שינוי עמדה? בכיר במודיעין: "לישראל עדיף את אסד בשלטון"

בראיון שפורסם הבוקר בעיתון הטיימס הלונדוני עם בכיר במודיעין הישראלי, נאמר כי לישראל עדיף את אסד בשלטון מאשר השתלטות של המורדים ■ "עדיף את השטן שאנחנו מכירים מאשר גורמים לא ידועים"

גורם מודיעין ישראלי בכיר סיפר הלילה לעיתון הטיימס הלונדוני, כי בבחירה שבין השתלטות כוחות המורדים על סוריה לבין הישארות של בשאר אל אסד בשלטון, ישראל תעדיף את המוכר, את אסד.

"מוטב השטן שאנו מכירים על פני שדים שאנו יכולים רק לדמיין, אם סוריה תיפול אל תוך כאוס ושלטון של קיצוניים מרחבי העולם הערבי שישיגו דריסת רגל שם", אמר קצין מודיעין בכיר המוצב בצפון המדינה.

גורם אחר אמר לעיתון הבריטי כי ישראל האמינה ששלטונו של אסד היה אמור כבר להתמוטט. "בתחילה לא הערכנו כראוי את כוח העמידה של אסד או את כוח הלחימה של המורדים", אמר הגורם. לפי הדיווח, לאחרונה ישראל ביצעה הערכה מחדש לפיה ייתכן שאסד לא יופל בידי המורדים.

פרסום זה מגיע לאחר שורה של פרסומים בדבר החימוש של סוריה על ידי רוסיה. אמש, יושב ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב, הגנרל מרטין דמפסי, התייחס להעברת הטילים נגד ספינות מרוסיה. ואמר כי המשלוח צפוי לחזק את משטרו של אסד ולהתסיס את מלחמת האזרחים המתרחשת במדינה.

דיווח נוסף הגיע מכיוון המקביל הניו יורקי של עיתון הטיימס, שם נאמר כי רוסיה העבירה לסוריה טילים מסוג "יאחונט". מדובר על טילי שיוט המסוגלים להוות איום על ספינות חיל הים ואסדות הנפט הישראליות המרוחקות 300 מטרים מן החוף. בעבר כבר הועברו טילים מסוג זה לסוריה, אך הדגם החדש מכיל מערכות מכ"ם חדשניות המאפשרות פגיעות מדויקות יותר, כך לפי הדיווחים.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988