גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

פרשנות - נבואת הזעם והחורבן של טראמפ: "יהיה הרבה מוות בשבוע הבא"

בממשל מעריכים כי המגפה תגיע אל שיאה "בתוך ששה עד שבעה ימים" בשלושת המרכזים העירוניים המועדים ביותר לפורענות: ניו יורק, דטרויט וניו אורלינס ● 93,000 מתים הם עכשיו האומדן הזהיר, המספר עשוי להגיע ל-176,000

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ / צילום: רויטרס
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ / צילום: רויטרס

אזהרה כללית מפני הבאות חזרה ונשמעה בשבועות האחרונים בארה"ב ככל שנקפו ימי המלחמה בנגיף הקורונה. לפני שבוע הזהיר הנשיא דונלד טראמפ מפני "שבועיים-שלושה של כאב". אתמול השתנה הנוסח. לא עוד אומדן זהיר. התחזית נשמעת כמו נבואת זעם וחורבן מסוף ימי בית ראשון: "יהיה הרבה מוות בשבוע הבא", אמר דונלד טראמפ בתדרוכו היומי. זה עשוי להיות "השבוע הקשה ביותר".

מתאמת צוות הקורונה של הבית הלבן ד"ר דברה ברקס אומרת כי המגפה תגיע אל שיאה "בתוך ששה עד שבעה ימים" בשלושת המרכזים העירוניים המועדים ביותר לפורענות: ניו יורק, דטרויט (במדינת מישיגן) וניו אורלינס (לואיזיאנה). "זה הרגע לא ללכת לחנות המכולת, לא ללכת לבית המרקחת, להשגיח על שלומם של בני משפחותיכם ושל חבריכם".

ד"ר ברקס אמרה שהיא מבססת את הנחותיה על דאטה באתר המכון למדדי בריאות. על פי האתר הזה, ניו יורק, לואיזיאנה ומישיגן יגיעו אל שיא ההידבקויות החדשות ב-10 או ב-11 באפריל.

בניו יורק (המדינה) ימותו באותו היום 855 בני אדם (על פי אומדן הנע בין 524 ל-1,090), במישיגן ימותו 173 (251-94), בלואיזיאנה ימותו 76 (131-14). האומדנים האלה מיוסדים על הנחה של "מרחק בטחון מלא עד חודש מאי".

משתנה מרכזי בכל ההערכות האלה הוא היקף המחסור בציוד רפואי. על פי האתר הזה, המחסור בניו יורק הוא בהיקף מעורר השתאות. למדינה יחסרו 63,120 מיטות, 11,064 יחידות של טיפול נמרץ ומספר לא ידוע של מכונות הנשמה. היא תהיה זקוקה ל-9,427 מכונות.

קרש-הקפיצה של ניו יורק

מספר הנדבקים בניו יורק הגיע לפנות בוקר לסביבות 115,000, עלייה של 10% לעומת היום הקודם; ומספר כל מתיה עבר את 3,500, אף זו עלייה של בערך 10%.

העיר ניו יורק הפכה לקרש קפיצה ל Covid-19. מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, דיבר אתמול על "שריפה מתפשטת" מן העיר אל האזורים הסמוכים לה, בייחוד לונג איילנד, מזרחה ממנה, וניו ג'רזי מדרום.

ההתפשטות הזו היא תוצאה של יציאת המונים מניו יורק בשבועות האחרונים. ניו יורקים בעלי אמצעים עוקרים אל בתי הקיט שלהם בפרוורים המרוחקים, או שוכרים בתים ודירות מחוץ לעיר. ניו ג'רזי, שנייה רק לניו יורק בין המדינות פגועות-הקורונה, הודיעה אתמול כי תאפשר לרשויות מקומיות למנוע השכרת-דיור לאורחים בתקופת המשבר.

אלה אמצעים חסרי תקדים בתולדות ארה"ב. מושל ניו ג'רזי, פיליפ מרפי, אמר אתמול, כי מספר מתי הקורונה במדינתו גבוה עכשיו ממספר מתיה בהתקפה על המגדלים התאומים, בספטמבר 2001. ניו ג'רזי היא שוות-גודל לישראל, הן בשטחה והן במניין אוכלוסיה (פחות או יותר). עד הבוקר מתו בה כמעט 850 בני אדם, ומספר הנדבקים הידועים עלה מעל 34,000.

״המצב מחמיר והולך״ / צילום: צילום מסך

המאמץ למלא את צורכי ניו יורק לבש אתמול ממדים רב יבשתיים. מסין נשלחו אליה אלף מכונות הנשמה. לפי המושל קואומו, את המכונות שלחה ממשלת סין. הנשיא טראמפ התלונן שעות אחדות אחר כך, שקואומו נמנע מלהודות לו על התרומה הזו. מממניה הם שני המייסדים של עלי באבא, ג'ק מא, שהנשיא מתאר כ"ידיד אישי", וג'וזף טסאי.

מדינת אורגון, בחוף המערבי של ארה"ב, הפתיעה כאשר הודיעה שהיא שולחת 140 מכונות הנשמה לניו יורק. סגן הנשיא מייק פנס, איש דתי, הכריז כי אורגון עמדה בציווי המקראי, "ואהבת לרעך כמוך".

אתר הרשת המצוטט למעלה מראה, כי אורגון אינה חסרה דבר: יש לה עודף של מיטות ושל יחידות לטיפול נמרץ. זה רקורד שרק חמישית מ-50 המדינות של ארה"ב מתברכות בו.

קואומו מפקיע מכונות הנשמה

היום, יום א', מתואר במדינת ניו יורק כאקט הפתיחה של הפאזה המכרעת. העיר ניו יורק מפרפרת. הנשיא שולח אלף לובשי מדים מחיל-הרפואה האמריקאי לעזרת בתי החולים שלה. השבוע נדע אם מערכת הרפואה של ניו יורק מסוגלת להכיל את כל המתדפקים על דלתותיה.

"בלי אוויר": שער הדיילי ניוז / צילום: צילום מסך, גלובס

ביום ו' הודיע המושל קואומו, כי שלטונות המדינה יפקיעו מכונות הנשמה מבתי חולים ב"מעלה ניו יורק", שאינם זקוקים להם לטובת בתי חולים הסובלים ממחסור ב"מורד ניו יורק" (האזור המטרופוליטני של העיר ניו יורק). אחר כך הוא חזר בו מן הפועל "להפקיע", והסביר שהוא רק "שואל" את המכונות, ויחזיר אותן לבעליהן, או ישלם את תמורתן.

הוא אמר כי עלותה של מכונת הנשמה עלתה בשבועות האחרונים מ-20,000 דולר ל-50,000 דולר. (בהודו טענו ביום ו' מדענים מן המכון ההודי לטכנולוגיה, כי הם פיתחו "מכונות הנשמה ניידות" בעלות של פחות מ-400 דולר ליחידה.)

"התייצבות" בעוד 12-10 יום?

עקומת Covid-19 עומדת לעלות בימים הבאים בכל ארה"ב. היא תגיע אל שיאה בסביבות 20 באפריל. ביום ההוא, המספר החזוי של מתי הקורונה יעמוד על 2,512, פי שלושה ויותר משיעורם אתמול. בקצב הזה, המספר הכולל של מתים עד תחילת אוגוסט יהיה בטווח של 176,000, אם כי המספר החזוי הוא 93,000. סך כל המתים בארה"ב להלן תתחיל הירידה האטית. ב-1 במאי המספר יפחת עד 1,614 (או בין 462 ל-3,756). הוא יפחת בהדרגה עד שיגיע לאפס בסביבות 1 ביולי.

ד"ר ברקס, מתאמת צוות הקורונה בבית הלבן, אמרה אתמול שיש סימנים חיוביים בכמה מדינות. היא אמרה שיש 18 מדינות עם התפרצויות גדולות יחסית של המגפה. לעומת זאת, במספר דומה של מדינות, בדיקות דם רחבות-ממדים הניבו רק 5% של תוצאות חיוביות.

ד"ר ברקס ציינה לטובה בעיקר את מדינות וושינגטון (צפון מערב ארה"ב) וקליפורניה. זו האחרונה היא המאוכלסת ביותר בארה"ב, ונשמעו תחזיות שהיא תשתווה לניו יורק. מדינת וושינגטון היתה הראשונה שבה נרשמו מקרי Covid-19 על אדמת ארה"ב. שתיהן נקטו אמצעי הפרדה ובידוד מוקדמים, והתוצאות מדברות בעדן.

לפי ד"ר ברקס ארה"ב נמצאת עכשיו "12-10 יום מאחורי איטליה וספרד", שבהן היו בימים האחרונים סימני "התייצבות".

שני רופאים, מבולטימור ומבוסטון, מציעים הבוקר ב'ניו יורק טיימס', שהממשל יטיל על צבא ארה"ב לארגן רכבת אויר מסיבית להעברת אלפי חולים ממוקדי קורונה אל אזורים פגועים פחות. הכותבים השוו את ההצעה הזו עם רכבת האוויר האמריקאית לברלין ב-1948, "רק בכיוון ההפוך". הם לא ציינו, אולי מפני שלא ידעו, כי זה בדיוק מה שעושה עכשיו צרפת: מטיסה חולים בתוך המדינה וגם אל מחוץ לגבולותיה.

הנשיא רוצה מגרשי ספורט מלאים

הנשיא טראמפ הפגין אתמול קוצר רוח. הוא חזר אל הנוסח שהקפיץ אנשי רפואה ממקומם לפני שבועיים, כאשר הזהיר מפני "תרופה הגרועה יותר מן המחלה", הכריז ש"ארצנו לא נוצרה כדי להיות מושבתת", והביע את רצונו לחזור ולפתוח אותה לעסקים בואכה חג הפסחא, ב-12 באפריל. הוא דיבר אז על תקוותו ש"הכנסיות יהיו מלאות עד אפס מקום" ביום שבו הנוצרים מציינים, על פי אמונתם, את נס תחייתו של ישו לאחר צליבתו.

הוא חזר בו מן התקווה הזו כאשר הוצגו בפניו מודלים מתמטיים, שהראו כי בין 100,000 ל-240,000 אמריקאים עלולים למות, גם אם יישמרו הנחיות של מרחק בטחון חברתי. מאז ועד אתמול הוא נמנע מלחזור על דיבורי הפתיחה-מחדש, והתרכז יותר ברפואת המשבר ופחות בכלכלתו. אתמול הוא שינה את טעמו.

הוא חזר ותיאר את ההצלחות הכלכליות של שלוש שנות נשיאותו הראשונות, כאשר לארה"ב היתה "הכלכלה המשגשגת ביותר מאז ומעולם". הוא הכריז: "אנחנו לא נוסיף לקיים מרחק ביטחון חברתי עד סוף חיינו על כוכב הלכת הזה". הוא אמר את המלים האלה בקשר עם רצונו להחזיר אוהדי ספורט אל המגרשים ואל ההיכלים. "הם יחזרו ויתקרבו זה אל זה. אבל הם ינשמו אוויר לא מזוהם, שלא יהרוג אנשים".

"המספרים אסטרונומיים"

ביום ו' פורסמו נתוני האבטלה לחודש מרץ והם הראו עלייה של 701,000, אחת הגדולות ביותר בחודש יחיד מאז ומעולם. אין כלל ספק שנתוני החודש הבא יהיו חמורים הרבה יותר. מצפים שהאבטלה, העומדת עכשיו על קצת פחות מ-5%, תעלה עד 14% באפריל. "המספרים אסטרונומיים", אמר אתמול טראמפ. "אנחנו חייבים לפתוח את ארצנו. אבל אני יודע, אני יודע שהיא תתאושש. לדעתי היא תתאושש בעוצמה גדולה. יש אנרגיה עצומה. יש ביקוש עצום, וכמה דברים טובים קרו. אני לא יודע".

"בלי עבודה": הניו יורק פוסט / צילום: צילום מסך

החיווי המבולבל האחרון אופייני לשלבים האחרונים של תידרוכי הנשיא. ככל שהוא מתרחק מהצהרת הפתיחה הארוכה, שהוא קורא מן הכתב, התחביר של משפטיו מידרדר והולך, אוצר המלים מתמעט, והוא מרכיב משפטים לא-תמיד מובנים. זה גם השלב שבו הוא מתחיל לתקוף עיתונאים על "שאלות מגעילות" שהם מציגים לו.

ביטוי דרמטי של קוצר רוח וטינה בא ביום ו' בערב: הנשיא הודיע לקונגרס שהוא מפטר את המפקח הכללי (מבקר) של קהילת המודיעין. זה האיש שמסר לקונגרס את מידע המשרוקית על שיחתו של טראמפ עם נשיא אוקראינה ביולי שעבר.

מידע ההוא הביא להליכי האימפיצ'מנט, שהניב את משפט ההדחה של הנשיא בסנאט. טראמפ לא שכח ולא סלח. בעיצומו של משבר קיומי הוא נקם במפקח הכללי, הדיח אותו, ותקף אותו בחריפות רבה בתדרוך הקורונה.

יהיה מעניין לראות איך האמריקאים ישפטו את נשיאם. האם הם ירשיעו אותו על עודף מפלגתיות בשעת חירום, או שיראו במהלך הזה ביטוי לגיטימי של סמכותו?

בימים האחרונים, המטוטלת של דעת הקהל התחילה לנוע בכיוון הפוך. לאחר שבועות אחדים של עלייה בשיעורי הפופולריות שלו, סקר חדש הראה ביום ו', כי רוב האמריקאים מעניקים לנשיא ציון שלילי על התנהלותו במשבר הקורונה, 52 מול 47 (בסקר של אי.בי.סי ומכון איפסוס). אפילו מכון הסקרים של ראסמוסן, הנחשב לנוח במיוחד למפלגה הרפובליקאית, הראה ביום ו' גרעון פופולריות של 9% לטראמפ.

הנה נתוני התפשטותה של המגפה, נכון לחצות שעון וושינגטון, 6 בבוקר בישראל:

מספר הנדבקים הידועים על אדמת ארה"ב: קצת יותר מ-311,000, עלייה של 34,000 ויותר בתוך 24 שעות.

מספר המתים: 8,452, עלייה של 1,331 בתוך 24 שעות.

מספר המחלימים: 14,825.

המדינות הפגועות ביותר:

ניו יורק - 114,775 נדבקים ידועים, עלייה של 11,300 בתוך 24 שעות; מספר המתים 3,565, עלייה של 630

ניו ג'רזי - 34,124 נדבקים, עלייה של 4,229; 846 מתים, 200+

מישיגן - 14,225 נדבקים, 1,481+; 540 מתים, 61+

קליפורניה - 13,649 נדבקים, 1,382+; 319 מתים, 44+

לואיזיאנה - 12,496 נדבקים, 2,199+; 409 מתים, 39+

מסצ'וסטס - 11,736 נדבקים, 1,334+; 216 מתים, 24+

פלורידה - 11,545 נדבקים, 1,277+; 195 מתים, 25+

פנסילווניה - 10,415 נדבקים, 1,995+; 136 מתים, 34+

אילינוי - 10,357 נדבקים, 1,453+; 243 מתים, 33+

השינויים העיקריים לעומת היום הקודם: מישיגן חלפה על פני קליפורניה, היא עכשיו השלישית במספר מתיה; לואיזיאנה מוסיפה להדאיג, היא השלישית במספר הנדבקים החדשים והרביעית במספר מתיה; באילינוי הוכפל ביום אחד מספר הנדבקים הידועים.

רשימות קודמות ב yoavkarny.com וב https://tinyurl.com/yoavkarny-globes

ציוצים (באנגלית) ב twitter.com/YoavKarny

עוד כתבות

אבי בן טל, מנכ"ל רשת 13  / צילום: ינאי יחיאל

עורך הדין של ידיעות ייצג את הנהלת חדשות 13 במאבק מול העובדים

מנכ"ל רשת 13 אבי בן טל החליט להפסיק את ההתקשרות עם משרד פישר בכר  ולהעביר את הייצוג במאבק למשרדו של אריאל שמר ● משרדו של שמר נחשב למשרד המתמחה בדיני עבודה ומזוהה עם קו אגרסיבי מאוד

קופת חולים כללית / צילום: בר אל

גליקמן, אדלר ומקאן עלו לשלב הבא במכרז שירותי בריאות כללית

משרדי הפרסום יציגו בקרוב מצגות קריאטיב להנהלת הקופה ● היקף הפרסום של כללית עומד על למעלה מ-10 מיליון שקל בשנה

דורית קדוש, ראש מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך / צילום: שלומי יוסף, גלובס

לאחר כשנתיים בלבד: המנהלת החיצונית של מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך פורשת

דורית קדוש הייתה הייבוא הבכיר של יו"רית הרשות ענת גואטה, שהביאה אותה מדלויט ● "תסיים את תפקידה בזמן הקרוב"

ג'ק דורסי, מייסד טוויטר, מול מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק / צילום: רויטרס

הגרזן מעל ראשן: למה הרשתות החברתיות לא יעשו כלום כדי להשתנות?

קריצה לפוליטיקאים, התעלמות מבעיות וחשש מפני שינוי חקיקה שיפגע בהכנסות שלהן: כל הסיבות לכך שהרשתות החברתיות נמנעות משינוי באלגוריתמים שלהן

אישור החוק הנורבגי בוועדת חוק, חוקה ומשפט בכנסת / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ועדת חוק חוקה ומשפט אישרה את "החוק הנורבגי" לקריאה ראשונה

ההצבעה על החוק במליאת הכנסת צפויה עוד היום ● החוק הנורבגי יאפשר לחברי כנסת שהתמנו לשרים להתפטר מן הכנסת, ולחזור ולכהן כחברי הכנסת מיד עם תום תקופת כהונתם בממשלה ● הוא אושר ברוב של 8 תומכים מול 6 מתנגדים

רוכב על קורקינט חשמלי בתל אביב. / צילום: שלומי יוסף

השגרה חזרה ואיתה נפגעי הקורקינטים: אז למה עיריית ת"א החליטה לוותר דווקא עכשיו על חובת הקסדה

לאחר ירידה במספר הנפגעים במהלך הסגר, בחודש מאי התאונות חזרו - ובגדול ● למרות זאת, עיריית תל אביב דחתה בשלושה חודשים את החובה להצמיד קסדות לקורקינטים השיתופיים הפועלים בעיר ● בחברות טענו לנימוק היגייני בשל משבר הקורונה, בעירייה מציינים סיבה טכנית

השרה גילה גמליאל / צילום: רפי קוץ, לע"מ

גילה גמליאל בולמת את תוכנית המשרפות של קודמה בתפקיד

ל"גלובס" נודע כי חודש לאחר שאושרה הקמתן, השרה להגנת הסביבה החליטה להקפיא את יישום התוכנית להקמת משריפות פסולת, לצורך בחינה מחודשת של מדיניות הפסולת בישראל ● התוכנית השנויה במחלוקת, עוררה התנגדויות בקרב ראשי ערים, פעילים סביבתיים ומומחי סביבה

מדי מים של ארד. חקירה נגד ארבע חברות באיטליה / צילום: אתר החברה

אקזיט לקיבוץ דליה: מכר כ-12% ממניות ארד למוסדיים ב-156 מיליון שקל

הקיבוץ נותר עם החזקה של 15% בחברת מדי המים, הנסחרת בשווי של 1.4 מיליארד שקל, לצד קיבוץ רמות מנשה המחזיק 27%

יוסי ושלומי אמיר / צילום: יחצ

מכירות פרשמרקט זינקו ב-60% ברבעון; הרווח יותר מהכפיל את עצמו

רשת המזון שבשליטת האחים אמיר נהנתה מהשלכות משבר הקורונה, עיתוי חג הפסח וההתרחבות שביצעה במחצית השנייה של 2019 ● הרווח הנקי הסתכם ב-30 מיליון שקל ברבעון הראשון ● שיעור הרווחיות הגולמית של הרשת טיפס ל-34.6%

הקנצלרית אנגלה מרקל. הכריזה שלא תתמודד ב־2021   / צילום: Michael Sohn, Associated Press

המצב הפוליטי בגרמניה אינו מבשר טובות לכלכלת האיחוד האירופי

גרמניה עוברת כבר כמעט עשור פיצולים פוליטיים, שמקשים על אישור רפורמות הנחוצות לכלכלה ● בעוד שנה יערכו שם בחירות, וכרגע נראה כי המדינה בדרך לקואליציית מרכז-שמאל ● אלה אינן חדשות טובות - לא לגרמניה ולא לאיחוד

ירון אמזלג / צילום: דוברות ארקיע

הטיפול במשבר עובר ידיים: ירון אמזלג מונה למנכ"ל ארקיע החדש

שעות ספורות לפני שפקע מועד כהונתו של ניר דגן, מודיעה חברת התעופה על מינויו של המשנה למנכ"ל בשנה האחרונה ● האתגר שבפניו ניצב אמזלג הוא להגיע להסכם מול הבנקים ומול העובדים ולאושש את פעילות החברה ביום שאחרי הקורונה

בנימין נתניהו ובני גנץ בהשבעת הכנסת ה-35 / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

"תיאוריות הקונספירציה מגיעות למקומות הזויים": רה"מ הודף את הטענות נגד "חוק הקורונה"

נתניהו: "אנחנו דיברנו על טבעת, צמיד. עם מובילאיי, קטן כזה. למדידת מרחק. משהו שהוא לגמרי וולנטרי. לא תהיה שום שתילה של חיישן באף אחד" ● עוד הבהיר רה"מ כי לא תהיה חקיקה שתאפשר למשטרה לפרוץ לתוך בתי אזרחים ● גנץ: אנחנו נגן על שלטון החוק

גן שעשועים על מסלול ההמראה של שדה התעופה הישן באילת / הדמיה: דרמן ורבקל אדריכלות

ה"תרופה" למכת הקורונה? עיריית אילת מפרסמת מכרז למתחם אטרקציות חדש בשטח שדה התעופה הישן

מדובר בשטח הדרומי של שדה התעופה הישן בעיר ● לאחר הקפאת מכרזי המגורים במתחם בשל הקורונה, מקווים בעירייה שהמכרז יפיח רוח מחודשת בכלכלה המקומית ● להערכת מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, ההפסד הכספי לעיר בחודש אפריל לבדו עומד על כחצי מיליארד שקל

שר התקשורת החדש, יועז הנדל / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

משרד התקשורת נגד האוצר: ההפרדה המבנית בבזק שוב נקלעה למבוי סתום

המדינה מתקשה לגבש עמדה אם לאפשר לבזק לאחד את כל החברות בקבוצה תחת קורת גג אחת • בעוד האוצר ורשות התחרות בעד הקלה על ההפרדה, משרד התקשורת מתנגד

מפגינים בהונג קונג נגד נסיונות החקיקה החדשים של סין / צילום: Vincent Yu, AP

עסקים אמריקאים שפועלים בהונג קונג נלכדו באש צולבת בין סין לארה"ב

הנשיא טראמפ הודיע כי ארה"ב תפסיק להתייחס לעיר כישות נפרדת מסין, ותבטל את מעמד הסחר המיוחד שלה לאחר שסין הצביעה על ביטול האוטונמיה בהונג קונג ● ביטול המעמד יפגע באזרחים האמריקאים הרבים שחיים ועובדים בעיר

מנכ"ל אפל, טים קוק  / צילום: Hahn Lionel/ABACA, רויטרס

מנכ"ל אפל במסר לקהילה השחורה: "אתם וחייכם נחשבים"

כך לפי מזכר ששלח טים קוק לעובדי אפל בתגובה לאירועים סביב מות מותו של ג'ורג' פלויד ● "כדי ליצור שינוי, עלינו לבחון מחדש את ההשקפות והפעולות שלנו"

רומן אברמוביץ’ והאחוזה שרכש בהרצליה פיתוח / צילום: AP, איל יצהר

רגע לפני הקורונה: רומן אברמוביץ' רכש את האחוזה היקרה בישראל

תמורת האחוזה, שנמצאת בהרצליה פיתוח, שילם אברמוביץ' 226 מיליון שקל ● שטח האחוזה הינו כ-9.5 דונם והיא ממוקמת בהרצליה פיתוח וכוללת שני מבנים ששטחם הבנוי כ-3,000 מ"ר ● המוכר הוא אלן הווארד, מנהל קרן גידור בינלאומית ● השיחה

חמאה  / צילום: שלומי יוסף

יבוא חמאה ללא מכס יימשך: התאחדות מגדלי הבקר משכה את העתירה לבג"ץ

שופטי ביהמ"ש המליצו להתאחדות למשוך את העתירה מאחר שהצו, שמאפשר יבוא חופשי ופטור ממכס, ניתן לפרק זמן מוגבל

מוקי שניידמן / צילום: תמר מצפי, גלובס

ביטול הנפקה, מעבר להפסד וצפי לעלייה בכשלי אשראי: האתגרים שיצר משבר הקורונה למימון ישיר

חברת האשראי הצרכני של משפחת שנידמן גנזה הנפקה לפי שווי של יותר מ-1.5 מיליארד שקל והוציאה עובדים רבים לחל"ת ● רשמה הפסד של 28 מיליון שקל ברבעון ומדווחת על ירידה של 50% במתן ההלוואות בחודש מאי

קרנות ההייטק יכולות לגוון את תיק ההשקעות / צילום:Shutterstock :א.ס.א.פ קרייטיב

כיצד תעמוד תעשיית ניהול תיקי ההשקעות במבחן הקורונה?

בשנים האחרונות נבלמה הצמיחה של תעשיית ניהול התיקים, שבסוף 2019 ניהלה נכסי ציבור בהיקף של כ-295 מיליארד שקל ● יוזמות של רשות ני"ע עשויות לחולל תפנית במגמה