כך מדווחת התקשורת באירופה על הנחיות משרד הבריאות הישראלי

כלי התקשורת באירופה עוסקים בהרחבה בהוראות משרד הבריאות לאסור על כניסת אזרחים זרים משוויץ, גרמניה, אוסטריה, צרפת וספרד • אחד הנפגעים מהאיסור החדש: מאמן נבחרת ישראל בכדורגל אנדי הרצוג, שאמור להגיע לישראל מאוסטריה

עובדת בודקת טמפרטורת חום במטה של OPEC בוינה, אוסטריה / צילום: Roland Zak, AP
עובדת בודקת טמפרטורת חום במטה של OPEC בוינה, אוסטריה / צילום: Roland Zak, AP

"ישראל מחמירה את הצעדים נגד ה'קורונה", כתב אתר המגזין "דר שפיגל", וציין את איסור הכניסה שהוטל על גרמנים שאינם בעלי אזרחות ישראלית, וכן את הבידוד שבו יידרש לשהות כל מי שחזר מהמדינה. "הצעד תקף גם למי שבאים משוויץ, אוסטריה, צרפת וספרד", עידכן האתר את קוראיו, כחלק מהסיקור האירופי של הצעד חסר התקדים שבו נקטה ישראל בשלב זה.

דיווח אתר "דר שפיגל" על ההנחיות הישראליות / צילום: צילום מסך
 דיווח אתר "דר שפיגל" על ההנחיות הישראליות / צילום: צילום מסך

"אוסטרים אינם יכולים להיכנס יותר לישראל", דיווח גם הצהובון "אוסטריה" באתר האינטרנט שלו. לפי הדיווחים במדינה, המצב החדש משפיע על מאמן נבחרת ישראל בכדורגל, אנדי הרצוג, שאמור לטוס לישראל בשבוע הבא. "אני לא יודע איך נמשיך מכאן", אמר הרצוג. משרד הבריאות הישראלי מרשה לזרים להיכנס אם יש להם מקום לבידוד בן שבועיים, אך הרצוג אמר: "אני לא יכול להיות מבודד לשבועיים, אני רוצה להכין את נבחרת ישראל למשחק נגד סקוטלנד, ושבועיים בידוד אינם אופטימליים לשם כך".

הצהובון "אוסטריה" מדווח על הנהלים בישראל / צילום: צילום מסך
 הצהובון "אוסטריה" מדווח על הנהלים בישראל / צילום: צילום מסך

בצרפת, שגם היא כלולה במדינות שנאסרה כניסת תושביהם, דיווח העיתון "לה מונד" על הצעדים הישראלים. "צרפתים שאינם תושבים לא יוכלו להיכנס לישראל", הכריזה כותרת אתר האינטרנט של העיתון. העיתון ציין כי איטלקים רבים נשלחו חזרה לארצם משדה התעופה בן גוריון אחרי שנחתו בשבועות האחרונים, לאחר האיסור שהטיל משרד הבריאות על כניסתם, וכי הדבר צפוי להתרחש כעת גם בעבור צרפתים ואזרחי המדינות האחרות עליהן הודיע משרד הבריאות. העיתון הוסיף וציין כי ישנם מאות אלפי צרפתים בעלי אזרחות ישראלית הנעים על הקו שבין ישראל לצרפת.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988