גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

העליות בוול סטריט נמחקו לאחר מסיבת העיתונאים של פאואל

הפד הותיר את הריבית ללא שינוי ● אפל עלתה ב-2% והגיעה לשיא חדש ● מניית בואינג מטפסת למרות שדיווחה על הפסד שנתי ראשון מאז 1997 ● דוחות טובים למקדונלד'ס ולג'נרל אלקטריק ● בורסות אירופה ננעלו בעליות

יו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאואל / צילום: KEVIN LAMARQUE, רויטרס
יו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאואל / צילום: KEVIN LAMARQUE, רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:30

מניית מיקרוסופט  עולה הלילה (ד') ב-2% במסחר המאוחר. ענקית הטכנולוגיה הציגה דוחות חזקים ברבעון השני של שנת הכספים: בשורה העליונה צמחה החברה ב-14% והציגה הכנסות של 36.9 מיליארד דולר, מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 35.7 מיליארד דולר. בשורה התחתונה, החברה הציגה רווח של 1.51 דולר למניה, 18 סנט מעל התחזיות. הרווח הנקי הכולל הסתכם ב-11.7 מיליארד דולר, עלייה של 38% לעומת הרבעון המקביל. 

מניית פייסבוק  צונחת בכ-7% במסחר המאוחר. הרווח למניה ברבעון הרביעי של פייסבוק עומד על 2.56 דולר, מעט מעל ציפיות האנליסטים לרווח של 2.53 דולר למניה. הרווח הנקי של החברה הוא 7.3 מיליארד דולר, צמיחה של 7% לעומת הרבעון המקביל. הכנסות החברה עמדו על 21.1 מיליארד דולר, מעט מעל הציפיות להכנסות של 20.9 מיליארד דולר. מדובר בצמיחה של 25% לעומת הרבעון המקביל, וברבעון הרביעי ברצף שבה החברה מדווחת על צמיחה של פחות מ-30%. 

מניית טסלה  מזנקת בכ-7% במסחר המאוחר. יצרנית הרכבים החשמליים דיווחה הלילה לאחר המסחר על דוחות טובים מהצפוי לרבעון הרביעי, עם רווח למניה של 2.14 דולרים, מעל לתחזיות השוק לרווח של 1.72 דולרים למניה. בשורה העליונה, הכנסותיה של טסלה הסתכמו ב-7.38 מיליארד דולר, מעל לתחזיות השוק להכנסות של 7.06 מיליארד דולר.

23:00

העליות בוול סטריט נמחקו לאחר מסיבת העיתונאים של פאואל. דאו ג'ונס ונאסד"ק ננעלו ללא שינוי ו-S&P 500 ירד ב-0.1%.

מניית אפל  עלתה ב-2% והגיעה לשיא חדש. מניית טסלה  עלתה ב-2.5% והגיעה גם היא לשיא חדש. 

מניית קומטק צנחה ב-19% וגילת  איבדה 6%.

22:30

התמתנו העליות בוול סטריט על רקע נאום יו"ר הפד ג'רום פאואל במסיבת העיתונאים לאחר הודעת הריבית. פאואל אמר כי ישנן סיבות ל"אופטימיות זהירה" בנוגע לתחזית לכלכלה העולמית. פאואל התייחס בנוסף להתפשטות נגיף הקורונה ואמר כי יש לכך השפעה מסוימת על הכלכלה הסינית לפחות לטווח הקצר.

הלילה לאחר המסחר פייסבוק , מיקרוסופט  וטסלה  יפרסמו את תוצאותיהן הכספיות לרבעון. אפל עולה לשיא לאחר פרסום הדוחות אתמול אחרי סגירת המסחר.

21:25

המסחר בארה"ב מתנהל בעליות לאחר הפד הותיר את הריבית ללא שינוי. נאסד"ק ודאו ג'ונס עולים ב-0.5%, ואילו S&P 500 מוסיף 0.4%.

ההחלטה להותיר את הריבית ברמה של 1.5%-1.75% ניתנה פה אחד בקרב חברי הוועדה. ההחלטה עמדה בהתאם לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק, ולמרות ההפצות החוזרות ונשנות של הנשיא טראמפ, שקרא גם השבוע להוריד את הריבית.

מניית קומטק צונחת ב-19%, ומניית גילת  יורדת ב-6%. 

18:44

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות. מדד הדאקס הוסיף 0.17% לערכו, הפוטסי ללא שינוי, ומדד הקאק טיפס ב-0.5%.

18:18

בהמשך לדיווח כי החברה האמריקאית Comtech Telecommunications רוכשת את גילת לוויינים, בעסקה שמשקפת לחברה הישראלית שווי של כ-577 מיליון דולר, מניית גילת צונחת בכ-6%, קומטק צונחת ב-18%.

17:44

המסחר בוול סטריט מתנהל בטריטוריה הירוקה, במה שנראה לעת עתה כהתפוגגות אפקט נגיף הקורונה. מדד הדאו ג'ונס עולה ב-0.5%, הנאסד"ק מטפס ב-0.2%, ומדד S&P 500 מוסיף 0.3% לערכו. הלילה יפרסמו דוחות כספיים החברות פייסבוק  ומיקרוסופט . מחר אמזון  תפרסם דוחות. בינתיים, מניית אפל  מטפסת לאחר שהיכתה את התחזיות לרבעון אמש עם פרסום הדוחות לאחר הנעילה של המסחר.

על רקע החשש השפעת נגיף הקורונה על השווקים המתעוררים, וסיליוס קיונאקיס, ראש אסטרטגיית המסחר במט"ח בבנק השווייצרי לומברד אודייה, אמר כי "בשבועיים האחרונים מטבעות השווקים המתעוררים רשמו עלייה משמעותית עם חתימת הסכם סחר ראשוני בין ארה"ב לסין, מספר מטבעות הציגו תשואות של 1%-2%. עם זאת, תגובת ה'קנה בשמועה מכור בידיעה"השווקים המתעוררים' לחתימת הסכם סחר ראשוני על רקע חששות התפשטות נגיף הקורונה, צמצמה את סנטימנט הסיכון. מצב זה עלול להימשך בשבועות הקרובים עד להמתנה לסימנים לכך שמספר מקרי הנגיף הגיע לשיאו".

"אנו עדיין מניחים כי רשויות הבריאות הציבוריות באזור יגיבו כראוי למגפה, כמו שקרה בהתפשטות ה-MERS בשנת 2015 ואיומי התפשטות נגיף האבולה בין 2014-2016, אך סביר להניח כי השווקים יהיו תנודתיים במעט במהלך מאמצי ההכלה הראשונית של הרשויות". בהקשר ליואן הסיני וסיליוס מציג תחזית אופטימית למרות התפשטות מגפת הקורונה, וצופה התחזקות של היואן: "עסקת הסחר הראשוני בין ארה"ב לסין החזירה את המטבע הסיני למקומו לפני איומי טראמפ באוגוסט האחרון, ללא קשר להתפשטות הקורונה שהתחילה להפריע למהפך. ההתאוששות היואן נראית סבירה מכיוון שההסכם הסיר את האיום של מכסים נוספים והחזיר את המכס למחצית מהתעריף שהוטל לאחרונה על כ-100 מיליארד דולר של היצוא הסיני לארה"ב".

17:00

המסחר בוול סטריט נפתח היום בעליות שערים, כשהשוק ממשיך בהתאוששות מירידות כבדות מוקדם יותר השבוע, בעוד שאפל  עומדת בראש קבוצה של חברות שדיווחו על תוצאות טובות מהצפוי. מדד דאו ג'ונס מטפס ב-180 נקודות, כ-0.7%. ה-S&P 500 מתקדם ב-0.5% והנאסד"ק מתחזק בשיעור דומה. 

מניית אפל מתחזקת בכ-2.5% לשיא לאחר שהיכתה אמש בקלות את תחזיות האנליסטים.

חברה נוספת בדאו ג'ונס, מקדונלד'ס , פרסמה אף היא היום תוצאות רבעוניות טובות מהצפוי, ומנייתה רושמת עליות של כ-2%. Dow In c ו-ADP  פרסמו רווחים שמזכירים את התחזיות, וכך גם ג'נרל אלקטריק , שמנייתה מזנקת בכ-7%.

עלייה חדה נרשמת גם במניות בואינג , למרות שיצרנית המטוסים דיווחה על הפסד שנתי ראשון מאז 1997. 

חברת אמריקן איירליינס  מצטרפת ליונייטד  ומפסיקה גם היא חלק משירותי הטיסות שלה לסין למשך יותר מחודש.

הגירעון המסחרי בארה"ב זינק בדצמבר ב-8.5% ל-68.33 מיליארד דולר, לעומת 62.99 מיליארד דולר בנובמבר, ומעל לציפיות של 68.75 מיליארד דולר, מה שמצביע על עלייה חלשה יותר בצמיחת התמ"ג ברבעון הרביעי. 

היום התפרסמו תוצאות חברת התרופות השווייצרית נוברטיס  לרבעון הרביעי, שעלו בדוחק על ציפיות האנליסטים, עם רווח למניה של 1.32 דולר, לעומת צפי ל-1.31 דולר.

 

13:30

בורסות אירופה ממשיכות להיסחר בעליות שערים של עד 0.6% במדדים המובילים. 

בניו יורק מצביעים החוזים העתידיים על המדדים על עליות הצפויות בפתיחת המסחר שם. 

המשקיעים מצפים להתכנסות, הראשונה העשור, של ראשי הפד, לקביעת המדיניות המוניטרית. שיעור הריבית לא צפוי להשתנות אולם המשקיעים יעקבו בדריכות אחר דברי יו"ר הפד, ג'רום פאואל.

עונת הדוחות נמשכת במרץ, והיום צפויות לפרסם דוחות לפני פתיחת המסחר חברות AT&T, בואינג, ג'נרל אלקטריק ומקדונלד'ס, בעוד שדוחות פייסבוק, מיקרוסופט וטסלה יפורסמו לאחר נעילת המסחר. 

11:00

מתחזקות העליות בבורסות אירופה. מדד סטוקס אירופה 600  מתחזק בכ-0.5%, ועליות דומות נרשמות במילאנו בצרפת ובלונדון, בעוד שבורסת פרנקפורט מטפס בכ-0.1%. היום פורסם מדד סנטימנט של GFK בגרמניה לפברואר, שהצביע על נתון של 9.9 לעומת ציפיות ל-9.6 ולעומת 9.7 בחודש הקודם.

מניות סנטנדר  רושמות עליות היום לאחר שהבנק הספרדי היכה את תחזיות הרווח לרבעון הרביעי. 

מניות TEMENOS מזנקות ב-2.8% לאחר שספקית התוכנה השווייצרית הכריזה על שותפות אסטרטגית גלובלית עם גוגל קלאוד.  

מניית חברת הטלקום ההולנדית KPN  צונחת 7% לאחר שהחברה דיווחה על עלייה ברווח הנקי ברבעון הרביעי ועל תחזית "יציבה" ל-2020. מניות מפעילת המובייל SES  הנסחרות בפריז צונחות.

עליות נרשמות במניות LVMH  לאחר שענקית מוצרי היוקרה הצרפתית פרסמה צמיחה חלשה יותר במכירות ברבעון הרביעי, והודיעה כי היא צופה ביקושים נמוכים יותר בהונג קונג על רקע המחאות נגד השלטון.  

10:15

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר בעליות שערים קלות, עם ירידה במפלס החששות מפני התפשטות הווירוס. מדד סטוקס אירופה 600  מטפס ב-0.1%, בהובלת עליות של 0.6% במגזר הבנקים, בעוד שמגזרי המזון והמשקאות, הרכב והמוצרים למשק הבית מאבדים כ-0.2%.

הסנטימנט החיובי בשווקים האירופיים בא בעקבות התאוששות במניות בוול סטריט אמש, לאחר הירידות החדות ביותר זה שלושה חודשים. 

בהונג קונג ננעל המסחר היום בצניחה של יותר מ-2.8% במדד הנג סנג, לאחר שהבורסה חזרה מחופשת ראש השנה הסיני. מדד ניקיי ביפן טיפס ב-0.7% ובאוסטרליה ובקוריאה נרשמו עליות של כ-0.5%. הבורסות בסין היבשתית היו סגורות היום לרגל חג.

רשויות הבריאות בסין מסרו כי מספר מקרי המוות כתוצאה מהווירוס עלה ל-132, ומספר מקרי המחלה עומד על 5,974, יותר ממספר מקרי הסארס. בין 1 בנובמבר 2002 ל-31 ביולי 2003 נרשמו בסין 5,327 מקרי סארס, כך לפני נתוני ארגון הבריאות העולמי.   

08:15

אמש בארה"ב, טבע  הודיעה על קבלת אישור ה-FDA לתרופה למניעת מיגרנה. התרופה הינה מזרק אוטומטי של AVJOY, והיא תהיה זמינה למטופלים בארה"ב החל מסוף הרבעון הזה או תחילת הרבעון הבא. 

 

07:30

המניות בבורסת הונג קונג צונחות היום, לאחר שהשווקים חזרו לפעילות מראש השנה הסיני, על רקע החששות מווירוס הקורונה. מדד הנג סנג  צנח בפתיחת המסחק ב-3%, ובהמשך נחלשו הירידות ל-2.3%. את הירידות מובילות מניות תחום הנסיעות, עם ירידות של כ-4% במניות חברות התעופה המובילות. ירידות חדות נרשמות גם במניות הביטוח ובמגזר הגיימינג.

השווקים בסין נותרו סגורים היום לרגל חג. עליות של כ-0.6% נרשמות בבורסות טוקיו  וקוריאה , וכך גם באוסטרליה. 

אמש בניו יורק נרשמו עליות. נאסד"ק עלה בכ-1.4%, S&P 500 הוסיף 1%, ומדד דאו ג'ונס טיפס בכ-0.6%.

עוד כתבות

כלב ברחבת הוותיקן / צילום: Andrew Medichini, AP

מהקורונה ועד הודו: 10 תמונות מהעולם שעשו לנו את השבוע

סוף השבוע הגיע וזה זמן טוב להעיף מבט אחורה על אירועי העולם ● התמונות שאספנו עבורכם פותחות צוהר לאירועים גדולים וקטנים מסביב לגלובוס ● הם לאו דווקא האירועים הכי חשובים בעולם, אלא רגעים מיוחדים שנלכדו בעדשת המצלמה ● שבוע טוב

ח"כ היבא יזבק / צילום: איציק הררי, ועדת הבחירות המרכזית

עתידות: היום שבו דנה השופטת יזבק בפסילתו של רה"מ יאיר נתניהו

בישראל של 2048 הציבור התרגל לחיות מבחירות לבחירות • אז מי מקבל את ההחלטות בממשלות המעבר, איך המדינה מתפקדת במערכות הבחירות האינסופיות ולמה הוחרב משרד המשפטים • דיסטופיה שכולה פרי הדמיון ● דעה

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

נעילה שלילית בבורסה בתל אביב בהובלת הבנקים; טבע עלתה בכ-3%

מדד ת"א 35 איבד 0.5%, מדד ת"א 90 השיל 0.8% ומדד הבנקים נפל ב-1.4% ● אלביט מערכות איבדה 1.9%, ארפורט סיטי ירדה בכ-1% במחזור גבוה ● קומפיוג'ן זינקה בכ-8% על רקע חידוש השת"פ עם בריסטול מאיירס

אבישי אברהמי / צילום: יונתן בלום

הכנסות Wix ב-2020 צפויות להתקרב למיליארד דולר; למרות הצמיחה המהירה, החברה עדיין לא מרוויחה

חברת האינטרנט צמחה בשנת 2019 ב-26.1% בהכנסות, שהגיעו לרמה של כ-761 מיליון דולר ● Wix סיימה את השנה עם הפסד נקי בסך 86.4 מיליון דולר, גבוה מההפסד שנרשם ב-2018

סקר הסקרים

סקר הסקרים: אפקט תמלילי אשכנזי וחקירת המימד החמישי? זו מפת המנדטים

מדינת ישראל הולכת לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה ● סקר הסקרים בודק מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הסוערת

יעקב ליצמן ובני גנץ / צילום: דוברות הכנסת, יח"צ

גנץ נגד ליצמן: "כראש ממשלה אעביר את ברית הזוגיות"

יו"ר כחול לבן האשים את ליצמן במשבר בבריאות והזכיר את הקשיים שמערים לדבריו הממסד הדתי על העולים ● ליצמן: "מר בני גנץ, החרדים אינם שק החבטות שלך"

האישה היחידה בחדר / צילום: יעל שינקר, גלובס

140 חברות ישראליות, רק 24% נשים בדירקטוריונים: הרשימה המלאה

מה משותף לצ'ק פוינט, בזן, הבנק הבינלאומי, שיכון ובינוי וסלקום? בדירקטוריון שלהן יושבת אישה אחת בלבד ● "גלובס" יצא למסע בעקבות ייצוג הנשים בדירקטוריונים וחזר עם ממצאים מדאיגים ● מהחברות הסבירות ועד המביכות - הנה הרשימה המלאה

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 19 בפברואר

אתמול באיכילוב: 5 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

סרטון התעמולה של שקד, שבו היא מציעה לפגוע בזכויותיהם של עובדים זרים / צילום: פייסבוק

דעה: הרעיון של שקד למנוע תשלומי פנסיה מעובדים זרים - לא מוסרי ולא יהודי ומקומם

שרת המשפטים לשעבר שקד ממשיכה לצבוע מאבקים לטובת זכויות אדם כ"שמאלנות" ואת מי שמגן על זכויות עובדים כ"אויבי המעסיקים" • המציאות הקשה של העובדים הזרים עלולה להפוך ליותר קשה • וגם: התפיסה התביעתית פוגעת בפרקליטות. טוב יעשה הארגון אם יגייס סנגורים

דרור פויר / צילום: יונתן בלום, גלובס

דעה: כשאדוורד מונק ותופרת איראנית אלמונית נפגשים

יש צעקה אינסופית שעוברת בטבע ● ואנחנו כל הזמן לומדים לשמוע אותה

מונית גט טקסי / צילום: : רונן בוידק

בקשה לתביעה ייצוגית של 150 מיליון שקל נגד גט ישראל: "לא רוצים ערבים"

לטענת התובעים, האפליקציה נותנת ללקוחות אפשרות להבטיח שהם לא יקבלו נהג ערבי ● "הם נותנים לזה משמעות דתית. אבל למעשה, מדובר בתוקף לשירות גזעני" ● מגט נמסר: "החברה מתנגדת באופן נחרץ לכל סוג של אפליה"

שבוע האופנה מילאנו / צילום: Gettyimages ישראל

צבעוניות נועזת ועור במקום ג’ינס: המראות החמים ברחובות מילאנו בשבוע האופנה

שילובי הדפסים שמכריזים על קיומם וטוויסט לחליפה המחויטת ● בבירת האופנה הבינו כבר מזמן שהמראות המעניינים נמצאים בכלל מחוץ למסלול

שער בכניסה לשכונה בעיר שנחאי / צילום: רויטרס ALY SONG

המשטר הסיני בכל פינת רחוב: המלחמה בקורונה, גרסת השכונה

780 מיליון סינים, מחצית מאוכלוסיית המדינה, נמצאים עדיין תחת הגבלות תנועה שונות כדי למנוע את התפשטות הנגיף ● מי שאחראיות על יישום ההגבלות הן השכונות והקהילות, שלפעמים הולכות רחוק מדי

 ג'יי קלייטון, יו"ר ה SEC  / צילום: רויטרס Brendan McDermid

סטארט-אפ הבלוקצ'יין הישראלי אניגמה נקנס בחצי מיליון דולר ויחזיר כסף למשקיעי ה-ICO

החברה הישראלית-אמריקאית, בהובלת המייסד גיא זיסקינד, גייסה ממשקיעים 45 מיליון דולר בהנפקת מטבע דיגיטלי ב-2017 ● בהתאם לדרישת ה-SEC, מטבעות הקריפטו של אניגמה יירשמו כניירות ערך והחברה תשיב כספים למשקיעים שהשתתפו ב-ICO

פרופ’ ורד אהרונסון./ צילום: כדיה לוי

מה הסיכוי שנתאהב בסירי והיא תחזיר לנו אהבה

מדוע קל לנו יותר לחיות עם רובוט שלא נראה ונשמע אנושי, ואיך מכונה יכולה לאבחן מחלות לפי הקול שלנו ● פרופ' ורד אהרונסון, חוקרת רובוטיקה ומייסדת המרכז לעיבוד שפה במכללת אפקה, מלמדת רובוטים לזהות רגש בקול של בני אדם, "כדי שיוכלו למלא תפקיד חשוב בחברה"

משרד המקרקעין נגד האוצר - 7 כתבות הנדל"ן שעשו את השבוע / צילומים: איל יצהר, אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות. עיבוד: טלי בוגדנובסקי

דמרי מפתיע, בלמ"ס מחביאים נתונים והקרב על החול. כותרות הנדל"ן

יגאל דמרי הפתיע את השוק כשהודיע השבוע על מגעים לרכישת חברת הנדל"ן אחים דוניץ ● ברשות המסים מזכירים שההחלטה על העלאת מס הרכישה ל-8% מסתיימת בסוף השנה, ואיזה ראש עיר אישר להרוס את בניין העירייה של עצמו

דוד אמסלם / צילום: יוסי זמיר

רגע לפני הבחירות: שר התקשורת רוצה לבטל את ההפרדה בין מכירת ספק אינטרנט ותשתית

ל"גלובס" נודע כי שר התקשורת זימן ליום רביעי הקרוב ישיבה עם כל גורמי המקצוע ומתכוון להוציא שימוע ציבורי לקראת ביטול ההפרדה ● אם הדבר אכן ייצא לפועל מדובר ברעידת אדמה בשוק התקשורת אולם חשוב להדגיש שהחלטה סופית בעניין תתקבל רק לאחר הבחירות

מתקן ההתפלה פלמחים / צילום: שלומי יוסף

חריגות במים: המשטרה פתחה בחקירה נגד מפעילת מתקן ההתפלה בפלמחים

"גלובס" חשף חריגות במים במתקן ההתפלה שורק • אלא שהפארסה לא נגמרת כאן ● ל"גלובס" נודע כי דיווחים כוזבים אודות בדיקות המעבדה במתקן ההתפלה של פלמחים עומדים כעת בלב חקירת משטרה • איך בשניים מחמשת מתקני ההתפלה בארץ התגלו חריגות ומשרד האנרגיה שותק?

נרנדרה מודי/ צילום: רויטרס, Soe Zeya Tun

מלחמת הסחר הבאה? אחרי ההתקררות בגזרה הסינית הודו עולה על המוקד

הודו נמצאת על מסלול התנגשות עם טראמפ, שנחוש בדעתו להעניש כל מדינה שלדעתו פוגעת ביתרון האמריקאי ● טראמפ טוען שהוא מחבב אישית את מודי. זה לא יציל את הודו ממלחמת סחר עם ארה"ב יותר מאשר החיבה המוצהרת שלו לשי ג'ינפינג

בנימין נתניהו ויעקב ליצמן מבקרים במרכז הרפואי שפתחו לחולי קורונה בשיב"א / צילום: Heidi Levine, Associated Press

הקורונה בארץ: אחת הנוסעות שהוחזרו מספינה ביפן אובחנה בנגיף

משרד הבריאות הודיע כי אישה אחת מתוך 11 הישראלים שהועברו למתקן שהוקם עבורם בשיבא אובחנה בווירוס, והבהיר כי היא נמצאת בבידוד והשגחה ● תוצאות הבדיקות של יתר הנוסעים יצאו תקינות, והם סיפרו על השמחה לשוב ארצה והגעגועים למשפחה: "תודה לאל שחזרנו"