גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; מניות הבנקים זינקו בהובלת ג'י.פי מורגן

דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, ואילו נאסד"ק ו-S&P 500 ירדו בכ-0.2% ● עונת הדוחות לרבעון הרביעי נפתחה עם זינוק ברווחי ג'י.פי מורגן וסיטיגרופ ● המדדים המובילים שינו כיוון לאחר דיווח כי המכסים על סחורות מסין יישארו בתוקף עד הבחירות בארה"ב בהמשך השנה ● בורסות אירופה ננעלו ביציבות אחרי יום תנודתי

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט הסתיים הערב (ג') במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, ואילו מדדי נאסד"ק ו-S&P 500 רשמו ירידות של כ-0.2%.

עונת הדוחות לרבעון הרביעי של 2019 נפתחה בזינוק ברווחי הבנקים הגדולים, שדחף את מניית ג'י.פי מורגן צ'ייס  לעלייה של 1.5% ואת מניית סיטיגרופ  לקפיצה של 2.6%.

מבין המניות הדואליות, מניית טבע  זינקה בכמעט 10% ומניית פריגו  קפצה בכ-9%.

20:50

המדדים המובילים בוול סטריט נסוגים לאחר דיווח בבלומברג ולפיו המכסים שהטילה ארה"ב על סחורות מסין יישארו בתוקף עד הבחירות בארה"ב בהמשך השנה. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.2%, לאחר שקודם עלה ב-0.5%, ואילו הנאסד"ק ו-S&P 500 עברו לירידות של כ-0.1%.

הזהב יורד ב-0.3% לקראת החתימה על השלב הראשון בהסכם סחר בין ארה"ב לסין מחר ונסחר במחיר של 1,542.8 דולר לאונקיה. הזהב למסירה בפברואר מאבד 0.5% למחיר של 1,543.5 דולר לאונקיה.

הנפט מתחזק ומתאושש מעט לאחר חמישה ימי ירידות בציפייה לחתימה על ההסכם מחר ועם ירידת המתח במזרח התיכון. מחיר הנפט מסוג ברנט עלה ב-1.2% ל-64.95 דולר לחבית. הנפט מסוג WTI למסירה בפברואר התחזק ב-0.8% למחיר של 58.56 דולר לחבית.

20:00

המסחר בוול סטריט מתנהל בעליות שערים: מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.5%, ומדדי נאסד"ק ו-S&P 500 מוסיפים כ-0.1%.

בין המניות שמרכזות עניין, מניית ג'י.פי מורגן צ'ייס  עולה ב-2% לאחר שהבנק דיווח על עלייה של 21% ברווחי הרבעון הרביעי שהסתכמו ב-8.52 מיליארד דולר, או 2.57 דולר למניה, בהשוואה לתחזיות אנליסטים לרווח דל 2.35 דולר למניה.

מניית סיטיגרופ  מטפסת ב-2.5% בעקבות דוחות חיוביים לרבעון הרביעי של 2019 בהם הציג הבנק רווח של 1.9 דולר למניה, ביחס לציפיות אנליסטים לרווח של 1.84 דולר למניה.

מניית בנק וולס פארגו  יורדת ב-4% לאחר שברבעון הרביעי הציג הבנק ירידה של 50% ברווחים, בהשוואה לרבעון המקביל ב-2018.

חברת התעופה דלתא איירליינס  דיווחה על הכנסות של 11.44 מיליארד דולר ברבעון ועקפה את התחזיות ומנייתה עולה בכ-4%.

מניית הרשת החברתית פינטרסט  מזנקת ב-11% לאחר דוח של emarketer ולפיו היא עקפה את סנאפצ'אט וכבשה את המקום השלישי בדירוג הרשתות החברתיות בארה"ב, עם 82.4 מיליון משתמשים לעומת 80.2 מיליון של סנאפצ'אט.

מניית טסלה  לא עוצרת ועולה בעוד 2% לאחר שג'פריס ודויטשה בנק העלו את מחיר היעד למניה ל-600 דולר ו-455 דולר, בהתאמה.

18:40

בורסות אירופה ננעלו ביציבות לאחר יום מסחר תנודתי. בפרנקפורט סיים מדד דאקס את יום המסחר כמעט ללא שינוי מהצד השלילי, בלונדון עלה מדד פוטסי ב-0.1% ובפריז מדד קאק 40 ננעל גם הוא ללא שינוי. מדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה ב-0.2%.

הליש"ט התחזקה מול הדולר ב-0.18% לשער של 1.30 דולר לליש"ט,לאחר פרסום נתונים ולפיהם הצמיחה הכלכלית בנובמבר הייתה האיטית ביותר מאז 2012, מה שהעלה את הציפיות להורדת ריבית מצד הבנק המרכזי בהמשך החודש.

בוול סטריט המסחר מתנהל במגמה מעורבת: מדד דאו ג'ונס עולה בכ-0.4% ואילו מדד נאסד"ק נחלש בכ-0.1%, מדד S&P 500 נסחר כמעט ללא שינוי, מהצד השלילי.

17:50

יצרנית המטוסים בואינג  דיווחה על מספר הזמנות שלילי ב-2019. החברה קיבלה בשנה שעברה 87 ביטולים להזמנות של מטוסים מסחריים, ומספר הביטולים עלה על מספר ההזמנות החדשות. דובר מטעם החברה מסר כי הדבר לא אירע מזה לפחות 30 שנה. המתחרה האירופית איירבוס  רשמה ב-2019 הזמנות ל-768 מטוסים חדשים.

17:30

המסחר בוול סטריט מתנהל במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס עולה בכ-0.1% ואילו מדדי נאסד"ק ו-S&P 500 יורדים בכ-0.1%.

16:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח ביציבות. מדדי דאו ג'ונס ונאסד"ק נסחרים כמעט ללא שינוי, מהצד השלילי, ומדד נאסד"ק יורד בכ-0.1%.

מניות הבנקים רושמות עליות, בהובלת ג'י.פי מורגן צ'ייס  לאחר שהבנק פרסם דוחות חיוביים. גם ענקית הבנקאות סיטיגרופ  דיווחה על תוצאות רבעוניות חזקות מהצפוי.

15:40

מדד המחירים לצרכן בארה"ב עלה בחודש דצמבר ב-0.2%, בהמשך לעלייה של 0.3% שנרשמה בחודש נובמבר ועלייה של 0.4% באוקטובר. ב-12 החודשים שהסתיימו בדצמבר עלה המדד ב-2.3%.

הירידה שנרשמה בלחצים האינפלציוניים בחודש שעבר עשויה לסייע לפד להותיר את הריבית ללא שינוי לפחות במהלך השנה הנוכחית. האינפלציה בדצמבר נבלמה בידי ירידות במחירי מכוניות ומשאיות משומשות, כרטיסי טיסה, ריהוט והוצאות משק הבית. ירידות אלה קיזזו עליות במחירי ביטוח בריאות, ביגוד, מכוניות חדשות, הוצאות פנאי וביטוח לרכב.

15:00

סיטיגרופ דיווח על רווח של 1.9 דולר למניה ברבעון הרביעי לעומת התחזית לרווח של 1.82 דולר למניה. ההכנסות הסתכמו ב-18.4 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 18.4 מיליארד דולר. 

14:00

עונת הדוחות לרבעון הרביעי בוול סטריט נפתחה עם פרסום תוצאות ג'י.פי מורגן. בנק ההשקעות מסמן פתיחה טובה לעונה כשעקף את התחזיות המוקדמות של האנליסטים עם רווח של 2.57 דולר למניה, לעומת רווח של 1.98 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד, ולעומת התחזיות לרווח של 2.35 דולר. בשורה התחתונה, הרווח הנקי זינק ב-21% ל-8.52 מיליארד דולר. בשורה העליונה, ההכנסות עלו ב-9% ל-29.21 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 26.8 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד, ולעומת התחזיות להכנסות של 27.94 מיליארד דולר. המניה עולה ב-1.7% בטרום-מסחר בוול סטריט.

דלתא איירליינס פרסמה דוחות ומנייתה עולה ב-5% בטרום-מסחר. החברה הרווח הנקי עלה ל-1.1 מיליארד דולר, או 1.71 דולר למניה, לעומת 1.02 מיליארד דולר, או 1.49 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות עלו ל-11.44 מיליארד דולר לעומת הכנסות של 10.74 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד.

12:20

המשקיעים נושאים עיניהם לקראת מפגש הפסגה מחר של נשיא ארה"ב וסגן נשיא סין, לחתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר. כלכלני הראל כותבים כי "למרות החתימה הצפויה מחר על הסכם סחר ראשוני הדרך לסיומה של מתיחות הסחר בין ארה"ב לסין עדיין ארוכה ואנו חוששים שנראה תנודתיות בשווקים על רקע הצהרות שונות של הצדדים לאחר החתימה.

"על פי הפרסומים, נשיא ארה"ב וסגן נשיא סין צפויים לחתום מחר רשמית על הסכם סחר ראשוני בין הצדדים, דבר שיחשוף את הציבור לפרטים המלאים של ההסכם ובכך לניתוח יותר מעמיק של השלכותיו. אנו סבורים שהחתימה על ההסכם תקטין את האי ודאות בכלכלה העולמית אשר תתמוך בגידול מחדש במלאי החברות, ובכך גם בעלייה בסחר העולמי. יחד עם זאת, חשוב לזכור שהדרך עד לסיומה של מתיחות הסחר בין ארה"ב לסין עדיין ארוכה ועוד נראה תנודתיות בשווקים על רקע הצהרות שונות של שני הצדדים", כתבו בהראל.

 

10:20

המסחר באירופה נפתח במגמה שלילית. דאקס וקאק מאבדים כ-0.3%, ואילו פוטסי נסחר ללא שינוי. 

המסחר באסיה ננעל במגמה מעורבת. ניקיי עלה ב-0.7%, ASX 200 הוסיף 0.85%, וקוספי עלה ב-0.4%. שנחאי איבד 0.3%. הנג סנג נסחר בשעה זו בירידות של 0.3%. 

07:00

בורסות אסיה נסחרות במגמה מעורבת בהמשך לעליות שנקבעו אמדש בוול סטריט, שם מדד הנאסד"ק עלה ביותר מ-1%, ומדד S&P 500 טיפס לשיא כל הזמנים. מדד הניקיי היפני מטפס ב-0.6%; שנחאי ללא שינוי, סינגפור עולה ב-0.3%, והבורסה בהונג קונג ללא שינוי.

כצעד בונה אמון, ארה"ב תוציא את סין מרשימת המדינות שמבצעות מניפולציה במטבע, כך דווח אתמול מעבר לים. נזכיר כי הפיחות ביואן שלא נמנע על ידי הממשל הסיני בזמנו, עזר לה לעכל את מדיניות המכסים של טראמפ. 

המשקיעים נושאים עיניים למפגש הפסגה מחר בין טראמפ לליו היא ראש המשלחת הסינית, לחתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר.

היום תיפתח עונת הדוחות בארה"ב לרבעון הרביעי של 2019, כאשר ראשונים לדווח הם הבנקים בארה"ב. "הציפיות לעונת הדוחות הזו נמוכה במיוחד", כתבו כלכלני הראל בסקירתם השבועית. "ההיסטוריה מלמדת כי ברוב המקרים ציפיות נמוכות הן לרוב קרקע פורייה להפתעות חיוביות ולביצועים טובים, כך ששווה לעקוב. כמו בכל עונה, גם הפעם הבנקים יהיו הראשונים לדווח".

עוד כתבות

יעל לביא ואשר ווסטרופ-אוונס באולפן BLOCKTV / צילום: BLOCKTV

ערוץ בלוקטיוי של משה חוגג פיטר 80% מעובדיו בישראל

בשבועיים האחרונים קיבלו 18 מעובדי BLOCKTV בישראל הודעות על פיטוריהם ● לדברי מקורות המעורים במיזם, הקיצוצים נעשו בעקבות ההשפעה השלילית של מגיפת הקורונה על תעשיית הבלוקצ'יין, שבה מתמקדים תכני האתר

שליחי Wolt, תל אביב / צילום: יח"צ

מסעדנים קוראים ל-Wolt להפחית את העמלות: "בלי המסעדות גם אתם לא תשרדו"

Wolt בתגובה: "לצערנו, היות שוולט איננה חברה רווחית, אין ביכולתנו להוריד את עמלות המשלוחים מבלי לפגוע בהכנסות השליחים ובהפעלת השירות. מעבר לכך, העמלה הנגבית זהה לעמלה של כל המתחרים שלנו בשוק"

ישראלים עם מסכות בתל אביב / צילום: Ammar Awad, רויטרס

שעת המבחן של מערכת הרפואה הפרטית: למה רק עכשיו היא התבקשה להיערך לקליטת חולי קורונה?

משרד הבריאות דורש מבתי החולים הפרטיים לפהסיק תוך יומיים את כל הפעילות הקיימת בהם ולהיערך לקליטת חולי קורונה קלים • איך זה יראה ומה המשמעות למערכת הרפואה הפרטית בישראל?

חדוה בר/ צילום איל יצהר

בנק ישראל מגונן על הבנקים, מזהה גידול בסיכון במשק וצופה גידול בהפסדי האשראי

בבנק המרכזי מציינים היום כי "סיכון הלווים גדל באופן משמעותי, וצפויה עלייה משמעותית בהפסדי האשראי" ● במקביל, רשות ניירות ערך מפרסמת הקלות נוספות למנהלי קרנות הנאמנות ויועצי ההשקעות

חבילות של אמזון./צילום:  Shutterstock  א.ס.א.פ קריאייטיב

עובדי אמזון: נשבות, החברה לא מספקת לנו אמצעי הגנה מהקורונה

מחריפה הביקורת על אחת מהחברות העשירות בעולם: בזמן שמגפת הקורונה משתוללת במדינה, היא אינה מחטאת את המחסנים ● כמו כן, לטענת העובדים, אמזון מספקת לחולי הקורונה רק שבועיים חופשה בתשלום - וחל"ת לעובדים אחרים

מתוך מחאת העצמאים בירושלים / צילום: שלומי יוסף, גלובס

המעסיקים בקריאה דרמטית לממשלה: "יש חיים אחרי הקורונה"

לא להגדיל את מעגל האבטלה: מאות מעסיקים פנו לממשלה בבקשת סיוע ● "ההטבה היחידה שהמדינה נותנת היא לשלוח עובדים הביתה. למה לשלוח הביתה? תעזרו לנו להחזיק אותם במקומות העבודה"

קשיש על קולנועית לובש מסיכת מגן בטיילת הריקה של תל אביב / צילום: כדיה לוי

מספר מקרי הקורונה בישראל קפץ הערב ל-4,695; 161 אנשים החלימו עד כה

4,695 מקרי קורונה מאומתים בארץ, מספר הקורבנות עלה אתמול ל-15 ● רה"מ נתניהו נכנס לבידוד עד לסיום החקירה האפידמיולוגית של היועצת שלו לענייני חרדים ● פיילוט בדיקות הקורונה ברשתות הוקפא ● ח"כ שלח בוועדת הקורונה בכנסת: "יש כשל גדול בפיקוד ושליטה"

יולי אדלשטיין בנאום התפטרותו מתפקידו כיו"ר הכנסת / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

“דווקא המהלך הקיצוני של אדלשטיין הביא את נתניהו וגנץ להשיב את הממלכתיות על כנה”

ד"ר אסף הראל מנתח את התנהלות יו"ר הכנסת היוצא, שסירב לקיים הצבעה להחלפתו כהוראת בג"ץ, כדילמה של "אישיות דו-מהותית" הנקרעת בין הממלכתיות לבין המחויבות הפרטית-מפלגתית ● "אדלשטיין העדיף את היבטיו הפרטיים והמפלגתיים וגרם לפגיעה אנושה בדמוקרטיה"

ד"ר טליה כהן סולל (ג'נטיקה +) יונית סירקין, מנכ"ל מסצ'אלנג, שרון ברק (סולוטום)

מאיץ מרחוק: המחזור החדש של המאיץ מאסצ'לנג' יפתח כמתוכנן אבל באופן מקוון

תוכנית הלימודים של מסצ'אלנג' עברה בשבועות האחרונות התאמות טכנולוגיות ושינויים בתוכן שיאפשרו קיום תוכנית לימודים ליזמים והחברות שנבחרו להשתתף בתוכנית הממוקמים במדינות שונות ברחבי העולם.

מגדלי יוקרה במערב הסנטרל פארק, ניו יורק / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

קורונה? בארה"ב עדיין קונים דירות יוקרה

המגפה אמנם משתוללת בניו יורק, אבל בשבוע שעבר עוד נחתמו לא מעט הסכמים לדירות יקרות

יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים / צילום: תמר מצפי

"מנורה מבטחים מגיעה מוכנה למשבר הקורונה, עם רווחי שיא"

מנורה מבטחים ביטוח רשמה ב-2019 רווח נקי של 537 מיליון שקל ● המנכ"ל יהודה בן אסאייג: "שנת 2019 הייתה השנה הטובה ביותר בתולדות הקבוצה"

הדמיה של מגדל שער העיר בכפר סבא / הדמיה: אלכס לובימוב ומיכאל לין, יח"צ

במקום קניון הצומת בכפר סבא: שופרסל תבנה מגדל בן 26 קומות

חברי ועדת המשנה של הוועדה המקומית כפר סבא אישרו היום את תוכנית שער העיר ● התוכנית כוללת תוספת קומות ושטחים לבניית מגדל של 26 קומות, בשטח של כ-50 אלף מ"ר, שתי קומות מסחר והשאר משרדים

נתב"ג בימי קורונה / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

רשות שדות התעופה: "היקף הפעילות בנתב"ג צנח ב-98%, נבצע החלטות דרמטיות"

אובדן ההכנסות גרם לנתב"ג להפסדים של 1.5 מיליארד שקל ● מנכ"ל רשות שדות התעופה ונציגות העובדים הורו על נקיטת צעדים נוספים, ובהם הוצאת 600 עובדים נוספים לחל"ת וכן קיצוץ שכר רוחבי של 10%-15% לעובדי היום המוגדרים כחיוניים

ליאו ליידרמן/ צילום: אלה פאוסט

הנה התסריט הסביר לפיו ניתן לנהל את תיק ההשקעות בימים אלו

ליאו ליידרמן, הכלכלן הראשי של פועלים, מציין את עקרונות ההשקעה בימים של חוסר ודאות, ומתייחס לפעולות הממשלה: "אם הגירעון יעלה והיחס חוב תוצר יעבור את ה-70%, אין בזה גורם שיזעזע את השווקים"

אוטובוס חברת דן / צילום: איל יצהר, גלובס

אקזיט בטיימינג מושלם: חברי דן מכרו מניות ב-450 מיליון שקל רגע לפני שהקורונה הכתה בתחבורה הציבורית

בין המשקיעים בעסקה שנסגרה בחודש שעבר - הכשרה ביטוח, דיסקונט, נורסטאר, חן למדן, דוד פתאל ודן פרופר

אורן שובל מייסד שותף ומנהל מרכז הפיתוח של Via / צילום: יח"צ

מה עומד מאחורי גיוס של מאות מיליוני דולרים בלב המשבר? מייסד Via מדבר

חברת Via הודיעה על גיוס לפי שווי של 2.25 מיליארד דולר ● אורן שובל, ממייסדי החברה, מסביר למה הם לא חוששים מפגיעה בנסיעות התחבורה הציבורית, מספר איך הרימו פרויקט חדש בברלין תוך יומיים כדי להסיע עובדי קורונה ואומר: "קשה לדעת אם המשבר יפגע בכלכלה השיתופית"

טל גרנות-גולדשטיין, מנכ"לית HOT / צילום: יח"צ

בצל משבר הקורונה: הוט מושכת את ההצעה לרכישת פרטנר

על רקע התמשכות המגעים ועל רקע קריסת השווקים הפיננסיים הוחלט באלטיס, חברת האם של הוט להפסיק המו"מ ● מהוט לא נמסרה תגובה

תוכנית התחדשות עירונית במקום מרכז הקליטה בגילה / הדמיה: משרד הבינוי והשיכון

אושרה להפקדה תוכנית התחדשות עירונית במקום מרכז הקליטה בגילה

במסגרת התוכנית מוצע פרויקט התחדשות עירונית נרחב במתחם, ששטחו 83 דונם וכולל בהווה 287 יחידות דיור ● לאורך השנים התפרסמה ביקורת רבה על התכנון האדריכלי, איכות הבנייה והתחזוקה של הקומפלקס האייקוני, שכונה בידי יושביו "הארלם"

אייל לפידות / צילום ארכיון: יוסי כהן

בזמן שאייל לפידות הפך לשיאן השכר ב-2019, שווי ההטבה ההונית שקיבל בשו"ב התכווץ ביותר מ-100 מיליון שקל

דוחות שיכון ובינוי חושפים כי חברת התשתיות והנדל"ן רשמה בשנה שעברה הוצאות שכר של כ-62 מיליון שקל בגין חמשת בכיריה, בראשות לפידות ● אלא שמאז השיא בפברואר צללה מניית החברה ב-50% כמעט ומחקה חלק ניכר מההטבה לבכירים

גל תורג'מן / צילום: תמר מצפי

אתרי התוכן הישראלים בקמפיין: "משאירים את הכסף בארץ"

מספר ימים לאחר שארטימדיה העלתה קמפיין דיגיטלי המתנגח בגוגל ופייסבוק על כך שאינם מצליחים לסנן פייק ניוז בנוגע לקורונה, מעלה החברה יחד עם אתרי תוכן ישראלים קמפיין הקורא למפרסמים לפרסם רק באתרים ישראלים כדי לשמור על הכלכלה