פוגל: "אי.די.בי - חברה שאפשר לסמוך עליה בניהול השקעות"

עו"ד חגי אולמן, בארוע הקלוזינג של הסדר החוב באי.די.בי: "משעה שחברה נקלעת לחדלות פרעון, הנושים הם אלו שיבחרו את עתידה ומי יוביל אותה קדימה" ■ בן משה: "נקיים פעילויות חדשות שישיאו ערך רב למשקיעי החברה ולאזרח הישראלי"

"ההסדר מוביל לשינוי אקלימי בהסדרי החוב במדינת ישראל, תוך שהוא מלמד אותנו פרק חדש ומרענן בנוף הסדרי החוב בישראל - משעה שחברה נקלעת לחדלות פרעון, הנושים הם אלו שיבחרו את עתידה ומי יוביל אותה קדימה. הם יעשו זאת בהתאם להצעות שיעמדו לפתחם ויבחרו בהצעה הכלכלית הטובה ביותר עבורם". כך אמר הערב (ד') עו"ד חגי אולמן, בארוע הקלוזינג של הסדר החוב הממושך והיקר ביותר בתולדות שוק ההון, הסדר החוב באי.די.בי.

אולמן הפנה דברים גם לנוחי דנקנר. "אמרתי בעבר. לא היה חסר הרבה שבמעמד זה היה נמצא מר דנקנר בראש החבורה. מר דנקנר, אינך שונה מבעלי שליטה אחרים בחברות אשר בסיומם של הסדרים מצאו עצמם מובילים את החברה תוך ועל אף שהנושים סופגים תספורת אדירה מחוב החברה כלפיהם וכאילו שלא קרה דבר. לצערך הרב, תקדים ייחודי וחשוב זה שארע בהסדר זה, הגיע וחל במשמרת שלך. אני מבקש לאחל לך כל טוב ובהצלחה שאני משוכנע שעוד נכונה לך".

בהמשך דבריו, תוך שהוא נרגש וחנוק מדמעות, הודה אולמן למשפחתו על כך שהקדיש את מירב זמנו להסדר על פני זמן איתם. ״אני מצדיע לך אשתי ורדית״, אמר.

פוגל: "חברה שאפשר לסמוך עליה בניהול השקעות"

אהרון פוגל, שיסיים את תפקידו כיו"ר אי.די.בי פתוח, אמר בארוע: "אני מסיים היום תקופה קצרה כיו"ר. הייתה פה הרמוניה, נוצר דבר מדהים, חברה שאדם מהיישוב יכול היום לסמוך עליה בניהול השקעותיו. אני מניח שלאחר הקלוזינג, נראה בתוך כחצי שנה פתוח עסקי ושינויים מבניים.

"אני הכרתי שני אנשים מיוחדים - מוטי בן משה, אדם בעל איכויות מדהימות, ואדוארדו אלשטיין, יהודי ציוני מאין כמוהו הפועל מתוך הלב. אני מקווה שהעסקה גם תתגלה כטובה. יש כאן זוג נאמנים שפעלו פה כקוסמים ויצרו תחרות על אי.די.בי, דבר שהביא להכנסת כספים משמעותית שיוכלו להוציא את אי.די.בי לדרך חדשה.

"לקחים לעתיד - אני מקווה שחשיבות השם אי.די.בי תפחת, מה שחשוב הן הנכסים שבבעלותה, ובסוף הכל זה אנשים. הנהלת אי.די.בי בראשות חיים גבריאלי גילתה עוצמה ויכולת להגיע לרגע זה. אני מקווה כי הם ימשיכו בתפקידם".

לאחר מכן נשא דברים מוטי בן משה, שאמר: "אנחנו מסיימים שנה של מסע רכישות. זהו הקונצרן המעניין ביותר בשוק הישראלי. זו הייתה שנה לא קלה ואני מודה למסירות הנאמנים, הרגולטורים, הכנ"ר ומחזיקי האג"ח שללא הצבעת האמון בהצעה שלנו לא היינו פה. אני מודה לשופט אורנשטיין שהוביל את התהליך ביד רמה למקום בו אנחנו נמצאים כיום.

"אנחנו מוציאים היום את החברה לדרך חדשה ובלי נדר נקיים גם פעילויות חדשות שישיאו ערך רב למשקיעי החברה ולאזרח הישראלי. הייתי רוצה לסיים עם אדוארדו בהרמת כוסית בברכת שהחיינו".

אדוארדו אלשטיין אמר: "קשה לי להתחיל ולבטא כמה אני נרגש ומהי משמעות היום הזה עבורי. סבי נולד באירופה, הוא היה איש כסקים מצליח שצמח מכלום, מכר דירות לטווח הארוך ל-5-12 שנה. הוא היה מביט בפניו של הלקוח והיה אומר: 'אם אתה מאמין ללקוח שלך אתה יכול לתת לו לשלם בתשלומים רבים, ללא זה גם כסף במזומן לא שווה הרבה'. אם אתה רציני לגבי עסקה אתה צריך להיות נחוש ולהגיע מספר פעמים למקום הרכישה. זה מה שלמדתי מאבי. אני מוצא שלהגיע לארץ זו ברכה. אני מודה לאלוהים, זו מתנה לעשות דבר כה חשוב בישראל. אני מודה לעובדי החברה על עבודתם המסורה. אני מודה לפוגל שפעל במקצועיות".

גבאי: "סיפור ההתבגרות של שוק ההון הישראלי"

גם אייל גבאי נשא דברים, ואמר כי "סיפור הסדר החוב באי.די.בי הוא סיפור ההתבגרות של שוק ההון הישראלי. הסדר חוב, שמיטת חובות הולכים איתנו מימי התנ"ך. העבודה שהסדר החוב הזה מערבב בתוכו את חוק הריכוזיות ומחזיר לארץ משקיע מוכשר כבן משה שהצליח באופן מסחרר בחו"ל ומביא משקיע ציוני כאלשטיין הוא תעודת הצטיינות למדינת ישראל. אומרים שבשוק ההון הישראלי אין חברים, אמרו אתה זה גם בפוליטיקה ומצאתי שם אנשים חכמים וחמים עם ראש על הכתפיים, ומצאתי את זה גם בשיק ההון הישראלי. הייתה פה חבורה מוכשרת, חברות אמיצה ועל כך צריך להודות לכולם.

אני אומר לאלשטיין ובן משה, הסבלנות של שוק ההון התקצרה, מה שהעלה אותם יכול להיות כנגדם. היום השותפים שלכם הם מחזיקי האג"ח שהפכו לבעלי המניות, אתם מנהלים את החברה איתם ובשבילם. אני מציע לכל משקיע בהסדר חוב אחר ללמוד מהסדר אי.די.בי, בעלי שליטה צרכים להבין שאו שמשלמים או חובות או שמשלמים מחיר על אי תשלום החובות".

גם ליאור חנס יו"ר כור וחיים גבריאלי מנכ"ל אי.די.בי פתוח נמצאים בארוע.

מחר ייצא לדרך שלב הקלוזינג בהסדר החוב. לאחר כמעט שנתיים וכ-40 מיליון שקל שגבה ההסדר מקופת הקונצרן המצטמקת, העבירו אמש צמד הנאמנים שמונו לאי.די.בי ע"י ביהמ"ש, אייל גבאי וחגי אולמן, הודעה יוצאת דופן לפיה היום צפוי להיערך במשרדי אי.די.בי "אירוע חתימת הקלוזינג" להסדר החוב בהיקף של כ-2 מיליארד שקל.

מיותר לציין כי עד כה לא נערך במחוזותינו אירוע לציון סיומו של הסדר חוב הכולל תספורת של מאות מיליוני שקלים לנושים. באירוע תצוין העברת שרביט הבעלות בקונצרן - שנקלע לחדלות פירעון תחת הנהגתו של נוחי דנקנר - לידיהם של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה.

מוקדם יותר היום חשף "גלובס" כי אהרון פוגל, היו"ר הזמני של אי.די.בי פתוח, יסיים את תפקידו בחברה, לאחר השלמת הקלוזינג של הסדר החוב בימים הקרובים. צמד בעלי השליטה החדשים, אלשטיין ובן משה, יחליפו אותו בתפקיד ויכהנו כיו"רים.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988