גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

HAP תנסה לגייס 20 מיליון דולר לפרויקט במנהטן

שלושת בעלי השליטה בחברה, המתמחה בהשקעות וביזמות נדל"ן בארה"ב, יקבלו 4.5 מיליון דולר נוספים בגין דמי ניהול בתקופת הפרויקט

הפרוייקט בשכונת טרייבקה /  צילום: מצגת החברה
הפרוייקט בשכונת טרייבקה / צילום: מצגת החברה

למרות האטה משמעותית בקצב הגיוסים של חברות וקרנות בתחום הנדל"ן להשקעות במיזמים בחו"ל בחודשים האחרונים, תנסה חברת HAP, המתמחה בהשקעות וביזמות נדל"ן בארה"ב, לגייס בקרוב 20 מיליון דולר ממשקיעים ישראלים עבור פרויקט שהיא מקימה במנהטן.

HAP, הנמצאת בבעלות ניר אמזל, אמיר חסיד וערן פולק, פרסמה היום תשקיף לפרויקט מגורים בן 19 קומות שהיא מקימה בשכונת טרייבקה במנהטן. על פי התשקיף, המינימום להשקעה הוא 30 אלף דולר (שלוש יחידות השקעה של 10,000 דולר כל אחת). התשקיף פורסם ללא תאריך יעד לתחילת ההרשמה וגיוס הכספים.

עוד עולה מהתשקיף, כי שלושת בעלי החברה צפויים לקבל כ-2 מיליון דולר מתמורת ההנפקה עבור עלויות גיוס ותפעול (10% מהיקף הגיוס). עוד 4.5 מיליון דולר ישולמו להם בהמשך, בגין דמי ניהול בתקופת הפרויקט.

האפ תחזיק כ-40% מזכויות הניהול בחברת ההשקעה בפרויקט, ותהיה זכאית לכ-36.3% מהרווחים מהפרויקט אם הגיוס יצליח. חברת ההשקעה מתכננת להרוס מבנה קיים ברחוב ברודוויי (Broadway) 360 במנהטן, ולבנות במקומו בניין הכולל 40 דירות בשטח של כ-7,300 מ"ר, עוד שטחי מסחר בהיקף של כ-600 מ"ר, 30 מחסנים ו-12 חניות.

נכון להיום השקיעו אמזל, חסיד ופולק כמיליון דולר בפרויקט, ומשקיעים אחרים הקשורים להם השקיעו עוד 1.8 מיליון דולר, לצורך הוצאות שונות הקשורות בתכנונו. זאת, בתמורה ל-9.6% מהזכויות בפרויקט ול-17.5% מהרווחים הצפויים ממנו. לצורך השלמת רכישת הנכס והתנעת הפרויקט חייבת האפ להשלים בהצלחה את ההנפקה, לצד גיוס עוד כ-14 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים וקבלת הלוואת גישור בהיקף של 28 מיליון דולר. זאת, לצד השלמת תנאים מתלים שונים.

לאחר מכן אמורה חברת הפרויקט לקבל הלוואה בהיקף של כ-88 מיליון דולר ממוסד פיננסי, ולהוציא את הפרויקט לדרך. הקמת הפרויקט צפויה להתחיל במהלך הרבעון השלישי של 2018, עבודות ההקמה צפויות להימשך שנתיים וסיום השיווק צפוי להסתיים כשנה לאחר מכן. בהאפ מעריכים כי התשואה השנתית מהפרויקט צפויה לעמוד על 20%-25%.

עלות ההקמה הכוללת צפויה להסתכם בכ-143 מיליון דולר, בעוד שההכנסות מהפרויקט אמורות לעמוד על כ-180 מיליון דולר (נטו, לאחר עלויות מכירה המוערכות בכ-12 מיליון דולר), כך שבהאפ מעריכים את הרווח הגולמי הכולל הצפוי בפרויקט על כ-33%.

עם זאת, ירידה של 4% במחירי הדירות באזור עלולה לקזז 10% מהרווח הגולמי (כ-7 מיליון דולר), וירידה של 8% תקזז 20% מהרווח.

לפי התשקיף, ככל שמספר היחידות שנרכשות על-ידי משקיע יהיה נמוך יותר, הוא ייאלץ להשתתף בנתח גדול יותר מעלויות הגיוס והתפעול מסך ההשקעה. כך, מי שירכוש 3-5 יחידות בסכום של 30-50 אלף דולר בפרויקט, ייאלץ להעביר 7% מהסכום ל"עלויות גיוס ותפעול", ואילו מי שירכוש 25-74 יחידות יעביר רק 5%. משקיע שיחליט להזרים לפרויקט מיליון דולר או יותר (100 יחידות) ישתתף רק ב-1.5%.

זהו הגיוס השני שקבוצת HAP מבצעת בפיקוח רשות ניירות ערך. התשקיף הראשון שפרסמה החברה לפני כחצי שנה נועד לגיוס 6.8 מיליון דולר, לצורך ייזום פרויקט מגורים בן 42 קומות בשם HAP TOWER בניו-ג'רזי. את הסכום הצליחה HAP לגייס בתוך זמן קצר מאוד.

את המגעים מול רשות ניירות ערך לקראת פרסום התשקיף קיימו מטעם HAP משרד עורכי הדין נשיץ-ברנדס-אמיר, ומי שביקרה את הדוחות הכספיים היא פירמת רואי החשבון דלויט.

HAP יוזמת ובונה בימים אלו 11 פרויקטים באזורים מרכזיים בניו-יורק ובסביבתה, בעיקר במנהטן.

החברה נוהגת לגייס הון לפרויקטים היזמיים שהיא מקימה, תוך שהיא מקפידה להשקיע מהונה העצמי חלק מהסכומים הנחוצים לכל פרויקט, במטרה לייצר זהות אינטרסים בינה לבין משקיעיה.

עד כה סיימה HAP את בנייתם של ארבעה פרויקטים, ובסך-הכול היא צפויה להשלים את מסירתן של כ-200 דירות בשלושת החודשים הקרובים.

פרויקט טרייבקה

מיקום: מנהטן, ניו-יורק מספר דירות: 40
צפי עלות כוללת: 143 מיליון דולר
צפי הכנסות נטו: 180 מיליון דולר
צפי לתחילת הקמה: רבעון שלישי 2018
צפי לסיום שיווק: רבעון שלישי 2021
תשואה שנתית צפויה: 20%-25%

עוד כתבות

גילי רענן וליאור סיימון מסייברסטארטס / צילום: יח"צ יוסי זליגר

גילי רענן מגייס 100 מיליון דולר לקרן שנייה ומצרף את ליאור סיימון כשותפה

סיימון, לשעבר בקרן ארבור האמריקאית, מצטרפת לקרן סייברטארטס, אותה הקים רענן ב-2018 ● בקרן השקיעו יזמים ומנהלים בכירים בעולם הסייבר

המעבדה של גיליאד / צילום: Gilead Sciences Inc, רויטרס

גיליאד מציגה תוצאות מעודדות ואוקספורד מתקדמת בניסוי החיסונים

תוצאות של הניסוי המבוקר הראשון הראו שהתרופה מקצרת את זמן ההחלמה ● במקביל, המרוץ לחיסון מתקדם בחברות מסחריות ובגופי מחקר: אוניברסיטת אוקספורד חתמה על הסכם ייצור ושיווק עם אסטרהזנקה

קברים טריים במנאוס בברזיל / צילום: Felipe Dana, Associated Press

על מסלול התרסקות: כך הפכה ברזיל למדינה מוכת הקורונה השנייה בעולם

בולסונרו נקט במדיניות של התעלמות ממגפת הקורונה מימיה הראשונים: הוא הטיף ליציאה לעבודה ופיטר את שר הבריאות שדגל בריחוק חברתי ● אם לא די בכל אלה, בדומה לטראמפ, הוא מטיף לציבור להשתמש בכדורים נגד מלריה ● בינתיים המתים נערמים בקברי אחים ● מה צופן העתיד לאזרחים ולנשיאם?

נתי כהן מנכל משרד התקשורת / צילום: איל יצהר

הערכות: מחירי המינימום במכרז הדור החמישי יגיעו לכ-200 מיליון שקל

מחיר המינימום שפרסם המשרד רחוק מההפחדות של חברות הסלולריות שהעריכו את עלות התדרים במאות מיליוני שקלים

בנימין נתניהו / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

משפט דרייפוס והקופסה השחורה: איך סיקרו את משפט נתניהו בעולם?

פתיחת משפט ראש הממשלה התקשתה להתברג לראש סדר היום באתרי החדשות בעולם ● כלי התקשורת האיטלקים דיווחו על ההאשמות ב"שמפניה וסיגרים" בעוד הכתב הצרפתי הבחין במפגינים מוחים נגד "משפט דרייפוס"

גילה גמליאל, מיקי חיימוביץ’, אלון שוסטר / צילום: מארק ישראל סלם, שלומי יוסף, רפי קוץ

ממשלה מנופחת? צפו לכמה בשורות טובות דווקא בתחום הסביבה

אחרי שנים שמשבר האקלים היה מחוץ לפוקוס הציבורי, הצהירה השרה הנכנסת להגנת הסביבה שתציב אותו בראש סדר העדיפויות ● הממשלה התחדשה גם בשר חקלאות שקידם יוזמות סביבתיות ובראשת ועדה עם אג'נדה לוחמנית ● האם הם יחוללו מהפכה?

הבורסה בת"א / צילום: שלומי יוסף, גלובס

דעה: היתה מפולת? פניית הפרסה של האג"ח הקונצרניות

כמו שוק המניות, גם שוק האג"ח הקונצרניות חווה התרסקות עם התפשטות מגפת הקורונה, ומיד לאחריה התאוששות - שתיקנה כשני שלישים מהירידות ● האם השוק יחזור לנקודת השיא שלו? ומה הסיכון העיקרי במשבר?

מיכה ברכוז, ממייסדי BUYME / צילום: ענת ליטבק

מאחורי הקלעים של אקזיט השוברים הגדול של BUYME; היזמים המיליונרים החדשים: "אנחנו ברגשות מעורבים"

המחלוקת עם טלכלל, המשקיעה מתחילת הדרך, המריצה את יזמי חברת שוברי המתנות BUYME למכור לה את מניותיהם בחברה • בראיון ל"גלובס" מייסד החברה מיכה ברכוז כבר מסתכל קדימה, על גיפטד - המיזם בארה"ב: "אנחנו רואים פוטנציאל בשוק האמריקאי שהוא מעבר למתנות לארגונים"

מוכר בכניסה לחנות מחכה ללקוחות. העסקים מתקשים לחזור לשגרה לאחר תקופת הסגר הממושכת / צילום: כדיה לוי, גלובס

יותר גרוע ממשבר 2008: המשק התכווץ ברבעון הראשון בשיעור שיא של 20 שנה

לפי אומדן ראשון של הלמ"ס, המשק התכווץ ב-7.1% לעומת הרבעון הקודם ● הפגיעה הקשה ביותר: בצריכה הפרטית ● יצוא הסחורות והשירותים ירד ב-0.5% בלבד ● שיא הפגיעה עוד לפנינו

חנויות סגורות בככר המדינה בתל אביב / צילום: איל יצהר, גלובס

650 דורשי עבודה חדשים נרשמו ביממה האחרונה

מאז החלו ההקלות בסגר לשחרור המשק נרשמו בשירות התעסוקה כ-101 אלף דורשי עבודה חדשים, ומנגד, מספר המדווחים לשירות התעסוקה על חזרה לעבודה עומד על כ-180 אלף

סניף של אלבר / צילום: איל יצהר, גלובס

אלי אלעזרא ובכירי אלבר נוספים זומנו לשימוע לפני העמדה לדין פלילי

הפרקליטות זימנה לשימוע את מנכ"ל אלבר הקודם ינון עמית, את המנכ"ל הנוכחי אורן אלעזרא ואת היו"ר אלי אלעזרא לצד חשודים נוספים בפרשת הייבוא המקביל של רכבים ורשיונות ייבוא במירמה ● מדובר אלבר נמסר: "בעלי החברה נפלו קורבן להונאה ושמם שורבב לפרשה שהם לא חלק ממנה"

נשיא להב עו"ד רועי כהן ושר הכלכלה עמיר פרץ / צילום: להב, יח"צ

העוול ההיסטורי יתוקן בקרוב? חקיקת דמי אבטלה לעצמאים כבר בחוק ההסדרים הקרוב

בדיון בוועדת העצמאים והעסקים הקטנים, קבע שר הכלכלה עמיר פרץ כי הצעת חוק ממשלתית לדמי אבטלה לעצמאים תוגש כבר במהלך החודש הקרוב

זוג קשישים בקניות בשוק / צילום: Oded Balilty, Associated Press

מחדל כפל הקצבאות: האם במשרד האוצר יצליחו למצוא 100 מיליון שקל עבור החלשים ביותר בחברה?

שר האוצר הנכנס ישראל כ"ץ התחייב למצוא פתרון תקציבי למקבלי קצבאות שנכנסו למעגל האבטלה בעקבות הקורונה, ואינם זכאים ל"כפל קצבאות", אך לא ידוע כמה כסף יוקצה ומתי ● ייתכן שמקבלי קצבאות הבטחת הכנסה וקצבאות מזונות יידרשו אפילו להשיב את מענק הקורונה

אנשים יושבים במסעדה בשטוקהולם. החיים בשבדיה נמשכו כמעט כרגיל למרות התפרצות הקורונה / צילום: Andres Kudacki, AP

מוביל המדיניות השבדית נגד הקורונה מודה: "אנחנו במצב נורא"

לאחר שמספר הקורבנות במדינה חצה את רף ה-4,000, האפידמיולוגית הראשית הקודמת של שבדיה יצאה לראשונה בביקורת על התנהלות הממשלה: "סגר מוקדם היה מאפשר לנו להתכונן טוב יותר להגן על הפגיעים ביותר" ● האפידמיולג הנוכחי מודה: "אנחנו במצב נורא"

יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה  / צילום: ענבל מרמרי

רשות ני"ע פועלת למסד דירוג חוב כפול לכל מנפיקות האג"ח

המהלך צפוי להשפיע גם על החברות המדורגות עצמן, שלא יוכלו לבחור בחברה אחת שתעניק להן את הדירוג "הנוח" יותר מבחינתן ● הנושא עלה לאחרונה לכותרות לאחר שקבוצת דלק החליטה להפסיק התקשרותה עם  מידרוג, לאחר שזו חתכה ב-14 דרגות את דירוג החוב של הקבוצה

מזכיר המדינה פומפאו (מימין) והנשיא טראמפ (משמאל) בתדרוך בבית הלבן / צילום: Evan Vucci, Associated Press

פרשנות: אמריקה נגד "המפלגה הקומוניסטית של סין"

פתאום, 50 שנה לאחר שהאידיאולוגיה נשלחה אל פינה רחוקה, ארה״ב מגלה שהסכסוך שלה עם סין הוא בעצם מאבק בין העולם החופשי לדיקטטורה הגדולה ביותר עלי אדמות ● האם זה גילוי זמני של ימי בחירות בארה״ב, או שעצם ההגדרה של היחסים בין מעצמות העל עומדת להשתנות?

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

נעילה חיובית בבורסה בת"א: מליסרון קפצה ב-5.6%, מבנה ביותר מ-9%

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.8%, ומדד ת"א 90 ננעל ללא שינוי מהותי; מדד הנפט-גז איבד 1.5% ● בנק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%

ד"ר אמיר ירון / צילום: יונתן בלום

בנק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי וצופה צמיחה מהירה ב-2021 בהנחה שלא יהיה גל תחלואה נוסף

בבנק ישראל מעריכים כי שיעור האבטלה במחצית השנייה של 2020 צפוי לעלות ל-8.5% ● חטיבת המחקר צופה התכווצות של 4.5% בתוצר בשנת 2020 אך צמיחה מהירה ב-2021 ● היקף ההשבתה של המשק הצטמצם לכ-19% באמצע מאי לעומת 36% בשיא המשבר

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק / צילום: גדעון לוין

תשובה ממשיך לממש: קבוצת דלק מכרה לקרן נוי תמלוגי "תנין" ו"כריש" ב-318 מיליון שקל

מלבד מימוש זה, התחייבה קבוצת דלק לפעול גם לאיגוח תמלוגי-העל ממאגר הגז "לוויתן", בסכום שלא יפחת מ-600 מיליון שקל, או לחילופין למכור אותם בערך כלכלי הוגן ההולם את סכום המינימום באיגוח

נתניהו משדר עסקים כרגיל, אולם בית המשפט / צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות

דעה: זה לא הימין שעומד למשפט, זו הפוליטיקה

משפט נתניהו הוא שיאו של תהליך ארוך בו מבקשות רשויות החוק לסרס את הפוליטיקה, לשעבד אותה ולהכפיף אותה לכללים משפטיים ● אלא שנתניהו, המבקש לחפות על פגמים שנפלו בהתנהלותו האישית, מבקש לצבוע את המאבק הצודק הזה בצבעי ימין ושמאל ● הטעות הזו טרגית