הסדר טיעון לגננת המתעללת שנחשפה בתוכנית "כלבוטק"

גילה יעקב צולמה מתעללת בתינוקות בגן-הילדים בו עבדה ; לפי ההסדר היא מואשמת בעבירות של התעללות בחסר-ישע ותקיפה ; פרקליטת הורי הילדים: ההסדר לא מונע מיעקב להיות גננת אחרי שתרצה את עונשה

לאתר חדשות ערוץ 2 (קשת / רשת)

גילה יעקב, מטפלת שצולמה מתעללת בילדי הגן בו עבדה, חתמה היום (א') על הסדר טיעון בעניינה. יעקב תועדה במצלמה נסתרת בתוכנית "כלבוטק" כשהיא מטיחה פעוטה בחוזקה על הרצפה. הצילומים הגיעו לידי ההורים שהגישו תלונה במשטרה. בקלטת רואים אותה מכה, דוחפת, מרימה וזורקת את הילדים.

הסדר הטיעון עם יעקב כולל 6 סעיפי אישום: 2 עבירות של התעללות בחסר-ישע ו-4 עבירות של תקיפה. בין השאר היא תועדה כשהיא אוכלת חטיף ושואלת את הילדים "מי רוצה?", וכשהם מושיטים לה את היד - היא משליכה חטיפים על הרצפה והילדים מחפשים אותם.

פרקליטיה של יעקב טוענים כי "היא מטפלת מסורה, ולא התלוננו עליה שנים", אולם בכתב האישום שהוגש נגדה ב-14 בינואר השנה מתוארת מסכת התעללות בתינוקות, משיכה בשערותיהם, סטירות בפנים והטחות בקרקע.

שני ספסלי בית משפט הם שהפרידו היום בין גילה יעקב, מטפלת ב"גן צעירון" ברמת-השרון, שנתפסה מתעללת בילדי הגן, לבין שורה שלמה של הורים כואבים שישבו בספסל האחורי, חלקם עם דמעות בעיניים.

התעללות, על-פי ההגדרה המשפטית, היא סדרה של תקיפות, או תקיפה אחת חמורה. מאחר והסדר הטיעון הוא פתוח, כלומר נסגר ללא החלטה לגבי עונש, בינואר בשנה הבאה ייערך שלב הטיעונים לעונש, בו ייחשפו במי מן הילדים התעללה יעקב, והאם מדובר ב-6 ילדים שונים בהם התעללה - או במספר קטן יותר של ילדים, שכל אחד מהם הותקף מספר פעמים.

גורמים בפרקליטות אמרו כי העונש המירבי לאישומים כאלה עומד על 30 שנה, אך הסיכוי נמוך מאוד שעונש כה חמור ייגזר על-ידי בית המשפט במקרה הזה. עוד נמסר מהפרקליטות כי אמנם יש בהסדר הטיעון 2 סעיפי התעללות, אך "כל האווירה בתוך הגן היתה אכזרית ומתעללת".

הבעייתיות בהסכם הזה", אומרת עו"ד ענבל עמרם ממרכז נוגה המייצג את הורים הילדים שנפגעו, "היא שאין שום סעיף בהסכם המונע מגילה יעקב להמשיך לעבוד כגננת לאחר שתרצה את עונשה".

הורי הילדים ישבו שקטים לאורך כל הדיון, אך כשנשאלו, התקשו להסתיר את תחושותיהם. "אני נגעל כשאני רואה אותה", סיפר אחד האבות, יוסי מועלם. "היו לי שני ילדים בגן, והם התנהגו על-פי כל הסימנים המחשידים, אבל איך אפשר לדעת? הם היו מתעוררים בוכים בלילה, אבל חשבתי שזה בגלל השיניים שצומחות, או גזים. כשאני רואה את הגננת, כל התחושות עולות, אני כועס מאוד".

גילה יעקב, או מקורביה, לא היו מעוניינים להתראיין. בני משפחתה ניסו לסוכך עליה בגופם מפני המצלמות, ובשלב מסוים אף איבדו שליטה וצעקו על הצלמים.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988