גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מתנדב מד"א נפגע מאבנים שהושלכו במאה שערים; מספר המתים מהנגיף בישראל עלה ל-43

מספר החולים בארץ עומד על 7851 אנשים. מספר החולים במצב קשה עומד על 115, מתוכם 98 חולים מונשמים ● מספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם עומד על 1,141,425 איש. 61,205 מתו מהמחלה ● חולץ היום על ידי המשטרה מטייל ששבר את רגלו בעת טיול בנחל כזיב בניגוד להוראות, בכנרת נאלצו הפקחים להרחיק 50 איש שלא נשמעו להוראות הסגר

חובש של מד"א לפני ביצוע בדיקת קורונה / צילום: Ariel Schalit, AP
חובש של מד"א לפני ביצוע בדיקת קורונה / צילום: Ariel Schalit, AP

22:18

מתנדב מד"א נפגע מאבנים שהושלכו במאה שערים

בהמשך לאירועי זריקת האבנים כנגד שוטרים אתמול, היום הותקף גם צוות של מד"א שהגיע לשכונת מאה שערים החרדית בירושלים. מדוברות מד"א נמסר כי מרגע שמתנדב מד"א עטה את המסיכה המגינה כדי להיכנס לבניין בו מתגורר נבדק, נפגע מאבנים וחפצים שהושלכו לעברו. הוא נפגע קלות בראשו ופונה לבית חולים לטיפול רפואי.

חובש רפואת חירום במד"א נסים חטיב סיפר: "יצאתי מרכב הפיקוח של העירייה שמסיע אותנו לדגימות לכיוון ביתו של תושב עם תסמינים לצורך דגימה לקורונה ולפתע החלו מספר אנשים להתקהל סביבי, לצעוק עלי וזרקו לעברי אבנים וחפצים נוספים. נפגעתי קלות בראשי ושמשות הרכב שבו נסעתי נופצו. מיד דיווחתי למוקד על האירוע והוזנקו למקום ניידת משטרה ואמבולנס שפינה אותי לבית חולים.

"זו תחושה קשה שאתה בא לבצע בדיקה לאדם שזקוק לעזרה ובדרך אתה מותקף. אסור שזה יקרה."

21:10

משרד הבריאות עדכן כי מספר החולים בארץ עלה ל-7851. מספר החולים במצב קשה עומד על 126, מתוכם 108 חולים מונשמים.  

20:45

שוטרי תחנת נהריה הגיעו לבית כנסת בעיר בעקבות פרסום של תושבים ברשת החברתית, כי במקום ישנה התקהלות אסורה של מתפללים, הנכנסים מהדלת האחורית. שוטרי התחנה נכנסו למקום ואתרו כ 15 מתפללים, שפרטיהם נרשמו ובהמשך ייבחן המשך הטיפול בעניינם.

20:39

משרד הביטחון יספק חבילת מזון לחג לקשישים

מנהל הרכש במשרד הביטחון חתם על הסכמים עם חמש רשתות המזון הגדולות, לחלוקת מזון לכ-350 אלף קשישים לקראת ליל הסדר. ממשרד הביטחון נמסר כי הצעד הוא חלק מהעברת הטיפול באוכלוסיה המבוגרת בתקופת הקורונה לידי צה"ל ומשרד הביטחון.

משרד הביטחון ופיקוד העורך יפעלו כדי ללקט, לארוז ולהפיץ את הסלים ל-350 אלף הקשישים המוכרים על ידי משרד הרווחה. הרשתות מולן נחתמו ההסכמים הן: שוק העיר, יינות ביתן, שופרסל, ויקטורי ורמי לוי. היקף הרכש נאמד על ידי משרד הביטחון בכ- 40 מיליון שקל. הסלים כוללים בין השאר: מצות, קמח מצה, שמן, סוכר, יין תירוש, קפה, תה, עוגיות, תבלינים ועוד.

פנינה יחזקאל, ראש חטיבת רכש לוגיסטי רב-זרועי במנה"ר שבמשרד הביטחון, אמרה כי: "מרגע קבלת המשימה, אנו עובדים מסביב לשעון ולשמחתי כל רשתות המזון הגדולות נרתמו מיד. זאת למרות הזמן הקצר שנותר עד לליל הסדר".

19:30

בעוד רוב חופי הארץ לא נצפתה תנועה רבה, בכנרת נאלצו הפקחים להרחיק 50 איש, שלא נשמעו להוראות הסגר.

בין היתר ניתנו אזהרות לפי דוח לאזרחים שעשו מנגלים, טיול אופנועים שעצר בחופים, נהגי טרקטרונים בטיול בחופים, גלשני סאפ, נהגי טנדר שרצו לפרוק אופנוע ים לשייט ואף משפחה עם קראוון שהגיעה לשהות באחד החופים.

חגי לוין מנהל יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכינרת, ציין כי בכניסה לחופים קיים שילוט על פיו אין כניסה לחופים. עד הודעה חדשה.

17:30


לפי עדכון משרד הבריאות, ישנם 7,589 חולים בישראל. מספר המתים עלה ל-43. מספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם עומד על 1,141,425 איש.
61,205 מתו מהמחלה. 238,498 החלימו.

מתפללים במאה שערים יידו אבנים לעבר שוטרים ונעצרו

דוברות המשטרה מסרה כי בליל שישי באזור השכונה החרדית מאה שערים בירושלים, החל עימות בין המשטרה לבין מפרי תקנות הקורונה שכלל זריקת אבנים ומעצרים.

בערב שבת ביקשה המשטרה לפזר התקהלות של כמה עשרות תושבי האזור. חלקם החלו ליידות אבנים לעבר השוטרים אשר השתמשו באמצעי פיזור הפגנות כדי לפזר את ההתקהלות, כך מסרה המשטרה.

בשבת זיהתה המשטרה כמה אירועים נוספים של התקהלויות ותפילות בציבור במאה שערים, בבתי כנסת ובאזורים, וגם במקרים האלה הותקפו שוטרים. עשרה תושבי השכונה נעצרו, ונרשמו מעל 30 דוחות.

כוחות משטרה בבני ברק / צילום: דוברות המשטרה

מטייל שבר את רגלו בעת טיול בנחל כזיב בניגוד להוראות

חולץ היום על ידי המשטרה מטייל ששבר את רגלו בעת טיול בנחל כזיב בניגוד להוראות. שני המטיילים שחולצו יחד נקנסו ב-500 שקלים כל אחד והמשטרה פועלת לחייב אותם בעלות החילוץ.

דוח לעסק לשטיפת רכב בעכו

שוטרי תחנת עכו ערכו ביקורת חוזרת בעסק לשטיפת כלי רכב במרכז העיר לאחר שהוזהר בעבר כי עליו לסגור את המקום. בביקור השני הסתבר שבעל העסק ניסה להסוות את פעילותו באמצעות בד כהה שתלה לאורך הגדר המקיפה את המקום, אך כשהשוטרים נכנסו למתחם גילו כמה כלי רכב בתהליך שטיפה, ולקוחות ממתינים. לבעל העסק נרשם קנס של 5,000 שקל.

בראשל"צ ויתרו על הים

פקחי החברה לביטחון של עיריית ראשון לציון פועלים מאז שעות הבוקר בחוף הים של ראשון לציון כדי לאכוף את צו הבריאות. הפקחים פועלים בסיוע רחפני החברה לביטחון. בחברה לביטחון נערכו בכוחות גדולים מחשש כי רבים ינצלו את מזג האוויר הקיצי כדי להגיע אל הים. לפי שעה הציבור נשמע לצווי הבריאות ונמנע מלהגיע לחוף הים והפארקים.

כוחות משטרה בבני ברק / צילום: דוברות המשטרה


12:10

מבית החולים ברזילי באשקלון נמסר על חולה בן 76 מאשקלון שנפטר אמש. החולה אושפז בתאריך 24 במרץ במחלקה המיוחדת לחולי קורונה. בכך עלה מספר המתים מנגיף הקורונה בארץ ל-43.

10:00

מספר המתים מנגיף הקורונה בישראל הגיע ל-42. 

משרד הבריאות מעדכן כי מספר החולים בארץ עומד על 7,589 אנשים. מספר החולים במצב קשה עומד על 115, מתוכם 98 חולים מונשמים.  

מבית החולים סורוקה נמסר כי בת 67 נפטרה הלילה בביה"ח לאחר שאובחנה כחיובית לנגיף הקורונה. סבלה מריבוי מחלות רקע קשות, והועברה לפני מספר ימים מבית אבות בבאר שבע.

ביחידה לטיפול באירועים מיוחדים וביחידה לטיפול נמרץ הייעודיות לחולי קורונה בסורוקה מאושפזים כעת 25 מטופלים: 7 במצב קשה, 2 במצב בינוני והיתר במצב קל. שתי מטופלות, בת 81 ובת 24, הועברו אתמול לבית מלון.

מספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם עומד על 1,118,562 איש. 59,226 מתו מהמחלה. 229,274 החלימו.

עוד כתבות

חנות כלבו בארה"ב שסגרה את שעריה בשל המשבר הכלכלי בעקבות המגפה / צילום: Jeff Roberson, Associated Press

אמריקה מציגה: הבלוף שרושש את מעמד הביניים

מיליוני אמריקאים, ולפי הערכות שונות יותר ממחצית האוכלוסייה, חיים ממשכורת למשכורת ● רוב טריליוני הדולרים החדשים שהדפיס הפדרל רזרב בחודשים האחרונים הופנו להצלת בעלי מניות ובעלי חוב של החברות הגדולות ● ולמי לא נשאר?

שי באב"ד / צילום: איל יצהר

"סגרנו לאנשים את העסק ביום אחד": מנכ"ל האוצר מסכם קדנציה סוערת בראיון מפויס

שי באב"ד, מנכ"ל האוצר היוצא, מודה בראיון פרידה כי הסיוע שהמגזר העסקי נזקק לו בשל הקורונה לא הגיע בזמן, ומסכם קדנציה של עשייה ופעילות ענפה לצד עימותים ומאבקים, בטון מפויס ומפתיע ● "הלב שלי נמצא במגזר הציבורי, אשמח להיות מנכ"ל משרד הביטחון"

ליאור רביב / צילום: איל יצהר

מנכ"ל ישרוטל מחזיר 3,500 עובדים מחל"ת ורוצה לגייס עוד 700. האם גם התיירים יחזרו?

מנכ"ל רשת מלונות ישרוטל, ליאור רביב, בשיחה אישית ומקצועית: על העובדים מירדן שלא יכולים לחזור לעבוד, על הירידה הדרסטית בפעילות ועל הצורך לפתוח שוב את שדה דב עד שתהיה רכבת מהירה לאילת

איתי בן זאב, מנכ"ל בורסת ת"א  / צילום: תמר מצפי

העיצומים בבורסה מחריפים: "המסחר לא ייפתח לפני 13:00, אם בכלל"

ועד עובדי הבורסה: "לאורך כל השבוע שעבר המשיכה ההנהלה להתנגח בהסתדרות ובוועד, חרף ההודעה המוקדמת המתריעה מפני צעדים ארגוניים" ● עלות שכרם הממוצעת של עובדי הבורסה עומדת על כ-50 אלף שקל לחודש

סוחרים בוול סטריט / צילום: Brendan McDermid, רויטרס

וול סטריט ננעלה בעליות; מדד נאסד"ק נשק לשיא

המדדים דאו ג'ונס, ו-S&P 500 קפצו ב-3.15% ובכ-2.6%, בהתאמה ● כ-2.5 מיליון אמריקאים חזרו לשוק העבודה בחודש מאי ● ראלי בענף התעופה: מניית אמריקן איירלינס זינקה בכ-7% בואינג הוביל את העליות בדאו ג'ונס עם תוספת של 10% ● מחיר הנפט מתקרב ל-40 דולר ● הזהב יורד בכ-2.3%

חשבון הטוויטר של דונלד טראמפ / צילום: שאטרסטוק

ציוץ גורלי: הכירו את האיש שהחליט לסכן מיליארדים ולצאת למלחמה בטראמפ

מה גרם לג'ק דורסי, מייסד ומנכ"ל טוויטר, לצאת השבוע למלחמה חזיתית וקשה נגד נשיא ארה"ב? ● ולמה הנמסיס שלו, מארק צוקרברג, בחר להתייצב דווקא לצידו של הנשיא? ● הקרב על דמוקרטיה, עתיד האינטרנט ובעיקר על הרבה מאוד כסף ● האזינו לפודקסאט "הצוללת"

אילן פז מנכ"ל ברקליס ישראל / צילום: יוסי זליגר

"אימצתי רעיונות טובים מהקולגות באסיה, שהתחילו את המשבר לפנינו"

אתגר המנכ"ל עם אילן פז, מנכ"ל ברקליס ישראל, על ההתמודדות עם משקיעים שצריכים לקבל החלטה מרחוק, על ההתייעצויות עם קולגות בעולם ועל "שעת הקפה" שעברה לזום ● ויש גם טיפ: אחרי מי כדאי לעקוב

טים דרייפר / צילום: STEPHEN LAM, רויטרס

המיליארדר טים דרייפר יחלק ביטקוין בשווי יותר ממיליון דולר

בניסיון למשוך משתתפים לכנס הבלוקצ'יין שתערוך באוקטובר בלוס אנג'לס, מציעה קרן ההון סיכון של דרייפר מתנת ביטקוין בשווי 100 דולר לכל לקוח חדש בבורסת הקריפטו של eToro בארה"ב, שישקיע לפחות 50 דולר ברכישת מטבעות דיגיטליים

נתב"ג ריק בצל סגירת השמיים עקב הקורונה / צילום: יוסי פתאל

לאחר שנקבעה פגישה עם האוצר, ועד רש"ת הפסיק את השבתת נתב"ג

ועד העובדים מחה על כך שאין מתווה לתוכנית חזרה, ואין אופק לפתיחת השמיים ● הפגישה עם שרי התחבורה והאוצר צפויה להתקיים ביום שני

תחנת הרכבת בתל אביב. הרכבת מושבתת בצל הקורונה. / צילום: איל יצהר, גלובס

בעקבות הנחיית שרת התחבורה מירי רגב: מסתמן כי חזרת הרכבת תתעכב

בעקבות העלייה בתחלואה הודיעה היום שרת התחבורה מירי רגב כי הנחתה את רכבת כי בעקבות הצורך בהיערכות למתן שירות לנוסעים תידחה הפעלת הרכבת ליום רביעי

שבתאי אדלרסברג (אודיוקודס), אבישי אברהמי (Wix), ברק עילם (NICE), מיכה קאופמן (fiverr),  / צילום: תמר מצפי, שלומי יוסף, גלובס

חזרה לימי הבועה? שש כוכבות הייטק ישראליות בשמי וול סטריט

מניותיהן של הישראליות בוול סטריט עלו בחדות לאחרונה ותיקנו את הירידות ממשבר הקורונה ● מה הקפיץ את המניה, מי המרוויחים הגדולים, ומה התחזיות להמשך?

מתוך ההפגנה בדטרויט, מישיגן / צילום: Paul Sancya, Associated Press

מי היא אנטיפה והאם היא באמת מנהלת את המהומות בארה"ב

בסדרת התבטאויות אמר טראמפ כי מאחורי האירועים האלימים בהפגנות בארה"ב עומדת "קואליציית אנטיפה" ● הנשיא הבטיח כי הממשל יגדיר אותה כארגון טרור, אלא שהדעות חלוקות בעניין הזה ● כך או כך מלחמה נגד טרוריסטים היא יותר פוטוגנית ממאבק נגד "הוירוס הסמוי" שטראמפ כבר הפסיד לו

מה נמכר לאחרונה ב-800-750 אלף שקל בצפון / עיבוד: טלי בוגדנובסקי , גלובס

מה אפשר לקנות עם 800 אלף שקל בצפון

קוטג' בן 4 חדרים בבית שאן או בעפולה, דירת 4 חדרים במעלות תרשיחא או 
דירת 3 חדרים בקריית ביאליק

 

קישואים ממולאים ושזיפי בוסר של עידו שגב / צילום: עדן דותן

"קרון תענוגות של דליקטסים": פירות בוסר ימתקו

המטבחים המסורתיים אימצו מזמן, ועכשיו גם המטבח המודרני: שימוש בפירות בוסר - משמשים, דובדבנים ובעיקר שזיפים ירוקים - על חמיצותם המודגשת, לתיבול ולרטבים ●  
זו העונה, לקנות ולהקפיא

לן בלווטניק, בעלי כלל תעשיות / צילום: יח"צ

הכול בגלל מכתב? בלווטניק עצר הזרמת כסף ל"רשת 13"

בעל השליטה בערוץ היה אמור להזרים 15 מיליון שקל, שהיו מיועדים, בין השאר, לתשלום משכורות לעובדים ● ועד עובדי "חדשות 13" שלח השבוע מכתב לרשות השנייה, שבו התריע כי "רשת 13" משלב בניגוד לחוק תכנים המקדמים את תוכניות הערוץ בשידורי החדשות

הפגנה בכיכר רבין נגד הסיפוח / צילום: בר לביא, גלובס

אלפים בהפגנה בכיכר רבין נגד הסיפוח

הערב התקיימה הפגנה נגד הכוונה לספח חלקים מהגדה המערבית - כאשר תאריך היעד שהציב ראש הממשלה הוא ה-1 ביולי ● עודה נטל חלק בהפגנה באמצעות נאום מוקלט: "אנחנו יכולים לעצור את הסיפוח אבל כולנו נצטרך להיאבק בו יחד"

חניה בבניין משותף / צילום: בר-אל

ביהמ"ש: הצמדת חניות לדירות בעלים – רק ב-100% הסכמה

בית המשפט המחוזי הפך החלטה של המפקחת על המקרקעין בנוגע לרוב הדרוש לשם הצמדת חניות לבעלים, וקבע כי לשם כך נדרשת הסכמה של כל בעלי הדירות פה-אחד

עובדים זרים בישראל / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הפרקליטות: הנחיות משרד המשפטים המגבילות הרחקת משפחות מסתננים - מחייבות

בתגובה לעתירה שהגיש המרכז למדיניות הגירה ישראלית, הצהירה הפרקליטות כי מכתבי מחלקת ייעוץ וחקיקה, המנחים את רשות האוכלוסין וההגירה להעמיד את "רצון הילד" כשיקול מרכזי לפני הרחקה של מהגרים לא חוקיים מישראל, מחייבים את המדינה

תיבות דואר בבנין / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

פס"ד: הזכות הבלתי רשומה גברה פעם נוספת על הנושה המעקל

דירה שהוענקה במתנה לא נרשמה על שם המקבל, ובכל זאת נקבע כי יש לו זכות בה ● הפסיקה עלולה להביא לפיחות נוסף במעמדו של מרשם המקרקעין

ניהול בימי קורונה

מחקר אחד בשבוע: איך מנטרלים סטריאוטיפים והטיות בלתי מודעות?

גם אנשים שמחשיבים את עצמם לנאורים, רציונליים ומודעים, פועלים לא פעם בהסתמך על דעות קדומות. כך אפשר להתגבר על זה