אושר: מושכים 7,000 שקל מקופת הגמל? לא תשלמו מס

לקראת סוף חודש מארס, קופות הגמל יודיעו לחוסכים אודות הזכות למשוך את כספם והוראות לביצוע המשיכה

רוצים למשוך עד 7,000 שקל מקופת גמל ותיקה? לא תצטרכו לשלם מס: הצעת שר האוצר יאיר לפיד לאפשר לחוסכים בקופות גמל שבחשבונותיהם עד 7,000 שקל למשוך את כספם בפטור ממס, אושרה היום (ב') בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת.

לקראת סוף חודש מארס, קופות הגמל יודיעו לחוסכים אודות הזכות למשוך את כספם והוראות לביצוע המשיכה.

אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, בראשות דורית סלינגר, יזם את הוראת השעה במטרה לאפשר לציבור החוסכים משיכת כספים בפטור ממס, לייעל את מערכת החיסכון הפנסיוני ולמנוע סבסוד צולב בין חוסכים. ועדת הכספים אישרה בספטמבר תקנות המאפשרות את משיכת הכספים שנצברו בחשבונות עד שנת 2007. ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, בראשות ח"כ חיים כץ, השלימה את האפשרות למשיכת הכספים מחשבונות שבהם נצברו כספים עד שנת 2011.

לפי נתוני האוצר, בקופות גמל ישנם קרוב ל-3 מיליון חשבונות ישנים עם יתרות נמוכות שאינם פעילים עוד. חשבונות אלה מהווים מעל 40% מסך החשבונות בקופות הגמל, לעומת כ-2% מסך הכספים המנוהלים בקופות הגמל.

"זו בשורה שתאפשר לחוסכים לקבל את כספם באופן מיידי ללא תשלום מס. נמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי להקל על מעמד הביניים הישראלי", מסר לפיד. סלינגר הוסיפה כי "מדובר בנדבך נוסף לייעול מערכת החיסכון הפנסיוני שייטיב עם החוסכים".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988