בורסות אירופה | סיקור שוטף

נתוני מאקרו חיוביים דחפו את השווקים מעלה: עליות בארה"ב; נעילה חיובית באירופה

המדדים המובילים בוול סטריט רשמו עליות בעקבות נתוני ייצור חיוביים בארה"ב ובסין • מדד מנהלי הרכש של Caixin בסין הצביע על התרחבות הפעילות הכלכלית בחודש מרץ - לראשונה מזה 4 חודשים • הבורסה בשנחאי זינקה ב-2.6% • באירופה המסחר ננעל בעליות ומדד הדאקס זינק ב-1.4%

וול סטריט / צילום: שאטרסטוק
וול סטריט / צילום: שאטרסטוק

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

הבורסות בוול סטריט ננעלו במגמה חיובית, שהתחזקה במהלך יום המסחר. העליות התרחשו ברקע פרסום נתוני ייצור טובים וגבוהים מהצפוי בארה"ב ובסין, שהפחיתו את החששות מהאטה כלכלית גלובלית, ורמזו ששתי הכלכלות הגדולות בעולם מתייצבות. 

מדד דאו ג'ונס הוסיף לערכו 1.27% מדד S&P עלה ב-1.16%, ומדד נאסד"ק עלה ב-1.29%.  

מניית Lyft שינתה מגמה לאחר ההנפקה בשבוע שעבר. המניה רשמה ירידה של כ-10% ונסחרה סביב 70.41 דולר, מתחת למחיר הפתיחה שלה - 72 דולר.

מניות האנרגיה במדד S&P 500 עלו בעקבות עליית מחירי הנפט: נובל אנרג'י קפצה 3.2% Valero Energy הוסיפה 2.1%.

21:00 

גם בשעה זו ממשיכה המגמה החיובית בוול סטריט, והמדדים העיקריים ממשיכים לעלות. מדד דאו ג'ונס ומדד S&P עולים בכ-1%, ומדד נאסד"ק עולה בכ-1.2%.  

את הנאסד"ק מושכות מעלה מניות פייסבוק, אמזון, נטפליקס ואלפבית, שעולות בין 2%-3%. 

גם מניות הבנקים רושמות עליות: סיטיגרופ, גולדמן זאקס, מורגן סטנלי, בנק אוף אמריקה וג'יי.פי מורגן צ'ייס מוסיפות לפחות 2% לערכן.

מחיר הנפט עולה בכ-2.5% ונסחר סביב 61.66 דולר אמריקני לחבית. 

18:40

המסחר באירופה ננעל היום בעליות. דאקס זינק ב-1.38%, קאק הוסיף 1.12% ופוטסי עלה ב-0.57%. סטוקס 600 זינק ב-1.2%.

המסחר בארה"ב מתנהל כעת בעליות של עד 0.9% במדדים המובילים.

מניית איזיג'ט  צנחה בכ-10% במסחר באירופה. 

16:30

פתיחה חיובית בוול סטריט על רקע נתונים חיוביים מכיוון סין שפורסמו הבוקר שטשטשו את החששות הגלובליים סביב ההאטה מסין. הנאסד"ק  עולה ב-1%, הדאו-ג'ונס  וה-S&P 500  רושמים עליות של 0.75%.

מחירי הנפט  עולים בכ-1%. 

באירופה נמשכת המגמה החיובית, הדאקס  עולה בלמעלה מ-1%.

15:49

המכירות הקמעונאיות בארה"ב ירדו בחודש האחרון בניגוד לתחזיות, וזאת בשל מזג האוויר הסוער בחלקי המדינה. המכירות הקמעונאיות ירדו ב-0.2% בחודש האחרון לעומת תחזיות הכלכלנים דווקא לעלייה של 0.3%.

15:00

המדדים המובילים באירופה עולים בדומה לסנטימנט באסיה הבוקר. הדאקס הגרמני מטפס בכ-1%, הפוטסי הבריטי עולה 0.4% והקאק מטפס ב-0.7%. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים על עליות בפתיחת המסחר. נזכיר כי בשל המעבר לשעון קיץ המסחר ייפתח בארה"ב בשעה 16:30 (שעון ישראל). 

בתוך כך, הנפט ממשיך לטפס בהמשך לעלייה שנרשמה ביום שישי האחרון, מה שסיכם את הרבעון הטוב ביותר של הנוזל השחור בעשור האחרון, עם זינוק של 32%. כעת מחיר חבית נפט עולה ב-1.2% ונושק ל-61 דולרים.

13:25

המדדים המובילים בשוקי העולם נסחרים הבוקר בעליות חדות, וזאת על רקע נתונים חיוביים מכיוון סין שפורסמו הבוקר, ובכך פיזרו במעט את העננה סביב ההאטה מסין. הבורסה בשנחאי זינקה ב-2.6%, הניקיי היפני עלה ב-1.4%, סינגפור טיפסה ב-1.1%, ההאנג סנג טיפס ב-1.76%.

באירופה המדדים עולים גם הם, כאשר הדאקס מזנק ב-1%, הקאק עולה ב-10.5% והפוטסי עולה 0.6% ברקע לדיונים בבית הנבחרים על חלופות לברקזיט. בוול סטריט החוזים העתידיים על המדדים המובילים מאותתים על עליות בפתיחת שבוע המסחר. החוזים על הנאסד"ק עולים בכ-1%.

בשבוע הקרוב צפויים להתפרסם שלל נתוני מאקרו מהותיים שעשויים לפוגג או להעמיק את החששות של המשקיעים ממיתון בארה"ב, בהם דוח התעסוקה לחודש מרץ שצפוי להציג תוספת של 170 אלף משרות, וזאת אחרי תוספת מינורית של 20 אלף משרות בלבד בחודש פברואר.

כמו כן, עונת הדוחות בארה"ב מתחילה השבוע והאנליסטים בשוק צופים חולשה ברווחיות, אך עדיין צמיחה של סביב ה-5% ברווחי החברות.

לדברי יניב חברון, הסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות: "שיחות הסכם הסחר יישארו כאחד הפרמטרים החשובים והרגישים ביותר לשווקים. סגן נשיא סין צפוי להגיע השבוע לוושינגטון להיפגש עם נציג הסחר ומזכיר האוצר אחרי שבשבוע האחרון נפגשו בסין. אנליסטים מצפים לעסקה בחודשים הקרובים. אומנם היא לא תשנה הרבה ברמה הכלכלית ותהווה סוג של פשרה, אבל היא לפחות תוריד את הסיכון מפני מלחמת סחר מהשווקים".

בתוך כך, הלירה הטורקית צונחת כעת ב-1.5% על רקע הבחירות המוניציפליות במדינה. אחרי ספירה של כ-99% מקולות המצביעים בבחירות המקומיות בטורקיה, מסתמן כי מפלגות האופוזיציה הביסו את מפלגתו של הנשיא הטורקי בבירה, בפעם הראשונה מאז עלה לשלטון לפני 16 שנים. 

10:10

הבורסה בשנחאי מזנקת 2.5%, הניקיי היפני עולה ב-1.4%, הבורסה בהונג קונג קופצת 1.65% וסינגפור מטפסת ב-1%. באירופה המסחר נפתח בעליות, כאשר הקאק מטפס ב-0.8%, הפוטסי עולה ב-0.6% ומד הדאקס מטפס ב-0.9%.

מדד מנהלי הרכש של Caixin בסין הצביע על עלייה ל-50.8 נקודות בחודש מרץ לעומת קריאה של 49.9 נקודות בחודש פברואר. קריאה מעל ל-50 נקודות מצביעה על התרחבות הפעילות הכלכלית, והנתונים הבוקר מצביעים על התרחבות זו לראשונה מזה 4 חודשים. התרחבות הפעילות הכלכלית נרשמה גם בסקטור הפרטי עם עלייה ל-50.5 נקודות בחודש מרץ לעומת 49.2 נקודות בפברואר.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בעליות חדות בהמשך לנעילה החיובית בשישי האחרון, מה שסיכם את הרבעון הטוב ביותר בשווקים מזה עשור. החוזים על מדד הנאסד"ק עולים ב-0.95%.

מפעילת הטיסות השנייה בגודלה בנמל התעופה הלונדוני, חברת הלואו קוסט איזיג'ט, צופה כי המחצית הראשונה של 2018 תסתיים בהפסד של 359.12 מיליון דולר (לפני מס), וכי העלויות צפויות לעלות ב-18.8%. החברה סיפקה צפי חלש למחצית השנה שתסתיים במרץ על רקע חוסר הוודאות שנרשם סביב הברקזיט.

 

06:25

עליות שערים חדות במסחר בשוקי אסיה בשעה זו. מדד שנחאי  מזנק 2.38%, הניקיי  עולה 2.23% וההנג סנג  קופץ 1.86%. גם הקוספי הקוריאני  עולה 1.2% והמדד האוסטרלי ASX  מוסיף 0.7% לערכו.

מדד מנהלי הרכש הפרטי והרשמי בסין עלו במפתיע במארס, מה שמצביע על התייצבות משמעותית ואף צמיחה במשק הסיני. הסנטימנט החיובי מניע את המשקיעים בשעה זו.

שיחות הסחר בין סין לארה"ב צפויות להימשך השבוע בוושינגטון לאחר שבשבועות האחרונים בוצעו בבייג'ינג.

מניית ספקית המסכים של אפל, Japan Display קופצת קרוב ל-12%.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988