גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אחרי מגדל: גם הפניקס עוצרת מכירת פוליסות ביטוח נסיעות לסין

לפי הפניקס, "לאור אי-הוודאות שנובעת מביטולים של טיסות ע"י חברות התעופה ואזהרות המסע, החלטנו להשהות את ביטוח הנסיעות לסין בלבד, כל עוד תימשך אי-הוודאות. נכון לעכשיו אין שינוי לכל יתר היעדים במזרח הרחוק" ● הראל לא תאפשר מכירת פוליסת ביטוח ביטול נסיעה

מגדל הוורד שבו יושבים משרדי הפניקס בגבעתיים / צילום: תמר מצפי
מגדל הוורד שבו יושבים משרדי הפניקס בגבעתיים / צילום: תמר מצפי

אחרי הודעת חברת הביטוח מגדל אמש (ג') לסוכני הנסיעות כי לא תאפשר למבוטחים הנוסעים למדינות אסיה לרכוש פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל - חברת הפניקס  מעדכנת כי לא תאפשר ללקוחותיה לרכוש פוליסות ביטוח נסיעות לסין בלבד, ולא תאפשר לרכוש ביטוח ביטול נסיעה (טריפ גרנטי) לנוסעים ליעדי המזרח הרחוק.

לפי הפניקס, "לאור אי-הוודאות שנובעת מביטולים של טיסות על-ידי חברות התעופה ואזהרות המסע, כשכמות המדינות ברשימה גדלה מיום ליום, לאור אזהרת המסע לסין בשל המגפה המתחוללת במדינה ולאור ביטולי הטיסות של ישראלים ליעד, החלטנו להשהות את ביטוח הנסיעות לסין בלבד, כל עוד תימשך אי-הוודאות. נכון לעכשיו אין שינוי לכל יתר היעדים במזרח הרחוק".

בפניקס מודיעים כי "מי שמתכנן ומזמין טיסה למזרח לחודשים הקרובים (מחודש יוני ואילך), לקיץ ולחגים בספטמבר, יוכל לרכוש ביטוח ביטול טיסה".

בפניקס אף מדגישים כי "בעקבות נגיף הקורונה חל גידול של 60% ברכישת ביטוח ביטול טיסה (לפוליסת טריפ גרנטי של הפניקס, כלומר פוליסת ביטול נסיעה מכל סיבה)".

"אירועי התפשטות מגפת הקורונה במזרח מביאים את הנוסעים לחו"ל להיות הרבה יותר זהירים ומחושבים בתכנון הנסיעה הבא שלהם", אומר טיירי גננסיה, מנהל ביטוח ביטול טיסה בפניקס, כשהוא מציין את הירידה בהזמנות של טיסות לחו"ל, בעיקר ליעדי המזרח, אבל לדבריו, "בשבוע האחרון ניתן גם לראות ירידות גם ליעדים אחרים בעולם".

גידול משמעותי של שימוש בביטוח ביטולי נסיעות על-ידי נוסעים שרכשו כרטיסי טיסה לפני פרוץ המגפה

השפעה אחרת של וירוס הקורונה, כפי שחשים אותה בפניקס, היא גידול משמעותי של שימוש בביטוח ביטולי נסיעות על-ידי נוסעים שרכשו כרטיסי טיסה לפני פרוץ המגפה. לפי נתוני הפניקס, שיעור הביטולים של הזמנות ליעדי המזרח למועדי היציאה במהלך שלושת החודשים הקרובים גדל פי חמישה, כאשר חלק מהמבטלים מצליחים לקבל החזר כספי מסוים מספק התיירות, חלקם מצליחים לנצל את חוק הגנת הצרכן כדי לקבל את רוב כספם בחזרה, אבל הרוב מאבדים את כל כספם (כספי הטיסה וכספי שירותים בחו"ל כגון מלון, קרוזים, טיולים ועוד).

נזכיר כי חוק הגנת הצרכן מאפשר לבטל טיסה שהוזמנה בעסקת מכר מרחוק (טלפון או אינטרנט) בטווח של עד 14 ימים ממועד הזמנה, ובלבד שמדובר לפחות במרחק של 7 ימים ממועד הטיסה.

לפי גננסיה, "מתחילת חודש פברואר, מוקדי ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה של הפניקס מוצפים בפניות של לקוחות המעוניינים לרכוש ביטוח ביטול טיסה, ובמהלך 10 הימים הראשונים של חודש פברואר חל גידול של 60% ברכישת הביטוח ביחס לחודש שעבר. רוב הגידול הוא בקרב לקוחות שרכשו טיסות לחודשים הקרובים ולקיץ למגוון היעדים בעולם. במקביל חל גידול בשיעור של 25% בכמות התביעות של לקוחות שביטלו את הנסיעה שלהם. למרות שהביטוח מאפשר ביטול מכל סיבה, אנו אוספים סיבות ביטול לצורכי סטטיסטיקה, ומתחילת החודש הנתונים מלמדים כי 47% מהביטולים בתביעות הם לאור חשש ממגפת קורונה".

הסיבה השנייה (19%) לביטולים לדבריו, היא נסיבות משפחתיות הקשורות לאירועים משפחתיים (כגון הזמנה לאירועים משמחים, הקדמת גיוס ועוד).

ביטוח טריפ גרנטי הושק לפני ארבע שנים, והוא מאפשר לבטח ביטול טיסה מכל סיבה. את הביטוח הזה יש לרכוש בטווח של עד שבעה ימים ממועד ההזמנה ולא פחות מ-14 ימים לפני מועד הנסיעה. הביטול אפשרי עד 12 שעות לפני הטיסה וכולל החזר כספי של 80% ובחלק מהמקרים אף החזר מלא. מחיר פרמיית הביטוח נע בין 2.5%-10% מסכום ההזמנה.

בפספורטכארד, המציעה פוליסות ביטול נסיעה מסיבות רפואיות, מגבילים את רכישת פוליסות הביטוח לסין דרך מוקד המכירה הטלפוני בלבד, "בשל הרצון לדעת את מיקומו של המבוטח ואת מפרט השירותים שסביבו". באשר לשאר היעדים במזרח, כרגע החברה פועלת כרגיל.

לאור הודעות חברות הביטוח באשר לביטוחים למזרח הרחוק, סגן וממלא-מקום נשיא לשכת סוכני הביטוח, סו"ב ליאור הורנצ'יק, מסר כי "סוכני הביטוח מחויבים לשמור להגן על ציבור הלקוחות ולהילחם מדי בוקר על הצעת הפתרונות הביטוחיים הראויים. אנו מודעים למצב המורכב שנוצר במזרח אסיה ופועלים ליצירת חלופות כיסוי הולמות ללקוחותינו, ככל שניתן. הציפייה שלנו מחברות הביטוח היא כשגם שהן נאלצות להקטין סיכונים, שיעשו זאת באמצעות כל דרך אפשרית אך לא על-ידי ביטול הכיסוי הביטוחי". 

הראל מצטרפת לגל

בתוך כך, גם חברת הביטוח הראל הודיעה היום כי לא תאפשר מכירת פוליסת ביטוח ביטול נסיעה. החברה הודיעה לסוכנים כי "בשלב זה ועד בחינה חוזרת של המצב, אנו משהים את מכירת המוצר ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה. אנו מבקשים לחדד כי מכירת ביטוח הנסיעות לחו"ל הרגיל ממשיכה כסדרה". 

עוד כתבות

הקורונה במספרים / אינפוגרפיק: אפרת לוי, גלובס

האם מספר החולים היומי באמת בירידה? הגרפים של מגפת הקורונה בישראל

כמה חולים אובחנו היום לעומת השבוע שעבר? כמה מהם במצב קשה וכמה כבר החלימו? כמה בדיקות כבר בוצעו בישראל וכמה מהן יצאו חיוביות? ● ״גלובס״ מציג את סיפורה של המגפה בישראל בשישה גרפים פשוטים ● בשיתוף עידן דרדיקמן ורות השקס

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון / צילום: Tom Nicholson, רויטרס

ראש ממשלת בריטניה ג'ונסון שוחרר מטיפול נמרץ; יישאר באשפוז בבית החולים

צבא גרמניה יעביר מכונות הנשמה לבריטניה, מרקל הפצירה בציבור הגרמני להישמע להנחיות "למרות מזג האוויר היפה", הרשויות בספרד רואות "סימנים מעודדים" במלחמה בהפצת הנגיף וגם באיטליה שוקלים יציאה הדרגתית מצעדי הסגר

אמזון./ צילום:  צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

נכנסת לתחרות המקומית: אמזון במבצע ראשון בישראל

ענקית הקמעונאות יוצאת במבצע התקף לאתר המקומי שלה בישראל במסגרתו תעניק 10% הנחה על כל קנייה, בהגבלה לסכום של עד 20 דולר לכל קנייה בשילוח מקומי ●  מדובר ביוזמה של אמזון ולא מבצע של ספק זה או אחר

מסעדה סגורה בסיאטל. בעל המסעדה חוסם את החלונות כדי למנוע ביזה / צילום: Ted S. Warren, AP

OECD: חודש מרץ מסתמן כגרוע בהיסטוריה מבחינה כלכלית

על-פי סקירה שמפרסם היום הארגון, הסימנים לכניסה למיתון באירופה ובגוש האירו חזקים יותר מכפי שהיו במהלך משבר 2008 ●לפי כותבי הסקירה, לא ניתן כעת לצפות מתי המיתון יגיע לסופו, אולם ככל שהסגרים יתארכו הפעילות הכלכלית צפויה להתאים את עצמה למציאות החדשה

בנימין נתניהו עם נפתלי בנט / צילום: Sebastian Scheiner, Associated Press

בנט בביקורת על הסגר הכללי; גורם בסביבת נתניהו: שיבצע את שהוטל עליו

"חייבים לעבור ממדיניות הפטיש למדיניות הפינצטה", כתב הערב שר הביטחון נפתלי בנט בפוסט פייסבוק ● בסביבת נתניהו לא היו מרוצים והגיבו כי "במצב חירום מצופה משר בממשלה להתנהג בצורה אחראית ולקיים את הדיונים בפורומים המקצועיים בממשלה ולא בתקשורת"

צעירות עם מסכות בת"א / צילום: Oded Balilty, AP

בעזרת 8200: מאגרי הנתונים שהממשלה פרסמה על הקורונה

קבצי אקסל עם נתונים על כמאה אלף בדיקות, ועל מספר המבודדים, עלו לאתר מאגרי המידע הממשלתיים ● איסוף המידע והנגשתו מבוססים בין היתר על שיתוף הפעולה של הממשלה עם יחידת המודיעין 8200 ● גורמים בתעשייה שבדקו את המאגר: "לא מספיק אבל התחלה טובה"

מפלס הכנרת עולה? מה אפשר לקנות מסביב לה / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי , גלובס

מפלס הכנרת בעלייה? איזה נכס אפשר לקנות מסביב לה

קוטג' בן 5 חדרים ב-1.63 מיליון שקל או בית בן 8 חדרים ב-1.2 מיליון

דגלי בריטניה ודגלי האיחוד האירופי מונפים מול הפרלמנט בלונדון / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מתקרבים להדפסת כסף: בנק אוף אינגלנד יספק מימון זמני לממשלת בריטניה

זאת על מנת לסייע בהתמודדות עם השיבושים בשווקים שגורמת מגפת הקורונה ● בהודעה הרשמית לא פורט סכום המזומן אותו יעביר הבנק אוף אינגלנד לממשלה

אתר בניה בבוסטון שעבודתו מושהית עקב התפשטות נגיף הקורונה / צילום: David Goldman, Associated Press

כוח עליון נוסח אמריקה: איך מתמודד ענף הנדל"ן בארה"ב עם הקורונה

בישראל הוחלט בשבוע שעבר שהתפרצות הקורונה בישראל לא תוכר ככוח עליון שיאפשר לקבלנים לאחר במסירה ● ומה קורה בחו"ל?

סימולטור הקורונה של גלובס / אינפוגרפיק: אפרת לוי, גלובס

סימולטור הקורונה של גלובס: בואו לבדוק איך ההתנהגות שלכם תשפיע על התפשטות המגפה

חושבים לנסוע להורים לחג? להחלטות שתקבלו בשבועות הקרובים תהיה השפעה קריטית על החיים של כולנו ● סימולטור הקורונה של "גלובס" מאפשר לבחון את התרחישים האפשריים, בהתאם להתנהגות הציבור ● היכנסו ובדקו מה יכול לקרות בישראל ובשאר העולם ● פיתוח: ירון שמש

עוברת אורח מסתכלת בנייד כשברקע גרפיטי בבריטניה על ההסטריה בצל הקורונה / צילום: Massimo Paolone/LaPresse, Associated Press

מצבו של ג'ונסון השתפר קלות; בספרד שוקלים לצאת מהסגר ב-26 באפריל

החום ממנו סבל בוריס ג'ונסון במשך קרוב לעשרה ימים ירד, והוא נושם בסיוע חמצן ● ברוב מדינות אירופה מספר הקורבנות ממגפת הקורונה נמצא בירידה, בבריטניה המספר ממשיך לשבור שיאים

ברני סנדרס / צילום: ג'ונתן ארנסט, רויטרס

הסנאטור ברני סנדרס פורש מהמירוץ לנשיאות ארה"ב

הסנאטור מוורמונט הודיע על פרישתו בשיחת ועידה עם הצוות שלו, ויישא דברים בהמשך היום ● טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו מיד לאחר ההודעה "ברני בחוץ!"

נכנסים לבית - שירלי דן בהרצליה / צילום: שי אדם, גלובס

אירופי עם לב חם: הבית בהרצליה שכל אחד היה רוצה להעביר בו בידוד

בבית בן ארבע הקומות שתכננה שירלי דן בהרצליה נעשה ניסיון לחמם את החללים הבהירים באמצעות רצפת עץ, רהיטים שחורים וקירות מחופי לבֵנים

קירה רדינסקי / צילום: איל יצהר, גלובס

ד"ר קירה רדינסקי רוצה את שיתוף הפעולה שלכם כדי לחזות מה יהיה המקום הבא שבו תתפרץ המגפה

המדענית שהתפרסמה כמי שפתחה יכולות לניבוי העתיד, רוצה לחזות עכשיו באמצעות הסטארט אפ שייסדה את היישוב הבא שבו תתפרץ הקורונה, מייעצת למשרד הבריאות ואף מצויה בקרב קרדיטים סוער עם מכון ויצמן ● מנכ"ל החברה יונתן עמיר: "המטרה היא לתמוך בהחלטות כמו איפה להחמיר את הסגר"

בני גנץ / צילום: יוסי זמיר

גנץ: "לא אכנס לממשלת חירום עם הליכוד בכל מחיר"

לדברי גנץ על אף שהיו הסכמות כמעט סופיות וניתן היה כבר לברך על המוגמר, ראש הממשלה נתניהו ביקש לשנות את הרכב הוועדה לבחירת שופטים ● הליכוד: "ספינים תקשורתיים כוזבים של כחול לבן אינם מקרבים את האחדות אלא מרחיקים אותה"

חוסן כלכלי / צילום: איל יצהר, גלובס

מדד החוסן הכלכלי של גלובס: מה עשתה הקורונה לכיס שלנו, ומה להערכת הישראלים היא עוד תעשה

"גלובס" ומכון שילוב משיקים מדד דו-שבועי לבדיקת הדופק הכלכלי: ההכנסות של למעלה מ-60% ממשקי הבית כבר נפגעו, כ-40% מהאזרחים מעריכים שמצבם הכלכלי יורע וכרבע לא יוכלו לעמוד בחודש הבא בהוצאה בלתי צפויה • אצל העצמאים, התמונה חריפה עוד יותר: 85% איבדו מהכנסתם

מחסום משטרתי בבני ברק / צילום: Ammar Awad, רויטרס

האם קבלת ההחלטות במשבר הקורונה מתייחסת מספיק להיבטים שהם לא רק בתחום הבריאות?

אי-הוודאות כיום מקשה מאוד על היכולת למצוא הזדמנויות במשבר, ולא נראה שהמצב הולך להשתפר מהותית בקרוב ● במקום להבטיח הבטחות סרק, ראוי להודות שבמשבר בהיקף כזה, ספק אם כולנו נוכל למצוא הזדמנות; מצד שני, כולנו יכולים לנסות

מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון / צילום: איל יצהר

מענקים מהירים והגנה על השקעות מוסדיים: תוכנית הסיוע של המדינה לתעשיית ההייטק בימי הקורונה

האוצר יעביר לרשות החדשנות באופן מיידי 1.25 מיליארד שקל, כחלק מהתקציב השנתי שלה, שישמשו בעיקר למענקים בתמורה לתמלוגים ● המדינה תספק למוסדיים מנגנוני הגנה במטרה לעודד אותם להשקיע בחברות הייטק בהיקף של 2 מיליארד שקל

צלעות טלה במרינדת סחוג / צילום: דן פרץ

לא רק גפילטע: אוכל יהודי מעודכן, לא מה שחשבתם

ההגדרה לאוכל יהודי בארץ ובעולם היא כבר מזמן לא רק כבד קצוץ וגפילטע פיש ● המטבח היהודי-איטלקי מתערבב עם היהודי-הולנדי, עם המזרח אירופי ועם הישראלי, ויוצר שעטנז טעים ומשמח ● וגם: יין שמגיע עד הבית

מחסום משטרתי בבני ברק / צילום: Ammar Awad, רויטרס

התפשטות הקורונה: מניין המתים בישראל עלה ל-73; בן 63 מת בבי"ח סורוקה

הגבר סבל ממחלות רקע, מוקדם יותר בת 90 עם מחלות רקע מתה בשערי צדק ● מניין הנדבקים עלה ל-9,404 ● מצבו של ג'ונסון התייצב והוא מגיב לטיפול ● בספרד מספר החולים זינק ל-147 אלף ● מלון קורונה נפתח בחיפה ● העוצר יימשך עד מחר ב-07:00