יאיר לפיד: "נתניהו צריך לפטר מיד את אלי ישי"

(עדכון) - לפיד על ישי: "דברי האיוולת של ישי והשוואתו המקוממת בין גיוס לצה"ל ל'שפיכות דמים, גילוי עריות ועבודת אלילים' מהווים עלבון צורב לכל מי שלובש מדים ומשרת בצה"ל" ■ הבוקר בירושלים: אלפי חרדים התפללו נגד "גזירת הגיוס לצה"ל"

יאיר לפיד, יו"ר מפלגת "יש עתיד", תוקף היום (ב') בחריפות את שר הפנים אלי ישי ואומר כי "דברי האיוולת של ישי והשוואתו המקוממת בין גיוס לצה"ל ל'שפיכות דמים, גילוי עריות ועבודת אלילים' מהווים עלבון צורב לכל מי שלובש מדים ומשרת בצה"ל".

הדברים נאמרו שעות ספורות לאחר שאלפי חרדים קיימו לפנות בוקר עצרת גדולה בירושלים נגד גיוס לצה"ל (פרטים בהמשך). לדברי לפיד, "זוהי הוכחה ברורה לכך שממשלת הטלאים של נתניהו לא תביא שום בשורה לציבור הישראלי. נתניהו צריך לפטר במקום שר בכיר שטוען שגיוס לצה"ל עומד בשורה אחת עם עבירות שדינן מיתה. אם השר ישי יישאר בתפקידו, נתניהו אינו ראוי לעמוד בראש ממשלה המכנה עצמה 'ציונית'. למרבה הצער, אין ספק שנתניהו יעדיף, כמו תמיד, את 'שותפיו הטבעיים' על פני רוב הציבור בישראל, שמתגייס לשירות סדיר ומילואים, משלם מסים ואינו מצליח לגמור את החודש".

הבוקר: חרדים נגד "גזירת הגיוס"

אלפי חרדים הגיעו לפנות בוקר לכיכר השבת בירושלים כדי להפגין נגד הכוונה לגייס צעירים חרדים לצה"ל. למרות השעה המוקדמת, נרשמה נוכחות מרשימה של גברים נשים וגם ילדים, שהביעו את התנגדותם ל"גזירת הגיוס", כפי שכינו אותה הרבנים.

העצרת הגדולה בשכונת מאה שערים בעיר נמשכה כשעה וחצי ועברה בשקט יחסי, ובסופה התפזרו ההמונים לביתם מבלי להפר את הסדר. במהלך העצרת, חולקו כ-1,500 שקים ושקיות עם פחם כדי לאפשר למשתתפי העצרת ללבוש שק ואפר כאות אבל, על כוונת "ועדת פלסנר" לחייב את הצעירים החרדים לשירות צבאי בעקבות ביטול חוק טל.

רבני העדה החרדית השתתפו בעצרת ובהם הרב טוביה וייס, הרב שמואל אוירבך ראש ישיבת 'מעלות התורה', ראב"ד העדה החרדית הרב שמואל שטרנבוך וראש-ישיבת פורת יוסף הרב משה צדקה.המשתתפים פתחו באמירת פרקי תהילים לקראת השעה חמש לפנות בוקר. לאחר מכן, שמעו הנוכחים נאומים חריפים של ראשי העדה החרדית נגד מה שהם מכנים 'גזירת הגיוס' וכהרתעה לנציגי הציבור שלא לנסות להגיע לפשרות בנושא זה.

מאות שוטרים נערכו בכיכר מחשש לעימותים אלימים בשעה שהדוברים השונים נאמו נגד גיוס לצה"ל, או שירות לאומי במסגרת הממלכתית, אך כאמור האירוע עבר ללא הפרות סדר.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988