני להנפקת שטרי מטען

מערכת הבלוקצ'יין הניסיונית של חנ"י אמורה לאפשר מעקב אחרי שטר המטען מהנפקתו ועד למסירת הסחורות בנמל היעד, באופן יעיל, חסכוני ובטוח יותר ● בפרויקט הפיילוט, שהוקם בהשקעה של מאות אלפי שקלים, שותפות גם צים, אדמה וחברות נוספות

שדה תעופה נטוש בבייג’ינג / צילום: Tingshu Wang, רויטרס

אפקט הדומינו של וירוס הקורונה: "אירוע של פעם בדור"

שני עשורים הספיקו לסין כדי להשתלט על שליש מהמסחר העולמי ● כאשר המדינה מתקשה לתפקד, היא גורמת לנזק גלובלי ● מפעל רכב בטקסס, חברת תוכנה בסידני ויצרן ג’ינס בבנגלדש - כולם עומדים חסרי אונים מול הנזק הכלכלי של נגיף הקורונה

מפגינים למען שינוי במדיניות האקלים במומביי / צילום: Francis Mascarenhas, רויטרס

שוקי ההון והברבורים הירוקים: השקעה פסיבית שתוביל השפעה אקטיבית

עולם ההשקעות נמצא רק בתחילת הדרך בניסיונו להבין ולתמחר את הסיכונים הטמונים אירועים הקשורים לשינויי האקלים ● השקעה פאסיבית במדדים "ירוקים" מעניקה הזדמנות להשפעה אקטיבית על עתיד הכלכלה - וגם הזדמנות עסקית מעניינת

נחום ביתן / צילום: שלומי יוסף

נחום ביתן נאלץ לוותר על תפקידו כמנכ"ל: כיצד תושפע הרשת?

קרוב לארבעה עשורים אחרי שהקים במו-ידיו את קבוצת קמעונאות המזון, נחום ביתן ימנה לראשונה מנכ"ל שכיר – מיכאל לובושיץ, שניהל בעיקר חברות משפחתיות כמו וילי פוד, סנו ושסטוביץ' ● האתגר הראשון של יינות ביתן: סגירת העסקה עם כלירמרק, שתזרים מאות מיליוני שקלים לחברה

אורלי עדס / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ועדת הכספים הגדילה את תקציב ועדת הבחירות ב-41 מיליון שקל

ועדת הבחירות ביקשה להגדיל את תקציבה ב-66 מיליון שקל, אך ח"כ משה גפני טען כי לאור המצב הפוליטי,הכנסת מאשרת תקציבים לפעילות הכרחיות בלבד ● במהלך דיון ועדת הבחירות הציגה מנכ"לית הוועדה תוכנית להקמת קלפיות למבודדי הקורונה שיאוישו על ידי עובדי מד"א: "אף אחד אחר לא מוכן לעבוד שם"

נוחי דנקנר / צלם: תמר מצפי

נוחי דנקנר אחרי שחרורו: "היינו 6 אסירים בתא, הסתדרתי עם כולם"

יו"ר אי.די.בי לשעבר, שהורשע בהרצת מניות וזכה לקיצור עונשו, צפוי לחזור בקרוב לעולם העסקי ● על תקופתו בכלא, שם ריצה את עונשו לצד אסירי עולם ועבריינים מוכרים: "כולם שם שווים, התייחסו אליי בצורה טובה"