גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סגרה שבוע של עליות ברמות שיא; טבע זינקה 10% אחרי שדיווחה על גיוס חוב

S&P 500 רשם עלייה שבועית חמישית ברציפות ● הנפקת האג"ח של טבע, בהיקף 1.5 מיליארד דולר, תהיה פרטית, וטבע מתכננת לרשום אותן למסחר מאוחר יותר ● המסחר באסיה ובאירופה ננעל במגמה שלילית ● היקף היבוא של סין באוקטובר ירד ב-6.4%, בעוד הצפי היה לירידה של 8.9%

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל הערב בנטייה חיובית, והמדדים השיגו שיאים חדשים. מדד דאו ג'ונס  הוסיף שיעור זניח של 0.02%, ועלה ב-1.2% בסיכום שבועי, שבוע שלישי ברציפות של עליות. ה-S&P 500  רשם עלייה של קרוב ל-0.3%, והשלים עלייה שבועית, חמישית ברציפות, של 0.9%. מדד נאסד"ק  עלה בשיעור של כ-0.5%, ורשם עלייה שבועית של 1.1%, השישית ברציפות.

המניות נסחרו על רקע הקלה בחששות ממיתון. מדד סנטימנט הצרכנים עלה ל-95.7 נקודות החודש לעומת 95.5 באוקטובר. 

מניית טבע   סיימה את המסחר בעלייה של כ-10% לאחר שהודיעה על גיוס חוב. 

21:00

יום המסחר האחרון השבוע בוול סטריט ממשיך להתנהל ביציבות, והמדדים משייטים סביב רמות הפתיחה, אך צפויים לרשום עליות נאות בסיכום שבועי, לאחר שהאופטימיות בנושא הסחר העבירה משקיעים רבים ממסחר באג"ח אל המניות. 

מדד דאו-ג'ונס  יורד בכ-0.15%, הנאסד"ק  עולה בשיעור דומה ו-S&P 500  רושם ירידה זניחה. 

הסקטור המוביל בעליות הוא שירותי הבריאות, שמתחזק ב-0.4%. מניית דיסני  בולטת בעליות לאחר פרסום דוחות.    

מניית טבע   מזנקת ב-9%, לאחר שהחברה הודיעה היום על הנפקה פרטית בהיקף 1.5 מיליארד דולר, של איגרות חוב בכירות באירו ובדולר על-ידי שתיים מחברות הבנות שלה.

ההנפקה תהיה הנפקה פרטית הפטורה מרישום לפי חוק ניירות ערך האמריקאי. טבע מצפה לרשום איגרות חוב אלו למסחר בשלב מאוחר יותר. לפי הודעת החברה היא תשתמש בתמורת ההנפקה לשתי מטרות מרכזיות. הראשונה היא מימון המכרז שעליו הכריזה לקנייתן, במזומן, של איגרות חוב של החברה הנושאות קופון של 2.2% ועומדות לפירעון ב-2021, וכן של איגרות חוב של החברה הנושאות קופון של 3.65%, ועומדות לפירעון ב-2021, בסכום כולל של עד 1.5 מיליארד דולר. המטרה השנייה היא תשלום עמלות והוצאות בקשר עם ההנפקה כאמור. התמורה שלא תנוצל, אם תהיה, תשמש לצורכיה הכלליים של החברה, ובכלל זה גם לתשלום חוב.

אתמול בשיחת הוועידה של החברה אמר מנהל הכספים היוצא, מייקל מקללן, שכפי שכבר נאמר בעבר, טבע תבצע מהלך של גיוס חוב כדי להחליף חוב קיים שעומד לפירעון בשנת 2021. מקללן אמר שטבע בוחנת את התנאים בשוק ותעשה זאת כשהמהלך יהיה הגיוני, והוא הוסיף כי בחברה מעודדים מהמגמות האחרונות הריביות בשוק בכלל, ובאג"ח של טבע בפרט.  

19:20

בורסות אירופה ננעלו במגמה שלילית. כך, בורסות לונדון, גרמניה ופריז ננעלו בירידות, בורסת איטליה ננעלה ביציבות.

בוול סטריט, מדדי הדאו ג'ונס וה-S&P שומרים על יציבות, הנאסד"ק עולה ב-0.3%.

מניית טבע מזנקת ב-6.6% לאחר שדיווחה על הנפקה פרטית של אג"ח. אתמול בשיחת הוועידה אמר מנהל הכספים היוצא, מייקל מקללן, שכפי שכבר נאמר בעבר טבע תבצע מהלך של גיוס חוב כדי להחליף חוב קיים שעומד לפירעון בשנת 2021.

מקללן אמר שטבע בוחנת את התנאים בשוק ותעשה זאת כשהמהלך יהיה הגיוני, והוא הוסיף כי בחברה מעודדים מהמגמות האחרונות הריביות בשוק בכלל, ובאג"ח של טבע בפרט.

לאחר הדיווח על ההנפקה המתוכננת, איגרות החוב של טבע נסחרות בתשואות של עד 8%.

16:30

בורסות וול סטריט נפתחו ביומו האחרון של שבוע המסחר במגמה מעורבת. כך, מדד ה-S&P רושם עלייה של 0.3%, הנאסד"ק יורד קלות בכ-0.2%, הדאו שומר על יציבות.

מניית דיסני עולה עם פתיחת המסחר בכ-4.5%, לאחר שאמש פרסמה דוחות טובים. החברה דיווחה על רווח מתואם של 1.07 דולר למניה ברבעון הפיסקאלי הרביעי שלה, לעומת ציפיות ל-95 סנט, ועל הכנסות של 19.1 מיליארד דולר, 60 מיליון דולר מעל התחזיות.

מניית בוקינג עולה בלמעלה מ-5%. החברה דיווחה אתמול על רווח מתואם למניה של 45.36 דולר לעומת צפי לרווח מתואם של 44.87 דולר. 

 

14:55

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בירידות. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים כעת על פתיחה מעורבת.

מניית דיסני  עולה בכ-6% במסחר המקדים לאחר שפרסמה אתמול את דוחות הרבעון הפיסקלי הרביעי שלה. החברה דיווחה על רווח מתואם של 1.07 דולר למניה ברבעון הפיסקאלי הרביעי שלה, לעומת ציפיות ל-95 סנט, ועל הכנסות של 19.1 מיליארד דולר, 60 מיליון דולר מעל התחזיות.

מניית בוקינג הולדינגס  עולה בכ-5.3% במסר המקדים. החברה דיווחה אתמול על רווח מתואם למניה של 45.36 דולר לעומת צפי לרווח מתואם של 44.87 דולר. 

14:30

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו בירידות. פוטסי מאבד 0.35% ודאקס וקאק יורדים ב-0.25%. סטוקס 600 יורד אף הוא ב-0.25%. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים על פתיחה שלילית.

נשיא הנציבות האירופית ז'אן-קלוד יונקר חושב כי ארה"ב לא תטיל בשבוע הבא מכסים על כלי רכב מאירופה. לטראמפ יש עד ה-13 בנובמבר כדי להחליט אם ברצונו להטיל את המכס. במאי האחרון טען טראמפ כי יבוא המכוניות מאירופה מהווה איום לביטחון הלאומי של ארה"ב. עם זאת, בראיון לעיתון גרמני, יונקר ציין כי "טראמפ יקשה קצת, אבל בסופו של דבר לא יוטלו מכסים על כלי רכב". 

12:00

המסחר באירופה מתנהל בשעה זו בירידות. דאקס, פוטסי וקאק מאבדים כ-0.3%. גם סטוקס 600 יורד ב-0.3%. המסחר באסיה ננעל בירידות, למעט ניקיי שעלה ב-0.3%. הנג סנג איבד 0.7%, שנחאי ירד ב-0.5%, קוספי איבד 0.3% ו-ASX 200 ננעל ללא שינוי. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים על פתיחה שלילית. 

מניית Richemont מאבדת כ-5% במסחר. דוחות יצרנית השעונים השוויצרית לא עמדו בציפיות השוק. 

7:25

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת. שנחאי מוסיף 0.2% וניקיי נסחר ביציבות. הנג סנג מאבד 0.6%, קוספי יורד ב- 0.35% ו-ASX 200 יורד ב-0.1%. 

המסחר בוול סטריט ננעל אתמול ברמות שיא חדשות. הדאו ג'ונס הוסיף כ-186 נקודות, ועלה ב-0.7% ל-27,687.1 נקודות, שיא כל הזמנים. S&P 500 נסחר גם הוא ברמת שיא, לאחר שהוסיף 8 נקודות (0.3%), ל-3,085 נקודות. הנאסד"ק טיפס ב-0.3% ל-8,434 נקודות, ופספס אך במעט שיא חדש. בורסות אירופה ננעלו בעליות, לאחר שנגעו בשיא של 4 שנים במהלך המסחר. מדד הדאקס הגרמני עלה ב-0.8%, הקאק ב-0.4% והפוטסי ב-0.14%. 

סין וארה"ב הסכימו באופן הדדי להוריד את המכסים שהטילו שתי המעצמות אחת על השנייה בשלבים, כך נמסר אתמול ממשרד המסחר הסיני.

היקף הייצוא של סין באוקטובר (במונחי דולר) לעומת התקופה המקבילה ירד ב-0.9%, בעוד הציפיות היו לירידה של 3.5%. בספטמבר הייצוא ירד ב-3.2%. היקף הייבוא של סין (במונחי דולר) באוטקובר לעומת השנה המקבילה נחתך ב-6.4%, בעוד הציפיות היו לצניחה של 8.9%. בספטמבר הייבוא ירד ב-8.5%. 

מניית טבע  עלתה במסחר אתמול בבורסת ניו יורק בכ-5% לאחר פרסום דוחותיה לרבעון השלישי. טבע עקפה את תחזית ההכנסות ב-30 מיליון דולר, ופיספסה את תחזית הרווח בסנט אחד. החברה עדכנה על הפרשה של 468 מיליון דולר ברבעון על הוצאות משפטיות, בעיקר בשל פרשת האופיואידים בארה"ב. 

עוד כתבות

מקדונלדס. צילום: רויטרס

אחרי הפסקה של שבוע: מקדונלד'ס ישראל חוזרת לפעילות משלוחים

הנציגות הישראלית של הרשת מסרה כי לאחר שהשירות הושבת למשך שבוע שלם על רקע משבר הקורונה, מחר יחזרו המשלוחים לפעילות ● הוחלט כי רק שישה עובדים ישהו בכל מסעדה שתוציא משלוחים

רון תומר / צילום: פאול אורלייב

ארגון גג חדש למגזר העסקי דורש חלוקת הנטל עם המגזר הציבורי

התאחדות התעשיינים, איגוד לשכות המסחר, והתאחדות חקלאי ישראל, החליטו על תיאום עמדות מלא לנוכח המשבר הכלכלי המחריף ● "אני יודע שרה"מ נחוש להעביר תוכנית משמעותית, אך אם הכלים בתוכנית לא יתאימו לצרכים המידיים של המגזר העסקי המשק יקרוס לתוך עצמו"

אתגר 14 הימים של "גלובס" / צילום: unsplash, גלובס

מחסור בקונדומים וגירושים בסין: הצטרפו לאתגר 14 הימים של גלובס

ניוזלטר חדש של "גלובס" מגיש לכם מדי יום את מיטב התכנים והפודקאסטים שלנו • נכנסתם לבידוד? כתבו לנו ונשמח לארח לכם לחברה

שילוט חוצות בירושלים / צילום: מגה מדיה

הכתובת נמצאת על הקיר: "אם העיריות לא ילכו לקראת חברות השילוט, תהיה פה קריסה גדולה"

ל"גלובס" נודע כי לאור ההדממה המוחלטת של הענף, הוקם פורום מיוחד של חברות השילוט ● הדרישה הראשונה: הקפאת מכרזים ודחיית תשלומים עד החזרה לשגרה ● במקביל הציעו החברות לעיריות פרסום עירוני חינם, אך בינתיים לא כולן מתלהבות מהיוזמה

קובי הבר / צילום: איל יצהר

איי.די.איי ביטוח עוצרת חלוקת דיבידנד; רווח של 211 מיליון שקל ב-2019

החברה צמצמה את היקף העבודה של מרבית עובדיה לכ-80% משרה "והוציאה את מיעוטם לחל"ת או לחופשה (לפי בחירתם) עד לאחר יום העצמאות" ● בשורה העליונה רשמה החברה גידול צנוע של 1.9% בפרמיות, שהסתכמו ב-2.63 מיליארד שקל

אבי ניר, מנכ"ל קשת 12, ואבי בן טל, מנכ"ל רשת 13 / צילום: ינאי יחיאל, תמר מצפי

מנכ"לי קשת ורשת לשר התקשורת אמסלם: "די לתירוצים ולאוזלת-היד"

מנהלי הערוצים המסחריים, אבי ניר ואבי בן טל, מסרבים להרים ידיים אל מול סירובו של שר התקשורת דוד אמסלם לתת הקלות לערוצים בעקבות משבר הקורונה באמצעות שחרור כספי הביד בהיקף 35 מיליון שקל

קשיש על קולנועית לובש מסיכת מגן בטיילת הריקה של תל אביב / צילום: כדיה לוי

"זו לא עוד שפעת": ראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות מוטרדת מהעלייה בחולים הקשים

"זו הפכה להיות מחלה קשה, צריך להקפיד מאוד על הסגר כדי לא להידבק בה", כך אומרת ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות ● "הנפטרים רובם מבוגרים, אבל אין חסינות לצעירים. האזרחים צריכים להיזהר, להישמר ולעשות מה שהם יכולים כדי להימנע מהמשך הפצת המחלה"

ברק עילם  / צילום : שלומי יוסף

מנכ"ל נייס בהתבטאות חריגה: "פעם אחת בלי כפיות טובה – תישארו בבית"

ברק עילם פרסם את הפוסט על רקע התפשטות הקורונה המהירה בחברה החרדית ● בעבר יצא עילם נגד שר החינוך רפי פרץ וחברת אל על

 

שר האוצר של מדינת הסן בגרמניה, תומאס שפר, שהתאבד בגלל משבר הקורונה / צילום: Andreas Arnold/dpa, Associated Press

גרמניה: שר האוצר של מדינת הסן התאבד בגלל משבר הקורונה

ראש ממשלת ספרד ינסה לאשר סגר שבמסגרתו העובדים החיוניים ביותר ייצאו לעבודה ● ראש ממשלת בריטניה ציין כי צעדי סגר חמורים יותר אפשריים במדינה ● מספר המתים באיטליה ביממה האחרונה עמד על 756 בני אדם, בעוד מספר הנדבקים במדינה בתקופה זו היה 5,217 בני אדם

רונן סמואל, מנכ"ל קורנית /צילום: איל יצהר

בקורנית דיגיטל אופטימיים למרות צפי לירידה חדה בהכנסות: "כשהמשבר יחלוף התחום שלנו יהיה בתאוצה אדירה"

מניית יצרנית מערכות הדפוס הדיגיטלי צנחה ב-15%, לאחר שהעריכה כי הכנסותיה ברבעון הראשון יהיו נמוכות ב-45%-35% מהרף הנמוך של התחזית הקודמת ● המנכ"ל: "אנו מתכוננים ליום שאחרי, שאנו מעריכים שיקרה לקראת יוני. נכנסנו למשבר במצב טוב מאוד עם הרבה מזומנים בקופה"

מוטי בן משה / צילום: תמר מצפי

בניגוד למתחרים: קניון TLV טרם הודיע על הקלות לשוכרים בשל משבר הקורונה

ל"גלובס" הגיעו טענות מצד בעלת רשת החנויות דנה אשכנזי כי חולטו לה 80 אלף שקל על רקע אי-הסכמות עם הנהלת הקניון של מוטי בן משה ● חברת הניהול על הקלות לשוכרים: "עד 31 בחודש נודיע על החלטת הבעלים, וזאת מתוך רצון להתחשב בשוכרים"

איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה  / צילום: ישראל הדרי

שיאני התגמול: 13 מיליון שקל לאיתמר דויטשר באלקטרה, 12 מיליון שקל לדודו זבידה בקבוצת מבנה

עלות העסקתו של מנכ"ל שטראוס, גיורא בר-דעה, עמדה אשתקד על 7.5 מיליון שקל; בעוד שאייל חנקין, מנכ"ל עזריאלי, ויונה פוגל, המנכ"ל הקודם של חברת האנרגיה פז, קיבלו כ-7 מיליון שקל כל אחד ● עתליה שמלצר מצטרפת לארבע הנשים שב-100 השיאנים

מיכה מייקסנר / צילום: יורם רשף, יח"צ

אם לא תהיה קורונה: רכבת לירושלים מתחנת סבידור תוך מספר שבועות

השלמת העבודות בקו המהיר לירושלים סוכמה במסגרת הסכם חדש בין סמי לבין המדינה, שבמסגרתו תקבל סמי 500 מיליון שקל תמורת השלמת פרויקט החשמול

שִי ג'ינפינג ודונלד טראמפ  / צילום: Susan Walsh

פרשנות: הקורונה היא המשך המלחמה הקרה בין ארה"ב לסין באמצעים אחרים

לא מסך ברזל כמו ב-1946, אלא מסך קורונה של חשדנות ושל טינה יורד עכשיו על היחסים בין שתי מעצמות־העל ● ארה"ב, מתלוננת כי "המפלגה הקומוניסטית הסינית" חורשת מזימות נגד חירויות המערב ● פרשנות סינית מאיימת על ארה"ב ב"גיהינום קורונה"

מתקן ההתפלה בשורק. /  צילום: מוטי יאיר

צמאה למזומנים, אבל מתקשה לממש: קבוצת דלק הפסיקה את המגעים למכירת שתי תחנות כוח לקרן קיסטון

קבוצת דלק, שנמצאת בשליטתו של יצחק תשובה, ביקשה סכום של יותר מ-500 מיליון שקל עבור תחנות הכוח באשקלון ובשורק - הרבה יותר ממה שהציעה קרן התשתיות של דויטש ובירם

לשכת תעסוקה / צילום: אריאל ירוזלימסקי

בשירות התעסוקה מודים: לחמישית מהיוצאים לחל"ת לא יהיה לאן לחזור

מספר המובטלים בישראל מתקרב בצעדי ענק למיליון ושירות התעסוקה מפרסם המלצות שיצילו את המשק ● מה אפשר ללמוד מהמשבר של 2008, כמה אנשים שיצאו לחל"ת לא ישובו למקום העבודה ואיזה מודלים כדאי לאמץ ממדינות ה-OECD

רה"מ הונגריה ויקטור אורבן במערכת הבחירות האחרונה ב־2018 / צילום: Associated Press

דמוקרטיות בשקיעה בעידן הקורונה: מי צריך פרלמנטים מתפקדים?

נסיגת הדמוקרטיה הליברלית מתרחשת זה זמן מה בשורה של ארצות ● חלקן ממש בימים האלה בחסות הקורונה שמשתוללת בכל פינה ● הסמן הקיצוני כעת הוא ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן, שמנצל את המגפה כדי לבטל את הפרלמנט ולהעביר את מלוא סמכויות החקיקה לידיו

אבי גבאי וגיל שרון / צילום: ליאור מזרחי, כדיה לוי, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

סלקום וגולן טלקום הגישו את בקשת המיזוג למשרד התקשורת

מקורות במשרד התקשורת אישרו כי הבקשה הוגשה, והיא בטיפול ● הצדדים הגישו לרשות התחרות בקשה לאישור המיזוג בתחילת החודש, והרשות כבר החלה בבדיקה וביקשה פרטים נוספים על העסקה

בני גנץ ובנימין נתניהו / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ישראל לפני הכל? הממשלה החדשה צפויה להיות אחת הגדולות והבזבזניות

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, הממשלה הבאה צפויה לכלול 30 שרים, על אף המשבר הכלכלי הענק שהמדינה עומדת בפתחו ● כמה זה יעלה למשק, מה הסכנה בריבוי שרים ומשרדים ואיך זה שישראל ממשיכה להוביל על כל המדינות בפרמטר השרים

שרת השיכון יפעת שאשא-ביטון / צילום: יעל אורבך

שרת השיכון יפעת שאשא-ביטון בראיון: "מנסה לשמור על רוכשי הדירות"

היא הגיעה למשרד השיכון והבינוי לחודש, ונשארה שנה ● רגע לפני השבעתה הצפויה של הממשלה החדשה ועל רקע משבר הקורונה, השרה ד"ר יפעת שאשא-ביטון בראיון מיוחד ל"גלובס" ● אפשרות לסגירת אתרי בנייה? "הקו שאנו מובילים הוא להשאיר את הענף פעיל עד שיהיה סגר מוחלט"