גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

פנטהאוזים ביותר מ-3 מיליון שקל: הכירו את ענף דירות היוקרה של נהריה

את וילות היוקרה הוותיקות בצפון מחליפות דירות פנטהאוז מודרניות ● מהי נוסחת היוקרה האולטימטיבית בנהריה, ומה מצב השוק הזה בהשוואה למרכז הארץ ● יוקרה מקומית

חוף נהריה, מבט על / צילום: Shutterstock
חוף נהריה, מבט על / צילום: Shutterstock

בעיר החוף הצפונית, הקרובה לגבול עם לבנון, נוצרה עם השנים יוקרה מקומית באזור המערבי של העיר, שם הוקמו צמודי קרקע יוקרתיים על מגרשים גדולים, שבהם התגוררה בעבר האצולה הנהריינית הוותיקה, שכללה בין היתר את משפחות שטראוס וזוגלובק.

עד היום צמודי קרקע באזור זה נחשבים ליקרים מבין הנכסים המקומיים, שכן הם משלבים את נוסחת היוקרה האולטימטיבית הנהריינית: בית צמוד קרקע סמוך לים, קרוב למרכז אך באזור שקט - בתים שקשה מאוד להשיג. ואולם באזור זה לא מבוצעות כלל עסקות, ובשנים האחרונות גיבש שוק הנדל"ן המקומי חלופות, שעליהן בהמשך.

במונחים של מרכז הארץ, בתי יוקרה בנהריה הם זולים מאוד. דירה ב-2 מיליון שקל נחשבת למכובדת מאוד, דירה ב-3 מיליון שקל כבר נחשבת לדובדבן שבקצפת. 36 עסקאות של בתים ב-2 מיליון שקל ומעלה בוצעו בעיר ב-2018, המספר הנמוך ביותר מאז 2014.

עסקאות ב-2 מיליון שקל   בנהריה

"יש הרבה דירות שעומדות על המדף", מסביר השמאי יריב דרורי, שמספר גם על ירידות מסוימות במחירים בעיר, עקב הגדלת היצע הדירות הכללי בעיר, בעיקר במזרחה, באזור נהריה הירוקה. ועם זאת, נכסי היוקרה מהווים סיפור אחר של היצע מוגבל וביקוש מוגבל.

דרורי סקר את עסקות היוקרה שבוצעו בשנה בעברה בעיר ומצא כי רובן (20 במספר) בוצעו במבנים דו-משפחתיים בשכונת בגין. השכונה הוקמה בשנות התשעים, באזור הדרומי של העיר, והיא מאופיינת בבנייה מעורבת של צמודי קרקע דו-משפחתיים ובבנייה רוויה. "אני לא הייתי קורא לעסקות הללו יוקרה של ממש. הבנייה בשכונה כוללת קוטג'ים של 160 מ"ר לפחות על מגרשים של 300-350 מ"ר, וכשאתה מחשב את המחירים למ"ר - הם לא מאוד גבוהים", אומר דרורי. "היוקרה האמיתית עונה על הנוסחה הוותיקה: קרוב למרכז, וסמוך לים, עדיף עם נוף לים, תנאים ששכונת בגין אינה עומדת בהם".

ותנאי חשוב נוסף: דירות בסטנדרטים גבוהים שמותאמים לימינו. דירות רבות בנהריה אולי ממלאות אחר תנאי היוקרה האחרים, אבל הם מיושנות, ועל כן מקבלות מחירים נמוכים יחסית.

בשנים האחרונות מוקמים כמה פרויקטים, חלקם חדשים, חלקם במסגרת תמ"א 38, שמותאמים לרוב או לכל דרישות היוקרה, והם עונים על הדרישות. "הפנטהאוזים הם היוקרה האמיתית", אומר דרורי. "וכשאתה מדבר על פנטהאוזים שמוקמים בסמוך למע"ר (מרכז עסקים ראשי) הנהרייני, בשדרות הגעתון, יש כמה פרויקטים שבהחלט עונים על ההגדרה הזו". דירות בפרויקטים הללו מגיעות לסדר גודל מחיר של 20,000 שקל למ"ר.

ואכן שלוש העסקאות הגבוהות ביותר שבוצעו בשנה שעברה, במחיר של יותר מ-3 מיליון שקל, בוצעו בדירות פנטהאוז שהוקמו בשנים האחרונות במרכז העיר.

העסקה הגבוהה ביותר היא זו שבה נמכרה דירת פנטהאוז בקומה העשירית בפרויקט ברחוב פינסקר 7. הדירה, בת 5 חדרים, משתרעת על 180 מ"ר והיא נמכרה ב-3.25 מיליון שקל. בשדרות הגעתון 48 מוקם פרויקט יוקרתי בן 7 קומות מעל לקומת חזית מסחרית. הפנטהאוז בן 5 חדרים, 167 מ"ר נמכר ב-3.18 מיליון שקל. ואילו ברחוב גולומב 10 נמכר הפנטהאוז בקומה התשיעית ב-3.05 מיליון שקל.

עוד שש דירות פנטהאוז במקומות קצת פחות טובים, נמכרו במחירי יוקרה בשנה שעברה, ובמהלך הרבעון הראשון של השנה הנוכחי נמכרו כבר 2 דירות ביותר מ-3 מיליון שקל, כך שיתכן ש-2019 תהווה התאוששות לעומת 2018, שהייתה כאמור שנה רזה.

"אם אתה מתייחס אך ורק לשוק של הפנטהאוזים, התמונה שהצטיירה של ירידה במספר עסקאות היוקרה, מתחלפת בשמירה על יציבות, גם כשמסביב השוק יורד מעט. עדיין שוק היוקרה אינו מתנהג בדומה לשוק הדירות העממי", מסכם דרורי.

עוד כתבות

דוד קנפו, יו"ר עמותת האדריכלים/ צילום: איל יצהר

לנצל את המשבר: התאחדות האדריכלים דורשת מהמדינה לרכוש 80 אלף דירות מהקבלנים

שישה סעיפים מופיעים במסמך שחיברו בהתאחדות האדריכלים, להצלת ענף הבנייה ● בין תמיכה בפריפריה לקידום תחבורה ציבורית, הם מבקשים גם רשת ביטחון נרחבת לקבלנים ● היו"ר דוד קנפו: "אנחנו כמו מישהו שעומד על סף תהום"

אנטילופות ישראליות במרחב הפתוח של הספארי  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

האם יש כיסוי ביטוחי לרכב שנפגע מעדר אנטילופות בפארק הספארי?

בהחלטת ביהמ"ש העליון נקבע כי בשונה ממקרה שבו רכב נפגע ממתקן נפץ שהוצמד אליו, כאשר עדר אנטילופות פוגע ברכב בספארי מדובר בתאונת דרכים ויש כיסוי ביטוחי לנפגעים

הבורסה בת"א / צילום: שלומי יוסף, גלובס

דעה: היתה מפולת? פניית הפרסה של האג"ח הקונצרניות

כמו שוק המניות, גם שוק האג"ח הקונצרניות חווה התרסקות עם התפשטות מגפת הקורונה, ומיד לאחריה התאוששות - שתיקנה כשני שלישים מהירידות ● האם השוק יחזור לנקודת השיא שלו? ומה הסיכון העיקרי במשבר?

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון./ צילום: רפי קוץ

בנק ישראל מעדכן את הצמיחה על רקע החזרה לשגרה המהירה מהצפוי

לא שולל הורדת ריבית נוספת, ומעריך שהאבטלה לא תחזור לרמות של לפני המשבר לפני 2022 ● "קצב הסרת המגבלות בפועל היה מהיר משהערכנו, אולם אנו ממשיכים להעריך שעד סוף יוני עיקר המגבלות יוסרו"

לופטהנזה /צילום :  Shutterstock.

לופטהנזה בדרך לקבל סיוע ממשלתי בסך 9 מיליארד אירו מגרמניה

קבלת הסיוע עדיין לא אושרה רשמית ע"י לופטהנזה ● בהודעה לעיתונות שפירסמה לופטהנזה נאמר כי הקרן הפדרלית לייצוב כלכלי של גרמניה, שבאה לעזרת חברות שנפגעו על-ידי התפרצות מגפת הקורונה, אישרה "חבילת ייצוב" בתמיכת הנהלת החברה

מוכר בכניסה לחנות מחכה ללקוחות. העסקים מתקשים לחזור לשגרה לאחר תקופת הסגר הממושכת / צילום: כדיה לוי, גלובס

יותר גרוע ממשבר 2008: המשק התכווץ ברבעון הראשון בשיעור שיא של 20 שנה

לפי אומדן ראשון של הלמ"ס, המשק התכווץ ב-7.1% לעומת הרבעון הקודם ● הפגיעה הקשה ביותר: בצריכה הפרטית ● יצוא הסחורות והשירותים ירד ב-0.5% בלבד ● שיא הפגיעה עוד לפנינו

גל תורג'מן / צילום: תמר מצפי

המנהל שנתן פייט לפייסבוק וגוגל: גל תורג'מן פורש מניהול ארטימדיה ישראל

תורג'מן יעבור לפיתוח עסקי במסגרת התרחבות פעילות החברה בשווקים חדשים בעולם ● את מקומו בניהול החברה תתפוס יעל בר יעקב שכיהנה כסמנכ"ל לקוחות בחברה ב-3 השנים האחרונות

בנימין נתניהו / צילום:  Abir Sultan, רויטרס

דעה: משפט נתניהו מציב את המשפט בצבת הפוליטיקה - וזו סכנה גדולה

על התיקו הבלתי נסבל שעולה ממצב בו ראש ממשלה מכהן מועמד לדין ● וגם, למזלנו המערכת השיפוטית בשלב זה מפגינה מקצועיות ובטווח הקצר לפחות מפגינה עמידות ראויה לשבח בפני לחצי שני הצדדים. אך יש לחשוש לעתיד

זוג קשישים בקניות בשוק / צילום: Oded Balilty, Associated Press

מחדל כפל הקצבאות: האם במשרד האוצר יצליחו למצוא 100 מיליון שקל עבור החלשים ביותר בחברה?

שר האוצר הנכנס ישראל כ"ץ התחייב למצוא פתרון תקציבי למקבלי קצבאות שנכנסו למעגל האבטלה בעקבות הקורונה, ואינם זכאים ל"כפל קצבאות", אך לא ידוע כמה כסף יוקצה ומתי ● ייתכן שמקבלי קצבאות הבטחת הכנסה וקצבאות מזונות יידרשו אפילו להשיב את מענק הקורונה

דודו זבידה מנכל דרבן / צילום: איל יצהר

מבנה פרסמה דוחות טובים לרבעון הראשון והמניה מזנקת

ה-FFO (רווח נקי תזרימי) מנכסים מניבים עלה ברבעון הראשון ב-11% לכ-103 מיליון שקל ● הרווח נקי עמד על 135 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 81 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד

נתי כהן מנכל משרד התקשורת / צילום: איל יצהר

הערכות: מחירי המינימום במכרז הדור החמישי יגיעו לכ-200 מיליון שקל

מחיר המינימום שפרסם המשרד רחוק מההפחדות של חברות הסלולריות שהעריכו את עלות התדרים במאות מיליוני שקלים

רפא גוזאלו / צילום: Javier Guridi & Carlos Frutos

15 דקות ביום: מסלולי לימוד חדשים מאתגרים את האוניברסיטאות

האם תואר שני שמציעה חברה עסקית מסמן מגמה חדשה באופן שבו חברות מכשירות עובדים?

חנויות סגורות בככר המדינה בתל אביב / צילום: איל יצהר, גלובס

650 דורשי עבודה חדשים נרשמו ביממה האחרונה

מאז החלו ההקלות בסגר לשחרור המשק נרשמו בשירות התעסוקה כ-101 אלף דורשי עבודה חדשים, ומנגד, מספר המדווחים לשירות התעסוקה על חזרה לעבודה עומד על כ-180 אלף

יאיר לפיד / צילום: רפי קוץ, גלובס

יו״ר האופוזיציה לפיד: "משפט נתניהו התחיל בהסתה פרועה נגד שלטון החוק"

יו"ר האופוזיציה התייחס היום בישיבת סיעת יש עתיד-תלם לפתיחת המשפט נגד ראש הממשלה ● "מדינת ישראל בסכנה מבפנים, מראש הממשלה ומהשרים"

ווינד שליחים / צילום: נדב בן משה

חברת הקורקינטים WIND נכנסת לתחום המשלוחים בישראל

בצל משבר הקורונה, הבינו גם בחברה שתחום השליחויות הפך למשגשג במיוחד ושעליהם להמציא את עצמם מחדש למקרה שיפרוץ גל שני ● בתי העסק שיניעו את המהלך כוללים חנויות יין, מאפיות, קצביות, בתי מרקחת וסופרמרקטים ● תוך כמה זמן מתחייבים בחברה שהמשלוח יגיע?

ענת מוגילבסקי, יואב צוקר, ניל"י גולדפיין, מיכל פייגנבוים, ירין יחזקאל, גלי הכרמלי / צילום: יח"צ

כך ממתגים חברות ועובדים: מדוע גם עובדים ומנהלים צריכים למתג את עצמם

איך חברות הופכות את עצמן לאטרקטיביות, והאם הן יצלחו את מבחן הקורונה • תוכנית עבודה: סדרת שידורי הלייב של "גלובס"

סניף של אלבר / צילום: איל יצהר, גלובס

אלי אלעזרא ובכירי אלבר נוספים זומנו לשימוע לפני העמדה לדין פלילי

הפרקליטות זימנה לשימוע את מנכ"ל אלבר הקודם ינון עמית, את המנכ"ל הנוכחי אורן אלעזרא ואת היו"ר אלי אלעזרא לצד חשודים נוספים בפרשת הייבוא המקביל של רכבים ורשיונות ייבוא במירמה ● מדובר אלבר נמסר: "בעלי החברה נפלו קורבן להונאה ושמם שורבב לפרשה שהם לא חלק ממנה"

לוי הלוי / צילום: איל יצהר

ההוצאות בגין הפסדי אשראי נסקו וחברת כאל עברה להפסד ברבעון הראשון

חברת כרטיסי האשראי שבבעלות דיסקונט והבינלאומי רשמה גידול בהכנסותיה ובמחזור העסקאות בכרטיסיה ברבעון הראשון, אך הפסידה 7 מיליון שקל בשל השלכות משבר הקורונה ● על השותפות עם אל על: "אין מקום לבצע מחיקה"

מיכה ברכוז, ממייסדי BUYME / צילום: ענת ליטבק

מאחורי הקלעים של אקזיט השוברים הגדול של BUYME; היזמים המיליונרים החדשים: "אנחנו ברגשות מעורבים"

המחלוקת עם טלכלל, המשקיעה מתחילת הדרך, המריצה את יזמי חברת שוברי המתנות BUYME למכור לה את מניותיהם בחברה • בראיון ל"גלובס" מייסד החברה מיכה ברכוז כבר מסתכל קדימה, על גיפטד - המיזם בארה"ב: "אנחנו רואים פוטנציאל בשוק האמריקאי שהוא מעבר למתנות לארגונים"

נשיא להב עו"ד רועי כהן ושר הכלכלה עמיר פרץ / צילום: להב, יח"צ

העוול ההיסטורי יתוקן בקרוב? חקיקת דמי אבטלה לעצמאים כבר בחוק ההסדרים הקרוב

בדיון בוועדת העצמאים והעסקים הקטנים, קבע שר הכלכלה עמיר פרץ כי הצעת חוק ממשלתית לדמי אבטלה לעצמאים תוגש כבר במהלך החודש הקרוב