דיווח: נתניהו מציב תנאים למתן 10 מיליארד שקל ליישובים הערבים

זעם במערכת הפוליטית בעקבות הפרסום בחדשות 2 שלפיו נתניהו מציב תנאים לקבלת סיוע למגזר הערבי ■ יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה: "ספין תקשורתי" ■ מרצ: "זו סחיטה באיומים" ■ הרצוג: "נתניהו החליט ללכת לבחירות"

בנימין נתניהו / צילום: רויטרס
בנימין נתניהו / צילום: רויטרס

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות הפרסום אתמול (ב') במהדורה המרכזית בחדשות ערוץ 2, לפיו ראש הממשלה נתניהו שוקל להתנות סיוע של 10 מיליארד שקל למגזר הערבי בעמידה בשורת תנאים שטרם נקבעו סופית. באופוזיציה תקפו בחריפות את ראש הממשלה.

"זה עוד ספין תקשורתי ריק, ראש הממשלה עסוק רק בהסתה", אמר יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה.

"ראש ממשלה שפל, איזה מחיר אתה מוכן לשלם בשביל לקושש עוד כמה קולות על שנאה ופילוג", תקפה אותו במילים חריפות יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון. "הערב הובהר סופית שמבחינת נתניהו ערביי ישראל הם לא אזרחים אלא כלי לעשות בו שימוש פוליטי ציני. בשתי ידיו הוא הופך אותם לעניים, לשנואים ולמוקצים. ההיסטוריה לא תסלח לו".

"סחיטה באיומים, אין דרך אחרת לקרוא למהלך של נתניהו", אמר ח"כ אילן גילאון (מרצ). "הפערים בין יהודים לערבים כל כך גדולים ובלתי נסבלים, אבל האיש הזה חושב שזו עוד הזדמנות לשסות, להתסיס ולפלג". יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג אמר כי ההחלטה להתנות את הסיוע היא הוכחה נוספת לכך שנתניהו החליט ללכת לבחירות.

מנגד, השר זאב אלקין - שמונה יחד עם השר יריב לוין כדי לגבש את התנאים - דוחה בתוקף את הביקורת. בריאיון לחדשות הלילה הדגיש אלקין כי לא התווספו תנאים נוספים למתן כספי הסיוע. "גם במגזר היהודי, כשמקצים כסף לעניינים ציבוריים, דורשים עמידה בסטנדרטים", אמר.

לדברי אלקין, התנאים שבהם יידרשו היישובים הערביים לעמוד נוגעים לבנייה לגובה ובנייה בלתי חוקית, אכיפת חוק ושירות לאומי. "לא ייתכן שראשי רשויות ישתמשו בכספים שהם מקבלים כדי לחסום כניסה של שירות לאומי לציבור הערבי", הוסיף אלקין. מוקדם יותר אתמול הגיבו גם בלשכת ראש הממשלה לפרסום ואמרו כי נתניהו מחויב לתכנית.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988