גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה בשיאים על רקע האופטימיות מחזית הסחר העולמית

טבע סגרה בעלייה של 4.5% ● המשקיעים ברחו מהאג"ח אל המניות: תשואות אג"ח ארה"ב רשמו את הזינוק היומי החד ביותר מאז היום שלאחר בחירת טראמפ לנשיא ● בורסות אירופה ננעלו בעליות, הדאקס טיפס ב-0.8% ● דרישות האבטלה הראשוניות בארה"ב ירדו לשפל של חודש

שור וול סטריט / צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב
שור וול סטריט / צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:15

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים, עם רמות שיא חדשות, על רקע האופטימיות מחזית הסחר. המדדים עלו לרמות שיא. הדאו ג'ונס  הוסיף כ-186 נקודות, ועלה ב-0.7% ל-27,687.1 נקודות, שיא כל הזמנים. S&P 500  נסחר גם הוא ברמת שיא, לאחר שטיפס ב-8 נקודות, ראו 0.3%, ל-3,085 נקודות. הנאסד"ק  טיפס ב-0.3% ל-8,434 נקודות, ופספס אך במעט שיא חדש. 

מניות אקספדיה גרופ  צנחו בכ-28% לאחר שהחברה דיווחה על רווחים גרועים מהצפוי.

מניות דיסני  עלו ב-3% לאחר סיום המסחר, אחרי שהחברה דיווחה על רווח מתואם של 1.07 דולר למניה ברבעון הפיסקאלי הרביעי שלה, לעומת ציפיות ל-95 סנט, ועל הכנסות של 19.1 מיליארד דולר, 60 מיליון דולר מעל התחזיות. 

21:30

המניות בוול סטריט ממשיכות להיסחר ברמות שיא לאחר דיווח ששתי הכלכלות הגדולות בעולם, סין וארה"ב, הסכימו להסיר מכסים קיימים, מהלך שהביא לתנועה עצומה החוצה מהאג"ח אל תוך המניות.

תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים רשמה את העלייה היומית התלולה ביותר מאז היום שלאחר בחירתו של טראמפ לנשיא, וזינקה מ-1.81% ל-1.95%. 

מדד דאו ג'ונס  מטפס קרוב ל-1% או ל-260 נקודות, עם עליות בולטות במניות קטרפילר  ובואינג . ה-S&P 500  מטפס בכ-0.5%, בהובלת עלייה של 1.3% במגזר הפיננסים. מגזרים נוספים שבולטים בעליות הם האנרגיה, ההייטק ושירותי התקשורת. מדד נאסד"ק  מטפס בכ-0.65%.

מניות בנק אוף אמריקה  רושמות עליות על רקע הזינוק בתשואות האג"ח. עליות נרשמות גם במניות סיטיגרופ  וג'יי.פי מורגן צ'ייס 

העליות במניית טבע  , שפרסמה היום דוחות, נחלשו והיא מתחזקת בכ-5%, לאחר שרשמה זינוקים של 11% מוקדם יותר.     

18:50

בורסות אירופה ננעלו בעליות, לאחר שנגעו בשיא של 4 שנים במהלך המסחר. מדד הדאקס הגרמני עלה ב-0.8%, הקאק ב-0.4% והפוטסי ב-0.14%. הליש"ט מאבדת 0.4% לאחר שהבנק הבריטי הותיר את הריבית ללא שינוי. 

מוקדם יותר היום הנציבות האירופית חתכה את תחזית הצמיחה בגוש האירו.

אופטימיות סחר נרשמת בשווקים על רקע הדיווח לפיו סין וארה"ב הסכימו שלא להעלות מכסים אחת על השנייה.

בוול סטריט המדדים עולים לשיא, כך מדד דאו ג'ונס מטפס ב-0.8% והנאסד"ק מטפס ב-0.65%.

17:30

מניית טבע  מזנקת ביותר מ-11% לאחר הדוחות במסגרתם החברה העלתה את התחזיות ל-2019, והציגה תזרים חזק לרבעון השלישי.

16:30

המסחר בניו יורק נפתח בעליות בהמשך לדיווח אופטימי סביב מתיחות הסחר שבין סין לארה"ב, ועל רקע נתונים חיוביים משוק התעסוקה. מדד הנאסד"ק עולה ב-0.5%, הדאו ג'ונס מטפס ב-6.

15:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.6% על רקע הדיווח על כוונה הדדית של סין וארה"ב למנוע הטלת מכסים נוספת.

דרישות האבטלה הראשוניות בארה"ב בשבוע שהסתיים ב-2 לנובמבר ירדו לשפל של חודש - 211,000 תביעות, מדובר בירידה של 8,000 תביעות אל מתחת לתחזיות המוקדמות ל-215,000 דרישות.

קמטק דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי של 2019, וצופה כי ההכנסות השנתיות ל-2019 יגיעו לשיא של כ- 133 מיליון דולר. הרווח הנקי, על בסיס GAAP, הסתכם ב-4.2 מיליון דולר, או 11 סנט למניה בדילול מלא. הרווח הנקי, על בסיס Non-GAAP, הסתכם ב-5 מיליון דולר, או 13 סנט למניה, בדילול מלא. הכנסות הרבעון השלישי הסתכמו ב-32.5 מיליון דולר.

סיוה עקפ את התחזיות, כשסיימה את הרבעון השלישי עם צמיחה של 10% בהכנסות ל-23.5 מיליון דולר, ורווח מתואם של 22 סנט למניה.

תחזית אופטימית לגבי שוק הסחורות במוקד על מחיר הכסף. קרסטן מנקה, ראש תחום המחקר Next Generation, ביוליוס בר, צופה לכסף אפסייד של 12.5% וקובע מחיר יעד של 18.5 דולר לאונקיה בטווח של 3 חודשים ו-19.5 דולרים לאונקיה בטווח של 12 חודשים. מנקה מציין כי הפקטור המרכזי המשפיע על הכסף הוא הדולר האמריקאי. מי שצופה דולר חלש מציג תחזית שורית יותר על הכסף. לדבריו, ככל שההאטה הכלכלית לא תתפתח למשבר, הכסף צפוי לקבל תמיכה חיובית מהעניין של המשקיעים באופן חזק יותר מההשפעה השלילית של ירידה בביקוש התעשייתי.

14:30

הבנק המרכזי בבריטניה (BOE) החליט שלא לשנות את הריבית בכלכלה החמישית בגודלה בעולם. 35 יום לפני שהבריטים ילכו לקלפיות, הוועדה המוניטרית של הבנק, בהובלת הנגיד מרק קרני, הצביעה על הותרת הריבית על 0.75%. שבעה מתשעת חברי הוועדה הצביעו בעד ההחלטה, בעוד ששניים מהם הפתיעו את השווקים הפיננסיים והצביעו בעד הורדה בריבית. בתגובה ירדה הליש"ט ב-0.2% לרמה של 1.2828 דולר.  

12:40

המניות האירופיות נגעו בשיא של ארבע שנים לאחר הודעת סין על הסכמה הדדית עם ארה"ב על ביטול המכסים הנוספים שהוטלו במלחמת הסחר בין השתיים.

מדד סטוקס אירופה 600  מוסיף 0.45% ונסחר ברמה הגבוהה ביותר שלו מאז יולי 2015.

בורסות אסיה ננעלו היום במגמה מעורבת על רקע הדיווחים מוקדם יותר על עיכוב אפשרי בחתימת הסכם הסחר.

האיחוד האירופי חתך היום את תחזית הצמיחה שלו לגוש האירו, בנימוק שמתחים בחזית הסחר הגלובלית צפויים להכביד על האזור ולהגביל את ההתרחבות הכלכלית. ההזהרה מצדה של הזרוע המבצעת של האיחוד, הנציבות האירופית, מגיעה בתקופה שבה הבנק האירופי המרכזי החל בסבב תמריצים נוסף כדי לתמוך בצמיחה השברירית.

האי-ודאויות סביב הסחר כוללות את היחסים העתידיים בין בריטניה ובין האיחוד האירופי, על רקע הצורך בכינון יחסי סחר חדשים בין שני הצדדים לאחר הברקזיט; העדפות צרכנים חדשות בתעשיית הרכב ותנודתיות בסחר בין ארה"ב ובין סין. 

כתוצאה מכך חתכה הנציבות את התחזיות הכלכליות לגוש האירו ל-2019 ול-2020. האזור המונה 19 חברות צפוי לצמוח כעת בקצב של 1.1% השנה ושל 1.2% ב-2020. בתחזיות הקודמות במאי העריכה הנציבות צמיחה של 1.2% בגוש האירו ב-2019 ושל 1.5% ל-2020.   

ועדת המדיניות המוניטרית של הבנק אוף אינגלנד תחליט היום על הריבית בבריטניה. הציפיות הין להותרת הריבית על כנה לקראת הבחירות בבריטניה בדצמבר, לאחר השארת הריבית על כנה גם בספטמבר.

בגזרת הדוחות, מניית סימנס  מזנקת לאחר שהחברה דיווחה היום על הכנסות של 24.5 מיליארד אירו ברבעון הרביעי, עלייה של 8% לעומת התקופה המקבילה. מניית קומרצבנק  רושמת ירידות, לאחר שהבנק הגרמני דיווח על עלייה של 35% ברווח הנקי ברבעון השלישי.

מניית יוניקרדיט  האיטלקי מטפסת בכ-4.5%, לאחר שהבנק עמד עד כה בתחזיותיו השנתיות, לאחר שדיווח על רווח נקי של 1.1 מיליארד אירו ברבעון השלישי. מניית לופטהנזה  מזנקת לאחר שחברת התעופה עומדת אף היא בתחזית השנתית עם עלייה של 4% ברווח ברבעון השלישי, ל-1.15 מיליארד אירו.

מניית Arcelormittal  קופצת לאחר שיצרנית הפלדה הגדולה בעולם דיווחה על הפסד רבעוני שני ברציפות, אך היכתה את תחזיות הרווח.

חברת המדיה הגרמנית ProSiebenSat.1  דיווחה על צניחה ברווח ברבעון השלישי והזהירה מצניחה ברווחי הרבעון הרביעי.     

10:00

בורסות אירופה נפתחו הבוקר בעליות שערים לאחר דיווחים שלפיהם סין הודיעה כי שתי המעצמות הגדולות בעולם הסכימו לבטל המכסים הנוספים שהוטלו במסגרת מלחמת הסחר הנמשכת ביניהן. מדד סטוקס 600 טיפס ב0.4% עם עליות של יותר מ-1% במגזרי המשאבים הבסיסיים, הרכב הנסיעות והפנאי.

רוב המגזרים והבורסות נסחרים בטריטוריה החיובית. ירידות נרשמות במגזרי שירותי התשתיות והטלקום.

סין וארה"ב הסכימו באופן הדדי להוריד את המכסים שהטילו שתי המעצמות אחת על השנייה בשלבים, כך נמסר ממשרד המסחר הסיני. כתוצאה מההודעה החוזים העתידיים בבורסות ניו יורק קופצים. מדד הדאו ג'ונס  מוסיף כעת לערכו 136 נקודות.

נכון לעכשיו, גורמים אמריקאים טרם אישרו את הדיווח. אך במידה והדבר יאומת, זה יהיה צעד משמעותי בפיתרון משבר הסחר בין שתי המעצמות. 

07:00

בורסות אסיה נסחרות היום (ה') במגמה מעורבת ברקע הדיווחים על דחייה אפשרית בחתימת הסכם הסחר בין ארה"ב ובין סין. ירידות של 0.3% נרשמות בבורסת שנחאי, ועליות קלות נרשמות בשנזן.

מדד הנג סנג בהונג קונג מאבד יותר מ-0.3%, בהובלת מניית ענקית ההייטק טנסנט שמאבדת כ-2%. נטייה שלילית קלה נרשמת בטוקיו. מניות סופטבנק נופלות ביותר מ-2% לאחר שהקונגלומרט היפני דיווח אתמול על הפסד רבעוני ראשון זה 14 שנה. מניית טויוטה יורדת מעט לקראת פרסום הדוחות.

ירידה קלה נרשמת גם בקוריאה הדרומית, בהובלת מניית סמסונג אלקטרוניקס שמאבדת יותר מ-1%.

בורסת אוסטרליה מזנקת בכ-1%. לשכת הסטטיסטיקה במדינה דיווחה היום על עלייה של 9% במאזן מנוכה עונתיות של סחורות ושירותים בספטמבר, בהשוואה לחודש קודם.

המשקיעים עוקבים אחר תגובת השווקים לאחר שאמש דווח כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג עשויים של להיפגש לפני דצמבר לחתימה על הסכם. הפגישה בין השניים עשויה להידחות היות ששני הצדדים עדיין צריכים להחליט על התנאים ועל מקום המפגש.

ההתפתחויות הללו מתרחשות לאחר שהפורום לשיתוף פעולה אסיה-פסיפיק (APEC) ביטל את כנס הפסגה שלו בצ'ילה שתוכנן להיערך מאוחר יותר החודש, שבו היו אמורים שי וטראמפ להיפגש כדי לדון בחתימה על הסכם "שלב 1".

בורסות וול סטריט נסוגו מרמת השיא אמש על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השלישי של השנה. מדד הנאסד"ק איבד 0.3%, הדאו ג'ונס ו-S&P 500 ננעלו ללא שינוי מהותי.

עוד כתבות

כחלון ונתניהו / צילום: Amir Cohen, רויטרס

קחו מענק סיוע מהמדינה (ואל תשכחו לשלם עליו מס): כל מה שצריך לדעת על תוכנית החילוץ למשק

התוכנית בהיקף של 80 מיליארד שקל היא אומנם חסרת תקדים אך גם כוללת לא מעט אותיות קטנות ● הסיוע לעצמאים עשוי להפוך להלוואה, חלקים בתוכנית בכלל זקוקים לחקיקה, ולכן יחכו להקמת ממשלה; וכדי להבין באופן מלא איך יחושב הפיצוי תיאלצו לחכות לאחרי החג ● "גלובס" עושה סדר

טראמפ ופאוול / צילום: רויטרס, Carlos Barria

מדד חדש של הפדרל ריזרב חוזה צמיחה שלילית של 3.97%

עורכי המדד החדש, המציע מיפוי בזמן אמת עם מבט לעבר ולעתיד, מסבירים שהוא מנסה להראות איך תיראה הפעילות הכלכלית לאורך רבעון אילו היא הייתה נמשכת שנה ● הקריאה הראשונה מצביעה על כך ש"התפתחויות בשבוע שחלף גרמו למדד לרדת לרמה שלא נראתה מאז 2008"

חדשות מזויפות / צילום: שאטרסטוק

בודקי העובדות של פייסבוק עובדים שעות נוספות סביב פייק ניוז שמופץ על הקורונה

לפייסבוק יש יותר מ-60 מיזמים של בודקי עובדות ברשת שלה ברחבי העולם

בורסת תל אביב סיקור שוטף / צילום: איל יצהר, גלובס

תל אביב ננעלה בעליות: ת"א 35 עלה ב-2.5%

מדד ת"א 125 הוסיף 2.2% ומדד ת"א 90 התחזק ב-3.25% ● מדד הנפט והגז זינק ב-4.9% ומדד הנדל"ן עלה ב-4.3% ● טבע קפצה על רקע אישור תרופה שלה לשימוש בקורונה ● הממשלה אישרה אתמול תוכנית חילוץ למשק ב-80 מיליארד שקל

ציקי פוקס /  צילום: שלומי גבאי וואלה

מייסד ביו נקסוס משיב מלחמה: קרן השקעות בינלאומית היא שהביאה לקריסתנו

בתגובה לתביעת קרן ספרינגטייד בגין גניבה וזיוף, טוען בעל השליטה בחברת הסייבר הרפואי, ציקי-קורלנד פוקס, כי הקרן הביאה במו-ידיה לאובדן כל השקעתה בביו נקסוס

רוני חזקיהו / צילום: תמר מצפי

קרנות הסיוע לעסקים במשבר: בבנקים מזהירים – לא נעמוד בקצב

בבנקים מחמיאים על הקמת הקרן שעשויה לעזור לרבים אבל אינה מתואמת עם לוח הזמנים של המערכת, שגם היא פועלת בימים אלה במתכונת קורונה ● גורם במערכת: הבנקים לא יכולים לתת מענה בזמן קצר ללקוחות של בנקים אחרים. האוצר לא מוכן להקל בנקודה זו"

מטוס ארקיע בבנגקוק במהלך מבצע החילוץ / צילום: רפי קוץ

בשעה טובה: מדוע "טיסת החילוץ" שיצאה מהודו הייתה מאתגרת במיוחד

וגם: ישי פרוינד מונה למנכ"ל eBay ישראל ● השיחה

שער עיתון "פנאי פלוס" / צילום: צילום מסך

כל עובדי "פנאי פלוס" ו"טיים אאוט" הוצאו לחופשה ללא תשלום

עפ"י התכנון של הנהלת קבוצת "ידיעות אחרונות", בחודשיים הקרובים לא יצאו גיליונות חדשים של "פנאי פלוס", ובענף מציבים סימן שאלה האם העיתון יחזור גם אחרי תום המשבר ● קבוצת סיגלר הוציאה את עובדי "טיים אאוט" לחופשה ללא תשלום של 45 יום

בדיקת קורונה לצעיר בבני ברק / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

מספר מקרי הקורונה עלה ל-5,358; 224 החלימו מהנגיף

גבר בן 90, אישה בת 90 ושתי נשים בנות כ-50 נפטרו היום מהמחלה - סך הכל 20 נפטרו עד כה בארץ ● שב"כ קיבל אישור לסייע במאמץ לצמצום התפשטות הנגיף בישראל ● ברחבי העולם יש מעל ל-800 אלף מקרי קורונה

חיילים בפעילות של עמות יד לילד / צילום: יד לילד המיוחד

גם בתוכנית הסיוע הנוכחית העמותות והמגזר השלישי נשארים מאחור

תוכנית הסיוע למגזר השלישי שהציגה הממשלה לא כוללת קריטריונים ברורים והיא פונה רק לארגונים שקיבלו סיוע מהמדינה בעבר ● "המגזר השלישי צריך קרן סיוע מיידית של אחוז אחד מסך התוכנית הכלכלית שתאפשר סיוע מיידי ואוויר לנשימה"

מסכי שוק המניות בשנחאי, סין / צילום: Reuters

המסחר בוול סטריט הסתיים בירידות, הדאו רשם את הרבעון הראשון הגרוע ביותר בהיסטוריה

מדד דאו ג'ונס ירד ב-1.8%, מדד נאסד"ק נחלש ב-0.9% ומדד S&P 500 איבד 1.6% ● הזהב ירד למחיר של 1596.6 דולר לאונקיה ● בסין דווח היום כי מדד מנהלי הרכש לתחום התעשייה עמד בחודש מרץ ברמה של 52 נקודות המצביע על התרחבות, לעומת צפי כלכלנים למדד של 45 נקודות ● לפני הקורונה: מחירי הבתים בארה"ב עלו בינואר ● מדד אמון הצרכן בארה"ב ירד בחדות במרץ

מיניסו/ צילום: Goldpro76

אחרי שסגרה חנויות והוציאה 220 עובדים לחל"ת: מיניסו עולה עם אתר סחר מקוון

מערך המשלוחים של מיניסו יפעל בכל חלקי הארץ, ויספק הזמנות בתוך 3-5 ימי עסקים מרגע ביצוע ההזמנה באתר ● כמה יעלה משלוח בהזמנה מקוונת?

אתגר 14 הימים של "גלובס" / צילום: unsplash, גלובס

איך בונים מכונת הנשמה ושידור חוזר בסתיו: הצטרפו לאתגר 14 הימים של גלובס

ניוזלטר חדש של "גלובס" מגיש לכם מדי יום את מיטב התכנים והפודקאסטים שלנו • נכנסתם לבידוד? כתבו לנו ונשמח לארח לכם לחברה

אבי בן טל, מנכ"ל רשת 13 / צילום: ינאי יחיאל

הצרות של רשת 13: אלי עזור דורש החזר הלוואה בסך 10 מיליון שקל - וגל קיצוצים נוסף בדרך

הדרישה הכספית של עזור מתווספת לשלל הבעיות עמם מתמודד בימים אלה המנכ"ל הטרי אבי בן טל ● כעת מנסים ברשת ובחברת החדשות למזער נזקים ע"י קיצוצי כוח אדם והקדמת המעבר מבית הוורד למשרדי רשת

בדיקה לגילוי הדבקה בנגיף הקורונה בארה"ב / צילום: Ted S. Warren, AP

פיתוח ישראלי יכול להגדיל פי 8 את קיבולת בדיקות הקורונה

פיתוח חדש של אוניברסיטת בן גוריון יכול לחסוך משמעותית גם בזמן וגם בציוד מעבדה ● "המטושים עדיין בחסור עד כדי כך שבמקום להשתמש בשלושה מטושים לכל נבדק - נחיר נחיר ולוע - משתמשים לפעמים במטוש אחד שדוחפים גם לאף וגם לפה"

כריסטיאן דרוסטן / צילום: AXEL SCHMIDT, רויטרס

הווירולוג שמציע: כך אפשר להחזיר את בתי הספר

פרופ' כריסטיאן דרוסטן, וירולוג שמייעץ לקאנצלרית אנגלה מרקל, מדבר על היום שאחרי המגפה: "מעל להכול חייבים למצוא פתרון ללימודים בבתי הספר" ● קורונה – אסטרטגיית יציאה, מדור חדש

רופא מבצע בדיקת קורונה בגרמניה / צילום: Axel Heimken/dpa, AP

הגרף היומי - חדשות טובות מגרמניה: פחות חולים חדשים, יותר מחלימים

הגרף אמור להמחיש את מה שכל המדינות מעוניינות לראות – תנועת מלקחיים חדה ומקבילה – ככל שמספר הנדבקים גדל אקספוננציאלית, גם מספר המחלימים אמור לגדול כעת אקספוננציאלית - בהנחה שההתפשטות נבלמה

 פרויקט מגורים בבנייה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

בנק ישראל: התשואות על דירות נמוכות; מחירי הדירות גבוהים מדי

כך נכתב בפרק הדיור בדוח השנתי של בנק ישראל ● למרות זאת, בבנק המרכזי מתריעים כי עדיין קיים מחסור בהיצע דירות, בין היתר בגלל מימוש רק שליש מיעדי שיווקי הקרקעות בהסכמי הגג

גבי רוטר / צילום: יאיר שגיא

קסטרו: "יש בידי הקבוצה די מקורות כספיים לחזור לפעילות סדירה עם תום המשבר"

קבוצת האופנה מסכמת את 2019 עם הכנסות של 1.73 מיליארד שקל, גידול של כ-39% לעומת 2018 - ואולם הגידול הזה נובע מהמיזוג שביצעה הקבוצה עם הודיס, כך שבפועל המגמה האמיתית שמאפיינת את תוצאות החברה דווקא מעידה על יציבות יחסית

מטוסי לופטהאנזה בשדה התעופה בפרנקפורט. טיסות רבות בוטלו בשל משבר הקורונה / צילום: Michael Probst, AP

יאט"א: ענף התעופה יחזור לפעילות מלאה רק ברבעון הרביעי של 2021

ארגון התעופה העולמי (יאט"א): לחברות התעופה יש יתרה של 35 מיליארד דולר על כרטיסים שבוטלו ● "קוראים לצרכנים לקבל הבנה זיכוי במקום החזר כספי על טיסה שבוטלה".