קירות זכוכית, ארבע חניות וגנרטור: כך מוכרים דירות יוקרה בארה"ב

המכירות של דירות יוקרה בארה"ב מדשדשות, והמלאי גדל • מנגד אנשי נדל"ן מדווחים כי קל יותר למכור דירות שיש בהן פינוקים • כך, למשל, בית שימוש יפני במחיר 10,000 דולר יכול להביא לסגירת עסקה

תקרות גבוהות וחלונות זכוכית בדירות יוקרה/ צילום: shutterstock
תקרות גבוהות וחלונות זכוכית בדירות יוקרה/ צילום: shutterstock

שוק דירות היוקרה בארה"ב הולך ומצטנן, וייתכן שמוכרי דירות יצטרכו להשקיע בשדרוגים כדי לקבל את המחיר הגבוה ביותר עבור נכסיהם. "המכירות בששת החודשים האחרונים היו איטיות, אז אם אתם רוצים למכור דירת יוקרה, חייבים להתבלט", אמרה לורן שון-דייטון, סגנית נשיא למכירות באינטרנשיונל רילטי של ג'יימסון סותביס.

לדברי אנליסטים ב-Realtor.com, מאוקטובר 2017 רשם סך מספר הנכסים המוצעים למכירה ב-1 מיליון דולר או יותר גידול של יותר מפי שניים, ופירושו של דבר הוא כי ייתכן שהיצע דירות היוקרה עולה על הביקוש.

"המלאי מתחיל להיערם בגלל שהקונים לא רואים ערך ברמת מחיר זו", אמר חוויאר ויואס, מנהל המחקר הכלכלי ב-Realtor.com. "הקונים תובעניים יותר".

כדי לחשוף את סודות המכירה של דירת יוקרה בשוק נחלש - ולגלות אילו פריטים מושכים קונים - פנתה Mansion לסוכנים, אנליסטים שמתמחים בנדל"ן, יזמי בניה ומעצבים. להלן הצעותיהם, שלא לפי סדר כלשהו. אחד הלקחים הוא: בית שימוש יפני במחיר 10,000 דולר יכול לאפשר לכם לסגור עסקה.

הדברים שמרתיעים קוני דירות יוקרה
 הדברים שמרתיעים קוני דירות יוקרה

קירות זכוכית ניתנים להזזה

"מלא אור", "מואר", "דרומי" ו"חשיפה" נמנות עם מילות המפתח התכופות שמשמשות לתיאור דירות יוקרה שמחירן מיליון דולר ומעלה, ושנמכרות במהירות הרבה ביותר, על פי ניתוח שערכה Realtor.com ושהקיף יותר מ-45,000 דירות יוקרה. מבחינתם של סוכני נדל"ן ויזמי בנייה יש למילים אלה פירוש אחד בלבד: זכוכית.

"כשלקוחות מדברים על 'מואר', הם מדברים על חלונות גדולים וקירות זכוכית שניתנים להזזה ונפתחים כלפי חוץ", אמר בילי רוז, מייסד ונשיא The Agency בבוורלי הילס, קליפורניה.

"אנשים אוהבים את הזכוכית", אמר ג'ד גיבסון, נשיא טול ארכיטקצ'ר, וציין שיותר משליש הבעלים החדשים בארבע המתחמים היוקרתיים של החברה בניו-ג'רזי בחרו במערכות שונות של קירות זכוכית ניתנים להזזה.

"אחד הדברים שאני מייעצת ללקוחות שלי לעשות אם הם יכולים להרשות את זה לעצמם, זה להוציא את הדלתות הדקורטיביות בקיר חיצוני, ולהתקין במקומן דלתות זכוכית במתכונת אקורדיון", אמרה קולט מקדונלד, סוכנת רימקס בשכונת בקהד באטלנטה. "הדלתות האלה מעניקות לרצפות מסורתיות חזות מודרנית עדכנית".

תקרות גבוהות

"תקרות בגובה של יותר משלושה מטרים, תקרות קתדרלה, תקרות מקומרות" - יש ביקוש לכולן, לדברי סוזי ג'ונסון, סוכנת נדל"ן בקולדוול בנקר גנדייקר בסנט לואיס רבתי.

פול שומכר מחברת הבנייה שומכר הומס, שמתמחה בבניית בתים על פי מפרט הלקוח, אמר שלקוחותיו משלמים ברצון תוספת מחיר עבור חדרי שינה בעלי תקרות גבוהות יותר ועבור חדרים גדולים יותר. "אנחנו תמיד אומרים ללקוחות: בונו נשים את הכסף ואת ההשקעה בדברים שלא תוכלו לשנות במועד מאוחר יותר. אני יכול לשנות את הפיניש של הרצפות, אבל אני לא יכול לתת לכם גובה נוסף של התקרה".

בשוק דירות הקונדומיניום היקרות בניו-יורק, תקרות של קרוב ל-4 מטרים הפכו לאופנתיות, לדברי ג'ון גומז ופרדריק אקלונד, שמובילים צוות בדאלס אלימן ריל אסטייט. "הדבר הראשון ששואלים הקונים כשהם נכנסים - לפני שהם שואלים על שטח הדירה - הוא: מה גובה התקרה?", אמר גומז.

קוורציט, אבן טבעית מבריקה שקושיה עולה על זה של הגרניט, ושנוטה פחות לצבור כתמים מאשר השיש, הפכה לכוכה החדש של מטבח השף.

"צבעי לבן ואפור בהירים מחליפים את הגרניט הכהה יותר. הקונים אוהבים לראות משטחי עבודה בהירים ונייטרליים במטבח - לא משהו כל כך אישי או כל כך עמוס שהוא מתחרה עם השיש על הקיר", אמרה סוזן בוס, סוכנת שותפה באינטרנשיונל רילטי של מרתה טרנר סות'ביס ביוסטון, שמוכרת דירות בשכונות ריברקרסט וממוריאל בעיר.

מזווה קטן שהוא גם חדר שירות

מזווה קטן עם מקרר יין נוסף, מכונת קרח או מדיח כלים יכול לשמש גם כתוספת לשטח האירוח בבית - או להסתיר את ההכנות המבולגנות. על פי הניתוח של Realty.com, המזווים האלה מאוד פופולריים בקרב רוכשי הדירות. "בדקנו נכסים יוקרתיים עם מזווה כזה, והשווינו אותם לנכסים יוקרתיים ללא מזווה דומה", אמר ויואס. "הדירות האלה מבלות בשוק 40-60 ימים פחות מדירות אחרות".

מטבח עם מזווה - מסתיר את ההכנות המבולגנות/ צילום: shutterstock
 מטבח עם מזווה - מסתיר את ההכנות המבולגנות/ צילום: shutterstock

חדרי אמבטיה בסגנון ספא

כדי ללכוד קונה שמוכן להוציא הרבה יותר מ-1 מיליון דולר על דירת קונדומיניום בניו-יורק, חייב חדר השינה העיקרי להיות מצויד במקלחת אדים ובבית שימוש יפני בטכנולוגיה מתקדמת - "שני דברים שאף פעם אני לא אחיה בלעדיהם,, לדברי אקלונד.

חדר אמבטיה בדירות יוקרה/ צילום: shutterstock
 חדר אמבטיה בדירות יוקרה/ צילום: shutterstock

בסן פרנסיסקו, הפך שדרוג חדר האמבטיה לספא לנוהל סטנדרטי בשיפוצים יוקרתיים, לדברי המעצבת סינדי באיון. "מקלחות אדים, רצפות מחוממות - ההנחה היא שזה כלול בפרויקט", אמרה באיון.

"זו מגמה ברורה אצלנו. הקונים שלנו אמרו לנו שהם רוצים אמבטיות שאינן צמודות קיר", אומר גיבסון מטול ברדרס. ביוסטון עשויים הלקוחות לגלות העדפה גם לחדרי שינה עם שני בתי שימוש, לדברי בוס. לדברי כמה סוכני נדל"ן, סמל הסטטוס הנוכחי הוא דגם Toto Neorest עם שתי עוצמות זרם מים, מושב מחומם, כמה אפשרויות שטיפה ומערכת טיהור אוויר אוטומטית. המחיר הקמעוני: 10,200 דולר.

מערכות בית חכם

הולכת וגוברת הפופולריות של מערכות אוטומטיות מבוססות יישומים לבית שיכולות לנגן מוזיקה, לשלוט במערכות התאורה והחלונות, לווסת את הטמפרטורה ולאפשר גישה למצלמות אבטחה. "כיום הציפייה היא שלבית תהיה כמות גדולה של טכנולוגיה", אמר גארי גולד, סגן נשיא בהילטון אנד היילנד.

חניה מקורה לארבע מכוניות

באזורים שבהם עלות הרגל הרבועה גבוהה, חניה מקורה לשלוש או ארבע מכוניות נחשבת ליתרון מוערך.

"הקונים אוהבים גראז'ים. המון גברים ממש נדלקים על זה. העיניים שלהם זוהרות", אמר מייקל קוסטלו, שותף בדגלס אלימן ריל אסטייט בפאלם ביץ', פלורידה. "למרבית הקונים שלנו - גם אם זה רק זוג - יש שלוש, ארבע, חמש, שש מכוניות".

"בגראז' עצמו, אנשים רוצים נקודת הטענה למכונית חשמלית, וגם את היכולת להוסיף מעלית אם הם אספני מכוניות", אמרה מקדונלד.

אסם תבואה, מבנה לאחסון כרכרה, או דירה לחותנים

אסמים לא נועדו רק לסוסים. מבנים שעוצבו מחדש והפכו למתחמים למסיבות, למשרדים ביתיים או לקוטג'ים לאורחים - מפתים את הקונים. "לאסם שנמצא בנכס יכול להיות ערך רב מאוד - בין אם הוא משמש כסטודיו או כחממה או כקוטג' לבני משפחה", אמרה סאלי סלייטר, סוכנת שותפה בדגלס אלימן בבדפורס, ניו-יורק. "ואתה יכול להשיג ממנו הכנסה".

גנרטור

מרבית הקונים שואלים על גנרטורים ביתיים, בייחוד באזורים שאותם פוקדות סופות הוריקן. "זה נהיה הרבה יותר חשוב מאשר לפני עשר שנים", אמרה בוס, שלקוחותיה למדו לאהוב גנרטורים בעקבות סופת ההוריקן הארווי ב-2017. הוספת גנרטור קטן כמקור חשמל לשעת חירום שיגן על אוסף היין היקר עשויה לעלות עד 50,000 דולר, לדבריה, ומערכות גדולות יותר לבית עשויות להגיע ל-100,000 דולר או יותר.

"זה אחד הדברים שממעיטים בערכם, אבל מספיק שתשתמש בזה פעם אחת כדי שתהיה האיש המעושר בעולם", אמרה ג'ודי גיבונס, סוכנת שותפה באינטרנשיונל רילטי של ג'יימסון סות'ביס בשיקגו.

עיצוב נייטרלי

"צבעי אפור בהיר מאוד פופולריים - בין אם מדובר ברצפה או בקירות", אמר קוסטלו. הוא מייעץ ללקוחות לנטוש וילונות כבדים ולשלוח את הריהוט העתיק לאחסון. "רהיטים כבדים וחומים הם אאוט. לא קל לומר ללקוח שהלוק הזה דוחה קונים".

ואף פעם אל תמעיטו בערכה של שכבת צבע טובה. גולד מאמין בצבע של דאן-אדוארדס שמכונה "קפה שווייצרי". "אם יש לך ספק, אז תצבע את זה בלבן", הוא אומר.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נדל"ן ותשתיות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988