גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ההמלצות החמות: 4 מניות שיזרמו אליהן מיליארדי דולר

מיהן החברות המומלצות להשקעה בין אלו המתכננות השנה רכישות חוזרות של מניות בסך מצרפי של 400 מיליארד דולר

המשקיעים מחפשים טריגר חדש לעליות. לאחר ינואר חזק, שבו עלה 500 S&P ב-6% על רקע פתרון, גם אם זמני, לצוק הפיסקלי ותחילת עונת הדוחות, נבלמו העליות, ובפברואר הוסיף המדד כ-2.2% בלבד עד כה.

כמה סיכונים בטווח הקצר עשויים לבלום את המשקיעים, שהזרימו שיא ביקושים למניות בארה"ב בשבועות האחרונים. הסיכון המרכזי מגיע מהצורך להגיע להסכמות לגבי הקיצוץ התקציבי האוטומטי לשנה הנוכחית, כמו גם לפתרון ארוך טווח שיקטין את הגירעון העצום שצברה ארה"ב בשנים האחרונות ואת החוב המקסימלי בחוק - 16.4 טריליון דולר בסוף 2012. בלא פתרון ייכנס הקיצוץ האוטומטי לתוקף - מה שצפוי לפגוע בצמיחה כבר ברבעונים הקרובים. השווקים, שלמדו את מעללי הפוליטיקאים והרגלם להגיע להסכמות ברגע האחרון, אינם מגיבים עדיין לסיכון המתקרב.

סיכון שני, אם כי קטן בהשפעתו, הוא הבחירות באיטליה בתחילת השבוע הקרוב. המשקיעים, הבינלאומיים בעיקר, לא ירצו לראות את מפלגת המרכז-ימין של סילביו ברלוסקוני חוזרת לשלטון.

אחד הנתונים שממשיכים לבלוט מדוחות החברות בארה"ב, שהתפרסמו באחרונה, הוא כמות המזומנים הגדולה שנצברה במאזנים - 1.2 טריליון דולר בחברות הלא פיננסיות.

את המזומנים מייעדות החברות לכמה דברים. השקעות ההון צפויות לעלות השנה בכ-2.5% לכ-650 מיליארד דולר, ועל כך כתבנו כאן לפני כחודשיים. שימוש שני, המהווה אף הוא תזת השקעה מוכרת, הוא חלוקת דיבידנד. חברות ה-500 S&P צפויות לחלק השנה כ-330 מיליארד דולר דיבידנד למשקיעים - עלייה של 10% לעומת שנת 2012, ועלייה של 20% לעומת 2007.

שימוש נוסף עלה לכותרות בשבועיים האחרונים, והוא נושא המיזוגים והרכישות. עסקאות הענק של היינץ ודל הן רק סנונית ראשונה בשנה שבה נראה שהתחום הולך לבלוט. ניתן ליישם אותו דרך קרנות פרייבט אקוויטי או קרנות גידור, לאלו שיכולים להשקיע בהן.

רכישות חוזרת של מניות מהוות שימוש נוסף (השני מבחינת סדר גודל אחרי השקעות הון), אשר צפוי לעמוד השנה על כ-400 מיליארד דולר - דומה ל-2012, אך ירידה לעומת 2007, שהייתה שנת שיא עם רכישות חוזרות בשווי 639 מיליארד דולר.

רכישת מניות חזרה מאותתת, כי ההנהלה בטוחה במצבה הפיננסי הנוכחי של החברה ובביצועיה העתידיים, ויותר מכך - היא מעריכה כי מחיר המניות זול ביחס לתמחור הראוי להן. רכישת מניות חזרה מקטינה בדרך כלל את מספר המניות, ומעלה בצורה טכנית את הרווח למניה. השפעה זו מייצרת מצב, שבו מניות החברה זולות ואטרקטיביות יותר למשקיעים. השפעה מהותית יותר היא הגדלת הדיבידנד המחולק לכל בעל מניות. נציין, כי חשוב לבחון בעיקר את היקף הרכישה ביחס לשווי השוק של החברה, ולא את הכמות האבסולוטית הנרכשת.

מגוון מגזרים

מדד החברות המבצעות רכישות חוזרות של מניות נסחר בסימול PKW, והוא כולל 241 חברות. המדד השיא תשואה עודפת על ה-500 S&P ב-3 ו-5 השנים האחרונות, אך פיגר אחריו ב-2012. המניות במדד מוזנות רבעונית, ומוחלפות בהתאם להודעות שנתיות. להלן המלצותינו על 4 חברות ממגזרים שונים המבצעות רכישות חוזרות של מניות.

Travelers היא החברה השישית בגודלה מבין חתמי הרכוש בארה"ב. החברה מוכרת מגוון כיסויים, בעיקר דרך סוכנים וסוכנויות לחברות (50%), פרטיים (35%) וביטוחים מקצועיים (15%). ההטבה במצב החברות והפרטיים בארה"ב צפויה לשפר את מצב החברה, להגדיל את הפרמיות ולשפר את מרווחי החיתום, למרות תשואה נמוכה על הנכסים לאור הריביות הנמוכות. השיפור האמור עשוי להיתרגם להעלאת תחזיות בהמשך השנה, מעל התחזית הנוכחית העומדת על גידול של 17% ברווח השנה. החברה, שהפסידה בגלל הסופה "סנדי" כ-650 מיליון דולר והישהתה את תוכנית רכישת המניות, צפויה לחזור ולעשות כן. סך התוכנית שהוכרזה עמדה על כ-10% משווי השוק של החברה.

Time Warner היא חברת מדיה בינלאומית עם פעילויות בתחומי הכבלים (47% מהפעילות), הסרטים (42%) וההוצאה לאור (11%), והכנסותיה מגיעות בעיקר מתוכן (43%) מנויים (34%) ופרסום (21%). נכסיה המרכזיים של החברה הם הרשתות Warner Bros, TNT, CNN ו-HBO, והמגזינים Time, Sports Illustrated ו-Fortune. למרות עליית המניה בחודשים האחרונים, מו"מ למכירת עסקי ההוצאה לאור עשוי להציף ערך, וגם אסטרטגיית הצמיחה ארוכת הטווח של החברה. התקבולים מהמכירה עשויים להגדיל את תוכנית רכישת המניות, ולשפר את מרווחי הרווח, שצפוי לעלות השנה בכ-14%. התוכנית עומדת היום על 4 מיליארד דולר או כ-8% משווי החברה.

אורקל היא אחת מחברות התוכנה הגדולות והרווחיות בעולם, והיא מספקת פתרונות תוכנה לניהול מסדי נתונים וכן מגוון תוכנות לחברות בכל העולם. החברה מנסה לצמוח בתחום הענן, שהכנסותיו הגיעו ל-230 מיליון דולר ברבעון האחרון - מעט חלש מהתחזיות, אך עדיין צמיחה לעומת הרבעון שלפניו. רווחי החברה בשנה שמסתיימת במאי 2013, צפויים לצמוח בכ-5.5%, ולהאיץ בשנה שלאחר מכן. הרווח למניה צפוי לצמוח בשיעור גבוה יותר, לאור תוכנית רכישת המניות העומדת על 10 מיליארד דולר, שהוכרזה בדוחות השנתיים לשנה, מתוך שווי שוק של 165 מיליארד דולר.

אמג'ן , החברה הגדולה בהכנסותיה מתחום הביוטכנולוגיה בין חברות הפארמה, מצפה לתוצאות ניסויים בשלוש תרופות שונות. הכנסותיה צפויות לצמוח בכ-5% בלבד השנה, והרווח בכ-13%. זאת על רקע תקופת מעבר בהכנסות החברה, עד שיתקבלו אישורים נוספים שיאיצו את הכנסותיה משמעותית החל ב-2015. רווחי החברה צפויים לעלות כבר השנה כאמור בקצב גבוה, על רקע שיפור מרווחים והתרחבות גלובלית ושינויי מס. החברה הודיעה על תוכנית רכישה חזרה של מניות בשווי 2 מיליארד דולר בדצמבר האחרון, מתוך שווי שוק של 63 מיליארד דולר. לשם השוואה, בשנת 2011 עמדה תוכנית הרכישות על 5 מיליארד דולר.

לסיכום, לשימוש שבו יעשו החברות בעודפי הנזילות הגבוהים שבמאזניהן, תהיה השפעה על הכלכלה הריאלית, וכן על אטרקטיביות החברות עבור משקיעים, מבחינת הדיבידנד המחולק לבעלי המניות ותמחור הרווח למניה.

הכותב הוא מנהל השקעות ראשי ב- UBS Wealth Management Israel Ltd. לכותב המאמר ו/או לחברה עשוי להיות עניין אישי בנושא. האמור בכתבה אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות ו/או ייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

המומלצות של ubs

עוד כתבות

מאיר בן שבת, משה בר סימן טוב, בנימין נתניהו ושי באב"ד / צילום: צילום מסך

הגבלות התנועה יתגברו; נתניהו: אם לא יהיה שינוי בשיעור הנדבקים, אין מנוס מסגר

בתום ישיבת ממשלה על משבר הקורונה, סוכם על היערכות להידוק משמעותי של הגבלות התנועה באופן שיצמצם אף יותר את מספר השוהים מחוץ לבית, כדי למנוע את התפשטות מגפת הקורונה ● משרד האוצר יגבש מתווה לצמצום נוסף של העבודה במשק

זיהוי פנים/ צילום: שאטרסטוק

מיקרוסופט החליטה לממש את השקעתה ב-AnyVision הישראלית

הסטארט-אפ הישראלי פיתח טכנולוגיה לזיהוי פנים, שמוטמעת ביהודה ושומרון ● במיקרוסופט החליטו לא להחזיק במניות מיעוט בסטארט-אפים שמפתחים טכנולוגיה כזו בגלל חוסר יכולת לפקח על השימוש בה

ארונות קבורה קבוצתיים של קורבנות מגפת הקורונה ממתינים למשאיות שיעבירו אותם לבית קברות, ברגמו, איטליה. / צילום: Claudio Furlan, Associated Press

שוב עלה משמעותית מספר המתים מקורונה באיטליה: 969 ביממה

מספר מקרי הקורונה בעולם מתקרב ל-550 אלף ● כ-25 אלף איש מתו מהנגיף ברחבי העולם ● כ-128 אלף אנשים החלימו

בנימין נתניהו מול בני גנץ / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

בזבוז בימי קורונה: כמה תעלה הממשלה הגדולה של נתניהו וגנץ?

במסגרת אישור תקציב המדינה 2019 קיבלה הממשלה החלטה לצמצם בהדרגה את מספר משרדי הממשלה מ-29 ל-17 החל משנת 2020 ● אך כעת מסתמן שכחלק ממשלת האחדות של נתניהו וגנץ מספר המשרדים יזנק ל-30, ואיתו גם הגירעון, שיעלה ב-700 מיליון שקל

אבי חורמרו / צילום: קבוצת נקש

"לא פוסל את האפשרות שארקיע, ישראייר ואל על יתמזגו בסוף לחברה אחת"

"מה שקורה כיום הפך אותי לפסימי. בארה"ב המדינה מזרימה כסף למשק, אבל בישראל יש ממשלת מעבר שלא יכולה לקבל החלטות", אומר יו"ר ארקיע אבי חורמרו ● כשרוב עובדי ארקיע בחל"ת, ו-15 המלונות בראשם הוא עומד סגורים, חורמרו מעריך: "את המשבר הזה יצליחו לשרוד רק הגדולים"

אנשים שומרים על מרחק זה מזה ברומא, איטליה / צילום: Andrew Medichini, AP

ספרד: מספר המתים האמיתי עשוי להיות גבוה בהרבה

832 בני אדם מתו ב-24 השעות האחרונות בספרד ● הסגר בגרמניה יימשך לפחות עד ה-20 באפריל ובצרפת הסגר הוארך עד ה-15 באפריל ● 260 מתים בבריטניה ב-24 השעות האחרונות

שוטר סיני מנווט רחפן כדי לפקח על האזרחים / צילום: Associated Press

אחרי הסארס כולם ידעו שזה רק עניין של זמן עד שמגפה חדשה תתפתח בסין. ידעו ושתקו

אחרי הסארס, זה היה ברור לכולם שזה רק עניין של זמן עד שמגפה קטלנית חדשה תתפתח בשווקים החיים ● למרות זאת, סין נתנה להם לפעול ובהמשך נכשלה באיתור ההתפרצות, בעוד שאירופה ישבה בחיבוק ידיים ● התוצאה: אירופה מגלה כי כדי לנצח את המגיפה תוצרת סין, צריך לאמץ מדיניות סינית

“אריק איינשטיין - אוהב להיות בבית" / צילום: עטיפת האלבום

שירים מימים אחרים: 3 אלבומים למשבר הקורונה

הביתי, המשוררי והמנוכר. תזכורת ל–3 אלבומים שהגיע הזמן לחזור אליהם

צעיר עם מסיכה ועם הטלפון שלו בתל אביב / צילום: שלומי יוסף, גלובס

אל תשכחו את ה-QA: תקלה גם באפליקציית המגן של משרד הבריאות

אחרי שבבוקר דווח על תקלה בהעברת נתונים בבדיקות הקורונה, כעת נודע שישנה תקלה באפליקציה שאמורה לזהות שהות בקרבת חולי קורונה ● שלושה רופאים ממערך בריאות הנפש קיבלו הודעות שנחשפו לחולי קורונה, אך במיקום שבו לא ביקרו מעולם

ראובן (רובי) ריבלין / צילום: קובי גדעון - לע"מ

רובי ריבלין, מרים פרץ ובועז שרעבי מדברים על הבידוד והבדידות

מי שנמצא בקו החזית של הסיכון הם דווקא הפגיעים והחלשים יותר - האוכלוסייה המבוגרת ● מאות אלפי מבוגרים נאלצים להתמודד עם הימים האלה לבדם ● ליקטנו את קולותיהם של כמה מהם – בהם נשיא המדינה ראובן ריבלין וכלת פרס ישראל מרים פרץ, שמציגים פרספקטיבה של בעלי ניסיון ואופטימיות

מורה בבית ספר יסודי בארה"ב מעבירה שיעור באפליקציית זום / צילום: Amanda Inscore, רויטרס

כך תתחברו לאפליקציית זום

נעמי בת ה-14, בתה של הלית ינאי–לויזון, עורכת מוסף הנדל"ן של גלובס עם מדריך קצר ופשוט לכל המשפחה

רונן סמואל, מנכ"ל קורנית /צילום: איל יצהר

הקריסה בענף האופנה פוגעת בקורנית דיגיטל: חותכת את התחזיות לרבעון הראשון

מגפת הקורונה שהובילה לפגיעה חמורה בענף האופנה מקטינה מהותית את הכנסות קורנית, יצרנית מערכות להדפסה על טקסטיל ● ההכנסות ברבעון יהיו נמוכות ב-35%-45% מהתחזית המקורית

טל ארבל  / צילום: אפרת מזור

"צריך לסייע אחד לשני ולקנות יותר בחנויות ליד הבית"

טל ארבל, מעצבת ובעלים של מותג הנעליים והתיקים Norman & Bella, מייצרת בימי שגרה את הנעליים במפעל באיטליה ● "לא הייתה אפשרות להיערך, לא הספקתי אפילו לחזק קצת את האינטרנט. חוץ מהנחות, אין הרבה מה לעשות"

מגדל פאנקייקס / צילום: שאטרסטוק | א.ס.א.פ קריאייטיב

להמתיק את הגלולה של ההסגר: זה הזמן לקינוח

הסגר, הבידוד והימים הארוכים בסמיכות למקרר מוציאים מאנשים תשוקות חבויות, אבל דומה שדבר אחד מאחד את כולם: הכמיהה למתוק

בני גנץ נכנס למליאת הכנסת לקראת מינויו כיו"ר הכנסת / צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

פרשנות: לגנץ היו את כל הקלפים ביד ו-14 יום נותרים. מה קרה?

בני גנץ, מי שהיה מבין מקימי מפלגת כחול לבן, מונה אתמול ליו"ר הכנסת ונטש את מפלגתו ואת שותפיו מאחור ●
גנץ חיסל את "גישת השלבים" של לפיד, יעלון, ליברמן, הורביץ ועודה

גומורה / צילום: באדיבות הוט

המאפיה האיטלקית, מלחמת וייטנאם והקומיקאי הגדול בארה"ב: חמש המלצות צפייה

המאסטר פיס, הישראלית, הדוקומנטרית, המרתקת והחשובה. המלצות בינג' מנחמות

נשיא סין, שי ג'ינגפינג, במסיבת עיתונאים / צילום: Xie Huanchi/Xinhua, Associated Press

"הנגיף לא מסוכן": האיש שיכול היה למנוע את הקורונה ונדבק בעצמו

השלטונות הסינים ידעו שברחובות מסתובב נגיף מסוכן, אך העדיפו את שמירת השקט והיציבות החברתיות ● כך ניסו הסינים להסתיר את הנגיף הקורונה, עד שזה היה כבר מאוחר מידי ● האזינו

צוות של מסעדה בבייג'ינג מוכר ארוחות מחוץ לחנות, ביום רביעי השבוע / צילום: רויטרס

קופונים בשווי מיליונים, בילויים וימי חופשה: כך מנסה סין להעיר את הצרכנים מהלם הקורונה

אחרי שהגבלות התנועה בוטלו, בסין רוצים לשכנע את האזרחים לחזור לאכול בחוץ, לטייל ולהוציא כסף כדי לאושש את הכלכלה המוכה ● בערים רבות מחלקים הנחות לקניית מוצרי חשמל ומכוניות ובמקומות אחרים אפילו מוסיפים חצי יום לסוף השבוע

חיטוי נגד קורונה בהודו / צילום: Rajesh Kumar Singh, AP

בהודו בודקים שיטה מפתיעה כדי להתמודד עם המחסור במיטות בביה"ח

אם האב טיפוס יוכתר כהצלחה, חברת הרכבות מתכננת כי בכל אזור בהודו יוסבו עשרה קרונות שינה בשבוע בניסיון להתמודד עם המגפה העולמית ● השבוע הודיע רה"מ מודי כי 1.3 מיליארד תושבי המדינה ייכנסו לסגר כללי שיימשך 21 ימים

יצחק תשובה / צילום: תמר מצפי

יצחק תשובה בלחץ? מימש מניות קבוצת דלק בהפסד אחרי נפילה של עשרות אחוזים בערך הקבוצה

בעל השליטה בקבוצת דלק מימש השבוע מניות דלק בכ-5.7 מיליון שקל ● רק בחודש פברואר האחרון רכש תשובה מניות הקבוצה בכ-44 מיליון שקל, מאז מניית דלק התרסקה