גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

קרן ההון סיכון Blumberg Capital מתרחבת, ויש זווית ישראלית

הקרן מסן פרנסיסקו פועלת גם בתל אביב ● השותפים המנהלים החדשים: יודפת הראל בוכריס ותא"ל (מיל) אהוד שניאורסון

יודפת הראל בוכריס / צילום: כפיר זיו
יודפת הראל בוכריס / צילום: כפיר זיו

קרן ההון סיכון Blumberg Capital מסן פרנסיסקו, שפועלת גם מתל אביב, הודיעה היום על התרחבות פעילותה עם הצטרפותם של שישה חברי צוות חדשים בהם שני שותפים מנהלים בתל אביב. המנהל הקודם של הקרן בישראל, אלון ליפשיץ, עזב את תפקידו באפריל 2017 ומאז התנהלו השקעות הקרן בישראל מניו-יורק. כעת חוזרת הקרן לפעילות ממשרדה בתל אביב באמצעות צוות ניהול בהשתתפות יודפת הראל בוכריס, לשעבר מנכ"לית טמרס קפיטל, תא"ל (מיל') אהוד שניאורסון, לשעבר מפקד יחידה 8200, ועידן נוריק, מומחה טכנולוגיה יוצא 8200.

בשיחה עם גלובס אומרת יודפת הראל בוכריס: "אני חושבת שיש היום הרבה הזדמנויות השקעה מעניינות בארץ, ובהערכות שווי סבירות. ההתמקדות שלנו תהיה בסייבר, AI, ביג דאטה, אוטומוטיב, הקרן מאוד חזקה באי-קומרס ו-B2B, ויש אצלנו מומחים בארה"ב שמבינים בזה וזו הזדמנות טובה לחברות ישראליות. אנחנו מדברים על חברות בשלבים מוקדמים, סיד וסיבוב A, ויש לנו אפשרות להשקיע הרבה יחסית בחברות בשלבים האלה. אנחנו מקבלים דיל פלואו מאוד מעניין, חלקו צעיר וצריך עזרה וחלקו יותר בוגר, אנשים שכבר עשו אקזיט פעם אחת".

יודפת הראל בוכריס תשמש בתפקיד Managing Director. עד 2013 הייתה מנכ”לית טמרס קפיטל, קבוצת ההשקעות הפרטית של איל ההון היהודי-בריטי פויו זבלדוביץ. כמו כן הייתה מנהלת בכירה באורבוטק וישבה במספר דירקטוריונים של חברות בינלאומיות גדולות ושל חברות סטארט-אפ, בהן אל על, פרוטקליס, חברת N-Trig (שנרכשה על ידי Microsoft), חברת Storewize (שנרכשה על ידי IBM) וחברת Panaya (שנרכשה על ידי Infosys). כיום היא מכהנת גם בדירקטוריון בנק דיסקונט.

תא"ל (מיל) אהוד שניאורסון ישמש גם הוא בתפקיד Managing Director. מאחוריו ותק של 30 שנה בקהילת המודיעין הישראלית, היה בעבר מפקד יחידה 8200 בצה"ל והוביל אותה להישגים טכנולוגיים, תוך פיתוח פתרונות בתחום הסייבר, ה- AI, ביג דאטה, תוכנה, חומרה, רשתות מחשבים וטלקומוניקציה.

אהוד שניאורסון / צילום: ליבי קטן-נאור

עידן נוריק ישמש בתפקיד Principal. הוא שימש כאיש מדעי מחשב ביחידה 8200 של צה"ל והוביל צוותי מו"פ בפרויקט הסייבר הגדול ביותר ביחידה. בשלוש השנים האחרונות שימש כחוקר סייבר בחברת Sygnia של Team8, חברת טכנולוגיית ושירותי סייבר, והיה יועץ מדעי לחברות ביוטכנולוגיה וקרנות הון סיכון.

חברי צוות ההנהלה החדש עבדו ביחד בשנה שקדמה להצטרפות לבלומברג קפיטל. מסבירה הראל בוכריס: "אנחנו מביאים משולש של יכולות, שמשלימות אחת את השניה: ניסיון בליווי סטארט-אפים ובתחום HR ויחסי עבודה ויכולת העצמה של המנהלים בסטארט-אפים צעירים, עידן שמביא אוסף יכולות בתחום הקריפטו, מתמטיקה, מדעי המחשב ורפואה, ואהוד עם כל ההבנה של הטכנולוגיה משלבי התחלת הפרוייקט ועד לסקייל-אפ והבאתו לביצוע. יש לנו יכולת לעבוד ביחד כבר למעלה משנה לאעשינו דברים מאד מעניינים שתיתן ערך מוסף לחברות".

דויד בלומברג, המייסד והשותף המנהל של בלומברג קפיטל, אמר: "אנו גאים מאוד בהקמת צוות גלובלי מקושר, שחבריו בעלי מומחיות טכנולוגית עמוקה המשלימים זה את זה, אשר מאפשר לנו לאתר, להעריך, להשקיע ולתמוך בחברות פורטפוליו. חברי הצוות החדשים שלנו הם בעלי הבנה גלובלית וגישה רב-תחומית גם יחד. צוות בעל חזון כמו זה חיוני על-מנת לזהות את הטכנולוגיות המבטיחות ביותר בכלכלה העולמית של ימינו, בה החדשנות נמצאת בכל מקום, ולהשקיע בחזית החדשנות שבטכנולוגיות מורכבות ובעלות פוטנציאל לחולל מהפכה בחייהם של מיליארדי בני אדם".

קרן בלומברג קפיטל היא קרן הון סיכון המתמקדת בחברות בשלבים מוקדמים. הקרן מנהלת יותר מחצי מיליארד דולר במספר קרנות והיא ביצעה יותר מ-200 השקעות בעולם. החברה מתמחה בהובלת סבבי גיוס הון ראשוני (Seed) וסדרה א' (Series A) תוך שיתוף פעולה עם משקיעים פרטיים (אנג'לס), חברות הון סיכון ושותפים אסטרטגיים אחרים. בלומברג פתחה את משרדיה בישראל ב-2012. בין השאר השקיעה הקרן בחברת Zooz שעשתה אקסיט לאחרונה, בחברת הסייבר ביוקאץ', ב-Yotpo, פאנדבוקס ועוד.

בכיר נוסף שמונה כעת הוא סטיב גילאן, שישמש מנהל הכספים ותפעול (COO/CFO). בעבר היה סמנכ"ל כספים בחברת Azure Capital Partners, בסטארט-אפ Mercantila, בחברה לטכנולוגיית שיווק Fathom Online ובחברת המסחר האלקטרוני Alibris. גילאן הוא בעל ניסיון בתפעול וחבר דירקטוריון בחברות סטארט-אפ וחברות גדולות, והוא הוביל חברות ברכישות ובהנפקות ונשא בתפקידים פיננסיים בכירים בחברות תעשייתיות הנסחרות בבורסה.

אנדרו ון נסט ישמש בתפקיד Associate. הוא עבד בעבר בפיתוח עסקי ואסטרטגיה בחברת Ellation, היה חבר צוות ב- Silicon Valley Bank ואנליסט בנקאות השקעות בחברת William Blair. במקביל ללימודיו לתואר הראשון בהרווארד קולג' ולתואר השני בבוסטון קולג' הוא היה שחקן כדורסל בליגת NCAA ובאירופה.

פיטר קוני ישמש בתפקיד Data Analyst. לפני כן עבד כאנליסט פיננסי ואסטרטגי עבור Santander US.

עוד כתבות

נתי כהן מנכל משרד התקשורת / צילום: איל יצהר

הערכות: מחירי המינימום במכרז הדור החמישי יגיעו לכ-200 מיליון שקל

מחיר המינימום שפרסם המשרד רחוק מההפחדות של חברות הסלולריות שהעריכו את עלות התדרים במאות מיליוני שקלים

יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה  / צילום: ענבל מרמרי

רשות ני"ע פועלת למסד דירוג חוב כפול לכל מנפיקות האג"ח

המהלך צפוי להשפיע גם על החברות המדורגות עצמן, שלא יוכלו לבחור בחברה אחת שתעניק להן את הדירוג "הנוח" יותר מבחינתן ● הנושא עלה לאחרונה לכותרות לאחר שקבוצת דלק החליטה להפסיק התקשרותה עם  מידרוג, לאחר שזו חתכה ב-14 דרגות את דירוג החוב של הקבוצה

לופטהנזה /צילום :  Shutterstock.

לופטהנזה בדרך לקבל סיוע ממשלתי בסך 9 מיליארד אירו מגרמניה

קבלת הסיוע עדיין לא אושרה רשמית ע"י לופטהנזה ● בהודעה לעיתונות שפירסמה לופטהנזה נאמר כי הקרן הפדרלית לייצוב כלכלי של גרמניה, שבאה לעזרת חברות שנפגעו על-ידי התפרצות מגפת הקורונה, אישרה "חבילת ייצוב" בתמיכת הנהלת החברה

מוכר בכניסה לחנות מחכה ללקוחות. העסקים מתקשים לחזור לשגרה לאחר תקופת הסגר הממושכת / צילום: כדיה לוי, גלובס

יותר גרוע ממשבר 2008: המשק התכווץ ברבעון הראשון בשיעור שיא של 20 שנה

לפי אומדן ראשון של הלמ"ס, המשק התכווץ ב-7.1% לעומת הרבעון הקודם ● הפגיעה הקשה ביותר: בצריכה הפרטית ● יצוא הסחורות והשירותים ירד ב-0.5% בלבד ● שיא הפגיעה עוד לפנינו

גילה גמליאל, מיקי חיימוביץ’, אלון שוסטר / צילום: מארק ישראל סלם, שלומי יוסף, רפי קוץ

ממשלה מנופחת? צפו לכמה בשורות טובות דווקא בתחום הסביבה

אחרי שנים שמשבר האקלים היה מחוץ לפוקוס הציבורי, הצהירה השרה הנכנסת להגנת הסביבה שתציב אותו בראש סדר העדיפויות ● הממשלה התחדשה גם בשר חקלאות שקידם יוזמות סביבתיות ובראשת ועדה עם אג'נדה לוחמנית ● האם הם יחוללו מהפכה?

דוד קנפו, יו"ר עמותת האדריכלים/ צילום: איל יצהר

לנצל את המשבר: התאחדות האדריכלים דורשת מהמדינה לרכוש 80 אלף דירות מהקבלנים

שישה סעיפים מופיעים במסמך שחיברו בהתאחדות האדריכלים, להצלת ענף הבנייה ● בין תמיכה בפריפריה לקידום תחבורה ציבורית, הם מבקשים גם רשת ביטחון נרחבת לקבלנים ● היו"ר דוד קנפו: "אנחנו כמו מישהו שעומד על סף תהום"

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון./ צילום: רפי קוץ

בנק ישראל מעדכן את הצמיחה על רקע החזרה לשגרה המהירה מהצפוי

לא שולל הורדת ריבית נוספת, ומעריך שהאבטלה לא תחזור לרמות של לפני המשבר לפני 2022 ● "קצב הסרת המגבלות בפועל היה מהיר משהערכנו, אולם אנו ממשיכים להעריך שעד סוף יוני עיקר המגבלות יוסרו"

נתב"ג בימי קורונה / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

בענף התיירות כבר מתחילים להניע מנועים, וזאת על אף חוסר הוודאות של המדינה

על אף שהסרת ההנחיות לחובה בבידוד לשבים או לנכנסים ארצה לא נראית באופק, וחרף הדרישה שהזכאים להיכנס לגבולות המדינה מחוייבים בדרכון ישראלי, ענף התעופה מתחיל להראות סימנים של חזרה לפעילות ● אילו חברות תעופה וסוכנויות נסיעות כבר מציעות דילים לקיץ ולאן

נשיא להב עו"ד רועי כהן ושר הכלכלה עמיר פרץ / צילום: להב, יח"צ

העוול ההיסטורי יתוקן בקרוב? חקיקת דמי אבטלה לעצמאים כבר בחוק ההסדרים הקרוב

בדיון בוועדת העצמאים והעסקים הקטנים, קבע שר הכלכלה עמיר פרץ כי הצעת חוק ממשלתית לדמי אבטלה לעצמאים תוגש כבר במהלך החודש הקרוב

נציגות עובדי אל על פרצו לדיון של ההנהלה והטייסים וזרקו כיסאות / צילום: ההסתדרות

הצרות באל על: יו"ר ההסתדרות הודיע על השעיה מיידית של חברי מועצת העובדים

לטענת נציגות עובדי אל על 50% מטייסי החברה (שמספרם עומד על כ-650) חזרו לעבוד בשכר מלא "למרות שאין בכך צורך אמיתי" ● יו"ר ההסתדרות: "חציית קו אדום בוטה של חברי מועצת העובדים"

יאיר לפיד / צילום: רפי קוץ, גלובס

יו״ר האופוזיציה לפיד: "משפט נתניהו התחיל בהסתה פרועה נגד שלטון החוק"

יו"ר האופוזיציה התייחס היום בישיבת סיעת יש עתיד-תלם לפתיחת המשפט נגד ראש הממשלה ● "מדינת ישראל בסכנה מבפנים, מראש הממשלה ומהשרים"

עליזה בלוך, ראשת העיר בית שמש / צילום: תמר מצפי

IBC במו"מ לכניסה לשוק החרדי: החלה במגעים עם עיריית בית שמש

ראשת העירייה עליזה בלוך ואיתמר ברטוב מנכ"ל החברה מקדמים הפריסה ברמת בית שמש

גל תורג'מן / צילום: תמר מצפי

המנהל שנתן פייט לפייסבוק וגוגל: גל תורג'מן פורש מניהול ארטימדיה ישראל

תורג'מן יעבור לפיתוח עסקי במסגרת התרחבות פעילות החברה בשווקים חדשים בעולם ● את מקומו בניהול החברה תתפוס יעל בר יעקב שכיהנה כסמנכ"ל לקוחות בחברה ב-3 השנים האחרונות

גיורא בר דעה/ צילום: איל יצהר

מנכ"ל שטראוס: "אנחנו רואים את עצמנו בצד האופטימי של המשבר; עולם המזון קריטי יותר לחיי אנשים"

קבוצת המזון שטראוס נהנתה מרבעון חיובי בישראל בהשפעת הפסח והקורונה, אבל נפגעה מעוצמתו של השקל ● פרסום בסופרבול האמריקאי העלה את הוצאותיה של חברת המטבלים סברה ופגע ברווחיה

ווינד שליחים / צילום: נדב בן משה

חברת הקורקינטים WIND נכנסת לתחום המשלוחים בישראל

בצל משבר הקורונה, הבינו גם בחברה שתחום השליחויות הפך למשגשג במיוחד ושעליהם להמציא את עצמם מחדש למקרה שיפרוץ גל שני ● בתי העסק שיניעו את המהלך כוללים חנויות יין, מאפיות, קצביות, בתי מרקחת וסופרמרקטים ● תוך כמה זמן מתחייבים בחברה שהמשלוח יגיע?

לוי הלוי / צילום: איל יצהר

ההוצאות בגין הפסדי אשראי נסקו וחברת כאל עברה להפסד ברבעון הראשון

חברת כרטיסי האשראי שבבעלות דיסקונט והבינלאומי רשמה גידול בהכנסותיה ובמחזור העסקאות בכרטיסיה ברבעון הראשון, אך הפסידה 7 מיליון שקל בשל השלכות משבר הקורונה ● על השותפות עם אל על: "אין מקום לבצע מחיקה"

לשכת התעסוקה בתל אביב בחודש שעבר / צילום: רובי קסטרו - וואלה חדשות

ההקלות ששלחו מיליון ישראלים לחל"ת עומדות להסתיים, אבל באוצר עדיין לא טרחו לגבש מדיניות חדשה

בשבוע הבא יסתיימו ההקלות שהעניקה הממשלה למי שאיבד את עבודתו בתקופת הקורונה, אבל האוצר מעדיף לחכות ולא ליזום הטבות נוספות • מומחים לשוק התעסוקה מזהירים ממדיניות שתגרום לכך ששיעור האבטלה יישאר גבוה מאוד גם אחרי משבר הקורונה

הבורסה בת"א / צילום: שלומי יוסף, גלובס

דעה: היתה מפולת? פניית הפרסה של האג"ח הקונצרניות

כמו שוק המניות, גם שוק האג"ח הקונצרניות חווה התרסקות עם התפשטות מגפת הקורונה, ומיד לאחריה התאוששות - שתיקנה כשני שלישים מהירידות ● האם השוק יחזור לנקודת השיא שלו? ומה הסיכון העיקרי במשבר?

זוג קשישים בקניות בשוק / צילום: Oded Balilty, Associated Press

מחדל כפל הקצבאות: האם במשרד האוצר יצליחו למצוא 100 מיליון שקל עבור החלשים ביותר בחברה?

שר האוצר הנכנס ישראל כ"ץ התחייב למצוא פתרון תקציבי למקבלי קצבאות שנכנסו למעגל האבטלה בעקבות הקורונה, ואינם זכאים ל"כפל קצבאות", אך לא ידוע כמה כסף יוקצה ומתי ● ייתכן שמקבלי קצבאות הבטחת הכנסה וקצבאות מזונות יידרשו אפילו להשיב את מענק הקורונה

בנימין נתניהו / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

משפט דרייפוס והקופסה השחורה: איך סיקרו את משפט נתניהו בעולם?

פתיחת משפט ראש הממשלה התקשתה להתברג לראש סדר היום באתרי החדשות בעולם ● כלי התקשורת האיטלקים דיווחו על ההאשמות ב"שמפניה וסיגרים" בעוד הכתב הצרפתי הבחין במפגינים מוחים נגד "משפט דרייפוס"