גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בירושלים ובבני ברק יש הכי הרבה חולי קורונה. ומה קורה בעיר שלכם?

מספר מקרי הקורונה בישראל הוא 8,430 ● 49 מתו מהנגיף, ו-139 שרויים במצב קשה ● היקף הנדבקים בעולם עומד על 1,205,801 בני אדם, 64,975 מתו ו-247,961 החלימו ● המשטרה חילקה למפרי צווי משרד הבריאות מעל ל-12 אלף קנסות בהיקף של 11 מיליון שקל

חרדי תושב בני ברק עם מסכת פנים סוחב עגלת קניות  / צילום: Oded Balilty, AP
חרדי תושב בני ברק עם מסכת פנים סוחב עגלת קניות / צילום: Oded Balilty, AP

●  לחצו כאן לחלוקה המלאה של מקרי קורונה לפי יישובים

20:30

מספר מקרי הקורונה בישראל הוא 8,430. 49 אנשים מתו מהנגיף, ו-139 שרויים במצב קשה. כ-7,500 חולים מוגדרים במצב קל ו-549 איש החלימו עד כה מהנגיף.

14:45

ביה"ח איכילוב עדכן כי חולה מספר 62, עובד נתב"ג, החלים מקורונה. החולה עלה לכותרת לאחר שפורסם כי הגיע עצמאית לבית החולים ושוחרר תחילה בלי שבדקו אם הוא נדבק בקורונה. מביה"ח איכליב נמסר כי "החולה נושם עצמונית, מתקשר עם הסביבה ובימים הקרובים הוא יהיה החולה הראשון שיתקבל ליחידה לשיקום נשימתי לחולי קורונה שנפתחת במקביל כאן באיכילוב".

14:20

המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה פרסם את נתוני הקנסות של המשטרה נגד מפרי צווי משרד הבריאות. מהנתונים עולה כי האכיפה נגד המפרים מתבצעת במספרים משמעותיים, ואין מדובר באכיפה מינורית. על פי נתוני המרכז, נתון להיום (א') חולקו 12,298 קנסות קורונה בסך כולל של 11,321,000 שקל, אשר ייגבו על ידי המרכז בהתאם לתקנות לשעת חירום. 

סך הכל הוטלו 11,138 קנסות בסך 500 שקך בגין יציאה למרחב הציבורי שלא למטרה מוצדקת. גובה הקנסות בגין הפרה זו עולה על 5 מיליון שקל. בנוסף, הוטלו למעלה מ-1,100 קנסות בסך 5,000 שקל על הפעלת עסק, הפרת חובת בידוד, סירוב להוראות שוטר ועוד. גובה הקנסות הוא 5.68 מיליון שקל.

עוד הוטלו 24 קנסות בסך 3,000 שקל על הפרת חובת דיווח למשרד הבריאות ועוד. גובה הקנסות 72 אלף שקל. עד כה שולמו 55 קנסות בלבד, בסך 32 אלף שקל.

לדברי מנהל המרכז לגביית קנסות ברשות, דורון תשתית , "למרות זמן החירום וההנחיה שלא להעסיק יותר מ-20% מהעובדים במרכז בתקופה זו, הוחלט לתת קדימות להקמת מנגנון הטיפול בקנסות מסוג זה מתוך הבנה שקנסות הם הכלי העיקרי והמשמעותי ביותר לאכיפת הסגר והבידוד". מנהל המרכז לגביית קנסות הבהיר כי החובות הללו הם חובות מנהליים שיש חובה לשלמם תוך 60 יום שלאחריהם הם צוברים פיגורים בגובה 50% כדין.

12:35

מספר הקורבנות מנגיף הקורונה בישראל עלה ל-47. מביה"ח וולפסון נמסר הבוקר כי "לצערנו, נפטרה הלילה בביה"ח מטופלת בת 61. החולה הגיעה ממחלקה שיקומית בבי"ח גיריאטרי בסוף מרץ וסבלה ממחלות רקע".

בנוסף, ביה"ח עדכן לגבי מספר המאושפזים בתחומו עול פתיחת מחלקה נוספת לחולי קורונה. "בביה"ח מאושפזים כעת 17 חולים קורונה, בהם 2 מונשמים ומורדמים, 3 במצב קשה, 5 במצב בינוני והיתר במצב קל.

הבוקר נפתחה בביה"ח מחלקת קורונה ב' אשר באפשרותה לקלוט 65 חולי קורונה בדרגות חומרה שונות, והוקמו בה גם עמדות דיאליזה וטיפול לחולים הסובלים ממחלות רקע מורכבות. הנהלת ביה"ח וולפסון הוציאה הבוקר הנחיה לפיה בנוסף למדידת החום בכניסות וחובת מילוי הצהרת בריאות לכלל העובדים. מעתה לא תותר כניסה ללא כיסוי אזור האף והפה - לעובדים ולמבקרים". 

12:20

נכון להיום, יש ביו"ש 195 חולים פלסטינים וברצועת עזה יש 7 חולים. 23 חולים החלימו, ואישה אחת מתה. בשלושת הימים האחרונים נוספו בכל יום כ-25 חולים.

משרד הבריאות הפלסטיני הודיע על סגירת בית חולים בטול-כרם לחולים רגילים והפיכתו למותאם לחולי קורונה בלבד. זאת לאחר שנכנס אליו חולה קורונה ובא במגע עם הצוות הרפואי. בנוסף, הוחלט לקיים בדיקות לכל החולים והצוות הרפואי ולהעביר את החולים הרגילים לבתי חולים אחרים. בסוף השבוע הטילה הרשות הפלסטינית סגר על מחנה הפליטים טול-כרם לאחר שאובחנו בו שני חולי קורונה - פועלים ששבו מעבודתם בישראל.

11:15

משרד הבריאות פרסם הבוקר את היקף החולים ביישובים עם מעל ל-5,000 חולים. בראש הרשימה עומדת ירושלים עם 1,302 חולים נכון להיום. ביום חמישי בבוקר היקף החולים בעיר עמד על 916, מדובר בעלייה של 42%. אחריה ברשימה נמצאת בני ברק עם 1,214 חולים - עלייה של 35% לעומת בוקר יום חמישי, אז היו בעיר 900 חולים. 

במקום השלישי נמצאת תל אביב עם 359 חולים. ביום חמישי היו בעיר 324 חולים - עלייה של 10%. במקום הרביעי נמצאת אשקלון עם 191 חולים (עלייה של 26.5% לעומת יום חמישי), לאחר מכן פתח תקווה עם 159 (עלייה של 25%) וראשון לציון עם 139 חולים (עלייה של 15%).

● לחצו כאן לחלוקה המלאה של חולים לפי יישובים

08:26

מספר הנדבקים בישראל עומד על 8,018 בני אדם. 7,915 במצב קל, 173 במצב בינוני ו-127 במצב קשה, מתוכם 106 מונשמים. 477 חולים הבריאו ושוחררו. 

חולה בן 63 מת הלילה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, לאחר שנדבק בנגיף הקורונה. הוא המת ה-46 בישראל.

08:00

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט בישראל, כשמספר החולים עומד על 7,851 ו-45 מתים. מצבם של 126 מהחולים מוגדר קשה ו-108 מהם זקוקים להנשמה. עד כה 458 מבין הנדבקים החלימו ושוחררו לבתיהם.

אישה בת 84 מתה הלילה לאחר שנדבקה בנגיף הקורונה. היא הדיירת השישית מבית האבות "משען" בבאר שבע שמתה לאחר שנדבקה. היא סבלה ממחלות רקע שונות.

בהדסה עין כרם נפטר לפנות בוקר חולה בן 63 אשר סבל ממחלות רקע משמעותיות.

בתוך כך, לצד המתחמים הקבועים בערים הגדולות, בשעות הבוקר יוקמו מתחמי "היבדק וסע" ניידים נוספים של מד"א ומשרד הבריאות בערים נוף הגליל (נצרת עילית) ועראבה.

בתוך כך, בהמשך להחלטת הממשלה וההכרזה על העיר בני ברק כאזור מוגבל, תופסק התחבורה הבינעירונית לעיר. עם זאת, בבני ברק ימשיכו לפעול ארבעה קווי תחבורה ציבורית (2,3,5,11) שישרתו את תושבי העיר רק בתחומיה. העלייה והנסיעה באוטובוס תותר במסכה בלבד. שתי השורות הסמוכות לנהג יישארו ריקות כדי להגדיל את ההפרדה בין הנוסעים לנהג.

ברחבי העולם מניין הנדבקים בנגיף הקורונה מתקרב ל-1.2 מיליון בני אדם, ומניין המתים כמעט ל-65 אלף.

באיטליה מתו ביממה האחרונה כ-750 בני אדם נוספים. בעקבות כך, הודיעה אוקראינה כי היא שולחת אל ארץ המגף צוות של 20 רופאים הכולל מנתחים, מרדימים, נוירוכירורגים ואחיות, שישהה במדינה למשך שבועיים ויסייע לחולים, כמו גם לצוותים הרפואיים המקומיים. מניין המתים בארצות הברית עלה ל-8,430 בני אדם ומניין החולים ל-309,405. בספרד עלה מניין המתים ל-11,947 והנדבקים ל-126,168.

עוד כתבות

שרית פירון / צילום: איל יצהר

עם אקזיטים של למעלה מ-4 מיליארד דולר, שרית פירון מחפשת לקחת את הסיכון הבא

הילדות במשפחה דלת אמצעים, ההתגלגלות המקרית לתחום הטכנולוגי, והאקזיט המרשים בסטארט־אפ דאטורמה ● שרית פירון, מנשות ההייטק הבולטות בישראל, עומדת בראש קרן ההשקעות Team8 Capital שהושקה השבוע, ומשוכנעת ש"חברות עם טכנולוגיה אמיתית" יוכלו לצלוח גם את משבר הקורונה

איתי בן זאב, מנכ"ל בורסת ת"א  / צילום: תמר מצפי

העיצומים בבורסה מחריפים: "המסחר לא ייפתח לפני 13:00, אם בכלל"

ועד עובדי הבורסה: "לאורך כל השבוע שעבר המשיכה ההנהלה להתנגח בהסתדרות ובוועד, חרף ההודעה המוקדמת המתריעה מפני צעדים ארגוניים" ● עלות שכרם הממוצעת של עובדי הבורסה עומדת על כ-50 אלף שקל לחודש

פרופ' אילן דינשטיין, ראש המרכז הלאומי לחקר האוטיזם באוניברסיטת בן גוריון בנגב / צילום: דני מכליס

"יש כנראה המון סוגים של אוטיזם שאנחנו לא מצליחים לאפיין"

התסכול מהדמיות מוח ומהמחקר הגנטי, והתקווה שבמעקב אחרי תנועות עיניים ● פרופ' אילן דינשטיין, ממובילי המכון הלאומי לחקר אוטיזם, הגיע למסקנה כי יש לחקור אוכלוסיות גדולות, באופן הוליסטי ולאורך זמן - ושואף לעקוב אחר שלושה מכל ארבעה אנשים עם אוטיזם בישראל לאורך כל חייהם

קפה ביאליק. גייס יותר מ־70 אלף ש' / צילום: איל יצהר, גלובס

לא מחכים למדינה: המסעדות והברים שפנו לגיוס המונים כדי להציל את העסק

הם פנו לציבור הלקוחות הקבועים באמצעות פלטפורמות כהד–סטארט, ומכרו שוברים לארוחות שאחרי הקורונה במאות אלפי שקלים, ששימשו עבורם כמעין הלוואות גישור • "הלקוחות נתנו לנו אוויר לתזרים", אומר שף מסעדת ג'ורג' אנד ג'ון שגייסה כמעט חצי מיליון שקל

מני מזוז ואורי שהם / צילום: רפי קוץ

כששופטים שופטים שופטים: הלקח שלימד אותנו השבוע השופט מני מזוז

החלטת נציב תלונות הציבור על שופטים אורי שהם בתלונה שהוגשה נגד השופט מני מזוז, מדגימה את הקושי בכך שתלונות שמוגשות נגד שופטי ביהמ"ש העליון מתבררות ע"י שופט עליון בדימוס, עמית שלהם לשעבר

לן בלווטניק, בעלי כלל תעשיות / צילום: יח"צ

הכול בגלל מכתב? בלווטניק עצר הזרמת כסף ל"רשת 13"

בעל השליטה בערוץ היה אמור להזרים 15 מיליון שקל, שהיו מיועדים, בין השאר, לתשלום משכורות לעובדים ● ועד עובדי "חדשות 13" שלח השבוע מכתב לרשות השנייה, שבו התריע כי "רשת 13" משלב בניגוד לחוק תכנים המקדמים את תוכניות הערוץ בשידורי החדשות

זאב פרבמן, מנכ"ל לייטריקס / צילום: איל יצהר, גלובס

מה מניע יזמים, האם יש דבר כזה יותר מדי כסף ולאן לוקחים חברה שכבר שווה מיליארד ד'? שיחה עם אחד שיודע

זאב פרבמן גדל בסיביר, עשה דוקטורט בירושלים ועזב את האקדמיה כדי להקים את לייטריקס, שפיתחה אפליקציה לעיבוד תמונה למובייל ● לאחר שהביא את החברה לשווי של יותר ממיליארד דולר הוא תוהה איך ממשיכים מפה, ומתעמק בשאלות כמו מה מניע יזמים והאם ההשקעות בהייטק זורמות למקום הנכון

שדה התעופה האנדה בטוקיו  / צילום: שאטרסטוק

כבר לא תהיה "גדולה ביפן": אילו קווים אל על מתכננת לבטל?

הקו לטוקיו, שאמור היה להיות הראשון שמחבר ישירות בין ישראל ויפן, לא ייפתח בינתיים ● קווים נוספים שאל על מבטלת הם הקו לוונציה שסגור להזמנות עד לספטמבר והקו לסופיה שההזמנות אליו סגורות עד לחודש דצמבר ● הקו לסן פרנסיסקו סגור להזמנות עד לחודש מרץ 2021

קריסטין לגארד, נשיאת הבנק האירופי המרכזי / צילום: Kai Pfaffenbach, רויטרס

התחזיות דיברו על משבר בממדים היסטוריים. הן לא טעו

האיחוד האירופי נכנס למיתון הגרוע בתולדותיו, ובבריטניה מעריכים כי הכלכלה תתכווץ בשיעור החריף ביותר ב–300 השנים האחרונות • בישראל, לעומת זאת, המצב מעט יותר טוב: בנק ישראל צופה מיתון קל יותר מהתחזית, אבל זו לא בהכרח סיבה להיות אופטימיים

אדם עם מסכה עובר ליד בניין בורסת ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, AP

"הגיע הזמן לנתק את חרדת הקורונה מקבלת החלטות השקעה"

מנהל ההשקעות הראשי של הבנק השווייצרי קרדיט סוויס, מייקל סטורבק: "השווקים צופים את פני העתיד. הם התקדמו מעבר לחדשות הכלכליות הרעות ופרצו קדימה בחדות מאז השפל, וסביר להניח שלא יגיעו אליו שוב. אל תחכו שיעשו זאת - זו עלולה להיות טעות יקרה"

ניהול בימי קורונה

מחקר אחד בשבוע: איך מנטרלים סטריאוטיפים והטיות בלתי מודעות?

גם אנשים שמחשיבים את עצמם לנאורים, רציונליים ומודעים, פועלים לא פעם בהסתמך על דעות קדומות. כך אפשר להתגבר על זה

הימורים ברשת / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

מתופעות הלוואי של הקורונה: אלכוהול, סמים, הימורים ופורנו

הבשורות הרעות: ההסתגרות שגזרה עלינו הקורונה, הביאו לעלייה במספר המתמכרים לאלכוהול, סמים, פורנוגרפיה והימורים מקוונים בארץ ומסביב לעולם ● הבשורות היותר רעות: למרות החזרה לשגרה, מי שהתחילו להתמכר יתקשו מאוד להחזיר לאחור
את הגלגל

נתב"ג ריק בצל סגירת השמיים עקב הקורונה / צילום: יוסי פתאל

לאחר שנקבעה פגישה עם האוצר, ועד רש"ת הפסיק את השבתת נתב"ג

ועד העובדים מחה על כך שאין מתווה לתוכנית חזרה, ואין אופק לפתיחת השמיים ● הפגישה עם שרי התחבורה והאוצר צפויה להתקיים ביום שני

שי לי שפיגלמן - ראש מטה המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית שמוביל המשרד לשוויון חברתי - יח"צ

"היא נחמדה מדי": גבר ואישה מונו באותו היום למנכ"לים של משרד ממשלתי. נחשו מי חטפה מקלחת קרה

שלוש נשים בלבד מונו למנכ״ליות של אחד מ-34 המשרדים בממשלה הנוכחית. הן זכו לקבלת פנים צוננת על אף שפע התארים, הניסיון וההצלחות המוכחות שהביאו עמן. למה זה עדיין קורה?

שי באב"ד / צילום: איל יצהר

"סגרנו לאנשים את העסק ביום אחד": מנכ"ל האוצר מסכם קדנציה סוערת בראיון מפויס

שי באב"ד, מנכ"ל האוצר היוצא, מודה בראיון פרידה כי הסיוע שהמגזר העסקי נזקק לו בשל הקורונה לא הגיע בזמן, ומסכם קדנציה של עשייה ופעילות ענפה לצד עימותים ומאבקים, בטון מפויס ומפתיע ● "הלב שלי נמצא במגזר הציבורי, אשמח להיות מנכ"ל משרד הביטחון"

טים דרייפר / צילום: STEPHEN LAM, רויטרס

המיליארדר טים דרייפר יחלק ביטקוין בשווי יותר ממיליון דולר

בניסיון למשוך משתתפים לכנס הבלוקצ'יין שתערוך באוקטובר בלוס אנג'לס, מציעה קרן ההון סיכון של דרייפר מתנת ביטקוין בשווי 100 דולר לכל לקוח חדש בבורסת הקריפטו של eToro בארה"ב, שישקיע לפחות 50 דולר ברכישת מטבעות דיגיטליים

קישואים ממולאים ושזיפי בוסר של עידו שגב / צילום: עדן דותן

"קרון תענוגות של דליקטסים": פירות בוסר ימתקו

המטבחים המסורתיים אימצו מזמן, ועכשיו גם המטבח המודרני: שימוש בפירות בוסר - משמשים, דובדבנים ובעיקר שזיפים ירוקים - על חמיצותם המודגשת, לתיבול ולרטבים ●  
זו העונה, לקנות ולהקפיא

שבתאי אדלרסברג (אודיוקודס), אבישי אברהמי (Wix), ברק עילם (NICE), מיכה קאופמן (fiverr),  / צילום: תמר מצפי, שלומי יוסף, גלובס

חזרה לימי הבועה? שש כוכבות הייטק ישראליות בשמי וול סטריט

מניותיהן של הישראליות בוול סטריט עלו בחדות לאחרונה ותיקנו את הירידות ממשבר הקורונה ● מה הקפיץ את המניה, מי המרוויחים הגדולים, ומה התחזיות להמשך?

מנכ"ל זום אריק יואן / צילום: Mark Lennihan, AP

הקונספירציה שהגיעה לישראל והבועה החדשה שנוצרת: השבוע בהייטק

זום וסלאק - זאת שהרוויחה מהקורונה וזאת שפחות ● איך יכול להיות שמדד נאסד"ק בשיא כל הזמנים והמשקיעה שעומדת מאחורי אקזיטים של 4 מיליארד דולר ● השבוע בהייטק

רן גוראון / צילום: יח"צ

הושלמה החזרה לעבודה מלאה בכל החברות-הבנות של בזק

נחתם הסכם חדש בין ההנהלה לבין עובדי yes, שיקבלו מעניק חד-פעמי ויוותרו על הנופש השנתי בחו"ל