גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בתל אביב; גילת צנחה 6%; פרטנר וסלקום זינקו ב-4.6%

חברת הלוויינים גילת נמכרת לקומטק מארה"ב ב-577 מיליון דולר ● בעלי הוט הגישו הצעה לרכישת פרטנר, בדרך למיזוג משמעותי ראשון בשוק הסלולר ● אלקטרה צריכה המחזיקה בגולן טלקום נסקה ב-8%

הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:30

המסחר בבורסת ת"א ננעל היום (ד') במגמה חיובית. ת"א-35 עלה ב-0.3%, ת"א-125 טיפס ב-0.35%, ות"א-90 הוסיף 0.6%. 

מניית גילת  איבדה 6.6%, כיל  קפצה ב-4% ובזק  הוסיפה 3.8%. סלקום  ופרטנר  זינקו ב-4.6%. אלקטרה צריכה  זינקה ב-8%.

קבוצת לוזון  קפצה ב-9% ולוזון נדל"ן  זינקה ב-23%. 

15:45

מניית גילת   רושמת צניחה של 6%, לאחר שהחברה הודיעה על מכירתה לחברת קומטק מארה"ב תמורת סכום של 577 מיליון דולר.

כיל  ובזק  ממשיכות לטפס יותר מ-3%, והחברה לישראל  מתחזקת ב-2.5% ומן העבר השני פז  נחלשת ב-3%. 

מניית קבוצת לוזון  מזנקת בכ-9%, ומניית לוזון נדל"ן  נוסקת ב-24% בעקבות חתימת הקבוצה על הסכם למכירת השליטה בחברה הבת.

15:00

יום המסחר הרביעי לשבוע מוסיף להתנהל במגמה חיובית. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על נטייה חיובית לקראת פתיחת המסחר שם.

בשלב הנוכחי נראה כי הפוקוס של המשקיעים בשוק האמריקאי חוזר להתמקד בחדשות הכלכליות, עם מעקב אחר המשך פרסום הדוחות הכספיים של החברות לרבעון הרביעי ולשנת 2019, וכן בציפייה להודעת הפד האמריקאי בעניין שיעור הריבית במשק בארה"ב. זאת בעוד בשוקי אסיה ממשיכים להתמקד בהתפתחויות האחרונות בעניין וירוס הקורונה, מה שמותיר את הסנטימנט בשווקים שם בינתיים בצד השלילי.

בבית ההשקעות אופנהיימר התייחסו בימים האחרונים למצב השווקים, והעריכו, כי "החולשה האחרונה בשוק המניות בארה"ב מהווה תיקון בריא לאחר מצב 'רכישת יתר'".

עוד הוסיפו באופנהיימר, כי "המצב הנוכחי מזכיר יותר את מצבו של שוק המניות בתחילת שנת 2017, לפני המשך הראלי, ולאו דווקא בתחילת 2018, בטרם חולשה ממושכת באפיק המנייתי".

לפי ההבדלים שמצאו בבית ההשקעות בין ביצועי S&P 500, מדד החברות הגדולות, לבין מדד ה-Russell 2000, של החברות הקטנות, שנבדקו באחרונה, הם ציינו, כי "מצבו הנוכחי של שוק המניות בארה"ב עשוי להצביע על חולשה עתידית במניות החברות הקטנות, ולאו דווקא במניות החברות הגדולות".

בצד החיובי של מדד ת"א-35, מניית בזק  מטפסת בכ-2.5%. עוד בענף התקשורת, מניות פרטנר   וסלקום   קופצות בכ-6%-5% במחזורי מסחר גדולים מהרגיל, ומושכות את מדד התקשורת לעלייה של כ-2%.

ברקע למסחר, היום נודע כי חברת אלטיס, בעלת השליטה בחברת הוט, הגישה הצעה לרכישת כל חברת פרטנר, כולל מניות הציבור, במטרה למזגה לתוך הוט. מהלך מיזוג משמעותי זה, עשוי להוביל למהלכים נוספים בשוק התקשורת המקומי, כשבמוקד ניצב ענף הסלולר.

עוד בענף, מניית אלקטרה צריכה , המחזיקה בגולן טלקום, קופצת בכ-7%-6%.

עוד בצד החיובי של ת"א 35, מניית כיל   מתחזקת בכ-3%-2%, ומניית בעלת השליטה בה, החברה לישראל , עולה בשיעורים דומים.

בצד השלילי של המדד המוביל, מניית פז  מאבדת כ-3%-2% מערכה, ומניית אנרג'יאן   נחלשת בכ-2%-1%. ברקע למסחר באנרג'יאן, החברה פרסמה היום עדכונים תפעוליים ופיננסיים לשנת 2019 ותחזית לשנת 2020.

עוד במסחר, מניית אודיוקודס   מטפסת בכ-3%, אחרי ירידה של 7.5% שרשמה אתמול, שהשלימה לה צלילה של כ-16% תוך ארבעה ימים. ברקע למסחר, אתמול פרסמה החברה את דוחותיה הכספיים.

עוד בצד החיובי במסחר, מניות ישראל קנדה  ואלטשולר שחם גמל  מטפסות בכ-4%-3%. מניית נובולוג  עולה בכ-3% במחזור מסחר גדול מהרגיל, ומניית אנלייט אנרגיה  ממשיכה לרכז עניין ועולה בשיעור דומה. ברקע למסחר, אנלייט עדכנה כי חתמה על הסכם לרכישת פרויקט אנרגיית רוח בגיאורגיה הנמצא בשלבי פיתוח.

קבוצת לוזון  הודיעה היום כי חתמה על הסכם מותנה למכירת השליטה בחברה הבת לוזון נדל"ן , שמגיבה בקפיצה של כ-25%, בעוד מניית החברה האם מטפסת בכ-6%.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה חיובית, ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה דומה.

12:30

נמשכות העליות. ת"א-35 מטפס בקרוב ל-0.4%, ת"א-125 עולה כ-0.6%, ומדד ת"א-90 מזנק ב1.1%. את העליות מובילה מניית טבע, שמזנקת ב-2.5% לאחר שאתמול דיווחה החברה על קבלת אישור מה-FDA. עוד בולטות בעליות של כ-25 מניות כיל  , בזק  וקבוצת דלק .

בצד השלילי בולטת מניית פז  שנחלשת בכ-2.7%. מניות אנרג'יאן   מאבדות 2.3%.

מניית איתמר מדיקל   רושמת ירידות קלות. החברה דיווחה כי היא נערכת להנפקה של 30 מיליון דולר בנאסד"ק. מניית ערד מרכזת מחזור מסחר גדול ועולה בכ-1.5%. היום פורסם כי שושנה גזונדהייט עומדת להיפרד מיתרת מניותיה בחברה.

10:30

המסחר בת"א ממשיך להתנהל בעליות קלות במדדים המובילים. מניות הסלולר פרטנר   וסלקום   מזנקות ביותר מ-5% במחזורים גדולים, בעקבות הצעת בעלי הוט לרכוש את פרטנר. המשמעות היא שככל הנראה שוק הסלולר עומד לעבור מיזוג משמעותי ראשון, בין הוט לפרטנר.

מניית טבע   ממשיכה להתחזק ועולה ב-1.6%, בעקבות קבלת האישור מה-FDA. בזק  וכיל   עולות ב-2%, וב-1.5%, בהתאמה. שיכון ובינוי  מטפסת בכ-1.5%.

שופרסל  והפניקס  בולטות בצד השלילי ומאבדות יותר מ-1%.

מניות אודיוקודס   ואנלייט  מרכזות עניין ועולות בכ-3%. אתמול פורסם כי אודיוקס עמדה ברף העליון של התחזיות.

10:00

מדד ת"א-35 מטפס ב-0.2%, ת"א-125 עולה ב-0.3%, ומדד ת"א-90 מתחזק ב-0.7. מניית פרטנר   מזנקת 3.5% בעקבות הצעה של בעלי הוט לרכוש את החברה.

את העליות במדד ת"א-35 מובילה מניית שפיר הנדסה , שמתחזקת ב-1.4%. מניית אנרג'יאן  , מטפסת בכ-0.9%. מניות קבוצת דלק  וכיל   מטפסות בכ-1%, ומניות החברה לישראל  וטבע  , ויחידות ההשתתפות של דלק קידוחים  עולות בכ-0.8%. 

בצד השלישי בולטות מניות הפניקס שמאבדות קרוב ל-2%.

09:45

המסחר בבורסת ת"א נפתח הבוקר במגמה חיובית עם עליות של כ-0.2% במדדים המובילים. מניית טבע   מובילה את העליות במדד ת"א-35, ומוסיפה 1.1%. החברה הודיעה אמש על קבלת אישור ה-FDA, רשות המזון והתרופות בארה"ב, לתרופה במזרק נגד מיגרנה.

08:50

אמש (ג') בארה"ב, טבע  הודיעה על קבלת אישור FDA למזרק האוטומטי של תרופת המיגרנה שלה. התרופה היא מזרק אוטומטי של AVJOY, והיא תהיה זמינה למטופלים בארה"ב החל מסוף הרבעון הזה או מתחילת הרבעון הבא. 

07:10

המסחר בבורסה של תל אביב צפוי להיפתח הבוקר על רקע פרסומה אמש של תוכנית המאה הכוללת את סיפוח בקעת הירדן והקמת בסיס למדינה פלסטינית. בעולם התפוגגו אתמול במידת מה חששות המשקיעים מפני התפשטותו בעולם של נגיף הקורונה. המסחר בוול סטריט ננעל בעליות: מדד נאסד"ק עלה בכ-1.4%, S&P 500 הוסיף 1%, ומדד דאו ג'ונס טיפס בכ-0.6%. 

מבין המניות הדואליות במדד ת"א 35, אלביט מערכות שבה עם פער ארביטראז' חיובי של 1.2%, אופקו הלת', איי.אפ.אפ וטאואר עם פער חיובי של כ-1%, ואילו טבע שבה עם פער שלילי של 1.4%. 

אתמול הסתיים המסחר בבורסה של תל אביב בעליות: מדדי ת"א 35 ות"א 125 עלו בכ-0.1%, מדד ת"א 90 עלה בכ-0.2%. מדד הביומד בלט בעלייה של כמעט 1.5%, ומדד הנפט והגז עלה בכ-0.1%. בצד השלילי מדד הביטוח ירד בכ-0.6%.

גם בבורסות אירופה נרשמו אמש עליות. בפרנקפורט עלה מדד דאקס ב-0.9%, בלונדון טיפס מדד פוטסי 100 בכ-1%, ובפריז הוסיף מדד קאק 40 כ-1.1%. מדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה ב-0.8%.

עוד כתבות

חברות פרויקט הדירקטוריות התאגידיות (CWDI) הבינלאומי פותחות את המסחר  בבורסה במדרידתת ייצוג עולמי / צילום: רויטרס

בבנקים, בקופות החולים ובהייטק: באיזה ענף יש הכי מעט נשים בדירקטוריונים?

נשים בדירקטוריון מעמיקות יותר, מנוסות ומאזנות את תאוות הסיכון של עמיתיהן הגברים ● שורה של מחקרים מצביעים כבר שנים על התועלת, אז למה הייצוג עדיין חסר

תצפית מלמעלה - נווה אילן ירושלים / יח"צ

האם הסכסוך בין ועד החדשות 13 להנהלת הערוץ בדרך להסלמה?

ועד החדשות 13 הודיע כי כניסת של נציגי רשת למשא ומתן הביאה להגדלת הפערים בין הצדדים ● עוד אמר הוועד כי אם לא תהיה התקדמות בשיחות, יורה הוועד כבר ביום שני הקרוב על נקיטת צעדים ארגוניים

פרנץ ליבנספצר, מנהל תחום אריזות ואיכות הסביבה של קבוצת נסטלה העולמית / צילום: איל יצהר, גלובס

האחראי על איכות הסביבה בנסטלה העולמית בטוח: "אנחנו בדרך לשינוי היסטורי"

פרנץ ליבנספצר, מנהל אריזות ואיכות הסביבה של ענקית המזון נסטלה, הגיע לבקר בחברת אסם שבבעלות הקבוצה, ויש לו הרבה מה לומר על אריזות המזון המזהמות • לדבריו, בחברה עדיין מחפשים תחליף מזהם פחות לשקיות החטיפים ומעדיפים למכור מוצרים בתפזורת וללא עטיפה

סער ברכה / צילום: ולדימיר אסקין

מצבה הקשה של תהל וכישלון ניסיונות המכירה של החברה הובילו להתפטרות המנכ"ל סער ברכה

את ברכה יחליף בינתיים רוני קומר, שמונה למ"מ המנכ"ל בתיאום עם הבנקים נושי החברה ● עפ"י מקורות בשוק, הבנקים ימשיכו לממן את תהל במסגרת תוכנית התייעלות שתאפשר לפרוע כמה שיותר מחובותיה כלפיהם

פרופ’ מייקל פורטר וניר ברקת   / צילום: רמי זרנגר

קבלו תזכורת: ההיסטוריה הפחות מחמיאה של המנטור של ניר ברקת

וגם: מנכ"לית המוסד לבטיחות ולגהות, ד"ר אורנית רז, תפרוש לאחר ארבע שנים בתפקיד ● השיחה

שער בכניסה לשכונה בעיר שנחאי / צילום: רויטרס ALY SONG

המשטר הסיני בכל פינת רחוב: המלחמה בקורונה, גרסת השכונה

780 מיליון סינים, מחצית מאוכלוסיית המדינה, נמצאים עדיין תחת הגבלות תנועה שונות כדי למנוע את התפשטות הנגיף ● מי שאחראיות על יישום ההגבלות הן השכונות והקהילות, שלפעמים הולכות רחוק מדי

יצחק תשובה / צילום: תמר מצפי

יצחק תשובה מגדיל החזקותיו בדלק: רכש מניות הקבוצה ב-44 מיליון שקל

מדובר ברכישה של קרוב ל-1% מהונה המונפק של דלק ובכך תשובה עלה להחזקה של 61.7% ממניותיה של הקבוצה ● בחודש האחרון איבדה דלק כ-20% מערכה, מה שמשקף לקבוצה שווי שוק של 5.13 מיליארד שקל

 ג'יי קלייטון, יו"ר ה SEC  / צילום: רויטרס Brendan McDermid

סטארט-אפ הבלוקצ'יין הישראלי אניגמה נקנס בחצי מיליון דולר ויחזיר כסף למשקיעי ה-ICO

החברה הישראלית-אמריקאית, בהובלת המייסד גיא זיסקינד, גייסה ממשקיעים 45 מיליון דולר בהנפקת מטבע דיגיטלי ב-2017 ● בהתאם לדרישת ה-SEC, מטבעות הקריפטו של אניגמה יירשמו כניירות ערך והחברה תשיב כספים למשקיעים שהשתתפו ב-ICO

שחקן מנצ'סטר סיטי, קון אגוארו/ צילום : רויטרס

עונש ההשעיה של מנצ'סטר סיטי עוד רחוק מלהתממש

אלופת הפרמייר ליג מבטיחה להילחם באופ"א בכל כוחה וכספה - ויש לה הרבה מזה ● גם אופ"א מבינים שהם לא יכולים לוותר וכל תקנות ה"פייר פליי" עומדות למשפט ● אנחנו רק בצעד הראשון של מלחמה משפטית שעשויה לשנות את עולם הכדורגל

נרנדרה מודי/ צילום: רויטרס, Soe Zeya Tun

מלחמת הסחר הבאה? אחרי ההתקררות בגזרה הסינית הודו עולה על המוקד

הודו נמצאת על מסלול התנגשות עם טראמפ, שנחוש בדעתו להעניש כל מדינה שלדעתו פוגעת ביתרון האמריקאי ● טראמפ טוען שהוא מחבב אישית את מודי. זה לא יציל את הודו ממלחמת סחר עם ארה"ב יותר מאשר החיבה המוצהרת שלו לשי ג'ינפינג

מונית גט טקסי / צילום: : רונן בוידק

בקשה לתביעה ייצוגית של 150 מיליון שקל נגד גט ישראל: "לא רוצים ערבים"

לטענת התובעים, האפליקציה נותנת ללקוחות אפשרות להבטיח שהם לא יקבלו נהג ערבי ● "הם נותנים לזה משמעות דתית. אבל למעשה, מדובר בתוקף לשירות גזעני" ● מגט נמסר: "החברה מתנגדת באופן נחרץ לכל סוג של אפליה"

הפודקאסט Gilmore Guys / צילום: באדיבות Gilmore Guys

סדרת הבנות הנוסטלגית שקמה לתחייה בדרך לא שגרתית

סדרת הבנות "בנות גילמור" ירדה מהמסך לפני כבר כמעט יותר מעשור ● תחביב של מעריץ אדוק וחברו הטוב הפך לפודקאסט "Gilmore Guys", והחזיר לחיים את רורי גילמור ● המלצת פודקאסט ● האזינו

פרופ’ ורד אהרונסון./ צילום: כדיה לוי

מה הסיכוי שנתאהב בסירי והיא תחזיר לנו אהבה

מדוע קל לנו יותר לחיות עם רובוט שלא נראה ונשמע אנושי, ואיך מכונה יכולה לאבחן מחלות לפי הקול שלנו ● פרופ' ורד אהרונסון, חוקרת רובוטיקה ומייסדת המרכז לעיבוד שפה במכללת אפקה, מלמדת רובוטים לזהות רגש בקול של בני אדם, "כדי שיוכלו למלא תפקיד חשוב בחברה"

איור: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

התו הירוק: הדרך החדשה של חברות הייטק למשוך עובדים - תמיכה בטבעונות

הטרנד החדש במסגרת המלחמה הלא נגמרת על העובדים בהייטק: קבלת תו תקן שמאשר - מדובר במעסיק ידידותי לטבעונים

בניין סולאראדג' / צילום: איל יצהר

צמיחה של 60%: סולאראדג' הישראלית נסקה לשיא לאחר הדוחות הרבעוניים

ההכנסות מתחום הסולאר צמחו בכ-60%, לעומת הרבעון המקביל ל-389 מיליון דולר ● שיעור הרווח הגולמי (Non-GAAP) עמד על 34.3% ובתחום הסולארי על 37.8%

טראמפ ופוטין / צילום: רויטרס - Kevin Lamarque

המודיעין בארה"ב: רוסיה שוב מתערבת בבחירות 2020 לטובת טראמפ

ההערכה הושמעה בתדרוך מודיעיני לצירי בית-הנבחרים ● טראמפ זועם על החשיפה: "מספקת תחמושת לדמוקרטים" ● פיטר את ראש המערך המודיעין הלאומי והחליפו באחד מנאמניו, שאין לו שום ניסיון בעבודה מודיעינית

דני מזרחי, אופל בלאנס \ צילום: יח"צ

לאחר עלייה של 90% בשנה: בני משפחת מזרחי מימשו מניות אופל בלאנס בכ-30 מיליון שקל

רכישת המניות על ידי הפניקס ואקסלנס, שהפכו לבעלי עניין בחברה, התבצעה במחיר של 4.55 שקלים למניה ● גם אלטשולר שחם הפך בעל עניין בחברה בחודש אפריל 2019 אשר מחזיק בכ-9.5% ממניות החברה

ניכור הורי / אילוסטרציה: שאטרסטוק

דעה: ניכור הורי איננו טרנד - זאת מציאות קשה וכואבת

לא פעם עולה השאלה - האם בכל פעם שיש קטין אשר אינו רוצה לראות את הוריו - זהו ניכור הורי? ● יש צורך להגדיר את הכלים העומדים לרשות מערכת המשפט ולמערכת הרווחה והמטפלים, במטרה למגר את התופעה הנוראית של ניתוק הקשר

השופט עוזי פוגלמן / צילום: ליאור מזרחי

ביהמ"ש העליון ביטל פסיקה שקבעה כי חוקר תוכנית ותמ"ל פעל מתוך ניגוד עניינים

דוח חקירה של אדיב נקאש נפסל בבית המשפט לעניינים מינהליים, מחשש שהחוקר, שהועסק בעבר ע"י מינהל התכנון עמד במצב של ניגוד עניינים ● שלושה שופטי העליון פסלו את האבחנה הזו ואת הפסיקה לפסול את החוקר

מסיבת עיתונאים של "ימינה" ביישוב אלקנה / צילום: מפלגת ימינה

מפלגת ימינה ניסתה לעשות צחוק ממשבר האקלים וחטפה מהגולשים

מפלגת ימינה העלתה סרטון הלועג למשבר האקלים, וחטפה ביקורת מהגולשים, וגם מפעילי המפלגה ופעילי סביבה בציונות הדתית ● עידו בוכמן, מנהל הפורום הסביבתי בבית היהודי: "אילו זה היה תלוי בי הייתי גונז אותו כבר היום. מישהו במחלקת ה"קופירייט" עשה טעות חמורה"