יחימוביץ' דורשת צו לעצירת ספירת הקולות; ניסנקורן: "פתטית"

(עדכון) - מספירת רוב קלפיות המגורים עולה כי היו"ר המכהן מוביל על יריבתו, אך קלפיות מקומות העבודה שייספרו היום צפויות להכריע את הכף ■ במטה יחימוביץ' פונים לבית המשפט בבקשה לצו מניעה: "זו אחת משחיתויות הבחירות הגדולות בתולדות המדינה"

אבי ניסנקורן, שלי יחימוביץ' / צילום: איל יצהר, אוריה תדמור
אבי ניסנקורן, שלי יחימוביץ' / צילום: איל יצהר, אוריה תדמור

ספירת קולות עדכנית לשעה 4:00 בבוקר מעלה כי יו"ר ההסתדרות המכהן אבי ניסנקורן זכה ב-59.07%% מהקולות בקלפיות המגורים בבחירות לראשות הארגון, שנסגרו אמש (ג') לעומת 40.93% למועמדת שלי יחימוביץ'. הנתונים מתייחסים ל-397 קלפיות מגורים מתוך 792 שנספרו עד כה, והלילה והבוקר נמשכה ספירת הקולות.

במהלך היום ייספרו קלפיות מקומות העבודה, שבהן ניסנקורן מאמין כי יזכה לרוב מכריע. נכון לשעה 9:00 ניסנקורן ניצח את יחימוביץ' בירושלים בפער של 13%, לעומת זאת, בתל אביב היא ניצחה בפער של כמאה קולות. אחוז ההצבעה בבחירות עמד על 45.66%, גבוה לעומת השנים הקודמות. הקלפיות נסגרו אמש בשעה 22:00, והצפי לפרסום תוצאות ההצבעה הוא מחר.

במטה של הח"כית אמרו כי הבוקר תוגש עתירה לפסילת כמות גדולה ביותר של קלפיות, וייתכן אף של כל הבחירות עצמן, ליו"ר ועדת הבחירות, עו"ד טל קרת. "חברת החקירות וייצמן יער הזרימה מאות עדויות מתועדות בתמונות ובווידאו המציגות זיופים שיטתיים וממוסדים", נטען. בשעה 17:00, מסר עו"ד איתן לירז, המיצג את הסיעה ואת יחימוביץ': "אנו עותרים כעת לבית המשפט בצווי מניעה בהולים לעצירת הליך ספירת הקולות בבחירות להסתדרות, לנוכח הימצאותן של מאות קלפיות פגומות שהושחתו במזיד ואי סדרים בהיקפים המקימים חשש כבד שהתוצאות אינן תוצאות אמת. במקביל נאסף כעת החומר הנדרש לעתירה לפסלות הליך הבחירות בכללותו. על פניו נראה כי מדובר באחת משחיתויות הבחירות הגדולות בתולדות המדינה".

במטה יחימוביץ' ציינו כי "כל הקלפיות ממרכז השפלה זרמו למרכז ספירה, שהתברר כי חציו נשכר בידי מטה ניסנקורן ורק פיסת בד מפרידה ביניהם. נציגי יחימוביץ' סולקו בכוח מהמקום, וכאשר הוזמנה המשטרה הוצג לפניה מסמך שכירות של מטה ניסנקורן ונטען כי המתחם הוא שטח פרטי שהמשטרה אינה יכולה לפעול בו, וכך 'טופלו' ו'שופצו עשרות רבות של קלפיות באין מפריע'.

כמו כן, סיפרו אנשי יחימוביץ' על "כמות עצומה של קלפיות שנפתחה לאחר שהספירה הסתיימה, ונציגיו של ניסנקורן שינו את תוצאותיה, לעיני המצלמות המתעדות, ובמקומות רבים הייתה הקלפי חשופה לחלוטין לעין כל כשעיני המנגנון עוקבות אחרי המצביעים. מעטפות סגורות ובהן התוצאה המוכנה ניתנו למצביעים תוך איומים כי אל להם לבחור את הפתקים ועוד שלל דוגמאות מסמרות שיער". בשעה 1:00 בלילה אמרו במטה של יחימוביץ' כי "הפער קטן ומספר הקלפיות שנספרו מצומצם, ואנו עוקבים אחר התוצאות בדריכות ובאופטימיות זהירה".

מסיעת "עוגנים" של ניסנקורן נמסר כי "עולה שהקשר של יחימוביץ עם המציאות אבד. מקווים שתעבור מהר משלב ההדחקה לשלב ההפנמה. 244 אלף חברי הסתדרות אמרו את דברם. שום עתירה, הודעה, בכי, השמצה או ספין לא יבטלו העובדה שיחימוביץ הובסה בקלפי על ידי קרוב ל-250 אלף עובדים שלא רצו בה. אחרי קמפיין מלוכלך שהשמיץ עובדים, ועדים ואת מי לא - היא ממשיכה בצורה פאתטית".

האווירה המתוחה שררה בין שני מטות המתמודדים כבר מאתמול, שהחליפו לאורך היום האשמות הדדיות על שיבושים בפעילת הקלפיות, על זיופים ועל אלימות.

כ-244,050 מצביעים הגיעו אתמול לקלפיות - עלייה של כ-5.5% מהנתון המקביל בבחירות ב-2012, אז עמד הנתון הסופי על כ-40%. ספירת הקולות בקלפיות המגורים החלה הערב, בעוד שספירת הקלפיות במקומות העבודה תחל רק מחר.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988