גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מי הגיעו לאירוע ההתרמה של בית החולים לוינשטיין?

וגם: מה הג'וב החדש של יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי?

ארז מלצר, יהודה רוה ומיכה גייגר / צילום: ישראל הדרי
ארז מלצר, יהודה רוה ומיכה גייגר / צילום: ישראל הדרי

הידידים של לוינשטיין

מי הגיעו לאירוע ההתרמה של בית החולים לוינשטיין?

אתמול (ב') ערכה עמותת ידידי בית החולים לוינשטיין במשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב אירוע התרמה לטובת שיפוץ האגף המרכזי של בית החולים. לאירוע הגיעו כ-1,600 מוזמנים, שלאחר המינגלינג נהנו גם מהופעה של יהודה פוליקר.

במארחים: פרופ' עמירם כ"ץ, מנהל בית החולים לוינשטיין; וחברי הנהלת בית החולים; ארז מלצר, יו"ר עמותת הידידים של בית חולים לוינשטיין; יצחק מרום, סמנכ"ל וראש חטיבת לוגיסטיקה ותשתיות בכללית; משה פדלון, ראש עיריית הרצליה; חזי כאלו, מנכ"ל בנק ישראל; ושולה מליק, מנכ"לית העמותה.

באורחים נצפו: יקי ודמני, המנכ"ל הפורש של אפריקה תעשיות; ד"ר יוסי בכר, יו"ר בנק דיסקונט, ורעייתו אורית; מיכל ויוסי פילוס, יו"ר PwC קסלמן וקסלמן; ארז מלצר, יו"ר הדסה; מיכה גייגר; עו"ד יהודה רוה; עו"ד שמעון מזרחי; אילנה וישראל טראו, מנכ"ל בנק אגוד; ואחרים.

באירוע ההתרמה נאספו כמיליון שקל.

ארז מלצר, יהודה רוה ומיכה גייגר / צילום: ישראל הדרי

אמיר תמרי מצטרף לדירקטוריון מישורים

יו"ר קסטרו מכהן גם כדח"צ בחברות כנפיים, אדגר, סאטקום ועוד

אמיר תמרי מרחיב את עיסוקיו בבורסה, ובנוסף לתפקידו כיו"ר חברת האופנה קסטרו, כעת הוא מצטרף לכהן כדירקטור בחברת הנדל"ן מישורים. בנוסף מכהן תמרי כדירקטור חיצוני בחברות כנפיים, אדגר, סאטקום ועוד.

מינויו של תמרי לתפקיד נעשה במקביל להתפטרותו של שלום מטלון מדירקטוריון מישורים, פחות מחצי שנה לאחר מינויו בחודש נובמבר האחרון. סיבת ההתפטרות לא נמסרה.

הצטרפותו של תמרי לדירקטוריון מישורים נעשית זמן קצר לאחר שקסטרו ביקשה מבעלי מניותיה לאשר את תנאי העסקתו המעודכנים של תמרי כיו"ר החברה ולהעניק לו תגמול שנתי קבוע של 300 אלף שקל, בתוספת מע"מ, בתפקידו.

מישורים, הנמצאת בשליטת גיל בלוטרייך ואלכס שניידר, מחזיקה בנכסים מניבים בישראל ובמרכזים מסחריים בארה"ב, ונוסף על כך היא בעלת השליטה בחברת סקייליין, הפועלת עבורה בתחום המלונאות והנופש בקנדה ובארה"ב.

בחודש שעבר סיכמה מישורים את 2016 עם קפיצה של 44% בהכנסותיה שהגיעו ל-480 מיליון שקל בתמיכת שיפור פעילות מגזר המלונאות לאחר שהיא איחדה תוצאות מלון שהיא מחזיקה בקליבלנד והכירה בהכנסות ממסירת דירות באתר נופש בקנדה. בשורה התחתונה רווחיה זינקו ב-90% ל-37 מיליון שקל, לאחר שהחברה נהנתה בין היתר גם משיערוך נכסים וגם ממימוש השקעה. 

אמיר תמרי  / צילום: אביב חופי)

תופסים טרמפ

השר לשעבר אלי ישי מצטרף כיועץ לחברת ריידר

תגידו מזל טוב למינוי החדש של השר לשעבר אלי ישי (54), אשר מצטרף בימים אלה לחברת ריידר (Rider), מפעילת אפליקציית שירות המוניות.

במסגרת תפקידו החדש בחברה, יעניק ישי לריידר שירותי ייעוץ לצורך "שיווק וקידום מטרותיה העסקיות". עוד נמסר מהחברה כי עיקר עבודתו תהיה מול משרדי ממשלה והרשויות, על-מנת להגדיל את היקף העבודה והמכירות של האפליקציה בישראל.

יש להניח כי בריידר, הנדרשת בשלב זה לאישורים ותקנים, מבקשים ליהנות גם מקשריו וכישוריו הרגולטורים של ישי, אשר כיהן בעברו כשר הפנים, שר התמ"ת, שר העבודה והרווחה מטעם מפלגת ש"ס ובתפקידים נוספים.

ריידר, המבקשת לשווק מונה דיגיטלי אותו פיתחה, תיעזר בין היתר גם בקשריו של ישי במגזר החרדי.

אלי ישי / צילום: איל יצהר

המקורות האוסטרים

מי ביקר באתר המנהרה שכורה מקורות לירושלים?

את ביקורו בארץ ניצל אתמול קנצלר אוסטריה, כריסטיאן קרן, לביקור באתר מקורות בו כורה החברה את מערכת המים החמישית לאספקת מים לירושלים. מיקי אלישע, מנהל הפרויקט, וקרלוס פרסיה, ממלא-מקום מנהל מרחב במקורות, קיבלו את פני הקנצלר וערכו לו סיור במקום יחד עם אנדרס-לאונרדו גווארה-קלוקסין, נציג הקבלן המבצע, חברת זובלין-יגר האוסטרית. לדבריהם, באמצעות המנהרה שאורכה 13 ק"מ, יועלו גם המים המותפלים לבירה.

מבחינת המארחים והאורחים, מועד המפגש, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, לא היה מקרי, והוא מדגיש את שיתוף-הפעולה בין המדינות. לדברי אלישע, כבר בשנת 2020 תוכל ישראל לעמוד בכל יעדי אספקת המים לירושלים וסביבותיה, כולל ליישוב הפלסטיני, וזאת לעשרות השנים הבאות.

מיקי אלישע, כריסטיאן קרן וקרלוס פרסיה / צילום: רונן חורש

מדד האושר

מה לפי השגריר הדני המשותף לישראל ולדנמרק?

נציגי השגרירות הדנית בישראל ובכירי איסתא נסיעות התכנסו הבוקר (ג') לארוחת בוקר חגיגית במסעדת "התרנגול הכחול" בתל-אביב, וזאת לרגל השקת קו טיסות ישירות וחבילות נופש מישראל לדנמרק.

הנוסע הישראלי ידוע ככזה שמחפש יעדים חדשים בעיקר לעונת השיא בחופשת הקיץ. מבחינת איסתא, דנמרק תהווה חלופה לטיולי היער השחור שהצרכן הישראלי אימץ, כאשר יש לה כמה קלפים מנצחים להציע לו.

נתחיל באושר: במדד האושר האחרון שפרסם האו"ם כיכבה במקום הראשון נורווגיה, שהדיחה את דנמרק למקום השני אחרי 3 שנים בהם הייתה בראש הטבלה. ישראל, אגב מוקמה במקום הראשון, ולפי שגריר דנמרק בישראל, יאספר ואהר, שנכח באירוע, מדובר במקום מכובד, בעיקר לנוכח המדינות השכנות המקיפות אותנו.

לצד האושר, מדד חשוב בכל קנה-מידה, לדנמרק יש עוד כמה דברים נוספים להציע, כך עליבא דה ואהר שנשא דברים. "אחרי שהתיירים הדנים נחשפו לישראל, והם אוהבים את מה שיש למדינה שלכם להציע, כעת יוכל התייר הישראלי לראות את מה שיש לנו להציע - ויש לנו לא מעט במשותף. שתינו מדינות קטנות, עם טבע עשיר והיסטוריה מפוארת וכמוכם, גם אנחנו מאושרים, אולי קצת יותר", הסביר ואהר, "הישראלים ישמחו לדעת שבדנמרק לא נהוג לתת טיפ לנותני השירות, ושבקיץ הטמפרטורה אצלנו לא תגיע ל-40 מעלות כמו כאן".

פיזרו חיוכים של אושר לנוכחים: אחישי גל, בעלי חברת איסתא נסיעות; אתי גווילי, מנכ"לית איסתא נסיעות; רונן קרסו, סמנכ"ל החברה; ונועם רון, מנהל השיווק.

אחישי גל, יאספר ואהר ואתי גווילי / צילום: ליאת מנדל

עוד כתבות

תחנת דלק בארה"ב / צילום: רויטרס

הנפילה בנפט מתגלגלת לכיס הנהגים: ירידה חדה במחיר הדלק - המחיר הנמוך ביותר מאז ינואר 2009

מחיר הדלק יוזל ב-1.03 שקלים ולא יעלה על 4.89 שקלים לליטר בתחנה בשירות עצמי ● מחיר חבית נפט התרסק בשבועות האחרונים ל-23 דולר לחבית

אוהל לבדיקת חולי קורונה בבית חולים בניו יורק, ארה"ב / צילום: Kathy Willens, AP

המאבק בקורונה בארה"ב: הרשויות מנטרות את תנועת האוכלוסייה באמצעות מכשירי הסלולר

רשויות ברחבי ארה"ב משתמשות בנתוני מיקום של מיליוני טלפונים ניידים כדי להבין טוב יותר איך נעים האמריקאים במהלך מגפת הקורונה, ואיך הם משפיעים על התפשטת המחלה

פועלי בניין בבריטניה, בשבוע שעבר. סערה ציבורית  צילום: AP / Alberto Pezzali / צילום: Alberto Pezzali, Associated Press

השפעות הקורונה על הבנייה בעולם: האתרים עוד עובדים, אבל הקצב יורד

תעשיית הבנייה באירופה עומדת בפני משבר קיומי כתוצאה מהמגפה ● לפי הערכות, בגרמניה יש ירידה של 25% בהיקף פרויקטים ● בבריטניה הדרישה להחריג את עסקי הבנייה מהצו שהורה לבריטים להישאר בבית השבוע גרמה לסערה ציבורית

בנימין נתניהו ויעקב ליצמן מבקרים במרכז הרפואי שפתחו לחולי קורונה בשיב"א / צילום: Heidi Levine, Associated Press

הרופאים נגד ליצמן: דורשים מנתניהו להחליף את שר הבריאות

"האירוע הזה תפס אותנו עם המכנסיים למטה. הפעם לא ניתן לוועדות החקירה והבדיקות להיות מוכנסים למגירה. אנו דורשים יישום של רפורמות אמיתיות במערכת הבריאות. זה אומר לשים את הבריאות בראש מעיניהם של הפוליטיקאים", אמר פרופ' יורם קלוגר, יוזם הפנייה, ל"גלובס"

בני גנץ ובנימין נתניהו / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ישראל לפני הכל? הממשלה החדשה צפויה להיות אחת הגדולות והבזבזניות

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, הממשלה הבאה צפויה לכלול 30 שרים, על אף המשבר הכלכלי הענק שהמדינה עומדת בפתחו ● כמה זה יעלה למשק, מה הסכנה בריבוי שרים ומשרדים ואיך זה שישראל ממשיכה להוביל על כל המדינות בפרמטר השרים

שִי ג'ינפינג ודונלד טראמפ  / צילום: Susan Walsh

פרשנות: הקורונה היא המשך המלחמה הקרה בין ארה"ב לסין באמצעים אחרים

לא מסך ברזל כמו ב-1946, אלא מסך קורונה של חשדנות ושל טינה יורד עכשיו על היחסים בין שתי מעצמות־העל ● ארה"ב, מתלוננת כי "המפלגה הקומוניסטית הסינית" חורשת מזימות נגד חירויות המערב ● פרשנות סינית מאיימת על ארה"ב ב"גיהינום קורונה"

חנויות סגורות בקניון רמת אביב בצל הקורונה / צילום: איל יצהר, גלובס

‫רשתות הקמעונאות לבעלי הקניונים: "רוב רשתות המסחר לא יוכלו לשלם את דמי השכירות והניהול"

רשתות הקמעונאות קוראות לבעלי הקניונים להיפגש ולנהל מו"מ על התקופה שאחרי המשבר ● "אנו נמצאים במשבר כלכלי שלא נראה מעולם", כותבים ברשתות, ומוסיפים: "כולנו צריכים לחשוב גם על היום שאחרי, בו נצא כולנו מהמשבר"

שר האוצר של מדינת הסן בגרמניה, תומאס שפר, שהתאבד בגלל משבר הקורונה / צילום: Andreas Arnold/dpa, Associated Press

גרמניה: שר האוצר של מדינת הסן התאבד בגלל משבר הקורונה

ראש ממשלת ספרד ינסה לאשר סגר שבמסגרתו העובדים החיוניים ביותר ייצאו לעבודה ● ראש ממשלת בריטניה ציין כי צעדי סגר חמורים יותר אפשריים במדינה ● מספר המתים באיטליה ביממה האחרונה עמד על 756 בני אדם, בעוד מספר הנדבקים במדינה בתקופה זו היה 5,217 בני אדם

קשיש על קולנועית לובש מסיכת מגן בטיילת הריקה של תל אביב / צילום: כדיה לוי

"זו לא עוד שפעת": ראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות מוטרדת מהעלייה בחולים הקשים

"זו הפכה להיות מחלה קשה, צריך להקפיד מאוד על הסגר כדי לא להידבק בה", כך אומרת ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות ● "הנפטרים רובם מבוגרים, אבל אין חסינות לצעירים. האזרחים צריכים להיזהר, להישמר ולעשות מה שהם יכולים כדי להימנע מהמשך הפצת המחלה"

מוטי בן משה / צילום: תמר מצפי

בניגוד למתחרים: קניון TLV טרם הודיע על הקלות לשוכרים בשל משבר הקורונה

ל"גלובס" הגיעו טענות מצד בעלת רשת החנויות דנה אשכנזי כי חולטו לה 80 אלף שקל על רקע אי-הסכמות עם הנהלת הקניון של מוטי בן משה ● חברת הניהול על הקלות לשוכרים: "עד 31 בחודש נודיע על החלטת הבעלים, וזאת מתוך רצון להתחשב בשוכרים"

רה"מ הונגריה ויקטור אורבן במערכת הבחירות האחרונה ב־2018 / צילום: Associated Press

דמוקרטיות בשקיעה בעידן הקורונה: מי צריך פרלמנטים מתפקדים?

נסיגת הדמוקרטיה הליברלית מתרחשת זה זמן מה בשורה של ארצות ● חלקן ממש בימים האלה בחסות הקורונה שמשתוללת בכל פינה ● הסמן הקיצוני כעת הוא ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן, שמנצל את המגפה כדי לבטל את הפרלמנט ולהעביר את מלוא סמכויות החקיקה לידיו

רון תומר / צילום: פאול אורלייב

ארגון גג חדש למגזר העסקי דורש חלוקת הנטל עם המגזר הציבורי

התאחדות התעשיינים, איגוד לשכות המסחר, והתאחדות חקלאי ישראל, החליטו על תיאום עמדות מלא לנוכח המשבר הכלכלי המחריף ● "אני יודע שרה"מ נחוש להעביר תוכנית משמעותית, אך אם הכלים בתוכנית לא יתאימו לצרכים המידיים של המגזר העסקי המשק יקרוס לתוך עצמו"

אחד הנוסעים הדרום קוריאנים שנדבקו בקורונה מחכים בשדה התעופה בן גוריון / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

95% מעובדי אל על בחל"ת - האם הסיוע המדיני יגיע?

מתוך כ-6,360 העובדים שנותרו בחברה אחרי מאות שפוטרו, יישארו באל על רק כ-300 עובדים פעילים שימשיכו להחזיק את החברה, וזאת עד לסוף חודש מאי

אבי ניר, מנכ"ל קשת 12, ואבי בן טל, מנכ"ל רשת 13 / צילום: ינאי יחיאל, תמר מצפי

מנכ"לי קשת ורשת לשר התקשורת אמסלם: "די לתירוצים ולאוזלת-היד"

מנהלי הערוצים המסחריים, אבי ניר ואבי בן טל, מסרבים להרים ידיים אל מול סירובו של שר התקשורת דוד אמסלם לתת הקלות לערוצים בעקבות משבר הקורונה באמצעות שחרור כספי הביד בהיקף 35 מיליון שקל

חניון בתל אביב/ צילום: איל יצהר

לא רק מטוסים: גם חברות השכרת הרכב מחפשות היכן לאחסן מכוניות

הפתרון: חניונים לטווח ארוך בנתב"ג משמשים לרכבי חברות ההשכרה ● לרשות החברות מוצעים 1,500 מקומות חניה מעבר לאלה שיש להן כיום, ובסך-הכול מדובר ב-2,000 מקומות חניה בחניונים ארוכי-הטווח

אבי גבאי וגיל שרון / צילום: ליאור מזרחי, כדיה לוי, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

סלקום וגולן טלקום הגישו את בקשת המיזוג למשרד התקשורת

מקורות במשרד התקשורת אישרו כי הבקשה הוגשה, והיא בטיפול ● הצדדים הגישו לרשות התחרות בקשה לאישור המיזוג בתחילת החודש, והרשות כבר החלה בבדיקה וביקשה פרטים נוספים על העסקה

מתתם הבידוד בבית החולים שיבא / צילום: שאול גולן

בכירים בהייטק הקימו חמ"ל: מייבאים לבתי החולים ציוד רפואי מחו"ל

מנכ"ל ומייסד למונייד שי וינינגר מרכז את ניהול החמ"ל וגיוס הכספים, מנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן מרכז את הרכש והיבוא ולצידם מתנדבים נוספים ● וינינגר: "באופן שבו משרד הבריאות וארגוני הרכש השונים יודעים להתנהל, קשה מאוד להתחרות עם שאר מדינות העולם ששולחות אנשים עם כסף מזומן במזוודות"

ד"ר אנתוני פאוצ'י, ראש המרכז לטיפול באלרגיות ומחלות זיהומיות בארה"ב / צילום: AP

התחזית הרשמית בארה"ב: "בין 100 ל־200 אלף איש ימותו מקורונה"

כך אמר הערב ד"ר אנתוני פאוצ'י, ראש המרכז לטיפול באלרגיות ומחלות זיהומיות (CDC) בארצות הברית בתכנית "מצב האומה" ב-CNN ● "המודלים שלנו נותנים את התרחישים הגרועים ביותר ואת התרחישים הטובים ביותר. המציאות נמצאת איפשהו באמצע"

בורסת תל אביב סיקור שוטף / צילום: איל יצהר, גלובס

מניות הבנקים והביטוח מיתנו את הירידות בבורסה בסיום

מחזור המסחר הסתכם בכ-1.05 מיליארד שקל ● הפיקוח על הבנקים הודיע על הפחתת דרישות ההון לבנקים ● מדד הביטוח זינק ב-6.3% ● עליות חדות במניות חברות הקנאביס

שרת השיכון יפעת שאשא-ביטון / צילום: יעל אורבך

שרת השיכון יפעת שאשא-ביטון בראיון: "מנסה לשמור על רוכשי הדירות"

היא הגיעה למשרד השיכון והבינוי לחודש, ונשארה שנה ● רגע לפני השבעתה הצפויה של הממשלה החדשה ועל רקע משבר הקורונה, השרה ד"ר יפעת שאשא-ביטון בראיון מיוחד ל"גלובס" ● אפשרות לסגירת אתרי בנייה? "הקו שאנו מובילים הוא להשאיר את הענף פעיל עד שיהיה סגר מוחלט"