עקב תחקיר חדשות 2: המשטרה פתחה בחקירה נגד דני נוימן

נוימן, לשעבר פרשן הספורט של ערוץ 1, חשוד כי גבה כסף כדי להפגיש אנשי עסקים עם בכירים בשירות הציבורי ■ בקרוב יזומנו לחקירה גורמים נוספים, ובהם ככל הנראה מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי 

דני נוימן / צילום: יוסי כהן
דני נוימן / צילום: יוסי כהן

לפני חודשיים וחצי עמד פרשן הכדורגל דני נוימן במרכז תחקיר חדשות 2, בו נחשף כיצד הצליח לקדם מהלכים ביורוקרטיים במשרד התחבורה תמורת תשלום. הערב (ד') פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי המשטרה פתחה בחקירה נגד נוימן בעקבות ממצאי התחקיר.

לפני 3 שבועות נחקר נוימן באזהרה במשרדי מחלק ההונאה של משטרת ירושלים, בחשד למתן שוחד וקבלת דבר במרמה. נוימן שיתף פעולה וטען כי כל מה שעשה נעשה כחוק. חוקרי המשטרה יזמנו בקרוב לחקירה גורמים נוספים, ובהם ככל הנראה מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי.

בתחקיר, ששודר בחודש דצמבר האחרון, הוביל התחקירן מיזם פיקטיבי של צ'קלקה בכל מכונית. כדי "לקדם את המיזם", התחקירן נפגש עם שדרן הספורט דני נוימן, שבכובעו האחר משמש כ"מאעכר" שמארגן פגישות עם פקידי ממשלה בכירים. וכך, תמורת 5,000 דולר, ארגן לנו נוימן פגישה במהירות הבזק עם מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, שגם הסכים לקדם את מיזם הצ'קלקה הפיקטיבי.

עוד נודע כי חוקרי המשטרה גילו פגישות נוספות שארגן נוימן אצל מנכ"ל משרד התחבורה - פגישות עבור אנשי עסקים שביקשו את התערבות משרד התחבורה, כל זאת תמורת תשלום של אלפי שקלים.

בימים האחרונים נמסרו יומני הפגישות של כמה מנכ"לים של משרדי ממשלה לעו"ד אלעד מן מעמותת "הצלחה" שמקדמת שקיפות כלכלית. עיון ביומן של מנכ"ל משרד התחבורה מעלה כי אין זכר לאותן פגישות עם נוימן ועם אותם אנשי עסקים. 

 

 

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988