ה"סאנדיי טיימס": "אסד הורה לכוון טילים לתל-אביב"

הטילים הם בעלי יכולת לפגוע בכל נקודה בישראל, ויכולים לשאת עד חצי טון חומר נפץ ■ בסוף השבוע אמר אסד כי ישראל תומכת באופן ישיר במורדים

אסד הורה לצבא הסורי לכוון את הטילים המתקדמים ביותר שברשותו לתל-אביב - ולשגר אותם אם חיל האוויר הישראלי יתקוף שוב בסוריה, כך מדווח ה"סאנדיי טיימס" הבריטי. לפני שבועיים פרסומים זרים טענו שצה"ל הפציץ טילים ותחמושת מתקדמת מאיראן בשני אתרים בדמשק.

על-פי הדיווח, לוויינים איתרו הכנות לפריסת טילי "טישרין" המסוגלים לפגוע אם משוגרים מאזור דמשק בכל חלק של מדינת ישראל. כל טיל מסוג זה מסוגל לשאת חומר נפץ במשקל של חצי טון. הדברים מצטרפים לראיון שנתן אתמול הנשיא אסד, בו הוא האשים את ישראל בשיתוף פעולה עם המורדים בסוריה.

"ישראל תומכת באופן ישיר בטרוריסטים - הן בסיוע לוגיסטי והן במידע היכן ואיך לתקוף", אמר אסד, כדוגמה לכך ציין אסד את המתקפה על תחנת רדאר, המהווה חלק מההגנה האווירית ויכולה הייתה לאתר מטוסים זרים, ובמיוחד מטוסים ישראלים, לדבריו.

אסד גם צוטט בעבר כאומר שסוריה יכולה להגיב בקלות לתקיפות אוויריות מצדה של ישראל על-ידי "ירי כמה רקטות לעברה". דבריו נאמרו בצל החשש של חיזבאללה, שמא התקיפות שביצע לכאורה צה"ל בסוריה ייגרמו להפסקת הסיוע של ממשל אסד לחיזבאללה.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988