אושר במועצה הארצית: מבנה מסחרי בחוף אלמוג באילת יוגבה ויוסב למלון בן 160 חדרים

החברה להגנת הטבע: תוספת של בנייה מלונאית בחוף הדרומי תסכן את שונית האלמוגים; המועצה העדיפה אינטרס פרטי על אינטרס הציבור הרחב

מבנה מסחרי נטוש דו קומתי בחוף אלמוג בדרום העיר אילת יוסב למלון שיכלול 160 חדרים, ב-6-8 קומות. כך אושר במועצה הארצית לתכנון ולבנייה. ההחלטה כפופה לאישור הממשלה. המלון ייבנה מול המצפה התת-ימי.

בהחלטתה קיבלה המועצה הארצית את עמדת הולחו"ף מיום 27.2.08, וקבעה כי השימוש המלונאי במבנה יאושר תוך התניה כי צוות מצומצם מטעם הולחו"ף יקבע את אופן ההשתלבות של המבנה בנוף, וכן יקבע את היקף הבנייה המקסימאלי שיתאפשר במקום.

יצוין, כי לצורך הקמת המלון ביטלה המועצה סעיף בתמ"א 13 לחופי אילת, האוסר על תוספות של בנייה במקום, וזאת כדי לאפשר ליזם פרטי לקבל תוספת של 6 קומות מעבר לזכויות הקיימות כיום.

עיריית אילת והוועדה המחוזית דרום תומכות בהקמת המלון בהיקף המוצע, בשל קרבתו למלון אורכידאה הקיים והשתלבותו על רקע מורדות העיר אילת.

מאידך, החברה להגנת הטבע מתנגדת לתכונית. לדברי החברה, "לצערנו, המועצה הארצית העדיפה אינטרס צר של יזמות פרטית על פני אינטרס רחב המבטא את טובת כלל הציבור. החברה להגנת הטבע סבורה כי חופי אילת הם נכס לאומי וראוי שכל הוועדות, ובראשן המועצה הארצית, תתייחסנה ליוזמות פיתוח בחופים בהתאם לכך. שונית האלמוגים נמצאת בסכנה מתמדת בעקבות הפיתוח המסיבי באזור אילת, וכל תוספת של בנייה מלונאית בחוף הדרומי עלולה להיות הרסנית לגביה. חשוב להזכיר כי יש עוד דרך ארוכה עד לאישור סופי של התוכנית - לפנינו עוד שלב של התנגדויות, בו הציבור יוכל להגיד את דברו ולהביע את עמדתו, וגם אנחנו, כמובן, נמשיך את מאבקנו נגד הפגיעה המתוכננת בחוף הדרומי של אילת".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988