גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

עוד הנפקת נדל"ן של תשובה: אלעד מגורים החדשה תנסה לגייס 100 מיליון שקל באג"ח

באחרונה השלים בעל השליטה יצחק תשובה הנפקת אג"ח של חברת אלעד גרופ, המרכזת את פעילותו בצפון אמריקה

יצחק תשובה/ צילום: גדעון לוין
יצחק תשובה/ צילום: גדעון לוין

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק , מנצל את התשואות הנמוכות בשוק איגרות החוב ואת הרעב של המשקיעים המוסדיים ל"סחורה" בתשואה סבירה, ומקדם הנפקת אג"ח של זרוע פעילות הנדל"ן שלו בישראל - החברה הפרטית אלעד מגורים. החברה פרסמה טיוטת תשקיף, ובכוונתה לגייס כ-100 מיליון שקל באג"ח. את ההנפקה מובילה לידר הנפקות.

אלעד מגורים, או בשמה המלא "אלעד ישראל מגורים החדשה", הוקמה למעשה רק בדצמבר 2019, כשלחברה נוצקה פעילות שהועברה מהחברה האחות - אלעד ישראל מגורים, שהוקמה ב-1968 והקימה עד היום כ-25 אלף יחידות דיור בישראל. בעבר היתה אלעד מגורים חברה בת של דלק נדל"ן, שקרסה והגיעה להסדר חוב  ב-2012. במסגרת ההסדר ספגו מחזיקי האג"ח של החברה "תספורת" של כ-65% על חוב של 2.1 מיליארד שקל. חלק מהפרויקטים של אלעד מגורים החדשה היו בעבר בבעלות דלק נדל"ן.

חברת אלעד מגורים פועלת בתחומי הייזום, התכנון, הבנייה והשיווק של מתחמי מגורים ושימושים מעורבים, בעיקר באזור גוש דן. לחברה פרויקטים מתוכננים בהיקף של כ-2,000 יחידות דיור למגורים (מתוכן 525 יחידות דיור בהקמה), כ-47 אלף מ"ר לשימושי משרדים ומסחר (מתוכם כ-31 אלף מ"ר בהקמה) וכ-39 אלף מ"ר קרקע הנמצאת כיום בייעוד חקלאי. החברה, תחת ניהולו של רונן יפו, מעסיקה כ-20 עובדים. עלות שכרו של יפו, המחזיק בכ-4.5% ממניות החברה, הסתכמה בתשעת החודשים הראשונים של 2019 בכ-1.8 מיליון שקל.

פרויקטים למגורים, מסחר ומשרדים

עם הפרויקטים המרכזיים של החברה נמנים המתחם הדרומי של "פארק תל אביב", הממוקם בסמוך לפארק מנחם בגין (פארק דרום) בתל אביב וכולל 371 דירות בחמישה בניינים - פרויקט שבו עד היום מכרה החברה 242 דירות; "אורבן פארק ראשונים" בשכונת האירוס בראשון לציון, הכולל 332 יחידות דיור בשישה בניינים, מתוכם שני בניינים הכוללים 132 יחידות דיור כבר אוכלסו, 134 דירות בשני בניינים נוספים שנמצאים בשלבי ביצוע (מתוכם 92 יחידות כבר נמכרו), ושני בניינים נוספים הנמצאים בשלבי תכנון מתקדמים.

עוד מקימה החברה כיום פרויקט בשכונת בית וגן בירושלים, הכולל מבנה מסחרי ו-135 יחידות דיור בשני בנייני מגורים - הראשון שבהם אוכלס לפני כמה שנים, והשני כולל 68 דירות, עם שטחי המסחר, הנמצאים בשלבי ביצוע. אלעד מגורים גם מקימה מגדל משרדים ומסחר בכפר סבא, בשטח של כ-25 אלף מ"ר (מתוכם 51% חלק החברה). שטחי המשרדים במגדל זה נמכרו במלואם, והביצוע נמצא בשלבים מתקדמים.

נוסף על כך, מחזיקה אלעד מגורים בקרקעות - בין השאר, בשטח של כ-50 אלף מ"ר בסמוך לפרויקט "פארק תל אביב" (שליש בבעלות החברה), שליש מעתודות קרקע לבניית 527 יחידות דיור במתחם מכבי יפו בדרום תל אביב, ועתודת קרקע בשטח של כ-2,200 מ"ר בייעוד מגורים ותעסוקה בשדרות רוטשילד בתל אביב (חלקה של החברה עומד על 27.5%).

כבטוחות למחזיקי האג"ח שלה תעמיד אלעד מגורים את הפרויקטים במתחם הדרומי של "פארק תל אביב" ואת "אורבן פארק ראשונים". ההכנסות הצפויות משניהם בשנים 2020-2022 עומדות על כ-144 מיליון שקל.

עוד עולה מהתשקיף כי בתשעת החודשים הראשונים של 2019 הסתכמו הכנסות החברה בכ-291 מיליון שקל, הרווח הגולמי שלה עמד על 67 מיליון שקל (23% מההכנסות), ובשורה התחתונה היא הציגה רווח נקי של כ-43 מיליון שקל. הונה העצמי של אלעד מגורים הסתכם בכ-236 מיליון שקל בסוף ספטמבר, מתוך מאזן בהיקף של 915 מיליון שקל.

תשובה מקדם את הנפקת אלעד קנדה

במקביל מקדם תשובה בימים אלה גם הנפקת מניות ראשונית בבורסת תל אביב של חברת הנדל"ן אלעד קנדה, שנמצאת בבעלותו. החברה, הפועלת בתחום הנדל"ן היזמי והמניב בקנדה ובארה"ב, חשפה לפני חודשיים כי קיבלה הערכת שווי חיצונית לפעילותה, העומדת על כ-2.7 מיליארד שקל.

אלעד קנדה עוסקת ברכישה, החזקה, הפעלה והשבחה של נכסים מניבים וקרקעות בארה"ב ובקנדה. כמו כן, עוסקת החברה גם בפיתוח, בנייה ומכירה של דירות מגורים בקנדה. אלעד קנדה מוגדרת כחברת אג"ח מדווחת, מאז שהשלימה באוגוסט 2018 הנפקה ראשונית לציבור של איגרות חוב מסדרה א'. במהלך השנה שעברה הנפיקה החברה סדרת אג"ח נוספת (ב'), וכיום נסחרות שתי סדרות שלה בבורסה בהיקף כולל של 797 מיליון שקל ערך נקוב.

בחודש שעבר השלימה חברה נוספת של תשובה, אלעד גרופ, גיוס של 500 מיליון שקל בהנפקה פרטית של אג"ח לגופים מוסדיים. אלעד גרופ מרכזת את עסקיו של תשובה בתחום הנדל"ן בצפון אמריקה, והיא מחזיקה, בין השאר, בבעלות מלאה על אלעד קנדה.

האג"ח של אלעד גרופ הונפקו בריבית שנתית של 5.65%, והן מובטחות בשעבוד על חלק ממניות החברה הבת, אלעד קנדה. מניות אלה יהפכו לסחירות אם תוציא אלעד קנדה לפועל גם את הנפקת מניותיה בתל אביב. 

עוד כתבות

מוכר בכניסה לחנות מחכה ללקוחות. העסקים מתקשים לחזור לשגרה לאחר תקופת הסגר הממושכת / צילום: כדיה לוי, גלובס

יותר גרוע ממשבר 2008: המשק התכווץ ברבעון הראשון בשיעור שיא של 20 שנה

לפי אומדן ראשון של הלמ"ס, המשק התכווץ ב-7.1% לעומת הרבעון הקודם ● הפגיעה הקשה ביותר: בצריכה הפרטית ● יצוא הסחורות והשירותים ירד ב-0.5% בלבד ● שיא הפגיעה עוד לפנינו

ראש הממשלה בנימין נתניהו באולם בית המשפט / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

כך הצליח הנאשם נתניהו לביים לעצמו נאום נטול הפרעות במסדרון של בית המשפט

נתניהו ואנשיו ניסו והצליחו לשלוט בסיקור התקשורתי של הדיון הראשון במשפט ● הסמכות הנרחבת של מאבטחי השב"כ, שיתוף הפעולה עם הנהלת בתי המשפט והחשש מפני הקורונה סייעו לנתניהו לנאום בזמן שעיתונאים נאלצו לשהות בקומה אחרת

עליזה בלוך, ראשת העיר בית שמש / צילום: תמר מצפי

IBC במו"מ לכניסה לשוק החרדי: החלה במגעים עם עיריית בית שמש

ראשת העירייה עליזה בלוך ואיתמר ברטוב מנכ"ל החברה מקדמים הפריסה ברמת בית שמש

דף הטוויטר המזויף של יעקב ליצמן / צילום: צילום מסך

האם טוויטר העניקה תו אותנטיות לעמוד הפיקטיבי של השר יעקב ליצמן?

תופעת הפרופילים המזוייפים היא לא עניין חדש ברשת המצייצים, אולם מה שנראה כחריג במקרה של השר ליצמן, הוא שאת הפרופיל המדומה עיטר וי כחול - כזה המעניק גושפנקה לאותנטיות שלו

גל תורג'מן / צילום: תמר מצפי

המנהל שנתן פייט לפייסבוק וגוגל: גל תורג'מן פורש מניהול ארטימדיה ישראל

תורג'מן יעבור לפיתוח עסקי במסגרת התרחבות פעילות החברה בשווקים חדשים בעולם ● את מקומו בניהול החברה תתפוס יעל בר יעקב שכיהנה כסמנכ"ל לקוחות בחברה ב-3 השנים האחרונות

ד"ר אמיר ירון / צילום: יונתן בלום

בנק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי וצופה צמיחה מהירה ב-2021 בהנחה שלא יהיה גל תחלואה נוסף

בבנק ישראל מעריכים כי שיעור האבטלה במחצית השנייה של 2020 צפוי לעלות ל-8.5% ● חטיבת המחקר צופה התכווצות של 4.5% בתוצר בשנת 2020 אך צמיחה מהירה ב-2021 ● היקף ההשבתה של המשק הצטמצם לכ-19% באמצע מאי לעומת 36% בשיא המשבר

לקוחות בחנות אפל בבייג'ין, בחודש שעבר  / צילום: רויטרס

עם חצי טריליון דולר, אפילו המגפה לא תחליש את ענקיות הטכנולוגיה

ענקיות הטכנולוגיה הגיעו למשבר הנוכחי חזקות מתמיד - עם קופות מזומנים דשנות, השקעות עתק על מחקר ופיתוח ונכונות לבצע רכישות • לא רק שהמוצרים והשירותים שלהן חיוניים בזמן המשבר, הן גם מסוגלות לנצל אותו כדי להשאיר את המתחרים הפוטנציאליים הרחק מאחור

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון./ צילום: רפי קוץ

בנק ישראל מעדכן את הצמיחה על רקע החזרה לשגרה המהירה מהצפוי

לא שולל הורדת ריבית נוספת, ומעריך שהאבטלה לא תחזור לרמות של לפני המשבר לפני 2022 ● "קצב הסרת המגבלות בפועל היה מהיר משהערכנו, אולם אנו ממשיכים להעריך שעד סוף יוני עיקר המגבלות יוסרו"

מיכה ברכוז, ממייסדי BUYME / צילום: ענת ליטבק

מאחורי הקלעים של אקזיט השוברים הגדול של BUYME; היזמים המיליונרים החדשים: "אנחנו ברגשות מעורבים"

המחלוקת עם טלכלל, המשקיעה מתחילת הדרך, המריצה את יזמי חברת שוברי המתנות BUYME למכור לה את מניותיהם בחברה • בראיון ל"גלובס" מייסד החברה מיכה ברכוז כבר מסתכל קדימה, על גיפטד - המיזם בארה"ב: "אנחנו רואים פוטנציאל בשוק האמריקאי שהוא מעבר למתנות לארגונים"

עמית משיח / צילום: יח"צ

אפקט הקורונה: פיטורים, קיצוצי שכר ושינויים בצמרת מקאן ת"א

במכתב שנשלח אמש לעובדי החברה על ידי המנכ"ל עמית משיח הוא העריך כי מדובר במשבר שיימשך עוד תקופה ארוכה ● אתמול הודיעו במשרד על פיטורי כ-35 עובדים, ושכרם של כל המשתכרים מעל 10 אלף שקל קוצץ

יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה  / צילום: ענבל מרמרי

רשות ני"ע פועלת למסד דירוג חוב כפול לכל מנפיקות האג"ח

המהלך צפוי להשפיע גם על החברות המדורגות עצמן, שלא יוכלו לבחור בחברה אחת שתעניק להן את הדירוג "הנוח" יותר מבחינתן ● הנושא עלה לאחרונה לכותרות לאחר שקבוצת דלק החליטה להפסיק התקשרותה עם  מידרוג, לאחר שזו חתכה ב-14 דרגות את דירוג החוב של הקבוצה

נציגות עובדי אל על פרצו לדיון של ההנהלה והטייסים וזרקו כיסאות / צילום: ההסתדרות

הצרות באל על: יו"ר ההסתדרות הודיע על השעיה מיידית של חברי מועצת העובדים

לטענת נציגות עובדי אל על 50% מטייסי החברה (שמספרם עומד על כ-650) חזרו לעבוד בשכר מלא "למרות שאין בכך צורך אמיתי" ● יו"ר ההסתדרות: "חציית קו אדום בוטה של חברי מועצת העובדים"

יאיר לפיד / צילום: רפי קוץ, גלובס

יו״ר האופוזיציה לפיד: "משפט נתניהו התחיל בהסתה פרועה נגד שלטון החוק"

יו"ר האופוזיציה התייחס היום בישיבת סיעת יש עתיד-תלם לפתיחת המשפט נגד ראש הממשלה ● "מדינת ישראל בסכנה מבפנים, מראש הממשלה ומהשרים"

הבורסה בת"א / צילום: שלומי יוסף, גלובס

דעה: היתה מפולת? פניית הפרסה של האג"ח הקונצרניות

כמו שוק המניות, גם שוק האג"ח הקונצרניות חווה התרסקות עם התפשטות מגפת הקורונה, ומיד לאחריה התאוששות - שתיקנה כשני שלישים מהירידות ● האם השוק יחזור לנקודת השיא שלו? ומה הסיכון העיקרי במשבר?

קברים טריים במנאוס בברזיל / צילום: Felipe Dana, Associated Press

על מסלול התרסקות: כך הפכה ברזיל למדינה מוכת הקורונה השנייה בעולם

בולסונרו נקט במדיניות של התעלמות ממגפת הקורונה מימיה הראשונים: הוא הטיף ליציאה לעבודה ופיטר את שר הבריאות שדגל בריחוק חברתי ● אם לא די בכל אלה, בדומה לטראמפ, הוא מטיף לציבור להשתמש בכדורים נגד מלריה ● בינתיים המתים נערמים בקברי אחים ● מה צופן העתיד לאזרחים ולנשיאם?

חנויות סגורות בככר המדינה בתל אביב / צילום: איל יצהר, גלובס

650 דורשי עבודה חדשים נרשמו ביממה האחרונה

מאז החלו ההקלות בסגר לשחרור המשק נרשמו בשירות התעסוקה כ-101 אלף דורשי עבודה חדשים, ומנגד, מספר המדווחים לשירות התעסוקה על חזרה לעבודה עומד על כ-180 אלף

נשיא להב עו"ד רועי כהן ושר הכלכלה עמיר פרץ / צילום: להב, יח"צ

העוול ההיסטורי יתוקן בקרוב? חקיקת דמי אבטלה לעצמאים כבר בחוק ההסדרים הקרוב

בדיון בוועדת העצמאים והעסקים הקטנים, קבע שר הכלכלה עמיר פרץ כי הצעת חוק ממשלתית לדמי אבטלה לעצמאים תוגש כבר במהלך החודש הקרוב

דוד קנפו, יו"ר עמותת האדריכלים/ צילום: איל יצהר

לנצל את המשבר: התאחדות האדריכלים דורשת מהמדינה לרכוש 80 אלף דירות מהקבלנים

שישה סעיפים מופיעים במסמך שחיברו בהתאחדות האדריכלים, להצלת ענף הבנייה ● בין תמיכה בפריפריה לקידום תחבורה ציבורית, הם מבקשים גם רשת ביטחון נרחבת לקבלנים ● היו"ר דוד קנפו: "אנחנו כמו מישהו שעומד על סף תהום"

גונן אוסישקין  / צילום: סיון פרג'

מנכ"ל אל על מגיב לפיצוץ עם ועד העובדים: לא נאפשר אלימות

"אני וכל חברי ההנהלה נחושים ופועלים לקראת הגעה לסיום מהיר של התהליך לקבלת הלוואה וחתימה על הסכם עבודה" - כך לפי מכתב ששלח מנכ"ל אל על גונן אוסישקין לעובדים ● בתוך כך, יו"ר ועד תע"א יאיר כץ קרא ליו"ר ההסתדרות לחזור בו מן ההשעיה

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

נעילה חיובית בבורסה בת"א: מליסרון קפצה ב-5.6%, מבנה ביותר מ-9%

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.8%, ומדד ת"א 90 ננעל ללא שינוי מהותי; מדד הנפט-גז איבד 1.5% ● בנק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%